Zajímavosti

Lékaři varují tohle. rozhodně nesmíte dělat před očkováním proti covid-19. Mohlo by to způsobit totoAčkoli samotné vakcíny proti koronavirům jsou bezpečné a zdá se, že jsou velmi účinné, neznamená to, že by k nim lidé měli snadno přistupovat. Naopak. Lékaři vás proto varují, abyste před očkováním nedělali určité věci. Ty by mohly na jedné straně snížit účinnost vakcíny, což je samo o sobě velkým problémem, a na druhé straně by také mohly způsobit zdravotní problémy kvůli falešné záruce.

Účinnost jednotlivých vakcín byla v poslední době hodně diskutována. Pravdou je, že jsou extrémně účinné a nějak fungují na nových mutacích koronavirů. Skutečnou hrozbu vakcíny odhalila Simone Wildesová, která je součástí poradní skupiny pro očkování covid-19 v americkém státě Massachusetts. Tento specialista na infekční choroby je přesvědčen, že některé běžně užívané léky mohou významně snížit účinnost vakcíny proti koronavirům. Jedná se například o ibuprofen nebo paracetamol, které jsou aktivní složkou různých běžně používaných léků. „Nedoporučujeme použití ibuprofenu nebo paracetamolu před očkováním proti covid-19, zejména kvůli nedostatku informací o tom, jak tyto léky ovlivňují protilátkovou reakci vyvolanou vakcínou,“ řekla Simone Wildesová pro ABC News.

Její slova potvrzuje studie z roku 2009 publikovaná v The Lancet. Zaměřila se na zkoumání účinků paracetamolu na účinnost vakcíny. Ve skupině, která před očkováním užívala látku, jako je paralen, byla imunitní odpověď o polovinu nižší než u lidí, kteří dostávali samotné placebo.

I když ibuprofen nebo paracetamol mohou pomoci snížit nepříjemné vedlejší účinky vakcíny, které se někdy mohou vyskytnout po očkování, také způsobují, že účinek vakcíny nesplní očekávání.

To není jediný faktor, který může ovlivnit odpověď na vakcínu. Především byste se měli vyvarovat stresu, pokud chcete, aby vakcína covid-19 skutečně fungovala. Podle nové studie z Ohio State University je to stres, který významně snižuje imunitu vůči covid-19 po očkování ve srovnání s těmi, kteří před očkováním nepociťují stres. Deprese může mít podobný účinek. Rovněž byste se měli vyhnout pití alkoholu několik dní před a po očkování. To významně snižuje imunitní odpověď.

Naopak můžete zvýšit účinnost vakcíny fyzickou aktivitou, která není vůbec obtížná. Stačí například pravidelně chodit na procházky. Někteří vědci také doporučují intenzivní cvičení 24 hodin před očkováním, ale ne po něm, proto je třeba dodržovat dobu odpočinku. Důležitý je také dostatečný spánek, alespoň několik dní před očkováním.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video4 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti4 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video4 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti4 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor4 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video4 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti4 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video4 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti4 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy4 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené