Zdraví

Místa, kde se můžete nejčastěji nakazit koronavirem. V některých případech byste měli být obzvlášť opatrnýExistuje jen několik málo míst na světě, kde lidé nehlásí žádné případy koronaviru. Pandemie koronaviru se rozšířila do všech zemí a nyní, před Vánocemi, se v Evropě zintenzivnila druhá vlna a v Asii zažívají dokonce třetí. Již z tohoto důvodu je důležité zaměřit se na způsoby šíření tohoto patogenu, aby bylo možné zpomalit infekci.

Pochopením mechanismu šíření je také možné předvídat konkrétní kroky, které zabrání dalšímu šíření a infekci dalších lidí.

Přenos slinami nebo kapénkami při blízkém kontaktu

Vědci se domnívají, že virus, který způsobuje COVID-19, se nejčastěji přenáší mezi lidmi kapičkami nebo aerosoly. To je případ, kdy infikovaná osoba mluví nebo hlasitě zpívá, kašle nebo kýchá a kapičky viru se přenášejí do vzduchu. Na přibližně 2 metrech po obvodu se může kdokoli infikovat vdechováním těchto aerosolů.

Přenos vzduchem

Podobně se může nakazit osoba, pokud bydlí ve stejné místnosti nebo v uzavřeném prostoru s nakaženou osobou. Podle výzkumu může virus přežít ve vzduchu v takovém prostoru až 3 hodiny, takže je možné se nakazit v kanceláři, továrně, restauraci nebo fitness centru, aniž byste se s infikovanou osobou přímo setkali.

Přenos přes věci

Dalším způsobem, jak se lze infikovat novým typem koronaviru, je dotek infikovaného povrchu. Infikované osobě stačí kašlat nebo kýchat a kapičky se dostanou na povrch, kterého se pak dotkne někdo jiný.

K přenosu může dojít poté, co se dotknete nosu, úst nebo očí. O jaké povrchy jde? Může to být klika na dveřích, knoflík ve výtahu, klika od mikrovlnky, bez ohledu na druh materiálu.

Podle vědců může virus na některých površích přežít 2 až 3 dny. Jedinou obranou v tomto případě je řádná a pravidelná dezinfekce společných nebo veřejně přístupných prostor.

Přenos na veřejných záchodech

Vědecké studie také naznačují možný fekální nebo orální přenos, virus byl nalezen ve veřejných kanalizacích a čistírnách odpadních vod. Jediným způsobem, jak infekci zabránit, je důkladně si umýt ruce a dezinfikovat je, aby se zabránilo možné infekci dotykem infikovaných předmětů.

Problematičtí jsou asymptomatičtí přenašeči

Vědci soudí, že koronavirus se šíří nejčastěji lidmi, kteří mají příznaky. K tomu může dojít v rámci rodiny nebo pracovního kolektivu. I z tohoto důvodu je nutné se při jakýchkoli příznacích okamžitě izolovat do samostatné místnosti a nesetkávat se s ostatními lidmi. Jen sociálním distancováním lze zastavit šíření koronaviru.

Kromě těchto přenašečů jsou však problematičtí také lidé ještě nebo vůbec nevykazující žádné symptomy nákazy. V rámci první skupiny se jedná o presymptomatické šíření, kdy u těchto lidí ještě příznaky nepropukly.

Druhou skupinou jsou lidé bez příznaků zcela. Tito asymptomatičtí přenašeči pak mohou přenášet virus dál, to se týká hlavně dětí a mladých lidí, kteří často netrpí žádnými příznaky, mohou však přenést virus do kategorie lidí středního a vyššího věku.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zdraví

Domácí očista tlustého střeva k uvolnění toxického odpadu z tlustého střeva

Smrt začíná v tlustém střevě a nezdravé tlusté střevo je příčinou mnoha zdravotních problémů. Očištění tlustého střeva je jednou z metod péče o něj .

Více než 50 milionů Američanů má problémy se střevem. I když jsou některé problémy menší, jako je akné, ospalost, existují vážnější problémy, jako jsou bolesti hlavy a mnoho dalších velmi vážných onemocnění.

Obsahují:

kyselá refluxní

kolitida

zácpa

Crohnova choroba

syndrom dráždivého tračníku Až 80% onemocnění a břišní potíže u lidí lze přičíst toxinům ve střevech. Součástí problému je výživa, protože lidé dnes potřebují přírodní vlákninu a enzymy.

Lékaři vytvořili vynikající očistu tlustého střeva, která může pomoci při detoxikaci tlustého střeva a zlepšit celkové zdraví. Jedná se o 4složkovou směs jablek, která obsahuje vlákninu, živiny a vitamíny, které pomáhají tělu vyplavovat toxiny z těla.

Čistič tlustého střeva obsahuje 1 jablko, 1 lžíci lněného semínka, 1 lžíci chia semen, 1 lžíci medu a jeden šálek vody. Zkombinujte všechny ingredience a počkejte, až se chia semínka rozšíří. Pijte tento nápoj (nejlépe na prázdný žaludek) a vylučujte veškerý toxický odpad. Jablka obsahují rozpustnou i nerozpustnou vlákninu, která stimuluje střevní motilitu. Lněné semínko obsahuje vlákninu a omega-3 mastné kyseliny, které zvyšují vstřebávání ve střevě a bojují proti rakovině tlustého střeva. Chia obsahuje vlákninu, omega-3 mastné kyseliny, vitamíny a živiny. Semena zlepšují zdraví srdce a podporují zdravý zažívací trakt.

Med má antibakteriální, protiplísňové, antivirové a antiseptické vlastnosti a poskytuje ochranu před rakovinou tlustého střeva.

Když střevo funguje správně, odstraňuje škodlivé toxiny z těla a zlepšuje celkovou pohodu. Zdravé bakterie úspěšně soutěží s patogenními bakteriemi, které podporují trávicí proces a mohou hrát důležitou roli ve vašem zdraví.

Pokračovat ve čtení

Zdraví

Děsivé zjištění! TOTO vám prozradí vaše výkaly o vašem zdraví

Pokud jde o toaletní návyky, jen málo lidí o tomto tématu rád mluví – alespoň ti ve věku nad čtyři roky. Uveďte výkaly – a ti, kteří chtějí mluvit, jsou vyhozeni, nebo se v menší míře objeví podivný výraz, nervózní smích a vtipy o „příliš velkém množství informací“.

Ale vaše výkaly jsou důležitý problém, který si zaslouží vážnou pozornost, bez ohledu na „faktor fu“. Koneckonců, pokud nebudete dávat pozor na to, co zbylo na toaletě, jednoduše spláchnete své zdraví do kanalizace!

Věděli jste, že průměrný člověk vyprodukuje asi pět tun stolice za celý život? Ukazuje se, že z této hory odpadu se lze naučit spoustu užitečných věcí.

Tvar, velikost, barva a další vlastnosti výkalů mohou hodně napovědět o vašem celkovém zdraví, o tom, jak funguje váš gastrointestinální trakt, a dokonce vás vést v souvislosti s vážnými nemocemi, které můžete mít – například infekce, zažívací potíže atd. dokonce rakovina. Výkaly přicházejí téměř v každé barvě duhy … a prosím, odpusťte mi, že ve stejné větě používám slova výkaly a duhy.

Ačkoli se „normální“ stolice může lišit barvou, konzistencí a tvarem, stále existují aspekty, které je třeba okamžitě konzultovat. Z tohoto úhlu pohledu budeme v následující recenzi hovořit o tom, co je na toaletě normální a co ne.

Co je normální stolice?

Vaše stolice je ze 75 procent tvořena vodou. Zbytek je páchnoucí kombinací vlákniny, živých a mrtvých bakterií, různých buněk a hlenu. Vlastnosti vaší stolice vám řeknou, jak šťastný a zdravý je váš zažívací trakt – barva, vůně, tvar, velikost, dokonce i zvuk, kterým stolice klesá do vody, a dokonce i to, zda jde pod vodu nebo zůstává na povrchu – všechny tyto důležité a relevantní informace.

Bristolská stoličková stupnice je užitečný nástroj, který vám pomůže pochopit stav věcí. V ideálním případě by vaše stolice měla odpovídat typům 3, 4 a 5, od „klobásy nebo hadího masa s měkkým a hladkým povrchem“ po „měkké hrudky, které snadno procházejí konečníkem“. Typ 4 je zlatá střední cesta.

Vlákno dodává stolici objem a působí jako lepidlo, aby se stolice nerozpadla. Měkká stolice, ale nikoli průjem, může být spojena s intolerancí laktózy, umělými sladidly (sorbitol a splenda) nebo reakcí na fruktózu nebo lepek.

Podívejte se, poslouchejte a voněte – a poté se umyjte

Podíváte se tedy na toaletu: je tam všechno v pořádku? Následující tabulka vám pomůže zjistit, co hledat, abyste si zbytečně dělali starosti. Samozřejmě existuje řada známek, které MUSÍ znepokojovat, a jsou tam také uvedeny. Pokud jsou změny stolice doprovázeny bolestmi břicha, sdělte to svému lékaři.

Cítí zápach z křesla?

Pokud má vaše stolice extrémně nepříjemný zápach, nelze to ignorovat. Mám na mysli vůni, která je mnohem horší než obvyklý zápach zápachu výkalů. Fetidní stolice mohou být spojeny s řadou zdravotních problémů, jako jsou:

Malabsorpce

Celiakie

Crohnova nemoc

Chronická pankreatitida

Cystická fibróza

Cystická fibróza (CF) je stav způsobený vadným genem, který způsobuje, že tělo produkuje abnormálně hustý lepkavý hlen, který se hromadí a způsobuje život ohrožující plicní infekce a závažné zažívací potíže. Většina případů CF je diagnostikována před dosažením věku 2 let, takže tento problém je častější u kojenců a malých dětí.

Jelikož se věnujeme věcem, které páchnou, zapamatujme si plyny. Je normální vypouštět plyn (plynatost) . Je to nejen normální, je to také známka toho, že biliony pracovitých střevních bakterií dělají svou práci dobře. Lidé uvolňují plyny v průměru 14krát denně – od 0,5 do 2 litrů! 99% plynu je bez zápachu, takže možná ani nevíte, že se to děje. Přemýšlejte – kdyby nebylo toho, praskli bychom jako balónky!

Zácpa a průjem

Zpracování potravy na výkaly a jejich vyloučení trvá v průměru 18 až 72 hodin. Pokud se tato doba výrazně zkrátí, objeví se průjem, protože střeva nemají čas absorbovat veškerou vodu. Naopak, pokud se tato doba prodlouží, může dojít k zácpě, protože se absorbuje příliš mnoho vody, což způsobí, že stolice ztvrdne a vyschne.

Zácpa je definována jako namáhavá stolice s tvrdou a suchou stolicí; současně se zpravidla snižuje frekvence stolice. Napínání je neobvyklé, stejně jako pocit neúplného vyprazdňování, nadýmání, křečí nebo letargie po vyprázdnění. Ve věku nad 65 let se riziko zácpy významně zvyšuje.

Chronická pokročilá zácpa může způsobit zablokování stolice, což je vážný zdravotní stav. Laxativa je třeba se vyhnout za každou cenu a používat je pouze jako poslední možnost.

Jak dosáhnout dokonalé střevní motility

Většině gastrointestinálních problémů lze předcházet nebo je lze vyřešit jednoduchými změnami stravy a životního stylu. Pokud máte potíže s vyprazdňováním nebo se necítíte dobře, podívejte se na následující faktory a přemýšlejte o tom, co můžete udělat pro změnu. Tyto strategie mohou pomoci předcházet zácpě nebo průjmu a také zabránit opakování.

Vylučte ze své stravy všechny zdroje lepku (nejčastější jsou pšenice, ječmen, žito, špalda a další obiloviny)

Jezte stravu, která zahrnuje celá jídla, bohatá na čerstvou biozeleninu a ovoce, které vám dodají živiny a vlákninu; většina vlákniny by měla pocházet ze zeleniny, nikoli z obilovin

Vyvarujte se umělých sladidel, přebytečného cukru (zejména fruktózy), chemických přísad, glutamátu sodného, ​​nadměrného množství kofeinu a zpracovaných potravin, které jsou všechny škodlivé pro gastrointestinální trakt

Posilte svou střevní flóru přidáním přirozeně fermentovaných potravin, jako je kysané zelí, okurky a kefír do vaší stravy (pokud máte mléčné výrobky). přidejte probiotika, pokud si myslíte, že ve stravě nedostáváte dostatek prospěšných bakterií
Zkuste zvýšit příjem vlákniny – jitrocel a čerstvě mletá organická lněná semínka stojí za zvážení (zaměřte se na 35 gramů vlákniny denně)

Udržujte rovnováhu vody – pijte spoustu čerstvé, čisté vody
Cvičení denně

Vyvarujte se farmaceutických léků, jako jsou léky proti bolesti, jako je kodein nebo hydrokodon, které zpomalují činnost střev, antidepresiva a antibiotika, která mohou způsobit různé poruchy trávicího traktu

Vyřešte emocionální problémy pomocí nástrojů, jako je EFT

Zvažte podřepu k defekaci, která napíná konečník, uvolňuje puborektální svaly a stimuluje úplné vyprázdnění střev bez stresu. Vědecky prokázáno, že zmírňuje zácpu a hemoroidy

Zkuste použít bidet

Praktickou a cenově dostupnou alternativu k toaletnímu papíru zkuste bidet. Poté je nepravděpodobné, že se vrátíte k toaletnímu papíru! To nelze srovnávat s bidetem! Bidet je mnohem měkčí a méně dráždí pokožku než papír a vaše ruce zůstanou čisté. Když jsem na služební cestě, nejvíce mi chybí bidet. Bidety miluje téměř každý, kdo je má.

Pokračovat ve čtení

Zdraví

Infarkt se u žen projevuje úplně jinak: 5 zásadních a nečekaných příznaků, které nikdy neignorujte

Sue Palmerová se probudila s těžkou nevolností. Žena začala zvracet, ale zmátla ji obvyklou otravou a šla spát. Její manžel však trval na hledání lékařské pomoci. Jak se ukázalo později, zachránilo jí to život.

„Kdybych šla ráno spát, jak jsem zamýšlela, možná bych se nevzbudila,“ říká žena.

Sue si pamatuje, jak žertovala a protočila oči, když seděla na pohotovosti. Samotná myšlenka na infarkt jí připadala směšná: cítila se docela normálně! První elektrokardiogram nevykazoval žádné abnormality, ale ve druhém si lékaři všimli něčeho, co je donutilo okamžitě vzít ženu na operaci!

Když se Sue probudila z anestézie, zjistila, že měla obrovský infarkt. Útok začal, když dorazila do nemocnice. Jeho pravá koronární tepna byla blokována na 10% a její centrální 70% blokována! Pokud by žena nebyla okamžitě přijata k operaci, vedlo by to k nevyhnutelné smrti.

U většiny žen jsou typické příznaky infarktu mírné nebo vůbec ne!

Srdeční infarkt je hlavní příčinou úmrtí u žen. Navíc téměř dvě třetiny žen, které neočekávaně zemřou na infarkt, nemají žádné prediktivní příznaky. Každý ví, že srdeční infarkt je charakterizován bolestí na hrudi nebo pažích, ale u většiny žen jsou příznaky onemocnění méně výrazné nebo vůbec. Proto je tak důležité znát méně časté příznaky tohoto nebezpečného onemocnění.

Věnujte pozornost všem zvláštním příznakům od brady po pupek!

Lékaři varují, že je důležité věnovat pozornost všem podivným příznakům v těle od brady po pupek. Může to být dokonce bolest zad nebo čelistí, bolesti zubů! Pamatujte, že infarkt není jen bolest, ale také pocit nepohodlí na hrudi! Dalším častým příznakem jsou zažívací potíže nebo žaludeční potíže. Srdeční problémy jsou často doprovázeny nevolností, závratěmi a zvracením. Zvýšená únava a dušnost jsou navíc jedním z hlavních, ale tak zřídka hlášených příznaků infarktu.

Když zavoláte sanitku, neváhejte sdělit lékařům, že máte podezření na infarkt, zvláště pokud si myslíte, že vaše stížnosti nelze brát vážně. Požádejte svého lékaře o elektrokardiogram.

Bohužel dokonce i zdraví lidé mohou dostat infarkt. Nemusíte být kuřák, jíst v McDonaldu a mít nadváhu, takže poslouchejte signály svého těla a buďte zdraví!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zdraví14 hodinami před

Domácí očista tlustého střeva k uvolnění toxického odpadu z tlustého střeva

Smrt začíná v tlustém střevě a nezdravé tlusté střevo je příčinou mnoha zdravotních problémů. Očištění tlustého střeva je jednou z...

Zajímavosti14 hodinami před

Zubařova žena mě naučila, jak odstranit zubní kámen a vybělit zuby za 4 minuty

Takový nepříjemný jev, jako je zubní kámen, se objevuje v důsledku nesprávné nebo nepravidelné ústní hygieny nebo zhoršeného metabolismu. A...

Zdraví14 hodinami před

Děsivé zjištění! TOTO vám prozradí vaše výkaly o vašem zdraví

Pokud jde o toaletní návyky, jen málo lidí o tomto tématu rád mluví – alespoň ti ve věku nad čtyři...

Stalo se14 hodinami před

Osmiletý kluk vyskočil z okna v 9. patře a utíkal před rodiči

Osmiletý ukrajinský chlapec vyskočil z okna z bytu svých rodičů v devátém patře a podle Daily Mail nezvládl týrání. Chlapec...

Zajímavosti14 hodinami před

Děsivé varování lékařů: nečekaný příznak koronaviru. Projevuje se hlavně u mladých lidí

Mnoho lidí si kvůli COVID-19 začalo stěžovat na parosmii. Co je tohle? Nepříjemná nemoc, kterou by nikdo z nás nechtěl...

Bizardní15 hodinami před

Puberťáci znásilnili svojí spolužačku fixou a nahráli video na internet

Teenageři zveřejnili na sociální sítě fotografie a videa z večírku, kde se školačka stala předmětem sexuálního násilí. Na fotografiích jsou...

Zdraví15 hodinami před

Infarkt se u žen projevuje úplně jinak: 5 zásadních a nečekaných příznaků, které nikdy neignorujte

Sue Palmerová se probudila s těžkou nevolností. Žena začala zvracet, ale zmátla ji obvyklou otravou a šla spát. Její manžel...

Zajímavosti1 dnem před

Velmi nebezpečná nemoc útočí na všechny alarmující rychlostí

Počet lidí trpících lymskou boreliózou se za posledních 12 let čtyřnásobně zvýšil, varuje miliardář John Caudwell. Lymskou boreliózu nelze podceňovat....

Zajímavosti1 dnem před

Děsivé proroctví Baby Vangy, které se naplní ze dne na den!

Vanga, slepá žena, která viděla budoucnost, nás na všechno varovala. Ale byli jsme slepí. 2021 – Čína se stává novou...

Zajímavosti1 dnem před

Ve chvíli kdy spojíte obě ruce a podíváte se, jak jsou řádky uspořádány – vypovídá to o vás víc, než si myslíte!

Zkontrolujte čáry na obou rukou. Musí být rovnoměrně rozmístěny, aby bylo možné posoudit, zda jsou podobně spojeny na levé a...

Oblíbené