Zajímavosti

Levná soda dokáže v zahradě všechno. Mravenci z ní odcházejí po stovkáchTakové zázraky dokáže levná soda v zahradě: Nasypte na půdu a zmizí plzáků, dejte ji k muškátem a budou překrásné!

Snem každého zahrádkáře je mít dobrou úrodu, která vydrží čerstvá na dlouhou dobu. Snažíc se chránit úrodu před škůdci kupujeme hodně chemie, a děláme tak velkou chybu.

Jelikož jsou chemikálie nebezpečné, některé škodlivé látky se dostanou i do sklizně. Existuje však alternativa – použít lidové prostředky. Například jedlou sodu.

Zelenina v zahradě

Soda se dá koupit v každém obchodě s potravinami. Rozsah jejího provádění je velmi široký: může pomoci v téměř každé situaci.

Začněme s hroznem. V našich končinách je poměrně populární a péče o něj je jednoduchá: na jaře ho stačí poorezávať, pozväzovať a dodat mu trochu výživy.

Ale je tu plíseň šedá, která ho často napadá. Právě zde pomůže soda.

Během zrání bobulí postříkejte révu tímto roztokem: rozpusťte 75 g sody v 10 litrech vody. Rostlinka se uzdraví a zvýší se obsah cukru v bobulích. Podobným způsobem můžete ošetřit ovocné stromy a bojovat proti listožravým housenkám.

Na ošetření keřů je třeba přidat pár dalších složek. Pro angrešt a rybíz je vhodnější toto řešení: 1 polévková lžíce sody, 1 tableta aspirinu, 1 lžička jakéhokoliv mycího prostředku nebo tekutého mýdla, 1 polévková lžíce rostlinného oleje, 4,5 litru vody.

I okurkám přijde soda na pomoc. Často listy mladých okurek žloutnou a plody přestávají růst. Toto není předčasné vadnutí, ale znak nemoci. Připravte si roztok z 1 polévkové lžíce sody zředěné v 10 litrech vody a postříkejte ním okurky.

Soda si poradí is proti padlí, která často útočí na zelí. Jednu lžičku sody rozpusťte v litru teplé vody a postříkejte rostlinu roztokem. Můžete to udělat i každé tři týdny jako prevenci, nebude to na škodu.

Pokud napadnou zelí housenky, posypeme zelné listy suchým práškem sody. Larvy okamžitě zmizí.

Existuje ještě jeden osvědčený způsob, kterým pomůžete zelí – kozlíkem. Do 3 litrů vody přidejte kapsli kozlíku lékařského a 1 polévková lžíce tekutého mýdla. Tímto roztokem postříkejte škůdců na zelí. Zahynou a nebudou dále bránit růstu zeleniny.

Měsíc před sklizní hlav na skladování musí zelí postříkat amoniakem. Připravte si roztok z láhve amoniaku (40 ml) zředěné v 5 litrovém kbelíku s vodou a přidejte několik polévkových lžic tekutého mýdla. Zpracovaná zelí se bude méně kazit a uskladněná vydrží déle.

Zelenina z vlastní zahrady je jistota, protože nikdy nevíme přesně, jak se zacházelo se zeleninou, která je na pultech v obchodech. Můžete si být jisti, že soda jim nikdy neublíží.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video2 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti2 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video2 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti2 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor2 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video2 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti2 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video2 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti2 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy2 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené