Stalo se

Kadeřníkům, kosmetičkám a jiným už došla trpělivost: Otevřou provozu i přes zákaz!Kadeřnictví i všechny salony, které poskytují služby, jsou již několik měsíců zavřené. Pracují v nich většinou podnikatelka, které takto přišly o příjem. Ministr zdravotnictví jim vzkázal, že mohou klienty chodit stříhat domů.

Podle covid automatu jsou služby v černé fázi, tedy v tom nejvyšším stupni varování, zakázáno. Černé je z tohoto pohledu momentálně celé Slovensko. Navíc máme zákaz vycházení. Avšak výjimkou z tohoto zákazu je cesta do práce.

Kadeřníkem zřejmě došla trpělivost, své provozy chtějí otevřít už 15. dubna. Informovali o tom zástupci Asociace služeb v odvětví zkrášlování na tiskové konferenci, informaci přinesly TV Noviny!

Lidé, kteří pracují v oblasti zkrášlovacích služeb, jako kadeřníci, kosmetičky či manikérky, si řekli, že déle čekat nevydrží. Všechny tyto služby jsou zavřené již od vánočního lockdownu – 19. prosince 2020. Na tiskové konferenci však představitelé asociace služeb v odvětví zkrášlování řekli, že dále to už nevydrží. Otevřít se chystají po Velikonocích. Jako první přišla s informací Televize Markíza.

Tisková konference byla následkem petice, kterou podepsalo více než 15 tisíc lidí a jejich podpisy skončili odignorovala. Otevření provozů je mnohem hygieničtější, než chodit ke klientům domů. Podle RÚVZ práce po domech ani povolená není, takže ministr (tehdy ještě Krajčí, pozn. Redakce) prohlásil něco, co je protizákonné a ti z nás, co po domech dělat začali, mnohdy dostávají pokuty.

Asociace služeb krásy, no a Slovenská podologická společnost, oz se usnesli na společných návrzích, které doporučují realizovat pro odstranění škod, které vznikly jako přímý následek protipandemických opatření v období od března loňského roku do dubna tohoto roku.

Prioritně žádají o:

Urychlené otevření zbývajících provozů osobních služeb za přísných hygienických podmínek
O finanční příspěvky pomoci při poklesu tržeb neodmítne, ale schválit a urychleně vyplácet

Zastavit zpětné vymáhání již vyplacených finančních prostředků státu od podnikatelů, kteří o pomoc oprávněně žádali a v podáních byla jen administrativní chyba, nebo žadatel spadal pod jiné opatření než to, které podal

Žádosti o příspěvek na nájemné nepodmiňovat 50% slevou na nájemném, a přesunout podávání žádostí o vyplacení náhrady přímo nájemci

Nevyžadovat od těch, kteří přijali pomoc vylepování plakátů na vstupy do provozů

Zastavit podporu “černé práce” neuváženými prohlášeními představitelů státu i exekutivy na tiskových konferencích a v odpovědích běžným podnikatelům z Úřadu veřejného zdravotnictví tím, že je možné vykonávat práci osobních služeb v domácím prostředí klienta a zároveň

Navrhují zvýšit hygienická opatření o následující:

stanovení maximálního denního počtu klientů, aby byl zajištěn dostatečný časový prostor pro dekontaminaci pracovišť mezi klienty,

při vstupu do provozu provádět kontrolu tělesné teploty bezkontaktním teploměrem, v případě zvýšené teploty odmítnout ošetření klienta,

odmítnutí klienta projevujícího známky respiračního onemocnění, dodržování časového odstupu mezi klienty, aby nedocházelo ke střetu klientů v provozu (15 minut mezi každým klientem),
při vstupu do provozu musí mít klient respirator minimálně FFP2 a možnost koupit,

potvrzení o negativním testu Ag starý max. 2 dní, potvrzení o očkování s datem minimálně 2 týdny po druhé dávce nebo potvrzení o překonání onemocnění COVID-19, provést dezinfekci rukou klienta při vstupu do provozu

Dočasný ministr zdravotnictví už avizoval, že po Velikonocích se dozvíme, zda se některá opatření budou uvolňovat.

Epidemiologická situace v souvislosti s novým koronavirus se na Slovensku stále zlepšuje. Vyplývá to z odpovědi Ministerstva zdravotnictví na otázku TASR, zda na Slovensku nehrozí třetí vlna pandemie, jako v okolních zemích. Příznivějším postavení napomáhá i fakt, že počet očkovaných roste.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Stalo se

Austrálie si prochází hororem. Obyvatelé si už nevědí rady, šokující mor jim ničí životy

V australském státě Nový Jižní Wales se populace již několik měsíců nedokázala vyrovnat s morem myší. Problém neustále roste a otravuje životy lidí. Farmář poskytl agentuře Reuters video, kde každý den několik hodin házel mrtvé hlodavce. Na hlavě jsou vlasy!

Situace se definitivně vymkla z rukou. Ještě jsme nic takového neviděli!

Mor zužující Austrálii

Mor myší v australském státě Nový Jižní Wales je pro místní obyvatele skutečným dramatem. Tisíce hlodavců převzaly sila pro obilí, stodoly a domy. Zvířata ohrožují sklizeň obilí.

Zemědělci se chtějí problému zbavit za každou cenu. Doufají, že od vlády dostanou jakoukoli podporu, protože mor způsobí ztráty plodin. Odborníci tvrdí, že tento počet myší je způsoben silnými dešti ve východní Austrálii, kterým lidé čelí po letech sucha.

Obyvatel s vlastní farmou poblíž města Coonabarabran, asi 500 kilometrů severozápadně od Sydney, musí každý den sbírat stovky mrtvých hlodavců. Pasti umístí na 15 míst, což včetně čištění trvá až několik hodin.

Záznam, který byl online, mluví sám za sebe. Uživatelé internetu si úžasem otírají oči.

Farmář dělá vše pro to, aby chránil nejen svou farmu, ale i svůj domov – mohou se tam objevit i myši. Dveře byly zajištěny speciální gumou, co okna?

„Vůbec neotevíráme okna,“ vysvětluje.

„Jsem vzhůru, protože mám pocit, že je slyším na stěnách nebo na střeše,“ řekl Kodi Brady agentuře Reuters.

Myši se snaží najít teplý úkryt, protože každou minutu se ochladí. Hlodavci se snaží vyrovnat se s podnebím. Nevadí jim sucho a podle agentury Reuters se množí velmi rychle.

Ukázalo se, že nejméně tři obyvatelé kousli myš. Podle společnosti ABC Australia došlo také k jednomu případu vzácného onemocnění způsobeného myší, lymfocytární meningitidě.

Sdílejte tyto šokující informace s ostatními!

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Malá dívenka byla okamžitě odvezená do nemocnice s divným otvorem na ruce. Nikdo nevěděl, co se opravdu stalo

Rodiče téměř ztratili svou osmiletou dceru, když ji kousl pavouk, který na ni spadl ze stropu koupelny.

Zranění ruky Abbie Kinnairdové bylo dílem hnědého poustevníka a vypadalo velmi hrozivě. Nikdo z rodiny netušil, že se tito nebezpeční pavouci skrývají v zimě v domech. Po prohlídce bytu byli v dívčině posteli nalezeni další dva pavouci. Pokud by v jejich společnosti usnula, mohlo by to být mnohem horší.

Rodiče pětiletého Bransona Riley Carlisleho z Alabamy v USA zjistili, jak nebezpeční jsou tito pavouci. Chlapce poštípal hnědý poustevník na rameni a zemřel.

Matka Abbie byla znepokojena bezpečností svého druhého dítěte a nahlásila problém týmu pro kontrolu škůdců, když byla dívka v nemocnici.

Zaměstnanci společnosti však neměli dobré zprávy. Jak se ukázalo, v dívčině posteli byli další dva takoví pavouci. Kromě toho bylo v bytě nalezeno několik dalších černých vdov.

Nejprve místo kousnutí zčervenalo a po chvíli se objevil akutní zánět, který měl podobu otevřené rány.

Hayley Kinnaird, 35 let, řekla:

– “Lidé, kteří se zabývají těmito pavouky, důkladně prohledali náš byt a řekli, že …

„Lidé, kteří se zabývají těmito pavouky, důkladně prohledali náš byt a řekli, že náš dům ještě není v bezpečí, a bylo by nejlepší, kdybychom na chvíli našli něco jiného.“ Někteří pavouci mohou číhat týdny, když přijdou do styku s pesticidy, dodal. Skrývají se v oblečení a hračkách! ”

Dívka podstoupila antibiotickou léčbu, která bohužel nepomohla. Stav pokožky se stále nezlepšoval.

Léčba stále nepomohla. Osmiletý chlapec dostal vyrážku a skončil na operačním sále.

Lékaři museli odstranit kousek kůže. Byla provedena transplantace. Vnitřek rány byl opláchnut a infekce se nemohla vyvinout.

Abbieina matka se nechtěla vrátit do domu, kde se tato hrozná událost stala.

Dokonce požádala o pohotovostní byt, ale nebyla šance. Slyšela od městské rady, že mohou jít do útulku s rodinou. Žena na takovém místě nechtěla spát se dvěma dětmi. Mluvčí Colchester Borough Homes vysvětlil, že pomáhají rodinám bez domova pouze v takových případech.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Probudila jsem se a všimla jsem si, že celé moje tělo je pokryto červenými tečkami. Důvod proč se to stalo vás šokuje!

Cindi Avila a její manžel budou mít na Floridě skvělou dovolenou. Slunce, pláž a relaxace. Co víc si přát?

Bohužel se pobyt ženy v hotelu na Bahamách ukázal jako skutečná noční můra. Po několika dnech ležení nad čistou vodou je čas se sbalit a jít domů. Ale to nejhorší bylo stále před ženou. Když se probudila poslední den svého pobytu v tomto ráji na Zemi, byla zoufalá.

Prakticky celé tělo ženy bylo pokryto obrovskými červenými skvrnami. Kromě neatraktivního vzhledu skvrny to hodně bolí.

Po několika týdnech Cindie pokožka získala svůj původní vzhled. O rok později se žena stále bála návratu do stejného hotelu, kde měla tuto nepříjemnou situaci. Samozřejmě se vše široce odráželo. Cindi zažalovala hotel. Na oplátku vedení hotelu nabídlo náhradu nákladů na léčbu. Žena však s touto nabídkou nesouhlasila, protože chce získat větší částku peněz.

Hotelové úřady tvrdí, že tam jsou přísně dodržovány hygienické normy. Ukázalo se však, že několik předchozích cestujících, kteří tam zůstali, mělo podobné problémy jako Cindi.

Žena se nevzdává. Chce, aby co nejvíce lidí vědělo o podmínkách v tomto hotelu, čímž chrání ostatní před situací, která se jí stala.

„Nebuďte lhostejní a předcházejte tomu, aby se takové a podobné situace staly, abyste se ujistili, že se to nestane nikomu jinému,“ řekla CBS Miami.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video11 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti11 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video11 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti11 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor11 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video11 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti11 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video11 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti11 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy11 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené