Politika

Ministr prozradil podrobnosti o totálním lockdownu. A promluvil další kroky vládyV pátek bylo v České republice potvrzeno 8010 případů nové koronavirové infekce. Bylo to podobné číslo jako ve čtvrtek, oproti předchozímu pátku to bylo o 447 případů méně. V současné době existuje 104 099 pacientů s covid-19. Situace kolem vývoje epidemie je alarmující. Personál nemocnice je vyčerpaný a nedostatečný. Podle možných scénářů odborníků by nejúčinnějším krokem bylo zablokovat a zpomalit šíření viru. „Pokud by šlo o úplné vypnutí ekonomiky, pak je to možné, ale cena za to je hrozná,“ uvedl místopředseda vlády Jan Hamáček (42).

Ve čtvrtek vláda projednala zpřísnění opatření. Vzhledem k nepříznivé epidemické situaci v České republice se rozhodla uzavřít vleky a lanovky. Lidé také budou moci každé tři dny znovu použít placené testy na antigen. Od půlnoci jsou zakázány návštěvy nemocnice, ubytování v hotelu pouze s potvrzením zaměstnavatele a další. Ukazuje se, že opatření zavedená v prosinci nejsou příliš účinná, navíc existuje riziko nástupu takzvané britské mutace viru, která je až o 40 procent nakažlivější. Někteří odborníci, například prezident České lékařské komory Milan Kubek, by uvítali přechod k uzavření a následnému otevření služeb a podobně.

“Musíme říci, co je to totální zamykání. Znamená to udržovat pohyby a schůzky lidí na absolutním minimu. Ale zdravotnictví, sociální služby musí fungovat, musíme něco jíst, musí fungovat veřejná doprava … Ale co je třeba říci, je že současná antiepidemická regulace je mnohem mírnější než ta na jaře, chytili jsme epidemii na jaře a nyní ji plácneme. Nejhorší, co by se mohlo stát, by byl nějaký další rozpad. po dobu 4 měsíců je personál často na krajnici a světlo na konci tunelu je daleko, takže pokud by byla současná opatření zpřísněna, ne na 14 dní, ale na 3 týdny, počet pozitivních případů by se zvýšil. Za současného stavu opatření opatření nemohou fungovat, “řekl Milan Kubek pro ŽivotvČeska.cz, jedno z nejúčinnějších řešení. V důsledku epidemie lidé mohli lépe dýchat a bylo k dispozici více aktivit nebo služeb. Druhou stránkou věci je skutečnost, že zastavení ekonomiky stojí spoustu peněz.

Podle ministra vnitra a vedoucího ústředního krizového štábu lze takové opatření přijmout, ale cena je vysoká. “Otázkou je, co jiného lze udělat, abychom to nazvali úplným zámkem?” Pokud by šlo o úplné vypnutí ekonomiky, pak je to možné, ale cena za to je hrozná. To nebylo možné. „Vláda svým rozhodnutím nikdy nekončila,“ uvedl Jan Hamáček, který se ohlédl za první vlnou epidemie loni na jaře.

„Počkal bych, až se čísla objeví příští týden, a současná doporučení budou prosazována. Tam, kde vnímám, že existují rezervy, jsou určitě spojená s prosazováním,“ dodal šéf Ústředního krizového štábu.

Počet hospitalizovaných s covidem v pátek poklesl ve srovnání se čtvrtkem o 162 na 5 812 případů. 947 pacientů bylo v těžkém stavu, minimálně od 3. ledna.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Politika

Když zavřené okresy nezaberou zpřísníme a nejspíš zavřeme hranice

Jestliže třítýdenní karanténa nezabere tak jak jí klade vláda za cíl a nezlepší se čísla, jsou ve hře další opatření na Velikonoce. Podle Andreje Babiše by mohly být restrikce, ještě o mnoho tvrdší. Babiš zároveň nevyloučil zavření Českých hranic.

Nouzový stav bude platit do 28. března a samozřejmě doufáme, že se povede šíření pandemie zastavit. V jiném případě jsou o Velikonocích k dispozici 4 dny, kdy bude možné plně omezit kontakt.

Velikonoční neděle připadá na 4. dubna. Pokud jsou školy v té době již otevřeny, budou mít děti prázdniny od čtvrtka 1. dubna do Velkého pátku 2. dubna do velikonočního pondělí 5. dubna. Do školy se vrátily až v úterý.

Velikonoce nabízí prostor pro omezení kontaktů

Vláda údajně loni oslovila občany a uvolnila se na Velikonoce. “V obchodech byl obrovský dav, ale naštěstí nedošlo k přenosu. Ale virus je nyní úplně jiný,” varoval předseda vlády a vyzval občany, aby v následujících týdnech zůstali co nejvíce doma. „Musíme snížit virovou zátěž, virus je katastrofa. Bráníme se očkování, ale nevzdává se to. Komunikujte s rodinou prostřednictvím mobilních telefonů,“ řekl.

Pokračovat ve čtení

Politika

Povolení k opuštění okresu je jednoduchá věc. Právník vysvětlil, jak jednoduše obejít kontrolu

OD 1. března bude kvůli novému vládnímu nařízení zakázané přejíždět mezi okresy. Stojí za tím špatná epidemická situace, která si klade za cíl omezit mobilitu lidí. Nařízení má v sobě ale několik mezer. K opuštění okresu vám bude stačit v podstatě jen tužka a papír. Dobrým příkladem jsou rodiny, které žijí ve dvou okresech.

Kontakt nemusí být omezen, tak přísně jak bylo zamýšleno. Stačí sepsat prohlášení a důvěřovat si. ” V případě rodičů, kteří se rozešli, ale nemají to soudem odklepnuté, bude stačit, když svou ústní dohodu dají na papír. Pro policii by to mělo stačit.” Uvedl Advokát

Vláda v pátek večer oznámila nové nepříjemné zpřísnění, které omezuje mobilitu od 1. března bude zakázáno cestovat mezi okresy, pokud k tomu nebude důvod, se kterým zákon počítá.

Výjimkou budou lidé, kteří chodí do kanceláře, cestují do práce, cestují k lékaři nebo pečují o příbuzného, ​​který potřebuje pomoc. Zákon také stanoví výjimku pro veterinární péči, nebo pokud občan potřebuje nakrmit zvíře, které se nachází v jiném okrese. To jsou všechny důvody, které dávají občanům relativně široký manévrovací prostor.

Diskusní fóra vyvolávají otázky, zda mohou lidé navštívit své dítě v jiném okrese, pokud žijí s druhým rodičem a nedojde k rozvodu. Neexistuje tedy žádný rozsudek ohledně střídavé péče a partneři, kteří se rozešli, dosud fungovali na principu ústní dohody.

„Pokud rodiče spolu nežijí, vycházejí spolu dobře a dohodnou se, jak se o dítě postarat, aniž by jim to řekl soud, pak podle mého názoru stačí dát ústní dohodu, kterou stále mají, na papír. To by mělo stačit pro policii při inspekci, “uvedla pro ŽivotvČeska.cz právnička a bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová s tím, že takový záznam lze napsat například ručně nebo uložit na mobilní telefon. Pro pohyb mezi okresy v zásadě stačí tužka, papír a důvěra.

Pokračovat ve čtení

Politika

Zapomeňte na rozvolňování ve hře je o dost tvrdší opatření!

Mysleli jste si, že už se blíží jaro a bude se pomalinku rozvolňovat ? Ve hře je o dost tvrdší opatření. Vláda jedná o návrhu na uzavření jednotlivých krajů. A nejedná se jen o ty nejpostiženější, ale o všechny. Zároveň stím je spojeno zrušení výjimky pro maloobchodní prodejny. Stane se tak s velkou pravděpodobností, že bude muset zavřít i květinářství nebo dětská obuv.

Situace je kritická a to, co jsme si mysleli, že pomůže nezabírá. Ministři, odborníci na ministerstvech, policisté, hasiči i epidemiologové od rána na plné obrátky debatují nad tím, jak Česko uzavřít tak aby co nejrychleji došlo k zastavení šíření.

Zatím se obvykle ohýbalo uzavření regionů nebo omezení pohybu pouze na 20 kilometrů od domu. Podle našich informací však chce vláda jít ještě dále a v sázce je také možnost uzavřeného okresu.

“Uzavření by bylo územní, tj. Podle okresů. Tým by zpřísnil omezení pohybu a byl by epidemický. V tomto duchu nyní systém zdravotní péče připravil návrh na večerní vládu,” uvedl zdrojový kabinet. CNN Prima NOVINKY.

V praxi by lidé měli zůstat doma a k opuštění okresu, kde žijí, by bylo zapotřebí vážného důvodu. Mezi ně stále patřila cesta do práce, nakupování a lékař. U těchto a všech ostatních by každá osoba musela mít ověřený dokument nebo dokument, který musí ze závažného důvodu opustit okres.

Není přesně jasné, jak to vyřeší rozdíl mezi trvalým pobytem a místem pobytu, a jak moc může policie pokutovat ty, kdo zbytečně pokračují.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Politika10 hodinami před

Když zavřené okresy nezaberou zpřísníme a nejspíš zavřeme hranice

Jestliže třítýdenní karanténa nezabere tak jak jí klade vláda za cíl a nezlepší se čísla, jsou ve hře další opatření...

Politika11 hodinami před

Povolení k opuštění okresu je jednoduchá věc. Právník vysvětlil, jak jednoduše obejít kontrolu

OD 1. března bude kvůli novému vládnímu nařízení zakázané přejíždět mezi okresy. Stojí za tím špatná epidemická situace, která si...

Stalo se12 hodinami před

Ceny základních potravin půjdou nahoru: Rapidně zdražování pečiva i vajec!

Již několik dní varují Slovenské pekaři, cukráři, hospodaří a farmáři o špatné ekonomické situaci, která je zasáhla. Nezvládají totiž nést...

Zajímavosti14 hodinami před

Ibuprofen způsobuje tisíce úmrtí ročně: místo něj používejte TOTO …

Nedávný článek publikovaný tiskovou agenturou Reuters odhalil zajímavé zjištění o lécích proti bolestem jako jsou diclofenac či ibuprofen. Zjistil totiž,...

Stalo se14 hodinami před

V Česku se objevil SUPERKLÍŠŤĚ: Je obrovský, umí pronásledovat lidi a má oči. Máme se obávat i my Slováci?

Předtím ho znali jen na jihu Evropy. Výjimečně se objevilo i v Maďarsku, od roku 2015 se objevuje v Německu....

Zajímavosti14 hodinami před

Pozorný divák si to hned všiml: PODVOD v duelu na Farmě?

Fanoušci reality show Farma mají každý pracovní den o večerní program postaráno. Vtipné momenty, hádky, intriky či něžnosti, to vše...

Kvízy16 hodinami před

Drtivá většina lidí toto nevyřeší! Přetáhněte jednu zápalku abyste vytvořili čtverec!

Máte rádi hlavolamy? Baví vás trénovat si mozek a hledat řešení úloh? Díky různým úkolům váš mozek udržujete v neustálé...

Nezařazené16 hodinami před

Gottova dcera prý chystá žalobu na Ivanu, chce více peněz z dědictví

Dominika Gottová se podle svého manžela Tima Tolkkiho rozhodla zažalovat Ivanu Gottová kvůli “neférovému majetkovému vyrovnání”. Timo Tolkki svou manželku...

Zajímavosti16 hodinami před

Odborníci z univerzity předpověděli přesné datum, dojde k nejvyššímu počtu úmrtí na koronavirus

Už nějakou dobu nás zužuje nepříjemná nemoc jménem covid- 19 a všichni si klademe otázku, kdy se budeme moct vrátit...

Kvízy18 hodinami před

Jen malé procento lidí dokáže rychle najít na tomto obrázku člověka, který nemá roušku. Patříte mezi ně?

Na tomto tématickém obrázku je osoba bez roušky. Doufáme, že se vám ji podaří najít než skončí karanténa? Věříme a...

Oblíbené