Zdraví

Lékaři varují: Tento výrobek v žádném případě nejezte – je nejsilnějším karcinogenům na světě!



Věděli jste, že jeden z vašich nejoblíbenějších výrobků může obsahovat škodlivé látky?

Párky v rohlíku jsou docela populárním jídlem iv našich končinách. Dáváme si je k snídani, svačinu či večeři. No co se všechno skrývá v tomto oblíbeném jídle, nám bývá mnohdy utajené.

nebezpečné složení

Tradiční párek bývá vyroben z kuřecího, hovězího nebo vepřového masa. Určitě tušíte, že toto maso není nejkvalitnější. Silný mlýnek pomele chrupavky, nohy, kůži a leccos jiného. Ale to není hlavní důvod, proč vyřadit párky z vašeho jídelníčku. Aby se totiž dosáhlo požadované chuť, přidávají se do tohoto výrobku složky jako například sójový škrob, glutamát sodný, soli a mnoho ďalších ingrediencií.

Proč jsou párky růžové

Přídatné látky se postarají nejen o tu správnou chuť, ale i barvu. Aby byly párky pěkně růžové, zamícháme se do nich barvivo vyrobené z částí brouků nebo čpavek. A co je horší, většina z těchto “dobrot” nebývá uvedena na etiketě.

Dusičnany v párcích

Předpokládá se, že příčinou uvedených rizik možných zdravotních problémů je zejména obsah dusičnanů v párcích.

Zpracované masné výrobky často obsahují sodík (sůl), dusičnany, fosfáty a další potravinové přísady.
“Navíc, v uzením mase se nacházejí také polycyklické aromatické uhlovodany, které přispívají ke zvýšenému riziku srdečního selhání” , vysvětluje Alicja Wol, DMSc.

Podle Kanadské nadace proti rakovině působí dusičnany jako konzervační látky zabraňující zkažení masa a také dodávají masu lepší barvu. Dusičnany a dusitany sice samy nezpůsobují rakovinu, ale za jistých okolností se mohou v těle měnit na jiné sloučeniny jako nitrosaminy a nitrozamídy . Tyto látky již jsou spojovány se zvýšeným rizikem rakoviny.

karcinogenní jídlo

Nedávné studie prokázaly, že párky jsou extrémně nebezpečné pro naše zdraví, protože zvyšují pravděpodobnost že onemocníte rakovinou jater až o 67%.

Okrem uvedených zložiek, ktoré používajú mäsokombináty, v tomto obľúbenom jedle nájdete nebezpečné dusitany a dusičnany, ktoré sú jednou z hlavných príčin rakoviny žalúdka, pankreasu, obličiek a čriev.

Cancer Institute uskutočnila prieskum, ktorý zistil, že iba jeden párok denne zvyšuje šance na získanie rakoviny konečníka až o 21%.

Studie zjistily, že děti, které snědí více než 12 párků za měsíc, mají 9 krát vyšší riziko rozvoje dětské leukémie . A to není všechno. Další studie zjistila, že děti, které konzumovaly párky 1 nebo vícekrát týdně, měli také vyšší riziko vzniku rakoviny mozku.



Pokračovat ve čtení
Advertisement
Komentáře



Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

Ibuprofen způsobuje tisíce úmrtí ročně: místo něj používejte TOTO …

Nedávný článek publikovaný tiskovou agenturou Reuters odhalil zajímavé zjištění o lécích proti bolestem jako jsou diclofenac či ibuprofen.

Zjistil totiž, že uvedené léčiva zvyšují riziko srdečního infarktu ve stejné míře jako léky, které byly v minulosti staženy z trhu kvůli jejich vysokým rizikům.

Jeden z takto stažených léků, Vioxx, byl příčinou přes 30.000 úmrtí v důsledku srdečních infarktů a náhlých srdečních příhod.

Tento lék se byl dostupný na trhu několik let přesto, že jeho výrobce i státní úřady věděli o možných následcích jeho užívání.

Článek agentury Reuters uvádí, že stejné riziko srdečního selhání vyplývá i ze současných léků obsahujících látky diclofenac a ibuprofen.

Nejčastější důvody užívání léků proti bolesti
V dnešní době mnoho lidí trpí záněty az nich vyplývajícími bolestmi. Někdy se podaří snížit bolest například odbouráním stresu, snížením expozice chemickým látkám či změnou stravování.

V některých případech však může být bolest tak nesnesitelná, že se ji postižený člověk snaží stůj co stůj zastavit. No a právě v těchto případech se nejčastěji užívají volně prodejné léky proti bolestem.

Bohužel, mnozí lidé si neuvědomují, že i přes úlevě od bolestí, tyto léky pomalu zabíjejí jejich těla.

Ibuprofen je ropný derivát, který zvyšuje riziko srdečního infarktu a úmrtí na srdeční selhání.

Dokonce, když se ibuprofen zkombinuje s aspirinem (acylpyrinem), může způsobit multikauzálne úmrtí, tedy úmrtí z více příčin.

Ibuprofen je spojován is dalšími zdravotními problémy, jako například:

poškození DNA
potraty
anémie
úmrtnost na chřipku
ohluchnutí
vysoký krevní tlak
Kromě ibuprofenu, i mnohé další nesteroidní léky proti bolestem zvyšují riziko srdečního infarktu.

Úleva od bolesti je velmi důležitá. Proto byste měli znát přírodní alternativy k synteticky vyráběným lékům.

Alternativní prostředky proti bolesti
Namísto léků proti bolesti založených na ibuprofenu nebo Diclofenac, můžete použít následující přírodní náhrady:

1. Zázvor. Užívání čerstvého, práškového či zázvoru v kapslích, 4 krát denně, je vynikající alternativou k ibuprofenu, zejména v případě menstruačních bolestí.

2. Arnica. Osteoartritidu v kloubech rukou či nohou je možné léčit povrchovou aplikací krému s obsahem Arnica.

3. Šišák bajkalský (Baikal skullap). Tato rostlinka obsahuje látku zvanou baicalin, která účinně snižuje bolesti a bez problémů svou silou nahradí i ibuprofen.

4. Vitamin C, Ginkgo biloba a astacantín. Tyto látky používejte na zmírnění bolestí a nepohodlí při zánětech v dýchacích cestách, astmatu a jiných potížích s dýcháním.

5. Omega-3 mastné kyseliny. Artritidou bolesti mohou být účinně sníženy užíváním přibližně 2000 mg omaga-3 mastných kyselin denně.

6. Ženšen (ženšen pravý). Je výborný na revma a artritidu. Ženšen má na tento typ bolesti silnější účinek jako ibuprofen.

7. Třezalka. I třezalka tečkovaná je lepší tlumič bolestí jako ibuprofen, dokonce dvojnásobný.

8. Maliny a třešně. Enzym cyklooxygenáza, která způsobuje záněty, je potlačována léky na bázi ibuprofenu. Uvedené druhy ovoce naproti tomu obsahují anteokyaníny, které tento enzym blokují stejně dobře.

9. Bazalka. Tato bylinka má srovnatelné protizánětlivé účinky jako léky s účinnou látkou ibuprofen.

10. Olivový olej. Ibuprofen a oleocantal, látka nacházející se v olivovém oleji, mají stejné protizánětlivé vlastnosti.

Doporučujeme: Přírodní léčba vysokého cholesterolu a ucpaných cév

Existuje mnohem více přírodních látek, které snižují bolesti a záněty. Například, i taková aromaterapie má podobné účinky.

Závěr

Při čtení tohoto článku si však třeba uvědomit jednu věc. Obě kategorie – syntetické i přírodní léky pouze potlačují bolest, ale neléčí její příčinu.

Pro trvalé zbavení se bolestí je třeba správně identifikovat to, co bolesti způsobuje a následně změnit stravování a celkový způsob životního stylu.

Mezi nejčastější příčiny vyvolávající záněty a následné bolesti patří potraviny jako pšenice, mléčné výrobky, vysoce zpracované potraviny obsahující velké množství cukru a některé další alergeny.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Lékaři varují: Tento příznak předpovídá nejtěžší případy infekce koronavirus

Suchý kašel a vysoká teplota jsou dva hlavní příznaky infekce novým koronavirus, přičemž lékaři postupně identifikovali i další symptomy, jako ztráta čichu a chuti a také trávicí problémy.

Bolesti svalů mohou varovat zdravotníků, aby pacientům věnovali vyšší pozornost

Vědci z New York University však objevili souvislost mezi bolestmi svalů a závažnými případy Covid-19 po analýze záznamů od 53 pacientů v čínském městě Wenzhou. Většina účastníků byla ve věku 30 – 50 let a téměř dvě třetiny byli muži.

Američtí vědci tvrdí, že pacientů se silnými bolestmi svalů zasáhne onemocnění Covid-19 nejtěžší a je vysoká pravděpodobnost, že se u nich vyvine závažné onemocnění dýchacích cest.

Hlavní autorka studie Megan Coffee pro Business Insider uvedla, že studii provedli s cílem “pomoci lékařům v této první fázi, aby byli schopni zjistit, kdo může onemocnět z mnoha mírných případů”.

Jedním z opakujících se příznaků, které našli u pacientů se závažným onemocněním plic, byly silné svalové bolesti, které se klinicky nazývají myalgie .

Myalgie zasahuje vazy, šlachy a fascii, měkké tkáně, které spojují svaly, kosti a orgány. Myalgie byla také dříve spojena s vyšším obecným zánětem v těle.

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) asi 15% všech pacientů s koronavirus trpí bolestí těla nebo bolestí kloubů. Bolest způsobují chemikálie nazývané cytokiny, které tělo uvolňuje v reakci na infekci.

Je třeba sledovat i jaterní enzymy a hemoglobin
Vědci také zjistili, že změny v hladinách jaterního enzymu alaninaminotransferázy (ALT) a hladin hemoglobinu byly klíčovými prediktor toho, zda se u jednotlivců vyvine závažné onemocnění dýchacích cest.

ALT se běžně vyskytuje uvnitř jaterních buněk, avšak když je vaše játra poškozena nebo zapálená, ALT se může uvolnit do krevního oběhu. Vysoká hladina ALT v krvi člověka může signalizovat přítomnost poškození nebo zánětu jater.

Hemoglobin je krevní pigment, který zajišťuje transport kyslíku přes krev. U pacientů s vážným průběhem Covid-19 se zvyšuje tvorba červených krvinek, aby se vyrovnala chronicky nízká hladina kyslíku v krvi v důsledku špatné funkce plic.

Odborníci dodali, že určení toho, zda má pacient vysokou pravděpodobnost zhoršení stavu, by mohlo zdravotníkům v nemocnicích pomoci rozhodnout se, které případy bude nutné hospitalizovat.

ZDROJ: businessinsider

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Dejte jen na 15 minut nohy do tohoto koupele a jste jako znovuzrození: Sbohem otoky, bolavé nohy a vyspíte se jako miminko!

Moji prarodiče mi tento lázeň na nohy poradili už dávno, ale reálně jsem ho začala využívat až poslední roky. Když mě začali po práci více pobolívat nohy, sem tak se objevily i otoky a pocit těžkých nohou, zkusila jsem to a od té doby praktikuji pravidelně.

Stačí 15-20 minut a cítím se jako znovuzrozená. Nohy jsou na tom mnohem lépe, cítím se svěže a hlavně žádná bolest. Moje máma i babička to používala i na zmírnění bolestí při artritidě.

Koupel nohou, který uleví od bolesti nohou, zbaví vás otoků a únavy
Smíchejte 1-2 šálky octa z jablečného octa se šesti šálky teplé vody a namočte si nohy do této tekutiny, nechte máčet, dokud se voda neochladí. Tento koupel je vynikající i při pocitu těžkých a oteklých nohou – může za to vysoký obsah draslíku pomáhá snížit zadržování tekutin, což je častou příčinou otoků nohou.

Funguje to i proti nepříjemnému mravenčení v nohách, pro které jsem často měla problém usnout, určitě zkuste. Je to neškodné a může vám to po těžkém dni padnout opravdu dobře.

Na otoky také slouží octové zábaly – pomohou i s otokem například po bodnutí hmyzem.

Další rady:

Potírání bolavých kloubů
2 lžíce jablečného octa smíchejte s 1 lžící olivového oleje a smíchejte s kokosovým olejem tak, abyste získali konzistenci pasty. Toto se aplikuje na postiženou oblast, důkladně naneste kruhovými pohyby. Pokud máte problémy s bolestí krční páteře nebo jinými bolestivými částmi těla, navlhčete teplý ručník ve vodě s jablečným octem a aplikujte jako teplý obklad.

Nápoj, který pomáhá činnosti střev, pomáhá při bolesti kloubů a je výborný i na hubnutí
Smíchejte 1 až 3 čajové lžičky jablečného octa s 8 dl vody. Třešňová šťáva je kromě vody také dobrou volbou, protože má příznivý účinek na klouby. Dejte si tento nápoj po 1 šálku 3 krát denně, nejlépe před jídlem.

Olej s jablečným octem
Můžete si vytvořit masážní olej s jablečným octem. Jednoduše smíchejte 1 lžíci olivového nebo kokosového oleje se dvěma lžícemi jablečného octa. Vmasírujte tuto směs několik minut do bolavých kloubů. Opakujte masáž každý den pro úlevu od bolesti.

Na klidný spánek

Zředěný jablečný ocet s medem podporuje klidný a nepřerušovaný, sladký spánek.

Proti zpoceným nohám

jablečným octem lze zabojovat i proti plísním na nohou nebo pocení chodidel. Smíchejte jablečný ocet s teplou vodou v poměru 1: 5, nalijte do lavoru a Močte si nohy – 10-15 minut.

Detoxikační koupel

Do koupele přidejte 1 šálek jablečného octa s ⅓ až 1 šálkem soli do koupele a 5-10 kapek éterických olejů. Vydržte v taktomto lázni alespoň 30 minut.

Na zdravá střeva (užívat maximálně měsíc)

Jablečný ocet obsahuje kyselinu octovou, ta je jeho základní látka, ona ho dělá kyselým, díky ní má antiseptický účinek. Je to balzám na střeva. Lze jím léčit všechny střevní problémy – od plynatosti přes průjem, až po různé koliky. Podporuje i trávení (může za to kyselina maleinová). Kromě ní ještě jablečný ocet obsahuje kyselinu citrónovou, minerální látky (draslík, hořčík, vápník …), vitamin B, C a kyselinu listovou.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Politika10 hodinami před

Když zavřené okresy nezaberou zpřísníme a nejspíš zavřeme hranice

Jestliže třítýdenní karanténa nezabere tak jak jí klade vláda za cíl a nezlepší se čísla, jsou ve hře další opatření...

Politika11 hodinami před

Povolení k opuštění okresu je jednoduchá věc. Právník vysvětlil, jak jednoduše obejít kontrolu

OD 1. března bude kvůli novému vládnímu nařízení zakázané přejíždět mezi okresy. Stojí za tím špatná epidemická situace, která si...

Stalo se13 hodinami před

Ceny základních potravin půjdou nahoru: Rapidně zdražování pečiva i vajec!

Již několik dní varují Slovenské pekaři, cukráři, hospodaří a farmáři o špatné ekonomické situaci, která je zasáhla. Nezvládají totiž nést...

Zajímavosti14 hodinami před

Ibuprofen způsobuje tisíce úmrtí ročně: místo něj používejte TOTO …

Nedávný článek publikovaný tiskovou agenturou Reuters odhalil zajímavé zjištění o lécích proti bolestem jako jsou diclofenac či ibuprofen. Zjistil totiž,...

Stalo se14 hodinami před

V Česku se objevil SUPERKLÍŠŤĚ: Je obrovský, umí pronásledovat lidi a má oči. Máme se obávat i my Slováci?

Předtím ho znali jen na jihu Evropy. Výjimečně se objevilo i v Maďarsku, od roku 2015 se objevuje v Německu....

Zajímavosti15 hodinami před

Pozorný divák si to hned všiml: PODVOD v duelu na Farmě?

Fanoušci reality show Farma mají každý pracovní den o večerní program postaráno. Vtipné momenty, hádky, intriky či něžnosti, to vše...

Kvízy16 hodinami před

Drtivá většina lidí toto nevyřeší! Přetáhněte jednu zápalku abyste vytvořili čtverec!

Máte rádi hlavolamy? Baví vás trénovat si mozek a hledat řešení úloh? Díky různým úkolům váš mozek udržujete v neustálé...

Nezařazené16 hodinami před

Gottova dcera prý chystá žalobu na Ivanu, chce více peněz z dědictví

Dominika Gottová se podle svého manžela Tima Tolkkiho rozhodla zažalovat Ivanu Gottová kvůli “neférovému majetkovému vyrovnání”. Timo Tolkki svou manželku...

Zajímavosti17 hodinami před

Odborníci z univerzity předpověděli přesné datum, dojde k nejvyššímu počtu úmrtí na koronavirus

Už nějakou dobu nás zužuje nepříjemná nemoc jménem covid- 19 a všichni si klademe otázku, kdy se budeme moct vrátit...

Kvízy18 hodinami před

Jen malé procento lidí dokáže rychle najít na tomto obrázku člověka, který nemá roušku. Patříte mezi ně?

Na tomto tématickém obrázku je osoba bez roušky. Doufáme, že se vám ji podaří najít než skončí karanténa? Věříme a...

Oblíbené