Zajímavosti

Nikdy neignorujte těchto 8 příznaků! Mohou znamenat, že máte cukrovku aniž byste o tom věděli!Cukrovka je nebezpečná nemoc, která začne ztrpčovat váš život až v určitém pozdějším stadiu, které bohužel již není zvratné. Proto platí, že čím dříve ji odhalíte, tím lepší šance na uzdravení. Toto je 8 nenápadných příznaků, o kterých byste nikdy neřekli, že mohou signalizovat cukrovku.

Možná některé z těchto příznaků pozorujete i vy, a přitom si myslíte, že o nic vážného nejde. No cukrovka jakož i jiné vážné choroby, začne útočit potichu a pak propukne v plné síle. Naučte se rozeznat prvotní příznaky.

1) Ztuhlost svalů

Máte pocit, že vám občas tuhnou svaly v rukou nebo nohou? Pociťovat to můžete jako obyčejné brnění či mírnou namožené svaly. I takový běžný jev, který nejednou přikládáme nošení těžkého nákupu nebo fyzické námaze v zahradě však může signalizovat, že něco není v pořádku. Cukrovka totiž postihuje i nervy a ty vám o dají pocítit přesně takto.

2) Problematická kůže

Není kožní onemocnění jako kožní onemocnění. Pokud se vám znenadání začal měnit pigment na pokožce rukou, nohou, břicha, nebo prakticky kdekoli na těle, spozornejte. Totéž, pokud se vám začaly objevovat pupínky a puchýřky, při kterých nevíte identifikovat, z čeho jsou.

3) Rozmazané vidění

Rozmazané vidění nejednou připisujeme únavě, propracovanosti, zda celkovému vyčerpání z práce nebo z probdělé noci. Ať už spíte dobře, nebo ne, rozmazané vidění může signalizovat poruchu hladiny glukózy v krvi, proto byste měli být obzvlášť obezřetní. Určitě jste už totiž slyšeli, že cukrovka mnoha lidí dovedla k nedokonalé nebo i úplné slepotě.

4) Pomalé hojení ran

Pomalé hojení ran může být příznaků několika onemocnění, mezi jinými však i cukrovky. Pozor si dejte najmou pokud jste ve vyšším věku a užíváte léky na ředění krve.

5) Ztráta hmotnosti a hlad

Tyto dvě věci se naoko tak odlišují, jak se v tomto případě spojují. Pokud jste začali zničehonic hubnout, ztrácíte kalorie například v důsledku častého chození na záchod. Pokud jste hladoví, znamená to, že cukrovka nedovolte buňkám absorbovat dostatečné množství glukózy. Rozhodně utíkejte k lékaři.

6) Únava

Unavení můžete být samozřejmě z čehokoliv. Od nedostatečného spánku, přes vliv léků, až po chronickou spavost, kterou může způsobovat i začínající cukrovka. Je to jednoduchá matematika. Jste ospalí? Nemáte dostatek cukru. Permanentně!

7) Citlivost na infekce

Infekce se na vás mohou lepit více a intenzivněji mohou také probíhat. Je to v důsledku probíhající nebo jen začínající cukrovky. Dejte se raději vyšetřit u obvodního lékaře a případně si vyžádejte papír k diabetologovi.

8) Žízeň a močení

Pokud často pijete a hodně i močíte, pak je pravděpodobné, že můžete mít cukrovku. Oba příznaky jsou totiž jedněmi z prvních, které se u většiny pacientů projeví. Pokud se však neprojevily u vás, nic to neznamená. Mohou a nemusí se projevit i později.

Byl tento článek užitečný? Sdílejte ho se svou rodinou a přáteli!

Zdroj: icreative.amPokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video12 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti12 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video12 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti12 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor12 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video12 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti12 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video12 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti12 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy12 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené