Zajímavosti

Nikdy už nevyhazujte skořápky od ořechů. Velké tajemství, které má cenu zlata!Stručně řečeno, obsahuje mnoho prvků důležitých pro vnitřní orgány a systém zásobování krví. Vrháním popraskaných skořápek do koše ztrácíme určitý podíl látek, které by mohly člověku pomoci vyrovnat se s čištěním cév, a zabránit tak vzniku trombózy.

Pro hypertoniky

U pacientů s hypertenzí může být tinktura ve skořápce vynikajícím preventivním opatřením k normalizaci krevního tlaku. Kromě toho není vůbec obtížné připravit takovou tinkturu:

Nejprve musíte sníst 15 vlašských ořechů, samozřejmě musí zůstat pouze skořápka. Budeme trvat na tom. Mušle musí být důkladně omyty a vysušeny. Vezměte skleněné nebo smaltované nádobí a umístěte tam připravené střepy. Naplňte skořápku vodkou (je potřeba jedna láhev) a umístěte ji na suché a teplé místo.

Ořechovou kůru namočenou ve vodce je třeba lít po dobu dvou týdnů, poté se u vás doma objeví vynikající lék bohatý na kumarin.

Tato látka, která vstupuje do krve, je schopna rozpustit a odstranit krevní sraženiny z oběhového systému. Navíc lze výsledné terapeutické činidlo úspěšně použít při léčbě průdušek, což pomáhá rozpouštět v nich vytvořené blokády.

Pro nespavost

Příznivé vlastnosti shellu pro mnoho lidí. Například tradiční kalmycká medicína používá skořápky vlašských ořechů k přípravě léku, který pomáhá vyrovnat se s nespavostí, závratěmi, záchvaty nebo dokonce koktáním. K získání tohoto přírodního léku v Kalmykii se skořápky vlašských ořechů vaří v mléce.

Aplikace ořechového skořápkového popela

Ve starověku lidé pálili skořápku vlašských ořechů. Popel, který se vytvořil současně, jimi aktivně využívali k léčbě peptické vředové choroby. Pro získání pozitivního výsledku byl tento popel smíchán s vínem a rostlinným olejem. Hlava byla obarvena stejným složením, pokud se náhle nakazila „liščí“ nemocí (vypadávání vlasů). Podporovala kratší hojení ran a zvýšený růst vlasů.

Dnes lze skořápky v této formě použít k dezinfekci vody místo aktivního uhlí. Tento popel je při odstraňování záření z vody mnohem účinnější než uhlí. Lidé také využívají tuto užitečnou vlastnost skořápek ořechů k odstraňování produktů záření z lidského těla.

Proces přípravy dezinfekčního prostředku je relativně jednoduchý. Ořechovou skořápku lze spálit doma v obyčejném kastrolu: nakrájejte surovinu na drobky a pošlete ji do ohně v jakékoli misce. Při hoření se vytvoří kouř, a v tomto okamžiku musíte začít aktivně míchat obsah, který je trochu jako kostka, po dobu 15 minut. Poté musíte uhlí ochladit a rozdrtit na prášek (můžete použít běžnou kuchyňskou maltu). Výsledný prášek se používá jak k dezinfekci vody, tak k odstranění gastrointestinálního traktu z radiačních produktů. Za tímto účelem rozpusťte 1-2 lžíce. lžíce popela ve sklenici vody a vypijte 2 lžíce každých 15 minut.

Budete překvapeni, ale skořápky vlašských ořechů mohou ženě pomoci ztratit nežádoucí vlasy na těle. Tento recept používali také naše prababičky – smíchat popel ze skořápky s malým množstvím vody za vzniku kaše a rozetřít tuto směs na pokožku pokrytou vlasy. Vynikající depilační přípravek je připraven.

Zde je uvedeno, jak užitečné může mít člověk užitek z používání přírodních látek, jako jsou ořechové skořápky. Pamatujte, že popsané léky a kosmetika neobsahují žádné chemické přísady, což znamená, že neexistují žádné vedlejší účinky, které by mohly poškodit jiné orgány v našem těle. A pokud milujete vlašské ořechy, nezapomeňte použít naše recepty, abyste byli krásní a zdraví.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video12 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti12 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video12 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti12 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor12 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video12 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti12 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video12 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti12 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy12 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené