Stalo se

Muž, který vytvořil vakcínu na koronavirus, prozradil, kdy se život vrátí do normálu!Vakcína by koronavirusovou situaci měla zlepšit už v létě, avšak do stavu jako před pandemií bychom se měli dostat až v zimě, uvedl v rozhovoru pro BBC profesor Ugur Sahin.

Profesor Sahin uvedl, že očekává další analýzy, které ukáží, že vakcína sníží přenos mezi lidmi a také zastaví příznaky vyvíjející se u osoby, která vakcínu obdržela.

“Jsem si velmi jistý, že přenos mezi lidmi se sníží pomocí vysoce účinné vakcíny – možná ne 90%, ale možná 50%, ale neměli bychom zapomínat, že i to by mohlo vést k dramatickému snížení šíření pandemie,” uvedl profesor.

Než se však vakcína projeví, bude to nějaký čas trvat. “Míra infekce díky vakcíně klesne během léta. Důležité však je, že budeme mít vysokou proočkovanost do podzimních a zimních měsíců, “řekl pro BBC profesor Sahin.

Také zatím není jasné, jak dlouho bude trvat imunita po podané vakcíně. Možná tedy bude nutné podávat vakcínu každý rok.

Profesor Sahin také uvedl, že dosud zaznamenané “klíčové nežádoucí účinky” vakcíny byly slabé až středně silné bolesti v místě vpichu po dobu několika dní, zatímco u některých účastníků došlo během podobného období k mírné až středně silné horečce.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Stalo se

Obrovské neštěstí: Pod dětmi se prolomil led. Tři skončili v bezvědomí

Na vodní ploše v zámeckém parku v Žamberku došlo k velkému neštěstí. Pod trojicí dětí se tam prolomil led. Bylo nutné je resuscitovat a bojují o život.

Jak upřesnila ČTK, dvě dívky podle prvotních informací stáli na břehu a viděli, jak se pod třemi dětmi led prolomil.

Dvě děti se již podařilo resuscitovat a transportovat vrtulníky do nemocnic. Třetí dítě záchranáři oživují.

Na místě zasahovali i hasiči, popsala jejich mluvčí Vendula Horáková. “Dvě holčičky měli vidět, jak se pod třemi chlapci probořil led. Hasiči, kteří dorazili k události, použili k zajištění místa nafukovací člun a vrhli se do ledové vody hledat tři děti. Postupně pod ledovou krustou byly nalezeny všechny tři děti, které byly zaslány posádkám záchranné zdravotní služby. Záchranáři dětem po příchodu poskytli potřebnou lékařskou pomoc, “oznámila také.

Pod třemi dětmi se v českém Žamberku prolomil v zámeckém parku na rybníku led.

“Na místě byly tři vrtulníky Letecké záchranné služby z Olomouce, Hradce Králové a Brna. Na místo byl povolán i psycholog HZS Pardubického kraje, “doplnila Horáková.

Mluvčí pardubických záchranářů Aleš Malý měl počáteční informace o tom, že dětí bylo celkem 5. “Na místě se probořil led pod 5 nezletilými osobami. Zasahuje celkem 6 posádek, včetně lékařů a také dva vrtulníky letecké záchranné služby s tím, že třetí je na cestě. Uvidíme, jak se situace bude dále vyvíjet, “.

Policejní mluvčí Markéta Janovská uvedla, že pod skupinou dětí se na rybníku v zámeckém parku v Žamberku na Pardubicku prolomil led. “Na místě zasahují záchranné složky, bližší informace zatím nemám,” oznámila.

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Svět v ŠOKU! Zemřela úspěšná a všemi milovaná herečka!

Svět obletěla opravdu šokující zpráva, která všem vyrazila dech. Herečka, která je zbožňovaná fanoušků po celém světě, je mrtvá. Celý svět je v šoku a pro fanoušky je tato zpráva natolik šokující, že jí stále nemohou uvěřit.

Zpráva, která se rozšířila rychle po celém světě, je nesmírně smutná. Jedna z nejoblíbenějších hvězd je mrtvá. Herečka, kterou lidé z celého světa milovali.

Ve věku 80 let zemřela v sobotu ve švýcarském městečku Genolier francouzská herečka a zpěvačka. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na její rodinu.

Jako herečka spolupracovala s renomovanými režiséry jako byli Louis Malle, Claude Chabrol, Jean-Pierre Mock nebo Georges Lautner. Širšímu publiku je známá svými úkoly, které ztvárnila po boku Jeana-Paula Belmonda v snímcích jako Policista nebo darebák (1979), sup zda Veselá Velikonoce (obě 1984).

Narodila se 5. října 1939 ve francouzském městečku Soulac-sur-Mer. Její otec byl továrníkem, takže se jí dostalo dobrého vzdělání. Chtěla studovat filozofii, ale nakonec se v roce 1959 namísto své sestry přihlásila do konkurzu pěvecko-umělecké soutěže jedné soukromé rozhlasové stanice, který také vyhrála a tak se začala její kariéra zpěvačky.

Francouzská hvězda Marie Laforet je mrtvá. Byla zpěvačkou a herečkou známou po celém světě. Laforet milovaná všemi, zemřela tuto sobotu u švýcarského Genolier.

V roce 1960 debutovala jako herečka ve filmu “Na plném slunci” ao rok později ve filmu “La fille aux yeux d’or”.

Nejen Francouzi ji milovali, ale i publikum po celém světě. Bohužel zemřela v sobotu ve věku 80 let. Celá její rodina, blízcí příbuzní a přátelé jsou v naprostém šoku.

Krátce po jejím 20. narozeninách ji režisér René Clément obsadil do dramatu Plein Soleil (1960), natočené podle knižní předlohy Patricie Highsmithovej, v níž se objevila po boku tehdejších mužských hvězd Maurice Roneta a Alaina Delona.

V 60. letech byly její filmovými partnery i Charles Aznavour a Johnny Hallyday (Honba za kytarami, 1963), Jean-Claude Brial (Peníze a smůla, 1965) nebo Pierre Brice (Le 13eme caprice, 1967).

Stejně jako mnoho jejích tehdejších hereckých kolegů dostala po prvních úspěších na stříbrném plátně nabídku na nahrávání desek. Na rozdíl od Brigitte Bardotové nebo Jeanne Moreauovej její hudební kariéra vydržela déle než ta herecká.

Její první hit Les vendanges de l’amour měla Laforetová v roce 1963. Později nazpívala ve francouzštině hity Rolling Stones (Paint It Black), Simona & Garfunkela, Nancy Sinatrovy a Lee Hazelwood či Boba Dylana (Blowin, in the Wind). Interpretovala i písně v němčině, italštině, angličtině, španělštině, portugalštině a japonštině.

Laforetová v 70. letech postupně opustila i svět hudby. V roce 1978 se odstěhovala do Ženevy, kde si otevřela galerii a přijala švýcarské občanství. V 80. letech se vrátila k filmu a objevila se v několika francouzských a italských filmech, jakož i ve dvou sériích seriálu Chobotnice. Vydala i několik singlů, které ale nezaznamenali větší úspěch.

V roce 1993 jí vyšlo poslední album, pro který napsala texty. V 90. letech opět sporadicky působila ve filmu i divadle. V září 2005 se po více než 30 letech vydala na turné po Francii, přičemž všechny koncerty byly vyprodané.

Ve Francii byla Laforetová obviněna z daňových úniků. V roce 2012 musela zaplatit pokutu za rasovou diskriminaci, když zveřejnila inzerát, ve kterém hledala někoho do domácnosti, přičemž výslovně odmítla pravověrných muslimů.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Slovákovi došla trpělivost, napsal příspěvek, který by si měl přečíst každý: očkovalo nás už jako děti, nikdo to neřešil

Očkování její témů číslo jedna a je to nejúčinnější ochrana před infekčními chorobami, na které se v minulosti často umíralo. Chrání očkovány osoby před přenosem onemocnění a následnými komplikacemi, ale rovněž jejich blízké osoby, na které díky očkování nemohou onemocnění přenést.

A tak se snižuje riziko šíření infekce mezi rodinnými příslušníky, kolegy, sousedy a jinými lidmi v okolí. Očkování je přínosem pro celou společnost.

Na stránce Nekrmte nás odpadem přibyl příspěvek muže, který se narovinu vyjádřil k očkování. Jeho názor zaujal více než tisíc lidí. Co na něj říkáte vy?

“Vzpomínám si, že jako děti nás často očkovali ve škole. Přišla paní doktorka, my jsme se postavili do řady a každého píchli do ramene. Maminky chodili s malými dětmi na očkování k lékařům vždy, když dostali pozvánku. Nikdo neřešil, jaká je to vakcína, zda kde byla vyrobena. Pan doktor řekl a tak jsme chodili. Popravdě nikdo neřešil ani to zda byla vakcína vyrobena v Československu nebo dovezena ze Sovětského svazu, či z NDR. Neznali jsme její složení, ono i nač, asi by to i tak nikdo kromě vědců nevěděl odborně posoudit. Věděli jsme jen, že to je na neštovice, TBC, tetanus …

Nuž a pak přišel internet. I moje manželka, když jsme čekali našeho syna, začala chodit na stránky jako modrý koník a podobně. Před jeho prvním očkováním zůstala polekaná a ukazovala mi stránky, kde se nějaká mamina24 jasně vyjadřovala, že tato vakcína je špatná a nebezpečná. Troška jsem se do toho ponořil a zůstal jsem šokován.

Tolik lidské hlouposti na jednom místě. Prodavačky z drogerie, pracovnice z DSS, učitelky z mateřských školek, tolik odborníčiek na vakcinaci se zde zaručeně vyjadřovali jako zabijete nebo zmrzačit své dítě, pokud mu dáte píchnout vakcínu.

Vážím si každé povolání. Každého člověka. Ale vždy respektuji odbornost. Já jsem architekt a když mi začne hučet v autě, jdu do servisu. Automechanik mi řekne, co se stalo a opraví to. Ani mi nenapadne zpochybňovat jeho kroky, očekávat spiknutí automechaniky z celého světa, že mi přitom určitě odstavil brzdy a jeho cílem je mě zabít nebo zmrzačit.

Když mi strom na zahradě napadne nějaká choroba, zavolám zahradníka. On ho ošetří. Ani mi nenapadne očekávat spiknutí zahradníky z celého světa, že určitě mi ho postříkal jedem a moje třešně otráví celou mou rodinu.

Každý jsme odborník na něco, respektujme to prosím. Pokud vám 99 procent lékařských kapacit a vědců říká, že jediná cesta jak z Covidu ven je očkování, nebraňte se. Nikoho nenazývám dezolátmi a podobně, nikomu nevyvrací jeho politické názory a přesvědčení, jen prosím věřme odbornosti. Děláme to při svém autě, či zahradě, dělejme to i při boji s pandemií. ”

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Stalo se6 hodinami před

Obrovské neštěstí: Pod dětmi se prolomil led. Tři skončili v bezvědomí

Na vodní ploše v zámeckém parku v Žamberku došlo k velkému neštěstí. Pod trojicí dětí se tam prolomil led. Bylo...

Bizardní7 hodinami před

HOROR V LIDL: Zákaznice ze Slovenska našla v oblíbené potravině TOTO! Tímto chce varovat všechny zákazníky!

Noční můru všech žen a mnoha lidí přežila zákaznice Ivana, která si šla do jedné z prodejen Lidl v Martině...

Video8 hodinami před

Doktoři mu nařídili ihned opustit pokoj svého pána. Podívejte se na reakci jeho milovaného psa

„Pokud milovaný prochází dveřmi, možná pětkrát denně, měli bychom mít štěstí.“ Film s názvem „Denali“ je vyprávěn z pohledu psa....

Celebrity10 hodinami před

Svět v ŠOKU! Zemřela úspěšná a všemi milovaná herečka!

Svět obletěla opravdu šokující zpráva, která všem vyrazila dech. Herečka, která je zbožňovaná fanoušků po celém světě, je mrtvá. Celý...

Politika10 hodinami před

Jan Hamáček prozradil co nás očekává po tvrdém lockdownu za 3 týdny. Bude se přitvrzovat

Kvůli tomu co se děje několik měsíců za sebou a situace se každým dnem zhoršuje a nemocnice jsou totálně přetížené....

Stalo se11 hodinami před

Slovákovi došla trpělivost, napsal příspěvek, který by si měl přečíst každý: očkovalo nás už jako děti, nikdo to neřešil

Očkování její témů číslo jedna a je to nejúčinnější ochrana před infekčními chorobami, na které se v minulosti často umíralo....

Celebrity12 hodinami před

Skvělá zpráva pro všechny diváky ordinace v růžové zahradě: Konec se odkládá, serial bude pokračovat!

Diváky nedávno zarmoutila smutná zpráva, která přišla od tvůrců ordinace v růžové zahradě a jednalo se o to, že velmi...

Zdraví13 hodinami před

Nestojí ani 23 eur a pomůže zachránit životy lidem s koronavirus. Sehnat ho můžete kdekoliv

Lidé, kteří se léčí doma s nemocí Covid-19, jsou často ponecháni osudu napospas. Ke svému praktiky se jen tak nedostanou,...

Stalo se13 hodinami před

Kojící matku v restauraci požádali, aby se zahalila: Její reakce teď baví internet!

Od chvíle, kdy byl zveřejněn obrázek této ženy, kterou v restauraci požádali, aby se zahalila, když kojila, získal velké množství...

Zajímavosti13 hodinami před

Odešel uprostřed výměny manželek a štáb neví kde je. Režisérka prozradila co bude s jeho honorářem

Několik natáčecích dnů ve výměně manželek zvládnou lidi s tvrdým jádrem. Ve středu večer diváci byli svědkem, jak to vypadá,...

Oblíbené