Zajímavosti

Kamera natáčela 2,5 roku uvnitř rakve: To co natočila, všechny šokovalo!Vědci poprvé zachytili na kameru proces rozkladu mrtvoly v průběhu roku a půl. To, co viděli, může šokovat ovlivnitelné lidi: po celou tu dobu mrtvý dělal pohyby.

Běžnou lidskou reakcí na mrtvolu je silné znechucení. Jak kognitivní antropolog Pascal Boyer dosvědčuje ve své knize Vysvětlení náboženství, všechny známé kultury mají představy o znečišťujícím a znesvěcujícím působení mrtvých těl. Snažíme se co nejdříve zbavit tohoto hrozného předmětu tím, že ho pohřbíme na zemi, ohni nebo moři. Možná to vysvětluje skutečnost, že proces rozkladu těla po dobu 17 měsíců byl poprvé podrobně zdokumentován až v 21. století.

Výzkum probíhal v australském zařízení pro taphonomický experimentální výzkum. První písmena jeho názvu přidávají k smysluplné zkratce PO (PO).

Je to jediná výzkumná instituce na jižní polokouli, která studuje rozklad lidských těl in vivo. Vědci nastavili automatickou kameru tak, aby každou půlhodinu ve dne zachytila ​​tento smutný pohled. Jak objasňuje publikace Science Alert, natáčení pokračovalo 17 měsíců.

Vědci, kteří studovali přijaté záznamy, neočekávali, že by mrtvola byla tak mobilní. Přesněji řečeno, nehodlali sledovat jeho aktivitu. Jejich cílem bylo otestovat model publikovaný předchůdci popisujícími proces rozkladu v různých fázích. Po cestě však byly objeveny podivné pohyby mrtvoly. Například paže, původně ležící podél těla, skončily natažené. “Myslíme si, že pohyb souvisí s rozkladem, protože tělo [přirozeně] je mumifikováno a vazy vysychají,” říká Wilson ve zprávě AFP.

Po smrti tělo prochází změnami. Osoba po smrti v rakvi se začne rozkládat za rok, barva kůže je narušena a jsou aktivovány procesy rozkladu. Mikroorganismy a bakterie se množí v mrtvole a absorbují maso, dokud není vystavena kostra. Existují faktory, které urychlují metamorfózu těla.

Co ovlivňuje rychlost rozkladu těla v rakvi

Úpadek po smrti je ovlivněn mnoha vnějšími a vnitřními procesy. Tělo ve vlhkém prostředí, jílovitá půda nebo bažina se rychle stává potravou pro bakterie a mikroorganismy žijící v něm. V rakvi se začíná rychleji rozkládat, dochází spíše k hnilobě. Ve vlhkých půdách se mrtvoly mění na kostry rychleji než na suchých.

Stav člověka před smrtí ovlivňuje bezpečnost jeho těla v zemi. Pokud bylo tělo vystaveno virové nemoci, byla vysoká tělesná teplota, procesy rozpadu probíhají rychleji a rozklad nastane dříve. Vysoká teplota urychluje změny v tkáních těla, některé z nich se po smrti nezastaví. Lidské tělo, které bylo v zimě ponecháno v chladu, bez rakve, se začne rozkládat zevnitř a proces bude rychlý. Lidé, kteří jsou hubení a dříve zdraví hnijí horší, a ti, kteří jsou obézní nebo mají závislost na alkoholu, drogách nebo cigaretách, budou rychleji chátrat.

Balzamované mrtvoly podléhají hnilobným procesům v rakvi pomaleji, což je spojeno s nižším obsahem tukové tkáně a absencí vnitřních orgánů. Balzamování neumožňuje mikroorganismům a hmyzu sežrat tělo zemřelého, jejich vliv na proces rozpadu je minimální.

Co se stane s mrtvými rok po pohřbu

Snadný způsob, jak urychlit rozklad člověka, je spálit ho po smrti. To okamžitě způsobí rozpad buněk a biologických tkání v těle. Lidé v rakvi po roce nedosáhli extrémního stupně rozkladu. Proces má několik fází:

  • autolýza
  • hnijící
  • doutnající

První proces začíná bezprostředně po smrti, kdy zemřelý není pohřben – autolýza nebo vlastní trávení ovlivňuje všechny vnitřní orgány člověka. Důvodem je rozpad buněčných membrán a uvolňování enzymů, které mají tendenci ničit molekuly po smrti.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video8 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti8 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video8 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti8 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor8 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video8 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti8 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video8 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti8 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy8 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené