Zajímavosti

Lidé, kteří si povídají sami se sebou jsou velmi inteligentní! Jste jeden z nich?Povídáte se někdy sami se sebou? Když jste v soukromí nebo se jen procházíte venku na ulici, nebo když sedíte v práci? Mluvením nahlas si lépe promyslíme věci, které chceme řešit. A je to tak! Možná by to mohlo znamenat, že jste blázni. Ti si totiž povídají sami se sebou běžně však? V jejich hlavě se totiž povídají se svými vnitřními hlasy. No pokud jste zdravý, tak toto neznamená, že nejste blázen, ale jste génius! Psycholog Daniel Swingley a Gary Lupyan tvrdí svou teorii, že mluvit s sebou je velmi přínosné pro psychiku!

Nejmoudřejší lidé se povídali sami se sebou. Podívejte se do historie. Albert Einstein využíval tiché mluvení s sebou, aby si opakoval své věty pro sebe. Váš mozek bude pracovat efektivněji. V jednom experimentu bylo 20 lidí vyzváno nato, aby našli chléb nebo jablko v supermarketu. V první řadě pokusů byly účastníci vázáni mlčenlivostí. Ve druhém kole, mohli opakovat názvy potravin nahlas. Výsledek testu ukázal, že lidé s větší lehkostí našli co potřebovali, když to vyprávěli nahlas.

Pozor, mluvit nahlas v obchodě vám pomůže, když víte co budete potřebovat a jak to vypadá. Takže banány. Víte jak vypadají, jsou žluté a když si ho budete představovat i mluvit, tak to vašemu mozku usnadníte. Pomůže vám to uspořádat své myšlenky. Když jsme tiše, několik divokých myšlenek běží nekontrolovatelně přes váš mozek a zaplavují vás tisíci myšlenek, které ani nesouvisí s tématem nad kterou přemýšlíte.

Když si sami vyslechnete to, co potřebujete tak si uklidníte nervy. Je to jako byste měli vlastního terapeuta. Podle psycholožky Lindy Sapadin, mluvit nahlas pomáhá řešit důležité a těžké rozhodnutí. Ujasníte si tím myšlenky. Nejlepší způsob, jak si problém vyřešit je o něm v první řadě mluvit. Mluvit sám se sebou pomáhá při dosažení svých cílů. Mluvit o těch cílech je mnohem stabilnější způsob jak jich dosáhnout. Krok za krokem se vám bude zdát, že každý rok je lehčí a výstižnější.

Najednou se věci stanou proveditelné a budete se méně obávat ponořit se do problémů. Říkat věci nahlas pomůže vaší pozornosti a posílí ovládnout emoce a rozptýlení. Mluvit sám se sebou znamená, že jste soběstačný člověk. Lidé mají tendenci být vysoce zdatní a umí se spolehnout na sebe, aby věděli co budou potřebovat.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video12 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti12 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video12 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti12 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor12 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video12 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti12 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video12 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti12 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy12 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené