Zajímavosti

Můžete prodloužit život svých rodičů tím, že děláte těchto 7 věcí. moje maminka má již 89 letKdyž jsme malí, naši rodiče dělají se snaží udělat vše pro to, abychom byli šťastní. Nové hračky, výlety, a potom dobré vzdělání a praktické rady v těžké situaci – to vše nám dali proto, abychom měli radost a mohli žít dobrým životem.

V dětství to není velmi ceněné, protože děti ještě mnohým věcem nerozumí. No jednou přijde chvíle, kdy pochopíte, jak mnoho pro vás vaši příbuzní udělali a chcete se jim poděkovat, udělat jejich šťastnými. Dnes vám prozradíme, jak to lze udělat. Těchto 7 věcí prodlužuje a zlepšuje život rodičů!

šťastní rodiče

Moderní studie dokazují, že životní podmínky a rozvoj medicíny přispívají ke zvyšování průměrné délky života. V některých zemích se tento věk pohybuje na 80-tce. Důležité však není jen to, kolik člověk žije, ale i jaký druh života má.

Vědci na kalifornské univerzitě v Los Angeles dospěli k neuspokojivému závěru: asi 40% starších lidí se cítí osamoceně. Jen málo v takovém stavu se může cítit zcela šťastně. Pozitivní emoce a pocit štěstí prodlužují život. A to je přesně to, co můžeme našim rodičům “darovat”.

častěji návštěvy

Je jasné, že každý má svůj vlastní život, ve kterém někdy není čas na odpočinek. Musíte si však najít čas na návštěvu rodičů. Dělejte to tak často, jak jen můžete. Věřte že rodičům svou návštěvou uděláte velkou radost, i kdyby to mělo trvat jen 30 minut.

Naučte rodiče používat technologie

Dejte jim mobilní telefon nebo notebook a naučte je používat internet. Za prvé, je to další způsob komunikace s vámi. Zadruhé na webu mohou rodiče najít zájmové fóra, setkat nové lidi nebo najít starých spolužáků. Věřte, že to bude dobrý lék na nudu.

Požádejte o přípravu večeře

Jednoduše se pozvěte na návštěvu a požádejte mámu, aby udělala vaše oblíbené jídlo. Připomeňte jí, jak chutně vaří, uděláte ji šťastnější. Vaření a čekání na vás s večeři ji udělá šťastnější. To vše jsou velmi příjemné činnosti, díky kterým se bude opět cítit nutná.

Pozvěte je do kina

Nebo do divadla nebo na koncert – vše, co si vaše srdce přeje. Důležité je, abyste spolu trávili čas. Ukažte rodičům něco z vašich koníčků, určitě to ocení.

Přiveďte k nim vnoučata

I když s vašimi dětmi vycházíte skvěle, z času na čas jejich nechávejte u dědečka a babičky. Všichni z toho budou mít radost. Kromě toho se prokázalo, že komunikace s vnoučaty chrání starších lidí před časným vývojem Alzheimerovy choroby.

Pomozte rodičům najít si svůj koníček

Mnozí samozřejmě mají své oblíbené aktivity, ale existují i ​​ti, kteří s tím potřebují pomoci. Zapište rodičů do čtenářského klubu, jděte s nimi hrát šachy do parku. Vymyslete něco, o co se budou zajímat. Je důležité, aby tato činnost zahrnovala komunikaci s lidmi.

Nechte je komunikovat s ostatními, vytvoří si tak si tak nové přátele, s nimiž zažijí radostné chvíle. Sociální aktivita jim pomáhá zůstat ve formě.

Vyberte se do přírody

Společné výlety do přírody jsou jedním z nejlepších způsobů, jak trávit čas společně. Čerstvý vzduch a ticho země dělají zázraky. Můžete jít klidně s rodiči na zahradu a pomoci jim sázet sazenice. Hlavní věcí je trávit čas společně, upřímně se promluvit a jednoduše si jen tak odpočinout.

Těchto 7 věcí je pouze příkladem projevu lásky k rodičům. Vy sami nejlépe víte, co vaši rodiče milují, jak s nimi komunikovat a jak je potěšit.

Hlavní věcí je nenechat rodičů samotě a nenechat jejich přemýšlet o stáří. Čím méně času jim zůstane na smutné myšlenky, tím lépe. Milujte a važte si svých rodičů, protože jen v jejich společnosti můžete zůstat tím malým bezstarostným a šťastným dítětem.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

Mladík poslal chudé školačce z filipín dárek: on sam ani netušíl, co se za 14 let stane

Tento příběh dojme srdce milionů lidí, protože je to jako v nejpravděpodobnějším seriálu se šťastným koncem.

Začalo to dárkem. S obyčejným vánočním dárkem.

Tyler našel krabici na boty, zabalil ji do papíru a vložil dárek, pohlednici a fotografii. Nevěděl, kdo dostane jeho krabici. Chlapec ji jednoduše vzal pryč a bezpečně na ni zapomněl. Jak můžete uhodnout, dárek dostal dívka na fotografii vlevo. Jmenuje se Joana Marchand a pochází z Filipín.

Je to už 11 let. Jednoho dne dostal Tyler oznámení na sociální síti – přátelé mu chtěli přidat dívku. Mladý muž žádost nejprve zamítl. Dívka však svůj požadavek zopakovala. Tyler se tehdy rozhodl, že tato dívka s ním jednou možná studovala, a tak žádost přijal.

Po chvíli dostal Tyler od dívky první zprávu. Napsala, že měla Tylerovu fotografii dítěte a dárek, který několik let pečlivě schovávala. Když mladík viděl fotografii, okamžitě pochopil, o co jde. Začal se s dívkou stýkat. Trvalo to tedy několik měsíců. Tyler a Joana si začali uvědomovat, že je spojuje skutečné a upřímné přátelství. V jednu chvíli Joana pozvala Tylera na návštěvu a ten, kdo sbíral věci, šel na Filipíny.

Když mladík viděl Joanu naživu, okamžitě si uvědomil, že je zamilovaný. Setkal se s dívčinými rodiči a přáteli, poté představil Joan svým příbuzným.

Stále komunikovali, telefonovali, ale vztah byl jiný. Při příštím příjezdu na Filipíny požádal dívku o ruku. Svatba se konala v roce 2014.

Tyler připouští, že si neumí představit, co by se stalo, kdyby se akce nezúčastnil, poslal tento dárek, odmítl nabídku od Joe a konečně by ji neviděl. Všechno by dopadlo jinak. Prostě by nepotkal lásku svého života. Tyler si je dnes jistý: když uděláte malý dobrý skutek, bude vám lépe. Dobré se vždy vrátí a to je pravda.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Víte, co se děje s ženským tělem po obejmutí? Po přečtení tohoto článku to budete dělat častěji

Spisovatel David Tumarison krásně popisuje, co se děje během intimního objetí …

,, Když muž tiše přichází zezadu a objímá svou ženu, uzavírá kruh. Jeho a její kruh. Je to kruh něhy, tepla a ochrany. Ženu umístí přímo do středu vášnivého kruhu.

Tímto neúmyslně poukazuje, že v tomto konkrétním okamžiku je právě ona středem vesmíru. Muž drží ženu ticho. Žena zůstává ticho. Cítí teplo, teplo které proudí z jeho teplých a klidných rukou. ”

,, Když muž objímá ženu, ona se cítí jako kdyby měla křídla a mohla létat. Tento kruh lásky je klidný a útulný. Tato tichá něha ji rozpustí jako kostky cukru v šálku čaje. Když je právě v centru jeho tlejícího kruhu? ”

,, Co cítí? Když je v této chvíli? ”

“Je ženou či dívkou? Cítí se milující či milovanou? Něžná pokrývka ticha překryla ženské ramena a zakryly její myšlenky před mužem …. nebo právě naopak, v tomto kruhu je všechno odkryté?

Koneckonců on ji jen drží, chrání ji od vnějšího světa, který je studený a osamělý. No v jeho náručí je teplo a pohodlně.

Tyto ruce jsou její ochranou a pohodlím. Právě toto je vše co žena nevědomky hledá, čeká a v co doufá … ”

Objímejte svou ženu častěji. Umístěte ji do středu kruhu. Važte si ji, ukažte jí jaká něžná a smyslná vaše láska může být. Jen po lásce ona touží tak jako i vy.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Hasiči varují – nikdy nepoužívejte tuto prodlužovačku! Pokud ji máte doma, okamžitě ji vyhoďte.

Některé prodlužovačky, ačkoli dokáží často každému v domácnosti pomoci, mohou způsobit více škody než užitku.

Například ta, kterou vám dnes ukážeme, je velmi nebezpečná a raději byste ji neměli používat.

Prodlužovačky jsou velmi praktické a dokážou pomoci v domácnosti téměř každému.
To však nemění nic na tom, že bychom měli vědět, jak je dobře používať.Inak může dojít k tragédii.

Hasiči nyní varují a tvrdí, že byste si měli dát pořádně pozor na to, co do prodlužovačky zapojujete. Klasická prodlužovačka na šest vstupů umí udělat více škody než užitku, pokud ji používáte špatně.

“Vasabladet” tvrdí, že prodlužovačka dokáže zajistit energii pro 57 laptopů, 4 kávovary, ale pouze 2 fény.

Z testu vyplynulo, že jen pět procent z 226 lamp a lampiček, kterými si Evropané běžně vybavují domovy či kanceláře, nevykazovalo žádné nedostatky. Testované lampy měly řadu technických nedostatků, jako je například špatné uzemnění. Často nenesly označení EC, které znamená, že výrobek splňuje evropské normy.

Prodlužovačky se v posledních letech staly běžnou součástí domácností v EU, a tak se autoři testu zaměřili i na ně. Zjistili, že 58 procent z 210 výrobků je natolik nebezpečných, že by měly být staženy z trhu. Ve výsledku testem prošla průměrně jen jedna prodlužovačka ze šesti. Nejčastějším nedostatkem byl špatný tvar a rozměry zásuvek a zástrček. Prodlužovačky byly rovněž často nekvalitní pokud jde o výdrž materiálu, ze kterého jsou vyrobeny.

Do testu prodlužovaček se zapojila Slovenská republika, Česká republika, Německo, Dánsko, Španělsko, Polsko a Švédsko.

“Doporučením je kupovat prověřené výrobky u známých výrobců,” vzkázala spotřebitelům mluvčí Evropské komise Helen Kearnsová.

Dávejte proto velký pozor na to, co připojíte dříve, než dojde k tragédii. Taková chyba vás může stát střechu nad hlavou.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zajímavosti2 týdny před

Mladík poslal chudé školačce z filipín dárek: on sam ani netušíl, co se za 14 let stane

Tento příběh dojme srdce milionů lidí, protože je to jako v nejpravděpodobnějším seriálu se šťastným koncem. Začalo to dárkem. S...

Celebrity2 týdny před

Poslední chvilky se budou konat v pražském Rudolfinu: Rozhodnutí, které nikdo nečekal vdovy Jiřího Menzela

Oscarový režisér Jiří Menzel zemřel 5. září a jeho vdova Olga již má plán pohřbu známého režiséra. Tímto rozhodnutím všechny...

Politika3 týdny před

Padl ROZSUDEK: Kočner a Zsuzsová jsou ve vraždě Kuciaka nevinní!

Na specializovaném trestním soudu v Pezinku (STS) se ve čtvrtek začalo líčení v kauze vraždy novináře Jana Kuciaka a jeho...

Zajímavosti4 týdny před

Víte, co se děje s ženským tělem po obejmutí? Po přečtení tohoto článku to budete dělat častěji

Spisovatel David Tumarison krásně popisuje, co se děje během intimního objetí … ,, Když muž tiše přichází zezadu a objímá...

Zajímavosti4 týdny před

Hasiči varují – nikdy nepoužívejte tuto prodlužovačku! Pokud ji máte doma, okamžitě ji vyhoďte.

Některé prodlužovačky, ačkoli dokáží často každému v domácnosti pomoci, mohou způsobit více škody než užitku. Například ta, kterou vám dnes...

Zajímavosti4 týdny před

Uvařte jablko s bobkovým listem a nepotřebujete léky z lékárny: Fantastická přírodní medicína pro celkové zdraví!

Jablko a bobkový list. Dvě suroviny, které se běžně používají v kuchyni a mnozí ani netuší, jakou mají spolu léčivou...

Zajímavosti4 týdny před

Velký objev: Tento repelent proti komárům obsahuje látky, které chrání před koronavirem!

Látka, kterou obsahuje tento repelent proti komárům ničí covid-19. Potvrdila to studie Armádní laboratoře v Británii, jejíž předběžné závěry ve...

Zajímavosti4 týdny před

Touto metodou se dá vyléčit jakákoliv rakovina do 3 minut. Vše, co potřebujete udělat, je toto

Tato výjimečná teorie byla poprvé prezentována Gregg Branden, americkým autorem známým svými teoriemi ohledně léčby rakoviny. Tvrdí, že existuje něco,...

Zajímavosti1 měsícem před

Víte co skrývá tato kapsička? Plní jednu velmi důležitou funkci. Mnoho žen o tom nemá ani ponětí!

Používání tohoto spodního prádla se datuje do šestnáctého století, kdy jej však nosili jen prostitutky a dále staré a nemocné...

Video1 měsícem před

Video, které obletělo celý svět. Toto je ten nejlepší svatební tanec jaký jste kdy viděli!

Na své svatbě nemůžete netancovať- tak říká tradice. Navíc se jedná o irskou svatbu, která se neobejde bez irského tance....

Oblíbené