Zajímavosti

Můžete prodloužit život svých rodičů tím, že děláte těchto 7 věcí. moje maminka má již 89 letKdyž jsme malí, naši rodiče dělají se snaží udělat vše pro to, abychom byli šťastní. Nové hračky, výlety, a potom dobré vzdělání a praktické rady v těžké situaci – to vše nám dali proto, abychom měli radost a mohli žít dobrým životem.

V dětství to není velmi ceněné, protože děti ještě mnohým věcem nerozumí. No jednou přijde chvíle, kdy pochopíte, jak mnoho pro vás vaši příbuzní udělali a chcete se jim poděkovat, udělat jejich šťastnými. Dnes vám prozradíme, jak to lze udělat. Těchto 7 věcí prodlužuje a zlepšuje život rodičů!

šťastní rodiče

Moderní studie dokazují, že životní podmínky a rozvoj medicíny přispívají ke zvyšování průměrné délky života. V některých zemích se tento věk pohybuje na 80-tce. Důležité však není jen to, kolik člověk žije, ale i jaký druh života má.

Vědci na kalifornské univerzitě v Los Angeles dospěli k neuspokojivému závěru: asi 40% starších lidí se cítí osamoceně. Jen málo v takovém stavu se může cítit zcela šťastně. Pozitivní emoce a pocit štěstí prodlužují život. A to je přesně to, co můžeme našim rodičům “darovat”.

častěji návštěvy

Je jasné, že každý má svůj vlastní život, ve kterém někdy není čas na odpočinek. Musíte si však najít čas na návštěvu rodičů. Dělejte to tak často, jak jen můžete. Věřte že rodičům svou návštěvou uděláte velkou radost, i kdyby to mělo trvat jen 30 minut.

Naučte rodiče používat technologie

Dejte jim mobilní telefon nebo notebook a naučte je používat internet. Za prvé, je to další způsob komunikace s vámi. Zadruhé na webu mohou rodiče najít zájmové fóra, setkat nové lidi nebo najít starých spolužáků. Věřte, že to bude dobrý lék na nudu.

Požádejte o přípravu večeře

Jednoduše se pozvěte na návštěvu a požádejte mámu, aby udělala vaše oblíbené jídlo. Připomeňte jí, jak chutně vaří, uděláte ji šťastnější. Vaření a čekání na vás s večeři ji udělá šťastnější. To vše jsou velmi příjemné činnosti, díky kterým se bude opět cítit nutná.

Pozvěte je do kina

Nebo do divadla nebo na koncert – vše, co si vaše srdce přeje. Důležité je, abyste spolu trávili čas. Ukažte rodičům něco z vašich koníčků, určitě to ocení.

Přiveďte k nim vnoučata

I když s vašimi dětmi vycházíte skvěle, z času na čas jejich nechávejte u dědečka a babičky. Všichni z toho budou mít radost. Kromě toho se prokázalo, že komunikace s vnoučaty chrání starších lidí před časným vývojem Alzheimerovy choroby.

Pomozte rodičům najít si svůj koníček

Mnozí samozřejmě mají své oblíbené aktivity, ale existují i ​​ti, kteří s tím potřebují pomoci. Zapište rodičů do čtenářského klubu, jděte s nimi hrát šachy do parku. Vymyslete něco, o co se budou zajímat. Je důležité, aby tato činnost zahrnovala komunikaci s lidmi.

Nechte je komunikovat s ostatními, vytvoří si tak si tak nové přátele, s nimiž zažijí radostné chvíle. Sociální aktivita jim pomáhá zůstat ve formě.

Vyberte se do přírody

Společné výlety do přírody jsou jedním z nejlepších způsobů, jak trávit čas společně. Čerstvý vzduch a ticho země dělají zázraky. Můžete jít klidně s rodiči na zahradu a pomoci jim sázet sazenice. Hlavní věcí je trávit čas společně, upřímně se promluvit a jednoduše si jen tak odpočinout.

Těchto 7 věcí je pouze příkladem projevu lásky k rodičům. Vy sami nejlépe víte, co vaši rodiče milují, jak s nimi komunikovat a jak je potěšit.

Hlavní věcí je nenechat rodičů samotě a nenechat jejich přemýšlet o stáří. Čím méně času jim zůstane na smutné myšlenky, tím lépe. Milujte a važte si svých rodičů, protože jen v jejich společnosti můžete zůstat tím malým bezstarostným a šťastným dítětem.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Bizardní

Máte rádi McDonald? Až uvidíte TOTO, už nikdy si ho nedáte…

Stává se, že každý z nás navštíví McDonald’s, objedná si něco kalorického a všechno je v pořádku, nic špatného se nestalo 🙂 Problém však nastane, když začneme pravidelně jíst v McDonald’s. Bohužel toto číslo každým rokem roste (nejoblíbenější je u dětí školního věku, což je děsivé). Vědci však přišli se zajímavým experimentem. Možná je to on, kdo odrazuje mladé lidi od konzumace nezdravého jídla od rychlého občerstvení.

Je dobře známo, že častá konzumace nezdravých potravin od společnosti McDonald’s vede k přibývání na váze a ke zvýšenému riziku kardiovaskulárních onemocnění. Vědci z University of Nottingham objevili, co se děje s tělem s konzumovaným cheeseburgerem.

Polovina cheeseburgeru byla ponořena do solného roztoku po dobu 3,5 hodiny. Je nutné si uvědomit, že naše tělo potřebuje hodně času na trávení jídla. Nejrychleji zvládne ovoce a zeleninu. Například ovocný salát tělo stráví za půl hodiny. Jak dlouho náš žaludek bojuje s nezdravým jídlem?

Až neuvěřitelné 3 dny! Pohled také není nejatraktivnější. Pamatujte, že jste to, co jíte!

Chcete-li, klikněte na odkaz pod fotografií a podívejte se na celé video.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Hlavní epidemilog WHO varuje: Celému světu hrozí katastrofický scénář, lidstvo se ocitne na prahu selhání

Podle šéfa Světové zdravotnické organizace je svět na pokraji katastrofického morálního selhání. Tedros Adhanom Ghebreyesus upozorňuje zejména na skutečnost, že distribuce vakcíny covid-19 je nerovnoměrná a dosud k ní přistupovaly hlavně bohatší země, které mohou platit více. Příkladem je Izrael, který zajistil preferenční dodávky vakcín od společnosti Pfizer, pravděpodobně jen proto, že platí třikrát tolik jako jiné země.

Podle šéfa WHO je spravedlivost distribuce vakcín v současné době vystavena velkému riziku, když má příští měsíc začít dodávat vakcíny do chudších zemí v rámci programu WHO Covax. V loňském roce bylo podepsáno 44 dvoustranných dohod o nákupu vakcín a letos jich je nejméně dvanáct. „Přesně tak může snížit dodávky společnosti Covax a vytvořit přesně ten scénář, proti kterému byl navržen,“ řekl Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Účelem této iniciativy bylo zabránit hromadění vakcín jednotlivými státy, nekoordinovaným postupům, chaosu na trhu s vakcínami a prodlužování ekonomických a sociálních problémů spojených s epidemií. Protože v každém případě se některé země řídí stylem, který je staví na první místo, obzvláště jsou ohroženy nejchudší a nejzranitelnější skupiny. „Nakonec toto chování pandemii pouze prodlouží,“ vysvětlil šéf WHO.

Celosvětová revize dostupných vakcín začala poté, co vyšlo najevo, že koronavirus významně mutoval, a objevily se varianty, které byly výrazně nakažlivější. Hovoří se také o jihoafrické mutaci, která může být ještě smrtelnější. V současné době je očkována pouze v bohatší části světa nebo v zemích, které vyvinuly vlastní vakcínu, jako je Indie nebo Čína.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Velmi vzácné bankovky v hodnotě 2000 Kč jsou stále v oběhu. Cena za ně se razantně změnila

V oběhu je stále relativně velké množství vzácných bankovek v hodnotě 2 000 Kč. Některé z nich lze jednoduše zastrčit do peněženky a ve finále získají mnohonásobek jejich skutečné hodnoty. S novým rokem se ale jejich cena změnila, uvedl numismatik Roman Veselý. “Lidé k nám často přicházejí s představou astronomické částky pro tuto bankovku. Realita v novém roce je taková, že ji už kupujeme za méně peněz,” upřesnil.

Každý by nepochybně chtěl vydělat peníze tím, že by nevědomky nosil vzácnou bankovku, která má mnohem vyšší cenu než její počet.

„Jedná se o dva tisíce korun platné série E, která byla vytištěna pouze v omezeném počtu listů. Tyto bankovky byly pouze 12 500 kusů a všechny mají označení E a dvě číslice. Mají také tři nuly, poté jednu, dvě nebo tři čísla. méně než 12 500 kusů, “upřesnil Roman Veselý z AUREA Numismatics.

Paradoxně na začátku prosince loňského roku jich bylo v oběhu přibližně 12 500. „Nyní je jich méně. Čas od času na ně narazíme, ale hodnota se snížila. Na bankovce se ale dá slušně vydělat.

Složité je, že vypadá shodně se standardní 2 000 dolarovou bankovkou, která má řady E 01 až E 23 a poslední tři číslice nedosahují čísla vyššího než 500.

Pokud najdeme takto označené dva tisíce korun, je to opravdu cenný úlovek. “Je to vzácné, protože takových pár tisíc korun není. Ostatní jsou vytištěny za milionové náklady. Pro srovnání samozřejmě banka mlčí o tom, odkud pocházejí. Nikdo vlastně neví a Česká národní banka je o tomto tématu mlčí, “dodal Roman Veselý

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Politika29 minutami před

Očkování seniorů se zastaví, prohlásil hejtman. Lidé by měli vědět pravdu

V příštích třech týdnech dorazí do České republiky asi o třetinu méně dávek vakcín od společností Pfizer a BioNTech, než...

Zdraví1 hodinou před

Zregenerovat imunitní systém po chemoterapii dokáže jediná věc

Jde o terapuetický systém na kompletní obnovu, o kterém se začalo v současnosti hodně mluvit, ale vůbec to není nová...

Zdraví1 dnem před

Postrach farmaceutů: 4 lžíce tohoto a sbohem vysoký krevní tlak i ucpané artérie

Recept, který vám dnes prozradíme, obsahuje 3 neskutečně silné přírodní ingredience s úžasnými léčivými účinky. Pomocí něj budete schopni bojovat...

Zdraví1 dnem před

Jak uvolnit ucpané dutiny pouze s pomocí vašich prstů

Nebaví vás trápení s ucpaným nosem během rýmy nebo nachlazení? V tomto článku vám prozradíme jednoduchý způsob, jak provést uvolnění...

Zdraví1 dnem před

Nejlepší přírodní antibiotikum: Vyléčí každou infekci a zabije všechny parazity

Mnozí experti na zdraví z celého světa souhlasí, že jde o nejsilnější přírodní antibiotikum, jaké si můžete sami doma připravit....

Zdraví1 dnem před

Tato rostlina zabíjí 14 druhů rakoviny a 13 typů infekce. Proč ji lékaři nepředepisují?

Mezi léčivých bylin je tato na samém vrcholu pyramidy. Je účinná nejen na potlačování infekcí, ale její aktivní látky dokáží...

Celebrity2 dny před

Reakce prince Harryho na holčičku, která mu kradla popcorn, nemá chybu! Nádherné!

Mnozí mají po tomto videu dojem, že je princ Harry dokonalým otcem … Princ se objevil na stadionu v Torontu....

Bizardní2 dny před

Máte rádi McDonald? Až uvidíte TOTO, už nikdy si ho nedáte…

Stává se, že každý z nás navštíví McDonald’s, objedná si něco kalorického a všechno je v pořádku, nic špatného se...

Zajímavosti2 dny před

Hlavní epidemilog WHO varuje: Celému světu hrozí katastrofický scénář, lidstvo se ocitne na prahu selhání

Podle šéfa Světové zdravotnické organizace je svět na pokraji katastrofického morálního selhání. Tedros Adhanom Ghebreyesus upozorňuje zejména na skutečnost, že...

Zajímavosti2 dny před

Velmi vzácné bankovky v hodnotě 2000 Kč jsou stále v oběhu. Cena za ně se razantně změnila

V oběhu je stále relativně velké množství vzácných bankovek v hodnotě 2 000 Kč. Některé z nich lze jednoduše zastrčit...

Oblíbené