Zdraví

Neměli bychom jíst před spaním? Vědci mají jednoznačnou odpověď kterou byste nečekali!Často se pozdě večer před spaním ladujete něčím dobrým a následně si to vyčtete? Už nemusíte! Vědci zpochybnili to, co se říká už několik let.

Určitě jste již mnohokrát slyšeli, že bychom měli jíst nejpozději dvě hodiny před tím, než jdeme spát. Je to ale jen mýtus, nebo to má skutečně nějaký nežádoucí vliv na naše tělo? Nový výzkum přišel s překvapivým zjištěním!

Údajně neexistují hmatatelné přínosy toho, že budeme jíst naposledy dvě hodiny před spaním. Konzumace jídla v pozdních večerních hodinách není až tak špatná, jak se dosud zdálo!

Konzumace večeře dvě hodiny před spaním byla odborníky doporučována proto, aby se mohla ustálit hladina cukru v krvi. Japonští vědci však odhalili, že tato přestávka mezi jídlem a spánkem ve skutečnosti dlouhodobou hladinu cukru v krvi nezměnila.

Odborníci z Okayamskej univerzity sledovali 1 573 zdravých dospělých lidí po dobu tří let. Pozorovali jejich stravu a spánek a pravidelně jim dělali krevní testy. Většina účastníků měla mezi večeří a spaním minimálně dvouhodinovou pauzu. Zbývajících 16% mužů a 8% žen mělo menší mezeru.

Když výzkumníci analyzovali krevní výsledky, došli k závěru, že nezáleží na tom, kdy před spaním se člověk najedl. Mnohem větší vliv na hladinu cukru v krvi měli hmotnost, krevní tlak, cvičení, kouření a pití alkoholu.

“Větší pozornost by měla být věnována zdravým potravinám celkově, dostatečnému spánku, a také bychom se měli vyhnout kouření, konzumaci alkoholu a nadváze, protože tyto proměnné měly hlubší vliv na metabolický proces,” uvedli vědci pro deník BMJ Nutrition, Prevention & Health.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zdraví

Postrach farmaceutů: 4 lžíce tohoto a sbohem vysoký krevní tlak i ucpané artérie

Recept, který vám dnes prozradíme, obsahuje 3 neskutečně silné přírodní ingredience s úžasnými léčivými účinky.

Pomocí něj budete schopni bojovat nejen proti běžným rýmám a infekcím, ale dáte navždy sbohem i vysokému krevnímu tlaku, ucpaných artérie či oslabené imunitě.

Kombinace těchto surovin je mnohem efektivnější než suma účinků jednotlivých složek působících samotě.

Jde o tradiční germánský recept, který se v německé lidové medicíně používá již velmi dlouho pro podporu celkového zdraví.

No a zmíněnými surovinami jsou zázvor, citron a česnek.

ingredience

Uvedené suroviny budete potřebovat v následujícím množství:

 • 4 cm odřezek kořene zázvoru
 • 4 citrony s kůrou
 • 4 stroužky česneku
 • 2 litry čisté vody

Příprava

Při přípravě receptu postupujte následovně:

1. Pořádně omyjte citrony, abyste je zbavili postřikových látek. Nejlepší je to udělat ve vlažné vodě s přidáním octa nebo jedlé sody.

2. Citrony pak pokrájejte na menší kousky, včetně kůry.

3. Nyní očistěte česnek a zázvor.

4. Všechny suroviny následně vložte do mixéru a mixujte, dokud nezískáte homogenní směs.

5. Takto pomixovanú směs vložte do hrnce a zalijte vodou. Vodu přiveďte do varu a hned na to plyn odstavte.

6. Směs nechte vychladnout a potom ji přelijte do skleněných uzavíratelných lahví, které umístíte v chladničce.

Poznámka

Směs přivádíme do varu na krátkou dobu, aby se sterilizované a déle vydržela. Dojde při tom jen k mírnému úbytku účinných látek.

Pokud to však nechcete zahřívat kvůli zachování všech účinných látek, pak si připravte menší množství směsi, abyste ji stihli rychleji zkonzumovat.

užívání

Konzumujte tento přírodní lék na denní bázi, 2 polévkové lžíce 2 hodiny před jídlem, 2 krát denně. Čili za celý den dohromady 4 polévkové lžíce.

Před užitím lahví pořádně zatřeste, aby se usazeniny na spodku rovnoměrně rozptýlily. Konzumujte i ty.

Nemusíte se obávat zápachu česneku, protože citron a zázvor by ho měly neutralizovat.

Pravidelné užívání této směsi vám zanedlouho vyléčí váš vysoký krevní tlak, pročistí ucpané arterie, zvýší energii, posílí imunitu a výrazně zlepší celkové zdraví.

Pokračovat ve čtení

Zdraví

Jak uvolnit ucpané dutiny pouze s pomocí vašich prstů

Nebaví vás trápení s ucpaným nosem během rýmy nebo nachlazení? V tomto článku vám prozradíme jednoduchý způsob, jak provést uvolnění tlaku v ucpaných přínosných dutinách.

Nejlepší na něm je to, že účinkuje nejen při běžných infekčních chorobách dýchacích cest, ale například i při alergiích.

Zvýšený tlak v ucpaných dutinách bývá často způsoben nahromaděním lymfatické tekutiny v okolí hlavy a krku.

Uvolnit jej lze pomocí jemné masáže konkrétních míst, která zlepší průtok lymfy a zabezpečí přísun imunitních buněk do místa infekce.

Jak to funguje

Náš lymfatický systém je tvořen sítí lymfatických cév, uzlin a orgánů, jejichž hlavním úkolem je odvádět z tkání nahromaděné tekutiny a zbavovat tělo toxinů.

Lymfatické cévy přenášejí lymfu – tekutinu, která navíc obsahuje bílé krvinky a ty roznáší do celého těla, aby v místech zánětu mohli bojovat s infekcí.

Když je lymfatický systém narušen, trpí tím i vaše zdraví.

V těle se nacházejí stovky lymfatických uzlin, přičemž většina z nich je v přední části, proto jsou poměrně snadno dostupné pro lymfatickou masáž.

Doporučuje se vyhradit si 15 minut, během kterých sami na sobě takovou masáž provedete.

Zrychlením toku lymfy z tkání rychleji odstraní toxické a odpadní látky a výrazně zvýší schopnost těla potlačit infekci.

Kdy masáž neprovádět

Uvedená masáž se nedoporučuje jen v několika málo případech, a to pokud máte:

horečku

problémy oběhové soustavy

onemocnění srdce

aktivní krvácení

rakovinu

nebo, pokud jste těhotná

Pojďme se nyní podívat na to, jak tuto masáž provést.

Postup provedení masáže

1. Pohodlně se usaďte a pár krát se zhluboka nadechněte a vydechněte.

2. Pomocí prsteníček na obou rukách si najděte konce klíčních kostí pod krkem. Prsteníček, prostředníčky a ukazováčky pak položte to důlků těsně nad ně.

3. Jemnými krouživými pohyby si daná místa několik minut masírujte. Můžete si při tom i překřížit ruce, pokud se vám to takto bude dělat snadněji.

4. Následně přejděte na masáž krku od uší směrem dolů, abyste podpořili tok lymfy. Proveďte 50 až 100 takových pohybů oběma rukama na obou stranách krku.

5. Nyní dělejte totéž, avšak na zadní části krku šikmo směrem dolů a dopředu.

6. V další části si vytvořte na rukou mezeru mezi prostředníkem a prsteníčkem ve tvaru písmene “V” (jako vulkanijské pozdrav ve filmu Star Trek). Následně si masírujte místa kolem uší směrem odshora dolů. Opět proveďte 50 až 100 takových pohybů.

7. Poté opakujte bod 5.

8. Potom opakujte bod 4.

9. Nakonec opakujte bod 3.

závěr

Příště, když vás budou znovu trápit ucpané přínosné dutiny, určitě vyzkoušejte tuto jemnou lymfatickou masáž. Její účinností budete mile překvapeni!

A také, pokud se vám tento článek líbil, určitě ho nezapomeňte sdílet se svými přáteli a známými.

Pokračovat ve čtení

Zdraví

Nejlepší přírodní antibiotikum: Vyléčí každou infekci a zabije všechny parazity

Mnozí experti na zdraví z celého světa souhlasí, že jde o nejsilnější přírodní antibiotikum, jaké si můžete sami doma připravit.

Určitě ho vyzkoušejte – dokáže si poradit s téměř každou infekcí v lidském organismu a navíc usmrcuje i paraziti, které se mohou nacházet ve střevech či jiných místech v těle.

Co všechno dokáže toto přírodní antibiotikum

Kromě bakteriálních infekcí a parazitů účinkuje výborně i proti virům, houbám a kvasinkám. Dále pomáhá detoxikovat tělesné orgány a zlepšuje cirkulaci krve či lymfy.

Tuto směs bylinek můžete použít i na dnes tak rozšířené kvasinkové infekce (candidu).

Jde skutečně o velmi silný prostředek, jehož sílu byste neměli podceňovat. Pomáhá také na různá chronická onemocnění, jako například:

 • artritida
 • revma
 • dna
 • cukrovka
 • vysoký krevní tlak
 • vysoká hladina cholesterolu v krvi

No a nejlepší na něm je to, že neobsahuje žádné nebezpečné chemikálie, protože se skládá z čistě přírodních ingrediencí.

Dost bylo ale slov, pojďme se nyní podívat, jak si ho připravíte.

ingredience

Na jeho přípravu budete potřebovat následující suroviny:

 • 700 ml jablečného octa
 • 0,5 dcl očištěného a utřeného česneku
 • 0,5 dcl na jemno nakrájené cibule
 • 2 čerstvé feferonky (čím štiplavější, tím lépe)
 • 0,5 dcl nastrouhaného zázvoru
 • 2 polévkové lžíce nastrouhaného křenu
 • 2 polévkové lžíce práškové kurkumy
 • 1 skleněnou nádobu o objemu 1 litr (například sklo na zavařování)

Pokud byste si chtěli připravit menší množství přípravku, například jen 0,5 litru, pak použijte poloviční dávky všech jednotlivých složek.

postup

Postupujte následovně:

1. Vložte všechny suroviny do skleněné nádoby a zalijte je jablečným octem až potud, kde začíná zužovat hrdlo (pár cm od vrchního okraje).

2. Dobré to celé zamíchejte.

3. Nádobu uzavřete a umístěte na tmavé a suché místo, například do spíže.

4. Celý nálev nechte odstát přibližně 2 týdny. Občas obsah promíchejte – ať už vířením lahví nebo jejím otevřením a použitím lžíce.

5. Po 2 týdnech obsah přeceďte přes gázu, nějakou látku nebo trychtýř se sítkem. Pro co nejlepší výsledek je vhodné zbytek ještě přes látku vyždímat, aby z něj vyšla veškerá šťáva.

6. scezené tekutinu znovu uskladněte v uzavíratelné skleněné nádobě.

7. Hotovo. Vaše nejmocnější přírodní antibiotikum je hotové!

užívání

Jak jsme již uvedli, jde o velmi silný prostředek, proto jej užívejte s mírou a opatrností. Má velmi výraznou a štiplavou chuť.

Užívejte denně 1 polévkovou lžíci (respektive 3 čajové lžičky). Nejlepší je rozředit si denní dávku na 3 části, čili 1 čajovou lžičku 3 krát denně.

Pokud chcete můžete to užívat přímo a za tím ke zmírnění chuti zajíst měsíček pomeranče. Když je to však na vás příliš silné, můžete si to rozředit ve sklenici s vodou.

V případě akutních nebo silných infekcí můžete zvýšit dávkování na 6 krát po 2 čajové lžičky denně.

Pro prevenci a léčbu chronických onemocnění uvedených v úvodu (artritida, dna , vysoký krevní tlak, cholesterol a podobně) stačí užívat dlouhodobě 1 čajovou lžičku denně.

V případech, pokud jste alergičtí na některou složku receptu, během těhotenství nebo u dětí tento recept pro jistotu nepoužívejte, případně výrazně snižte dávkování.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zdraví13 hodinami před

Postrach farmaceutů: 4 lžíce tohoto a sbohem vysoký krevní tlak i ucpané artérie

Recept, který vám dnes prozradíme, obsahuje 3 neskutečně silné přírodní ingredience s úžasnými léčivými účinky. Pomocí něj budete schopni bojovat...

Zdraví13 hodinami před

Jak uvolnit ucpané dutiny pouze s pomocí vašich prstů

Nebaví vás trápení s ucpaným nosem během rýmy nebo nachlazení? V tomto článku vám prozradíme jednoduchý způsob, jak provést uvolnění...

Zdraví14 hodinami před

Nejlepší přírodní antibiotikum: Vyléčí každou infekci a zabije všechny parazity

Mnozí experti na zdraví z celého světa souhlasí, že jde o nejsilnější přírodní antibiotikum, jaké si můžete sami doma připravit....

Zdraví14 hodinami před

Tato rostlina zabíjí 14 druhů rakoviny a 13 typů infekce. Proč ji lékaři nepředepisují?

Mezi léčivých bylin je tato na samém vrcholu pyramidy. Je účinná nejen na potlačování infekcí, ale její aktivní látky dokáží...

Celebrity1 dnem před

Reakce prince Harryho na holčičku, která mu kradla popcorn, nemá chybu! Nádherné!

Mnozí mají po tomto videu dojem, že je princ Harry dokonalým otcem … Princ se objevil na stadionu v Torontu....

Bizardní1 dnem před

Máte rádi McDonald? Až uvidíte TOTO, už nikdy si ho nedáte…

Stává se, že každý z nás navštíví McDonald’s, objedná si něco kalorického a všechno je v pořádku, nic špatného se...

Zajímavosti1 dnem před

Hlavní epidemilog WHO varuje: Celému světu hrozí katastrofický scénář, lidstvo se ocitne na prahu selhání

Podle šéfa Světové zdravotnické organizace je svět na pokraji katastrofického morálního selhání. Tedros Adhanom Ghebreyesus upozorňuje zejména na skutečnost, že...

Zajímavosti2 dny před

Velmi vzácné bankovky v hodnotě 2000 Kč jsou stále v oběhu. Cena za ně se razantně změnila

V oběhu je stále relativně velké množství vzácných bankovek v hodnotě 2 000 Kč. Některé z nich lze jednoduše zastrčit...

Celebrity2 dny před

Rodina má velký strach o Dalibora Jandu: Slavný zpěvák leží v nemocnici ve vážném stavu

Zpěvák Dalibor Janda byl hospitalizován ve Fakultní nemocnici na Královských Vinohradech v Praze, kde leží ve vážném stavu na koronární...

Politika2 dny před

Povinné nošení respirátorů místo roušek. Razantní změna kvůli Britské mutaci

V České republice by nyní mohly být respirátory namísto závojů používány ve veřejné dopravě a v obchodech. Předseda vlády Andrej...

Oblíbené