Stalo se

“Mám 67 let a žiji sama. Chtěla jsem se přestěhovat k dceři, ale odmítli to. Jak žít dál, nevím … “Není nic neobvyklého na to, že lidé ve velkých městech žijí často samotě. Tisíce lidí, ale nikdo, na koho bychom se mohli kdykoliv obrátit. Pro staršího člověka je tato situace o něco horší, protože ve vyšším věku je málo lidí schopných získat si nových známých.

Dnes si můžete přečíst článek na téma osamělost ve stáří, v němž nechybí ani názor odborníka. Pokud i vy máte někoho, komu by pomohlo zbavit se pocitu osamělosti, následující informace vám určitě pomohou.

Mám 67 let a žiji sama. Můj manžel je už dávno po smrti. Stále pracuji, protože je to jediné zaměstnání, které mě dokáže ochránit před nudou. V posledních letech žiji jako automat – z ničeho se netěší.

Nemám žádné záliby, ani si je nehledám, už jsem na to i tak stará. Navrhla jsem synovi s jeho rodinou (má tři děti), aby se přestěhovali do mého bytu, ale moje nevěsta je proti. Je jasné, že nechce žít s cizí starou ženou pod jednou střechou.

Chtěla bych se přestěhovat ke své dceři, ale i ta už má rodinu a nechtějí si k sobě nastěhovat starého člověka. I když jejich často navštěvuji a vždy se z toho těší. Dají mi čaj, jídlo a vyslechnou. Čím častěji k nim přijdu, tím méně se mi chce jít domů. No musím … ”

Tamara se zamýšlí, jak se má zachovat v takové situaci.

Není to přece normální, že život, ačkoli v úctyhodném věku, nás zcela přestane těšit.

V tomto příběhu je jedinou dobrou zprávou, že žena se sama zamyslela nad nenormálnosti této situace a začala hledat způsoby, jak ji vyřešit. V takovém případě má šanci.

“Věkem je nedostatek entuziasmu a touhy znakem deprese. Proto Tamara nic nepokazí, pokud se rozhodne poradit s neurologem, psychologem nebo psychoterapeutem, ” prozradila psycholožka Arina LIPKIN.

Odbornice je přesvědčena, že v moderním světě by se 67-letý člověk neměl cítit staře. V dané situaci není problém, pokud si děti nepřejí vzít k sobě staršího člověka. Dospělé děti si cení osobní prostor, kde mají své pohodlí, které potřebují.

“Tamara by měla zbavit představy, že lépe se jí bude žít s jejími dětmi. Koneckonců, její cesta je odlišná – naplnit si svůj život prostřednictvím vlastní iniciativy. Navštívit akce, které se konají v blízkosti, vidět místa, kam se jí dosud nepodařilo dostat. Potřebuje novou sociální zkušenost, ” tvrdí psycholožka.

Zdá se, že naše hrdinka by se měla na situaci dívat z jiného úhlu.
Koneckonců, pokud jsou děti zaneprázdněné se svými starostmi a nechtějí s ní žít, pak jejich názory nelze změnit násilím či vydíráním. Tak proč si nesplnit touhy, které by vedly k naplnění našeho vlastního života?

V okolí je mnoho zajímavých aktivit. A ve stáří, když má člověk stále dost síly a spoustu volného času, kdy může dokončit věci, se kterými začal ještě během své mládí, ale neměl čas a prostor pro jejich realizaci.

Horším řešením je, pokud se člověk zavře do kruhu jednoduchých zájmů jako je sledování televize, chození na polikliniku nebo do obchodu. Úzký okruh každodenních činností, které se nemění, je živnou půdou pro neustálý pocit osamělosti.

V současné době jsou schopnosti člověka v jakémkoliv věku mnohem větší a bylo by hloupé, kdyby je nevyužili. Někdo se požehná, když už má dospělé vnoučata a jiný si po odchodu do důchodu najdou nový koníček.

Velká odpovědnost však zároveň leží na bedrech mladší generace. Koneckonců, je to v moci dětí a vnoučat, aby učinily vše potřebné, aby jejich blízký člověk neztratil zájem o život, dokonce ani ve stáří.

Co si o tom myslíte?Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Politika

Padl ROZSUDEK: Kočner a Zsuzsová jsou ve vraždě Kuciaka nevinní!

Na specializovaném trestním soudu v Pezinku (STS) se ve čtvrtek začalo líčení v kauze vraždy novináře Jana Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírová.

Slováci ale nevěří vlastním očím a uším, Kočner je nevinný!

Tomáš Szabó, jako vykonavatel vraždy, dostal 25 let za všechny skutky, z nichž je obžalovaný. Ukládá se mu trest propadnutí majetku, trest si odpyká ve věznici s nejvyšším stupněm střežení.

Největší šok ale přišel, když soudkyně prohlásila, že Marián Kočner a Alena Zsuzová jsou nevinní v případě vraždy Jana Kuciaka.

I když se skutek stal, není prokázáno, že ho podle soudu spáchali oni dva.

Marián Kočner i Alena Zsuzsová jsou v případě vraždy Jana Kuciaka nevinní. Skutek se podle soudu stal, ale není prokázáno, že ho spáchali oni dva.

Soud uznal Mariana K. vinným z nedovoleného ozbrojování v souvislosti s náboji, které u něj zajistili při jedné z domovních prohlídek. Tento skutek obžalovaný přiznal už na začátku procesu.

Tomáš Sz. je rovněž vinen pro stejný skutek, konkrétně pro pořízení zbraní na vraždu Kuciaka a Molnára a také pro neoprávněnou držení munice. Vinen je také z porušování domovní svobody. Verdikt soudu není pravomocný.

Prokurátor Úřadu speciální prokuratury (USP) podal v pondělí, tři dny před očekávaným vynesením rozsudku v kauze vraždy novináře Jana Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírová, na Specializovaný trestní soud v Pezinku (STS) nový návrh na dokazování v rozsahu 65 stran.

Na nový návrh prokurátora USP na doplnění dokazování upozornil Deník N. Mělo by jít o další důkaz proti podnikateli Marianovi Kočerovi a Aleně Zsuzsovej, který se týká mobilního telefonu obžalované.

Ve čtvrtek (3. 9.) se počítalo s vynesením verdiktu v zmiňované kauze, když původně se vynesení rozsudku očekávalo už začátkem srpna. Předsedkyně senátu STS Ružena Sabová však tehdy termín zrušila. Důvodem byla nutnost pokračování porady senátu o připravovaném rozsudku.

Jednání s Marianem Kočnerem a spol. se začalo v lednu tohoto roku. Senát složený z předsedkyně soudkyně Růženy Sabová a soudců Ivana Matela a Rastislava Stieranku dosud odpojednával 22 dní.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Ženy buďte v pozoru! Drogerie DM stahují z Česka a Slovenska tyto výrobky! Nemáte je doma?

Oblíbeným řetězcem především mezi ženami je DM drogerie. V této drogerii se prodává mnoho věcí pro ženy, muže, ale i děti.

Řekneme Vám, které výrobky musely být staženy z prodeje a proč!

Jozefína Kaššová z Úřadu veřejného zdravotnictví uvedla pro tvnoviny.sk následující informace: “Dovolujeme si poznamenat, že DM Drogerie dosud ani neinformovala o uvedené situaci příslušný kontrolní orgán, tedy Úřad veřejného zdravotnictví.

Ten kontaktoval v dané věci přímo centrálu DM Drogerie na Slovensku a zjištěno bylo, že uvedenou informaci dostali z Německa. Včera a začali se stahováním dotčeného výrobku z trhu na Slovensku a Čechách. ”

Z regálů českých i Slovenské DM drogerií se stahují dětské výživy Babylove BIO 190 gramů s příchutí jahody, maliny a jablka od ukončeného 4. měsíce. Toto opatření se týká výrobků s minimálním datem trvanlivosti do 5. července 2019.

A co je důvodem stažení výrobku z trhu?

Vlastní kontroly společnosti ukázaly, že se v příkrmu nacházejí zbytky čisticího prostředku s obsahem chloru. Ke stažení přistupuje firma z preventivních důvodů.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

VAROVÁNÍ: Tento chlapec přišel o 75% zraku kvůli hračce, kterou máte doma i vy!

Chlapec necítil žádnou bolest, ale jeho zrak se okamžitě poškodil. Hračka chlapci popálila okolí žluté skvrny, což znamená, že poškození zraku je bohužel trvalé.

Zarážející na tomto případě je to, že k nehodě došlo za přítomnosti rodičů, kteří si mysleli, že je vše v pořádku.

Laserové ukazovátko patří mezi oblíbené dětské hračky. Pokud se ale dostane do nesprávných rukou, neškodná zábava může mít nevratné následky.

Australské úřady právě z tohoto důvodu varují všechny rodiče – laser není hračka pro děti!

Australská televize v úterý odvysílala zprávu o náctiletí klukovi, který ztratil 75% zraku, protože si laserem svítil do očí. Oftalmologové před takovou “zábavou” varují.

Oftalmolog Ben Armitage nedokázal určit, co ztrátu zraku způsobilo. Nakonec se ale ukázalo, že tento stav způsobil právě laser.

Chlapec necítil žádnou bolest, ale jeho zrak se okamžitě poškodil.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zajímavosti2 týdny před

Mladík poslal chudé školačce z filipín dárek: on sam ani netušíl, co se za 14 let stane

Tento příběh dojme srdce milionů lidí, protože je to jako v nejpravděpodobnějším seriálu se šťastným koncem. Začalo to dárkem. S...

Celebrity2 týdny před

Poslední chvilky se budou konat v pražském Rudolfinu: Rozhodnutí, které nikdo nečekal vdovy Jiřího Menzela

Oscarový režisér Jiří Menzel zemřel 5. září a jeho vdova Olga již má plán pohřbu známého režiséra. Tímto rozhodnutím všechny...

Politika3 týdny před

Padl ROZSUDEK: Kočner a Zsuzsová jsou ve vraždě Kuciaka nevinní!

Na specializovaném trestním soudu v Pezinku (STS) se ve čtvrtek začalo líčení v kauze vraždy novináře Jana Kuciaka a jeho...

Zajímavosti4 týdny před

Víte, co se děje s ženským tělem po obejmutí? Po přečtení tohoto článku to budete dělat častěji

Spisovatel David Tumarison krásně popisuje, co se děje během intimního objetí … ,, Když muž tiše přichází zezadu a objímá...

Zajímavosti4 týdny před

Hasiči varují – nikdy nepoužívejte tuto prodlužovačku! Pokud ji máte doma, okamžitě ji vyhoďte.

Některé prodlužovačky, ačkoli dokáží často každému v domácnosti pomoci, mohou způsobit více škody než užitku. Například ta, kterou vám dnes...

Zajímavosti4 týdny před

Uvařte jablko s bobkovým listem a nepotřebujete léky z lékárny: Fantastická přírodní medicína pro celkové zdraví!

Jablko a bobkový list. Dvě suroviny, které se běžně používají v kuchyni a mnozí ani netuší, jakou mají spolu léčivou...

Zajímavosti4 týdny před

Velký objev: Tento repelent proti komárům obsahuje látky, které chrání před koronavirem!

Látka, kterou obsahuje tento repelent proti komárům ničí covid-19. Potvrdila to studie Armádní laboratoře v Británii, jejíž předběžné závěry ve...

Zajímavosti4 týdny před

Touto metodou se dá vyléčit jakákoliv rakovina do 3 minut. Vše, co potřebujete udělat, je toto

Tato výjimečná teorie byla poprvé prezentována Gregg Branden, americkým autorem známým svými teoriemi ohledně léčby rakoviny. Tvrdí, že existuje něco,...

Zajímavosti4 týdny před

Víte co skrývá tato kapsička? Plní jednu velmi důležitou funkci. Mnoho žen o tom nemá ani ponětí!

Používání tohoto spodního prádla se datuje do šestnáctého století, kdy jej však nosili jen prostitutky a dále staré a nemocné...

Video1 měsícem před

Video, které obletělo celý svět. Toto je ten nejlepší svatební tanec jaký jste kdy viděli!

Na své svatbě nemůžete netancovať- tak říká tradice. Navíc se jedná o irskou svatbu, která se neobejde bez irského tance....

Oblíbené