Zajímavosti

Každý ho máme doma. Levný lék na covid- 19 opravdu funguje. Lékaři ho ale nechtějí předepisovat, Oficiálně s ním kvůli zákulisním hrám politiku nemohou léčitKdyž před několika měsíci imunolog Jiří Beran představil více než zajímavé účinky Isoprinosinu na pacienty s Covid-19, vzbudil velký zájem, ale i podezření, zda šlo pouze o další z výkřiků, což se nakonec v praxi nepotvrdí . Beranova prohlášení byla pro mnohé příliš slibná, než aby o tom mohli pochybovat.

Imunolog si drogu otestoval sám poté, co se v první vlně nakazil koronavirem. Následně také doporučil jeho použití v několika domovech pro seniory, kteří byli zasaženi infekcí. Skvělé výsledky se projevily všude. Úmrtnost po předčasném podání drogy byla významně nižší než u starších osob, které nedosahovala.

Iniciativa politiků vyšuměla do ztracena

Snad nejlépe ze všeho je Isoprinosin běžně dostupný lék na trhu. Používá se po celá desetiletí, a proto je velmi levná. Ukázalo se však, že to bylo také jeho prokletí. Vyrábí ho desítky generických společností po celém světě, což jednoduše znamená, že na něm již není možné vydělat velké peníze. Nikdo nebude platit za nezbytnou klinickou studii k definitivnímu potvrzení přínosu léku pro pacienty s Covid-19.

Před nějakou dobou se zdálo, že by to mohlo v České republice uspět. Jiří Beran se dostal k premiérovi Andreji Babišovi, kterému představil celou problematiku. Babiš poté sestavil skupinu odborníků, jejíž součástí byl kromě Berana i epidemiolog Roman Prymula, přednosta kliniky infekčních nemocí v nemocnici Bulovka, Hana Roháčová, nebo přednosta klinické skupiny Covid na ministerstvu zdravotnictví, Vladimír Černý. “Měli jsme různé názory na virus, od remdesiviru po plaquenil. Isoprinosin je teď na stole a budeme si pospíšit,” uvedl předseda vlády v září.

Otázkou bylo, zda by Česká republika provedla klinickou studii účinnosti Isoprinosinu. Zdálo se, že je všechno na správné cestě, ale tolikrát se toto úsilí vytratilo. Podle dostupných informací nebyl Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) pro postup nakloněn. Kromě toho se v profesionálním týmu objevily nepřátelství mezi jednotlivými členy nebo mezi Jiřím Beranem a zbývajícími zástupci. Vakcinologové měli podezření, že hájí zájmy společnosti Ewopharma, která v České republice vyrábí isoprinosin. Aries vystoupil na některých svých konferencích, kde přednášel o účincích této drogy. Totéž však učinili i při jiných příležitostech.

Tajný lék proti koronaviru se používá tajně

„SÚKL v současné době nemá žádné informace o žádném takovém klinickém hodnocení,“ uvedla Irena Storová, ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv, na otázku Lidovky.cz, proč její oddělení neschválilo použití Isoprinosinu u pacientů s Covid-19. Zároveň připustila, že si byla vědoma masivního užívání této drogy lékaři. Měli by však podávat Isoprinosin pouze pacientům s covid na vlastní riziko. Pokud se stane, že některý z nich na léčbu reaguje špatně, bude muset odpovědět.

To je jeden z důvodů, proč se lékaři a nemocnice, které užívají Isoprinosin v masovém měřítku, zdráhají k této činnosti přiznat. O této droze se tímto způsobem nemluví, i když je v současné době jednou z mála skutečně účinných zbraní proti koronaviru. V České republice je lék schválen pro léčbu oparu, zatímco například v Polsku nebo Maďarsku může být oficiálně používán k léčbě respiračních virových onemocnění, mezi něž patří i Covid-19.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video11 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti11 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video11 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti11 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor11 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video11 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti11 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video11 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti11 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy11 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené