Zdraví

Kolik vajec můžeme sníst za týden? Problémy dělá zejména žloutekOdborníci z oblasti zdraví se už dlouho snaží přijít na to, zda je konzumace vajec prospěšná pro náš organismus nebo ne. Nový výzkum ukázal, že pokud člověk sní tři vejce za týden, může se u něj zvýšit riziko úmrtí v mladém věku.

Experti varují, že žloutek obsahuje příliš mnoho cholesterolu a tuku, které mohou souviset se vznikem rakoviny, infarktem nebo mrtvicí. Australská nadace srdce upozornila, že je třeba vzít v úvahu i další faktory.

Výzkum zveřejnili v žurnálu plošně Medicíně .

Zdravotní rizika

Lidé, kteří konzumují 300 miligramů cholesterolu denně, což jsou přibližně tři vejce týdně, mají o 19 procent vyšší riziko, že během následujících 16 let zemřou. Riziko úmrtí na rakovinu u nich narůstá o 24 procent a na kardiovaskulární onemocnění o 16 procent.

Vědci analyzovali data od 521 120 Američanů ve věku od 50 do 71 let, jejichž pozorovali přibližně 15 let. Mezi tím 129 328 respondentů zemřelo.

“Konzumace celých vajec a cholesterolu byly spojeny s rizikem úmrtí z jakýchkoliv příčin. Konzumace bílku byla nepřímo spojena s úmrtností, ” uvedli ve studii.

Jü Čang z čínské Univerzity Če-ťiang ozřejmila, že “zvýšená úmrtnost spojená s konzumací vajec byla značně ovlivněna právě příjmem cholesterolu”.

Doporučuje nahradit celá vejce bílky nebo jinými alternativními zdroji proteinů s cílem chránit si kardiovaskulární systém a šanci na dlouhý život.

Vědci z Austrálie i Spojeného království uvedly, že je nutný další výzkum, který by ozřejmil způsob konzumace vajec.

Další faktory

Beth Meertens z Australské nadace srdce potvrdila, že tato rozsáhlá studie přinesla nové informace o stravování. “Lidé, kteří uvedli, že jedí vejce, měli na začátku studie menší pravděpodobnost, že budou zdravější,” dodala.

Mezi další faktory, které mohly ovlivnit výsledky, patří fyzická aktivita nebo celková pestrost jídelníčku.

Duane Mellor z Aston Medical School v Birminghamu upozornil, že studie nebrala v úvahu jiná jídla konzumovány s vejci. “Je zřejmé, že vejce můžeme konzumovat v rámci diety s vysokým obsahem tuků či vysokým obsahem cukru, ale také v rámci převážně zeleninové stravy,” řekl.

Autoři výzkumu uvedli hypotetický dopad výměny celých vajec za bílku, vaječné náhražky, drůbež, ryby, mléčné výrobky, ořechy nebo luštěniny. ” Ve studii to však neporovnali a místo toho porovnali lidí, kteří jedli vejce a kteří tak nedělali,” dodal Mellor.

Pestrá strava

Australská nadace srdce nemá přesně stanovené limity v týdenní konzumaci vajec. “Přesto navrhujeme dvě až tři jídla na bázi vajec týdně s cílem podpořit různorodost jiných potravin v našem jídelníčku,” vyjádřila se Meertens.

Někteří lidé by si podle ní měli dávat větší pozor na vejce. “Pacientům s vyšším cholesterolem, cukrovkou typu 2 nebo srdečními chorobami bychom doporučovali jíst méně než sedm vajec týdně. Důkazy ukazují, že konzumace více vajec může zvyšovat riziko srdečních onemocnění a mrtvice, ” objasnila.

Meertens uvedla, že vejce jsou levným a jednoduchým zdrojem proteinů a nemůžeme říci, že jsou vysloveně škodlivé. “Důležitá je celková pestrost stravování. Výběr zdravých potravin, jakými jsou ryby, zelenina, ovoce, ryby luštěniny, jogurty a olivový olej je důležitý pro naše srdce, ” řekla.

Do rozmanitého jídelníčku podle ní spadají i maso a vejce.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

Lék proti koronaviru, který máme každý v lékarničce. Vědci prozradili to co vláda roky skrývala!

Epidemiologická situace v naší zemi se každým dnem zhoršuje. Téměř každý den se dozvídáme o novém záznamu infekcí a úmrtí. Vláda zavádí další omezení, ale zatím není žádná naděje, že se něco změní k lepšímu. Objevily se však některé dobré zprávy.

Vědci se stále snaží najít vakcínu nebo lék. Je možné, že to každý z nás má ve své lékárničce? Výsledky nejnovějšího výzkumu rozdělují všechny, stojí za to vědět.

Coronavirus Drug

Včera, 6. listopadu, byly v britských nemocnicích zahájeny studie, které testovaly účinnost aspirinu při léčbě koronaviru. Doma jej má téměř každý – je snadno dostupný, levný a bezpečný.

Vědci doufají. Podle jejich názoru bude kyselina acetylsalicylová, tj. Aspirin, užitečná při prevenci komplikací spojených s infekcí COVID-19, včetně krevních sraženin.

„MYSLÍME, ŽE DOPLNEK ASPIRINU BY BOL VELMI DŮLEŽITÝ, PROTOŽE BYL JASNÝ DŮVOD VĚŘIT, ŽE MŮŽE POMOCI A ŽE JE BEZPEČNÉ, LACNÉ A ŠIROKOU DOSTUPNOST,“

VYSVĚTLUJE PROF. PETER HORBY, jeden z vědců pracujících na projektu.

University of Oxford je zodpovědný za výzkum projektu RECOVERY. Ve Velké Británii je již 16 000 dobrovolníků ze 176 nemocnic. Testy naznačují, že nejméně 2 000 náhodně vybraných lidí dostává každý den 150 mg aspirinu.

Výsledky testů u lidí, kteří dostávali aspirin, budou srovnávány s výsledky u těch, kteří aspirin nedostávali. Výzkumným materiálem by měla být úmrtnost v obou skupinách po 28 dnech. Zohlední se také délka pobytu v nemocnici a potřeba ventilátoru.

Autoři studie zdůrazňují, že to může trvat až několik měsíců. Cílem projektu RECOVERY je také otestovat účinnost dalších opatření, včetně rekonvalescenční plazmy, monoklonální protilátky Regenron, široce dostupného antibiotika azithromycinu a steroidu dexamethasonu v nízkých dávkách.

Dosud bylo zjištěno, že dexamethason je účinnou látkou ve vyšších dávkách. Pro použití u infikovaných pacientů již byl schválen orgány USA a Evropské unie.

Pokračovat ve čtení

Zdraví

7 věcí, které máte doma a radikálně vám pomůžou proti hemeroidům. Lék najdete zde!

Hemoroidy nebo hemoroidy jsou bolestivé a nepříjemné onemocnění, které významně snižuje kvalitu života. V závislosti na závažnosti a závažnosti příznaků mohou být bolestivé, svědit, krvácet a způsobovat celkové nepohodlí. Pokročilé hemoroidy musí být léčeny chirurgicky. Proto stojí za to předem pomoci přírodními a bezpečnými metodami.

Hemoroidy nebo hemoroidy jsou bolestivé a nepříjemné onemocnění, které významně snižuje kvalitu života. V závislosti na závažnosti a závažnosti příznaků mohou být bolestivé, svědit, krvácet a způsobovat celkové nepohodlí. Pokročilé hemoroidy musí být léčeny chirurgicky. Proto stojí za to předem pomoci přírodními a bezpečnými metodami.

Domácí léky na hemoroidy

Aloe

Má protizánětlivé a adstringentní vlastnosti. Rychle přináší úlevu. Stačí nanést gel na bolavá místa a otok by se měl zmírnit.

Vitamin E.

V případě hemoroidů působí jako adjuvans. Suchá pokožka zvyšuje krvácení, proto používejte kapsle vitaminu E k udržení hydratace.

Brambory

Jsou účinné při léčbě silného krvácení. Jediné, co musíte udělat, je nastrouhat brambory na struhadle a výslednou dužinu položit na hemoroidy a nechat je uschnout. Krvácení by se mělo zastavit a rychle se vám ulevilo.

Olej z čajovníku

Má uklidňující vlastnosti. Samotná koncentrace může být příliš vysoká, proto ji zřeďte ricinovým olejem a olejem ze sladkých mandlí. Aplikujte na bolavé oblasti. Při pravidelném používání pomáhá snižovat otoky a bolest.

Česnek

Vložte 3 stroužky česneku a 3 bobkové listy do vroucí vody. Vaříme asi 10 minut a poté necháme vychladnout. Promažte hemoroidy odvarem 3krát denně, dokud příznaky nezmizí.

Jablečný ocet

Umístěte ocet na vatový tampon a namažte bolavá místa.

Heřmánek

Vařte heřmánek a nechte jej vychladnout. Ponořte gázu nebo ručník a vymačkejte hemoroidy. Nechte to tak, aby se vám ulevilo.

Pokračovat ve čtení

Zdraví

Vážila jsem 88Kg a teď vážím 54 Kg. Může za to tento skvělí nápoj, který máme každý doma

Máme další skvělý recept na nápoj, který je levný, chutný a má tři skvělé účinky na zdraví: očistí tělo od toxinů, zrychlí metabolismus a pomůže vám zhubnout. Hlavní ingredience v tomto nápoji jsou jablka a skořice.

Antioxidanty ve skořici stabilizují hladinu cukru v krvi a blokují touhu po sacharidech, ale také zabraňují nadměrnému vylučování inzulínu, což je důležité, pokud chcete úspěšně zhubnout. Potraviny, které způsobují významné uvolňování inzulínu, také podporují ukládání tuku v těle. Podle odborníků udržuje skořice pod kontrolou sekreci inzulínu, což je důležitý předpoklad pro úspěšné spalování tuků.

Skořice jako hořák

Studie prokázaly, že jen poloviční lžička skořice denně může snížit množství špatného cholesterolu v těle. Skořice také pomáhá při trávení a pomáhá snižovat triglyceridy. Voda s jablkem a skořicí? Absolutně bez kalorií!

Jak připravíme tento extrémně zdravý nápoj?
potřebujeme:

1 jablko nebo hruška, 1 celá skořice (nebo 1 čajová lžička skořice), 1,5 – 2 litry převařené nebo filtrované vody.

Příprava:

Nakrájejte jablko na plátky, přidejte jednu celou skořici (nebo 1 čajovou lžičku skořice) a přidejte 1,5-2 litry převařené (studené) nebo filtrované vody. Nechejte stát 1-2 hodiny. Pijeme celý den, kdykoli máme žízeň.

Kombinace jablka a skořice je fantastická pro regulaci metabolismu a účinně snižuje váhu vyplavováním zachycené vody v těle. To je problém, když se cítíme „nalití“.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Bizardní8 hodinami před

9 dní bez jídla: nešťastná matka zamkla děti v bytě a šla ke svému milenci

Té noci byl zveřejněn šokující příběh. 20letá žena zavolala sanitku pro své malé děti a našla svého syna mrtvého a...

Zajímavosti10 hodinami před

Ženy, pokud si holíte své intimní části takto, musíte si naléhavě přečíst co vám hrozí!

Ženy už roky odstraňují chloupky ze svých intimních částí. Nedávná studie ve skutečnosti ukázala, že většina žen si odstraňuje některé...

Zajímavosti13 hodinami před

Lék proti koronaviru, který máme každý v lékarničce. Vědci prozradili to co vláda roky skrývala!

Epidemiologická situace v naší zemi se každým dnem zhoršuje. Téměř každý den se dozvídáme o novém záznamu infekcí a úmrtí....

Zdraví13 hodinami před

7 věcí, které máte doma a radikálně vám pomůžou proti hemeroidům. Lék najdete zde!

Hemoroidy nebo hemoroidy jsou bolestivé a nepříjemné onemocnění, které významně snižuje kvalitu života. V závislosti na závažnosti a závažnosti příznaků...

Stalo se14 hodinami před

Velký šok zažila prodavačka v obchoďáku! Až se dozvíte, co zákazník měl v košíku během koronaviru, chytíte velký vztek!

Restaurace, obchody, nákupní střediska a zábavní podniky zůstaly zavřené a nakupování se doporučuje pouze v nezbytných případech. Dnes představují obchody...

Bizardní14 hodinami před

Žena, která vážila 360 kilogramů porodila dítě. Uhodnete kolik vážilo?

Podívejte se na fotografii tohoto dítěte. Určitě jste si mysleli, že je mu asi 4-5 měsíců. Lékař, který provedl císařský...

Zdraví14 hodinami před

Vážila jsem 88Kg a teď vážím 54 Kg. Může za to tento skvělí nápoj, který máme každý doma

Máme další skvělý recept na nápoj, který je levný, chutný a má tři skvělé účinky na zdraví: očistí tělo od...

Stalo se15 hodinami před

Je to potvrzené ! Nošení roušek způsobuje toto onemocnění, které není možné vyléčit

Dýchání vzduchu, který dýcháme, nepochybně vede k nedostatku nasycení kyslíkem a oxidem uhličitým. Víme, že lidský mozek je velmi citlivý...

Zajímavosti15 hodinami před

Nikdy už nevyhazujte skořápky od ořechů. Velké tajemství, které má cenu zlata!

Stručně řečeno, obsahuje mnoho prvků důležitých pro vnitřní orgány a systém zásobování krví. Vrháním popraskaných skořápek do koše ztrácíme určitý...

Zdraví2 dny před

Domácí očista tlustého střeva k uvolnění toxického odpadu z tlustého střeva

Smrt začíná v tlustém střevě a nezdravé tlusté střevo je příčinou mnoha zdravotních problémů. Očištění tlustého střeva je jednou z...

Oblíbené