Zajímavosti

Mastnota a špína zmizí doslova před očima: Domácí trik, jak vyčistit i velmi zanedbanou kuchyňskou linku!Čištění vybavení v nájemních bytech může být někdy pořádná fuška. Své o tom ví i pokojská Paola, která se nejednou setkává s hotovou spouští. Naštěstí pro nás, našla si několik skvělých vychytávek, které při čištění využijete i vy. Tento její nápad vám například pomůže při čištění velmi znečištěné kuchyňské linky, která je doslova potažena mastnotou. Neuvěříte, jak jednoduše si můžete s tímto problémem poradit.

Takto vypadala kuchyňská linka předtím

K čištění celé kuchyňské linky použila:

 • Jedlá soda (200 – 300 g)
 • 3 lžíce saponátu na nádobí nebo tekutého mýdla
 • 2 lžíce oleje
 • 60 ml octa
 • 2 vytištěné citrony

postup:

 1. Vše smícháme a výsledkem by měla taková tekuté směs.
 2. Směs naneseme na zamaštěný povrch kuchyňské linky. Necháme 5 minut působit.
 3. Poté pomocí houbičky vyčistíme.
 4. Nyní stačí už jen setřít – rozdíl byste měli vidět hned.
 5. S mastnotou v rozích si poradíte pomocí párátka.
 6. To je vše, linka je nyní krásně čistá, bez mastnoty a usazených nečistot.
 7. Další triky, které se vyplatí znát

Okna v kuchyni vydrží bezchybně čisté mnohem déle

Pokud jste právě myli okna v kuchyni a nechcete, aby se rychle znečistily mastnotou a výpary z vaření, máme pro vás skvělý tip. Když okna umyjete, přejděte po čistém skle s měkkým hadříkem s pár kapkami tekutého glycerinu. Sklo vydrží bez prachu a nečistot mnohem déle!

K čištění podlahy, proti myším a pavoukům v kuchyni

Mnohé hospodyňky ho používají jako univerzální čistič na všechny povrchy v kuchyni. Kromě toho, že skvěle vyčistí, odežene z vašeho bytu myši, pavouci a dalších škůdců, kteří rádi pochutnají na potravinách v kuchyni. Dá se používat na všechno, kromě povrchů z pravého dřeva, mramoru a přírodního kamene. Stačí, když pomerančové nebo mandarinkové slupky příště jednoduše zalijte octem a necháte 10 dní až 2 týdny louhovat na chladném místě. Pak sceďte a máte pomocníka do domácnosti, jakého v obchodě určitě nekoupíte!

Čistá mřížka z digestoře

potřebujeme:

 • vařící vodu
 • ½ šálku jedlé sody

postup:

Do většího hrnce (do kterého se vejde filtr) nalijeme vodu a přivedeme do varu. Do vroucí vody přidáme sodu a rozmícháme. Sejmeme z plamene a do vařící vody pohoří filtr. Necháme 15 -20 minut odmočit.

Potom filtr propláchneme pod tekoucí vodou. Pokud je filtr znečištěný velmi silným nánosem nečistot, postup opakujte, případně nechte máčet delší dobu.

Sporák čistý v jednom kroku

potřebujeme:

+ Kotouč kuchyňského papíru,
+ peroxid vodíku
+ jedlou sodu.

Jak na to?

Naplňte půl šálku jedlou sodou a přidejte peroxid vodíku (3%). Přidejte tak, abyste vytvořili konzistenci pasty. Naneste na skvrny a na znečištěný povrch a nechte působit. Pak jednoduše setřete kuchyňským ubrouskem – spolu s pastou vezmete i skvrnu. Pasta je výborná i na čištění vnitřku trouby. Vše máte čisté jedním tahem a bez námahy.

Pokud na sporák vyvřelé mléko, posypte ho solí a přikryjte ho navlhčenou papírovou utěrkou . Zápach se nebude šířit po místnosti a o snadno vyčistíte i velmi znečištěný povrch.

Kachličky na stěně kuchyňské linky

Ty jsou často potaženy mastnotou, stříkané z jídla a zaschlými výpary z vaření . Nejjednodušší tyto nečistoty odstraníte tak, že ve 4 litrech teplé vody rozpustíte 4 lžíci boraxu, 100 ml octa a 100 ml kapalného amoniaku. Povrch směsí navlhčete a jemně setřete nečistoty. Funguje to jako kouzlo!Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

Víte jak poznat rakovinu včas? Toto je PRVNÍ PŘÍZNAK ještě před jejím vypuknutím!

Věděli jste, že první příznaky vážných chorob a především rakoviny, se mohou objevit i na dlaních? Určitě byste se změnami v této části těla měli zabývat a nepřehlížet jejich!

Britští vědci varují, že změny, které můžeme na dlaních pozorovat, mohou být způsobeny i rakovinou. Je důležité vědět, jak vážně tyto projevy mohou být a jak tuto zákeřnou nemoc odhalit včas.

Pochopitelně se při různých typech rakoviny setkáváme is různými symptomy a následně i průběhem léčby. Ale i přesto mají všechny typy rakoviny něco společného. Prvotní příznaky rakoviny se totiž nejdříve projevují na dlaních, kde se vytvoří hrubá, popraskaná a oteklá kůže.

Nemusíme si těchto prasklin a dalších změn na první pohled ani všimnout, a pokud ano, většinou jejich ignorujeme. Popraskanou kůži natíráme krémem na ruce a myslíme si, že je po problému.

To je však to nejhorší, co můžeme udělat! Žádné změny na našem těle bychom neměli zanedbávat, protože rozpoznání symptomů v pravý čas je základem v boji a následném poražení této choroby.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Víte co znamenají tyto bílé tečky na nehtech? Může to být mnohem vážnější, než si myslíte …

Říká se, že nehty mohou o člověku leccos prozradit. No a ačkoli se to může zdát jako otřepané klišé, něco na tom pravdy je.

Bílé tečky na nehtech mohou být způsobeny řadou faktorů. Častou příčinou jsou drobné poranění nehtů. Například přivření do dveří ale udeření se kladivem může způsobit, že se pod nehtem vytvořit bílé tečky nebo v některých případech a pásky.

V jiných případech může jít o mnohem vážnější problém, o kterém se dočtete níže.

Co znamená takové zabarvení?

Odborně se tyto bílé fleky nazývají leukonychia, a to, proč se tvoří, může mít několik důvodů. Buď jste si způsobili úraz a bílá skvrna se vytvořila důsledkům nárazu na nehtové lůžko, zdědili jste je, nebo vám špatně funguje některý z vnitřních orgánů – nejčastěji to jsou ledviny. Nejčastější příčinou je však nedostatek vitamínů, stres, nedostatek zinku a proteinů.

Pokud trpíte tím, že vaše nehty jsou bílé úplně celé, může to znamenat, že vaše tělo není schopno absorbovat bílkoviny a jeden z vašich vnitřních orgánů selhává. Pokud jsou na vašich nehtech bílé paralelní čáry, máte problém s játry.V některých případech může jít dokonce o cirhózu jater, ale může se to dít “jen” následkem úrazu. Pokud máte na nehtech pouze bílé fleky či tečky, jde o nejběžnější formu, která však není tak závažná.

Pokud něco podobného na svých nehtech zaznamenáte, nemusí jít hned o závažnou chorobu či selhávání vnitřních orgánů. Je však důležité, abyste do vaší stravy zařadili spoustu proteinů a vitamínů. Doplňujte zinek, který se nachází v ořechách či luštěninách. Pokud se však skvrny zvětší, popřemýšlejte nad návštěvou doktora. Naše tělo bychom měli sledovat, každý den nám dává jasné znaky toho, co mu vadí, a co naopak prospívá. Neignorujte ho. Takže si na toto dávejte velký pozor.

Byl tento článek užitečný? Sdílejte ho se svou rodinou a přáteli!

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

POZOR! Máte doma jednu z těchto 2 € mincí? Mohou mít hodnotu tisíců EUR!

Přemýšleli jste někdy nad tím, kde sehnat peníze navíc například na letní dovolenou či vánoční dárky? Možná jste je měli blíž než si myslíte, stačí se podívat do vaší peněženky.

Ne, neděláme si z vás legraci. Kromě běžných euromincí s nominální hodnotou, která je na nich vyražena totiž existují i ​​vzácné exempláře. Hodnota některých z nich však přesahuje hodnotu tisíců eur. V následujícím seznamu najdete nejcennější z nich spolu s jejich hodnotou. Schválně, nemáte jednu z nich doma?

Hodnotné euromince:

Mince San Marino

Pamětní mince byla vyražena roce 2005 v množství 130 000 kusů a její hodnota je přibližně 120 €.

Německá dvoueurová mince

Tyto mince byly vyraženy roce 2008 a jsou chybné: 15 zemí Evropksého unie je zobrazených bez ohraničení. Do oběhu se dostalo přibližně 30 000 a mezi sběrateli je o ně velký zájem.

Mince na počest Grace Kelly

Dvojurová mince vyražena na počest monacké kněžny byla vydána roku 2007 v počtu 20 000 kusů. Mezi sběrateli se její hodnota pohybuje ve výši 1200 €.

italský jednocent

Zmetek se dostal do oběhu v roce 2002, přičemž hodnota každé mince je v současnosti cca 6 600 €! Mince je originální svou velikostí, protože velikost odpovídá klasické dvoucentových minci.

Zdroj | Foto: izberatel.sk, euronumis.eu, pokladnica-minci.sk

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zajímavosti1 dnem před

Víte jak poznat rakovinu včas? Toto je PRVNÍ PŘÍZNAK ještě před jejím vypuknutím!

Věděli jste, že první příznaky vážných chorob a především rakoviny, se mohou objevit i na dlaních? Určitě byste se změnami...

Zajímavosti1 dnem před

Víte co znamenají tyto bílé tečky na nehtech? Může to být mnohem vážnější, než si myslíte …

Říká se, že nehty mohou o člověku leccos prozradit. No a ačkoli se to může zdát jako otřepané klišé, něco...

Zajímavosti1 dnem před

POZOR! Máte doma jednu z těchto 2 € mincí? Mohou mít hodnotu tisíců EUR!

Přemýšleli jste někdy nad tím, kde sehnat peníze navíc například na letní dovolenou či vánoční dárky? Možná jste je měli...

Zdraví1 dnem před

Už od dětství neznám, co je to nemoc! Babička mě naučila tento recept na posílení imunity.

Nyní nesmíme podcenit chladnější večery. V kombinaci s oslabenou imunitou si můžeme koledovat o pořádně nachlazení, které nepotěší nikoho z...

Zdraví1 dnem před

Lékaři varují: Tento výrobek v žádném případě nejezte – je nejsilnějším karcinogenům na světě!

Věděli jste, že jeden z vašich nejoblíbenějších výrobků může obsahovat škodlivé látky? Párky v rohlíku jsou docela populárním jídlem iv...

Stalo se1 dnem před

LIDL stahuje tento oblíbený výrobek: Pokud ho máte doma, okamžitě ho vraťte!

POZOR! Obchodní řetězec LIDL stahuje z prodeje nevyhovující potravinový výrobek. V případě, že jste si ho zakoupili, můžete jej reklamovat...

Zajímavosti1 dnem před

Mikrobiolog radí, abychom omezili tuto činnost: Šíření nákazy koronavirus zabraňuje něco úplně jiného!

Dezinfikujete prostory i vy o duši abyste zabránili šíření Covid? Zřejmě děláte chybu. Častá dezinfekce povrchů na zastavení šíření koronavirus...

Zdraví1 dnem před

Skutečný příběh: Muž se díky medu a bylinkám vyléčil z rakoviny a šokoval tím všech lékařů …

Toto je skutečný, úžasný a inspirující příběh! Tento muž Vyléčil sám sebe z nejnebezpečnějšího typu rakoviny – rakoviny plic! Toto...

Zajímavosti1 dnem před

Nechápala jsem, proč si můj tchán dává pod polštář mýdlo. Zkusila jsem to také a takový zázrak jsem nečekala!

Dělá vám problém usnout nebo trpíte nespavostí? Občas je tento problém obtížné odstranit, aniž by se člověk musel uchýlit k...

Stalo se1 dnem před

Koronavirus: Jak se bude vyvíjet pandemie v roce 2021 a podaří se nám jí konečně zbavit?

V Evropské unii se začalo očkování obyvatelstva proti onemocnění COVID-19, ale zatím nikdo přesně neví, jakým směrem se bude ubírat...

Oblíbené