Zajímavosti

Můj dědeček se dožil 102 let! Toto jsou 3 potraviny, které jedl každý den …Celý život žil můj dědeček ve vesnici a staral se o farmu, skot a pěstoval zeleninovou zahradu. Byl jen zřídka v obchodě, jídlo si moc nekupoval, ale spíše jen nezbytnosti jako zápalky, svíčky a domácí potřeby. Všechny potraviny, které jedl pocházely z jeho zahrádky. Zvláštní pozornost si však vyžadují 3 potraviny, které jedl každý den, a kterým vděčí za svou dlouhověkost.

VEJCE

“Mít vlastní farmu a nevychovávat kuřata je stejné jako žít na vesnici a jít do města na čerstvý vzduch,” řekl dědeček. Do dvanácti let, zatímco mě rodiče nevzali žít do města, jsme měli úžasný život: brzy ráno jsem sbíral vajíčka v kurníku a vzal je do kuchyně, kde jejich jedl můj dědeček. Sbíral jsem rád vejce, dávalo mi to potěšení srovnatelné s nečekaným nálezem malého pokladu a můj dědeček často platil za mou práci medem a voštinami.

Nejčastěji je jedl syrové: vzal pár přímo z koše, rozbil vrch, osolíme a vypil.

MED

Můj dědeček celý život nejedl cukr. Absolutně. Ne proto, že měl ohnivou vytrvalost, ale proto, že měl vlastní včelín, přístup k medu, hřebenem a včelímu pylu. Miloval sladké, ale zároveň těžká jídla: mléko s medem, palačinky s medem, drcené vlašské ořechy s pár lžícemi křišťálově čistého medu a dokonce silný černý čaj, opět s medem.

“Proč potřebuji cukr, když mám med? Cukr je potravou otroků na plantáži a med je darem včel. ” – říkával. ,, Kromě toho je snadné zvyknout si na cukr, ale ne na med, ” a v tom měl opravdu pravdu, byla škoda zbavit se vlastní závislosti na cukru, ale když jsem přešel na domácí med, vše zapadlo na místo.

,, Pokud jste unavený, udělejte si teplou vodu s pár lžičkami medu a budete až do večera hučet jako včela. ” Radil dědeček. Jako dítě jsem sám miloval tento jeho vynález, i když především jsem zbožňoval mléko s medem: chutné a zdravé. A protože jsem byl aktivní dítě a často jsem potřeboval “dobíjení”, běžel jsem často po medu a mléce – energie bylo více než dost, hlavní je nepřehánět to.

MLÉKO

Mléko je třetím pilířem energie dědečka. V horkých dnech dědeček pil chladné čerstvé mléko, které se ve sklepě ochladilo, av chladném zimním dni teplé mléko s medem. Můj dědeček byl stoupencem jednoduchosti a rád jedl jídlo “tak, jak je”, takže sýry a jiné mléčné výrobky podávala pouze babička, ale mléko tam bylo vždy. Jedna z vět, které si pamatuji nejvíce: “Proč pít vodu, když je mléko?” Všichni moji kamarádi, kteří ke mně přišli po horkých fotbalových bitvách nebo hraní “válečných her”, uhasili žízeň ne vodou, ale čerstvým mlékem.

Dědková lásku k mléku lze vysvětlit i tím, že doslova miloval všechny své krávy, hledal pro ně nejlepší louky, krmil je doma a dával jim jména, měl jemné spojení se zvířetem, které ho krmí, a slova “dobytek” jsou adresované jeho hospodářským zvířatům , které jsem od něj vůbec neslyšel. Čerstvé, přírodní produkty z vlastní zahrady, z vašich dobře upravených krav a koz, láskyplně vyrobené úly pro včely a med – jak je možné vyměnit za cukr nebo konzervační látky? Pro moderních obyvatel města je to bohužel stále těžší pochopit.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli na Facebooku!Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video12 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti12 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video12 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti12 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor12 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video12 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti12 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video12 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti12 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy12 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené