Zdraví

Na koronavirus zabírá lék, který máme každý doma. Výrazně snižuje riziko smrti, potvrzeno lékařiAčkoli v současné době neexistuje lék na covid-19, postupem času lékaři zjišťují, že na trhu existuje řada léků, které mohou pacientům s touto dnes již rozšířenou nemocí pomoci. Jedním z nejpoužívanějších je například isoprinosin, který musí rodinní lékaři předepisovat lidem s koronavirem na vlastní riziko, zatímco například v Polsku je volně dostupný.

Lék, který může zachránit životy

Podle nejnovějších vědeckých poznatků jsou však účinné látky ještě blíž, než by se mohlo zdát. Je to proto, že jeden z nejběžnějších léků, který mnoho lidí má ve své domácí lékárničce, může hrát velkou roli v boji proti koronaviru, a pokud ne, mohou si jej volně koupit v jakékoli lékárně. Současně může tento lék znamenat rozdíl mezi pacientem, který umírá na covid-19 nebo ne, nebo může zabránit člověku ve vývoji vážného stavu.

Studie publikovaná v časopise Anestesia and Analgesia uvádí, že běžně dostupný aspirin funguje velmi dobře u pacientů s covid-19. Podle vědců z University of Maryland ve Spojených státech je účinek dokonce tak výrazný, že u pacientů užívajících aspirin je riziko úmrtí o 47% nižší než u těch, kteří drogu neužívají. Aspirin také snižuje pravděpodobnost, že infikovaná osoba bude potřebovat péči na jednotce intenzivní péče, o 40%. To znamená, že jeho stav bude vyžadovat připojení k ventilátoru.

Bezpečné, levné a přesto efektivní

Studie zahrnovala přibližně čtyři sta pacientů, kteří byli hospitalizováni s koronavirem. Takže měli alespoň mírný průběh nemoci. Dostali aspirin krátce po hospitalizaci. Podle vedoucího výzkumu Jonathana Chowa jsou výsledky překvapivě jasné, i když k potvrzení předpokladů bude zapotřebí více účastníků. Podle lékaře má však aspirin velký potenciál hrát významnou roli v epidemii koronavirů, hlavně proto, že je levný a cenově dostupný.

Aspirin také snižuje tvorbu krevních sraženin. Bylo prokázáno, že jsou vystaveni vysokému riziku i po uzdravení, kdy mohou způsobit trombózu. Vědci však nedoporučují profylakticky užívat aspirin, protože nezabrání samotné infekci.

Britští lékaři současně již začali pacientům dávat covid-19, hlavně proto, že viděli umírat velké množství lidí na náhlé krevní sraženiny. „Máme dobrý důvod se domnívat, že aspirin je prospěšný. Je také bezpečný, levný a snadno dostupný,“ uvedl Guardian, lékař, který pacientům podával aspirin ve velké studii.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zdraví

10 příznaků rakoviny, které lidé nejčastěji ignorují. Čím dříve se o rakovině dozvíte, tím je větší šance na uzdravení.

Lidé, kteří už měli rakovinu v rodině, by si měli dávat ještě větší pozor. Doporučujeme se poradit s lékařem nebo specialistou, který vám zjistí všechny informace o preventivních opatřeních. Nejideálnější by bylo požádat o genetické testy, které vám prozradí míru rizika vzniku rakoviny.

Mezitím, než si zařídíte vše potřebné, máme pro vás seznam příznaků rakoviny, které vám pomohou k jejímu včasnému odhalení.

Čím dříve se o rakovině dozvíte, tím máte větší šanci na uzdravení.

Příznaky a symptomy rakoviny

I když příznaky rakoviny závisí na určité míry na umístění a fáze, mnoho typů rakoviny má velký počet příznaků. Bohužel mnozí lidé jsou si těchto příznaků vědomi, avšak jejich dále neřeší a myslí si, že jejich stav je normální. Uvádíme vám 15 nejčastějších varovných příznaků rakoviny, které lidé často ignorují.

1. Bulky

Nárůst nových bulek nebo změna starých, které se rozrostly jsou dostatečný důvod pro konzultaci s lékařem. Tento příznak může indikovat několik typů rakoviny.

2. Bolest při močení

Neobvyklé časté močení, které doprovází bolest, může být projevem rakoviny prostaty nebo močového měchýře. Ihned se poraďte se specialistou, pokud vás tento problém trápí už delší dobu.

3. Změna stolice

Pokud zaznamenáváte neobvyklé změny ve vaší stolici v podobě zejména častých průjmů nebo naopak zácpy, poraďte se se svým lékařem. V tomto případě se může jednat o rakovinu zažívacího traktu . Dalším příznakem této rakoviny je bolest v břišní oblasti.

4. Špatné trávení

Vzhledem k tomu, že problémy s trávením jsou poměrně běžné, patří tento příznak mezi nejčastěji ignorovány. Pokud trpíte trávicími problémy, může to být příznakem rakoviny horní části trávicího traktu . Zvlášť zvyšte pozornost pokud je to v kombinaci s problémy s polykáním a neustálými bolestmi v žaludku.

5. Vyrážka

Nepěkně vypadající a bolestivé vyrážky, mohou být příznakem rakoviny kůže, v případě podle místa objevení i rakoviny ústní dutiny a genitálií. Pokud tyto vyrážky přetrvávají delší dobu, obraťte se na svého lékaře.

6. Kožní změny

Jedním z nejčastějších příznaků rakoviny je výskyt kožních vřídků žluté nebo červené barvy. Častým projevem je také ztmavnutí kůže. Ne každá změna pokožky má spojitost s rakovinou, ale přesto je vhodné navštívit kožního lékaře, abyste tuto možnost vyloučili.

7. Bolest

Přetrvávající bolest v části těla, jako jsou záda nebo hlava, může být znamenám různých nemocí, včetně rakoviny. Pokud trpíte jakýmkoliv typem chronické bolesti, měli byste se okamžitě poradit s lékařem.

8. Neobvyklé lymfatické uzliny

Okamžitě navštivte svého lékaře, pokud se u vás vyskytnou náhle otoky lymfatických uzlin, které jsou doprovázeny bolestí nebo dokonce nevolností.

9. Krev

Pokud zjistíte, že máte krev v moči nebo ve stolici, či vykašláváte krev, neváhejte a ihned informujte o tomto stavu svého lékaře. Krvácení já častým příznakem rakoviny.

10. Neobvyklý růst vlasů

Dalším společným a velmi zvláštním příznakem rakoviny je neobvyklý růst vlasů.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Vitamin, který je nutné doplňovat! Má silné protizánětlivé účinky, léčí rakovinu, cukrovku, ekzémy, akné a mnoho jiných nemocí.

Statistiky ukazují, že téměř 75% populace trpí nedostatkem tohoto vitamínu. Tento vitamín je velmi důležitý a prospěšný pro lidský organismus. Podílí se na prevenci mnoha onemocnění, nejen při rakovině, ale také při prevenci srdečních chorob a dokonce i cukrovky. Hovoříme o vitaminu D.

Vitamín D získáváme zejména ze slunce , ale kvůli vysokému nedostatku u většiny populaci je třeba jej doplňovat i vnitřně. Každodenní konzumace tohoto vitamínu je nezbytná pro lidské zdraví – přináší mnoho zdravotních výhod, především souvisejících s léčbou rakoviny.

Příznaky nedostatku vitaminu D v organismu

 • bolesti kostí
 • slabost svalů
 • závažné astma, zejména u dětí
 • kognitivní poruchy hlavně u starších
 • chronické bolesti
 • nadměrné pocení bez jakékoli fyzické aktivity nebo vysoké teploty
 • depresivní stavy a úzkost
 • Pozitivní vliv vitaminu D na různé nemoci
 • Podle dr. Normana v American Journal of Clinical Nutrition (2007) příznivé účinky vitamínu D lze objevit v při

léčbě široké škály nemocí jako jsou:

 • rakovina
 • hypertenze a kardiovaskulární onemocnění
 • obezita
 • revma
 • cukrovka I. i II. typu
 • skleróza
 • Crohnova choroba
 • chřipka a nachlazení
 • tuberkulóza
 • stárnutí
 • psoriáza, ekzém, akné a všechny kožní onemocnění
 • nespavost
 • ztráta vlasů a plešatost
 • zubní kaz a paradentóza
 • Alzheimerova choroba
 • schizofrenie, migrény, neurologické onemocnění
 • plodnost

Důležitým principem pozitivního účinku vitaminu D na tato onemocnění je, že podporuje tvorbu přirozených látek, tzv.
cytokinů, které mají silné protizánětlivé účinky.

Zdroje vitamínu D

Vitamín D přijímáme nejen stravou ale i ze slunce! Proto bychom se měli snažit co nejčastěji opalovat. Vitamín D nepřijmete ze slunce přes okno v kanceláři nebo v autě. Sklo totiž blokuje vše UVB a zabraňuje tvorbu vitamínu D v těle. Opalovací krémy s faktorem nad 15 mají podobné účinky jako sklo, brání pronikání vitaminu D do těla.

V zimě když není možnost své tělo vystavit na slunce, je důležité vitamin D přijímat stravou nebo v suplementech. Avšak vitamín D ve stravě bývá raritou. Obsahuje ho velmi málo potravin. Vyskytuje se hlavně v rybách, houbách, vejcích , jenže ve velmi malém množství .

Byl tento článek užitečný? Sdílejte ho se svou rodinou a přáteli!

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

“Smrt přichází ze střev a moderní medicína léčí pouze příznaky chorob”, říká bývalá uznávaná biochemička s více než 45-letou praxí

Lidová léčitelka Marwa Khanyan, původně biochemička, má z praxe 45 leté odborné zkušenosti. Tato uznávaná biochemička věří, že za všechny zdánlivě nevyléčitelné nemoci, jako jsou rakovina, cukrovka, vysoký krevní tlak si zodpovídáme my sami. Ptáte se jak? Tak čtěte dál …

Očista od toxinů

Podle Marwa je základem medicínských teorií biochemie. Biochemie studuje metabolismus, který je zase základem všech procesů v našem těle. Marwa biochemii slaví ve všech svých přednáškách. Věří, že biochemii by měl znát každý rozumný člověk, tak jako základy matematiky, či fyziky. Jelikož ji však neznají, nerozumějí ani tomu, co dělají špatně.

Všechny biochemické objevy podle Marwa leží v laboratořích, což je fatální chybou. Tvrdí, že lidé by se měli naučit stavět svůj životní styl na materiálech, které jsou pro tento účel vyvinuté. Jednoduše řečeno – měli bychom jíst to, co nám dala příroda.

“Moderní medicína léčí pouze příznaky” , přesvědčuje své příznivce Marwa . O své teorií píše v knize Environmentální medicína: Cesta budoucí civilizace. V knize mluví například o tom, že žádný lékař neřekne ženě nemocné na rakovinu prsu možný původ z minulosti. Pokud měla jako dítě častou anginu pectoris, viník je odhalen. Podle autorky knihy bychom měli myslet a analyzovat mnoho dětských nemocí, které jsou s největší pravděpodobností příčinou našich pozdějších starostí.

Nemoci jdou ze střeva

“Smrt přichází ze střeva”, ohání se Marwa s argumentem, že kdyby lidé více praktikovali očistu střev, žili by déle zdraví a spokojeni. Čím je totiž člověk starší, tím větší nečistoty se ve střevě hromadí. Odmítá tvrzení, že proplachem střev si lidé mohou zničit střevní mikroflóru. Podle ní je možné zničit mikroflóru, ale jen tu patogenní, hnilobou. Podle ní i moderní medicína nabízí řadu prostředků k tomu určených a jsou bezpečné.

Dobré a špatné jídlo

Jídlo bylo kdysi podle Marwa pro člověka velkým požehnáním. V současnosti se však o zdravých potravinách ani nedá mluvit. ” Dnes je jídlo velké zlo. Je to trestný čin “, rozhořčuje se Marwa . Děti ve školkách jsou často nemocné, protože nedostávají plnohodnotné potraviny. Například ve Švýcarsku dostávají děti saláty, ovoce, či čaj s medem. Léčitelka je přesvědčena, že všechno zlo civilizačních chorob je spojeno s nekvalitní stravou. Podle ní bychom měli jíst co nejvíce potravin v syrovém stavu – především ovoce a zeleninu.

Ať už je pravda kdekoliv, zkušená Marwa má pravdu přinejmenším v tom, že naše střeva zanášíme jedy a toxiny z kupovaných potravin, které jsou doslova vyrobeny z umělých éček, barviv a různých tělu nevlastních látek.

Nezapomeňte článek sdílet i s vašimi přáteli na facebooku!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Bizardní2 hodinami před

BESTIE v lidské podobě: Agata spálila miminko a šla si užívat párty …

21-letá Agata dopustila případu, který nemá s mateřskou láskou absolutně nic společného. Po tom, jak přivedla na svět svou dcerku,...

Zdraví2 hodinami před

10 příznaků rakoviny, které lidé nejčastěji ignorují. Čím dříve se o rakovině dozvíte, tím je větší šance na uzdravení.

Lidé, kteří už měli rakovinu v rodině, by si měli dávat ještě větší pozor. Doporučujeme se poradit s lékařem nebo...

Zajímavosti2 hodinami před

Na muže neustále volají policii: Důvodem je tvář jeho manželky! Podívejte se proč!

Manželé Tori a Eddie Smith jsou již zvyklí na Zírání a nepříjemné komentáře od lidí. Ale pár z Baltimoru neočekával,...

Nezařazené2 hodinami před

Před příchodem rakoviny vás bude tělo varovat! TENTO signál nikdy neignorujte.

Věděli jste, že první příznaky vážných chorob a především rakoviny, se mohou objevit i na dlaních? Určitě byste se změnami...

Stalo se2 hodinami před

Dojemný příběh, který trhá srdce! Po narození dětí jim lékař oznámil zdrcující zprávu …

Manželé se spolu s dalšími jejich dětmi na dvojčata neskutečně těšili. Osud jim však takovou dokonalou radost nedopřál … Angličanka...

Zajímavosti2 hodinami před

Vitamin, který je nutné doplňovat! Má silné protizánětlivé účinky, léčí rakovinu, cukrovku, ekzémy, akné a mnoho jiných nemocí.

Statistiky ukazují, že téměř 75% populace trpí nedostatkem tohoto vitamínu. Tento vitamín je velmi důležitý a prospěšný pro lidský organismus....

Zajímavosti3 hodinami před

Tento trik by měl znát každý kdo pravidelně peří! Do pračky před praním dala kapesník. Když prádlo vytáhla, bylo …

Kdo doma pravidelně peří, ten ví že to není až tak jednoduchá činnost. Ano, hlavní práci sice udělá pračka, ale...

Zajímavosti3 hodinami před

Už od dětství neznám, co je to nemoc! Babička mě naučila tento recept na posílení imunity.

Nyní nesmíme podcenit chladnější večery. V kombinaci s oslabenou imunitou si můžeme koledovat o pořádně nachlazení, které nepotěší nikoho z...

Zajímavosti8 hodinami před

Zdravotní sestra radí: Když vám začne téct krev z nosu, okamžitě proveďte TOTO!

Úvodem je třeba poznamenat, že většinou krvácení z nosu není nebezpečné. Někdy stačí změna teploty, (např. Změna prostředí) kdy drobné...

Stalo se9 hodinami před

Tato žena chce jít ve 4. měsíci těhotenství na potrat, aby byla slavná! Z jejích slov se vám bude chtít zvracet …

Že se do reality show hlásí lidé, kteří by spíše svým chováním patřily do kategorie bezobratlých nebo prvoků, je všeobecně...

Oblíbené