Zdraví

JÍDLO PROTI RAKOVINĚ: 3 potraviny, které ničí rakovinové buňkyUžitečné výživové poradenství od lékaře, který porazil rakovinu. Jaké potraviny by měly být konzumovány pro prevenci a léčbu onkologie – čtěte dále …

Potraviny obsahující látky, které mohou modulovat různé funkce v těle a pomáhají udržovat normální zdraví, se nazývají funkční potraviny a v některých případech nutraceutika. Funkční potraviny mají blahodárné účinky na jednu nebo více tělesných funkcí, zlepšují zdraví a wellness a / nebo snižují riziko onemocnění. Které funkční potraviny mají protirakovinné vlastnosti?

Potraviny, které mají protirakovinné vlastnosti

Cibule způsobuje ničení rakovinových buněk

“Každá snědená cibule prodlužuje náš život o jeden den,” říká lidová moudrost.

Cibule je bohatá na vitamíny B a C, stejně jako minerály nezbytné pro fungování antioxidantů a odstraňování volných radikálů. Aktivují sekreci žaludeční šťávy, podporují střevní flóru, čímž pomáhají odstraňovat toxiny z těla.

Cibule je přirozeným zdrojem bohatým na bioflavonoidy, včetně kvercetinu. Flavonoidy jsou účinné látky, které působí proti nádorům tlustého střeva, mozku, leukémii, rakovině žaludku, prostaty, vaječníků, děložního čípku, prsu atd. Nejaktivnějším ze všech protinádorových flavonoidů je quercitin. Červená cibule je nejbohatší na tyto látky. Mezi další zdroje kvercetinu patří jablko, černé hrozny, borůvky, moruše, třešně, zelený čaj, petržel a kapary.

DŮLEŽITÉ! Cibule obsahuje velké množství enzymů a glukokinin – sloučeninu, která podobně jako inzulín snižuje přebytek cukru v krvi, a proto je konzumace cibule pro diabetiky a pacienty s rakovinou nesmírně prospěšná. Regulací hladiny glykémie se normalizuje sekrece inzulínu v pankreatu a v důsledku toho se

 • Působí to chemoterapií: pod vlivem léčby se snižuje rezistence nádorů a tím se zvyšuje míra přežití onkologických pacientů.
 • Inhibuje růst a šíření nádorových buněk.
 • Indukuje apoptózu nebo sebevraždu rakovinných buněk.
 • Působí protizánětlivě a vytváří nepřátelské prostředí pro nádory.
 • Zabraňuje vzniku metastáz.
 • Je to antioxidant, podporuje vylučování volných radikálů.
 • Stimuluje imunitní systém k ničení nádorových buněk.
 • Studie na potkanech prokázaly, že kvercetin podporuje přežití a předchází kachexii související s rakovinou.
 • Pomáhá odstraňovat benzopyrenový toxin z těla. Pokud jste pozváni na grilování a nemůžete odmítnout, nezapomeňte poté jíst více cibule, například cibulovou polévku.

Další vlastnosti

Kromě protinádorových vlastností vyplývajících z vysokého obsahu kvercetinu má cibule schopnost regulovat hladinu cholesterolu, předcházet kardiovaskulárním chorobám, osteoporóze a stárnutí buněk.

Křupavé rostliny zvyšují vlastnosti cibule v boji proti rakovině . Vědci z University of Heidelberg injikovali krysám buňky lidské rakoviny slinivky břišní a poté je ošetřili extrakty cibule a brokolice , a to s úžasnými výsledky. Při této léčbě se vyvinuly dvě silné látky: kvercetin a sulforafan. Kvercetin z cibule je schopen vyvolat sebevraždu rakovinných buněk, potlačit metastázy a jejich šíření. S přítomností sulforafanu v brokolici a dalších krucifixech jsou účinky kvercetinu zesíleny.

Spotřeba: Bude moudré je denně konzumovat, abyste využili jejich vynikající protinádorové vlastnosti. Surová cibule může u některých lidí působit zažívací potíže, proto je lepší je jíst tepelně upravená, i když obsah quercitinu v ní klesá.

Dalším způsobem, jak odstranit látku, která nás nutí plakat a způsobuje nepříjemné pocity v žaludku, je nakrájení cibule na plátky, vložení do teplé vody a několik hodin. Pažitka, šalotka a pór mají stejné vlastnosti.

Česnek je lékem na všechny nemoci

V Egyptě, před pěti tisíci lety, byl používán k léčebným účelům. Claudius Galen, osvícený lékař Římské říše, považoval česnek za všelék a doporučil jej gladiátorům pro každodenní použití jako revitalizační prostředek.

Česnek patří do stejné rostlinné rodiny jako cibule, zelená cibule a pórek. Stejně jako druhý obsahuje quercetin, ale navíc obsahuje látku s protirakovinovými vlastnostmi – alliin , éterický olej, který je zodpovědný za specifickou vůni česneku. Alliin se přeměňuje na alicin, když je mletá hlava česneku, a je to allicin, který má protirakovinné účinky. Ale nejen on, v česneku je dvacet látek, derivátů alliinu, s protirakovinovými vlastnostmi: dialylsulfid, S-allyl cystein, S-methyl cystein atd.

Kromě toho česnek obsahuje oligoelementy: železo, selen, zinek, hořčík, síru a vápník. Obsahuje také mnoho fruktosanů (až 75%) a arginin.

Zvýšená konzumace česneku je spojena se sníženým rizikem vzniku různých typů rakoviny: jícnu, žaludku, tlustého střeva, slinivky břišní, kůže, plic a prsou.

 • Ženy, které mají vždy v jídle česnek, mají o 50% méně rakoviny než ženy, které česnek téměř nejí.
 • Konzumace 10 gramů česneku denně, což jsou jeden až dva stroužky, snižuje možnost vzniku jakéhokoli druhu rakoviny.
 • Protirakovinné vlastnosti alliinu a jeho derivátů (přidejte k tomuto quercetinu, který se ve velkém množství nachází v česneku):
 • Pomáhá odstraňovat z těla potenciálně karcinogenní látky, čímž předchází riziku vzniku rakoviny.
 • Pomáhá kompenzovat poškození DNA buněk a zabránit mutaci rakovinných buněk.
 • Potlačuje buněčnou proliferaci.
 • Další terapeutické vlastnosti česneku

Má antibakteriální, antivirové a antifungální vlastnosti, to znamená, že bojuje proti všem infekcím. Stabilizátor.

Způsob aplikace. Abychom předešli rakovině, musíme jíst dva až čtyři stroužky česneku denně.

Abyste zajistili uvolnění alliinu a jeho přeměnu na alicin, musíte česnekové stroužky hnětet plochou stranou nože a nechat 10 minut vařit. Poté se protinádorové látky česneku stanou aktivními a připravenými zapojit se do boje proti rakovině.

Chcete-li odstranit charakteristický zápach, můžete česnek smíchat s celerem a petrželkou, čímž také zvýšíme jeho protirakovinné vlastnosti.

Česnek se při vaření lépe vstřebává. Snadný způsob vaření česneku při zachování všech jeho vlastností je přidání do všech polévek ze zeleninové kaše. Odstranění výhonku usnadňuje česnek.

Křižníky odráží útok rakoviny

Když mluvíme o křižácích, máme na mysli zelí: růžičkovou kapustu, řapíkatou, lombardskou, čínskou, květák, brokolici, zelí a také tuřín, ředkvičky a ředkvičky.

Křupavé rostliny obsahují glukosinoláty, které mají protirakovinné vlastnosti. Nejvíce studovanými glukosinoláty bojujícími proti rakovině jsou indol-3-karbinol (nachází se nejvíce v brokolici) a sulforafan (v květáku). Glukosinoláty dodávají křižníkům charakteristický zápach a chuť. Když jsou buněčné stěny těchto rostlin rozdrceny tloučkem nebo rozdrceny nožem, vstoupí do činnosti enzym myrosináza, který přeměňuje glukosinoláty na isothiocináty, skutečné protinádorové látky.

Protirakovinné vlastnosti

Tyto látky obsažené výlučně v brukvovitých rostlinách jsou schopné předcházet a léčit rakovinu, protože zabraňují maligním prekancerózním buňkám , indukují apoptózu některých nádorových buněk a brání tvorbě nových cév, díky nimž může nádor postupovat.

Jsou také stimulovat imunitní systém k odstranění nádorových buněk , zvýšení aktivity NK buněk o 50%.
Kromě toho regulují hladinu estrogenu cirkulujícího v krvi, což je obzvláště užitečné při prevenci rakoviny prsu. Pokud se pravidelně konzumují krucifixy, riziko rakoviny prsu se snižuje.

DŮLEŽITÉ! Křupavá zelenina jsou antioxidanty, protože jsou bohaté na beta-karoten, vitamin C, selen a vitamin E. Blokují karcinogenní potenciál velkého počtu zvláště nebezpečných látek, které mohou vyvolat rakovinu.

Tyto rostliny jsou detoxikační látky, úspěšně aktivují naše antioxidační systémy.

Existují lidé, kteří jsou velmi náchylní k rakovině, protože detoxikační látky v jejich tělech nepracují. Některé jsou obzvláště citlivé na tabákový kouř, a protože mají slabý antioxidační systém, hrozí jim riziko vzniku rakoviny plic, ale tento problém lze vyřešit, pokud tyto zázračné rostliny pravidelně konzumují.

Křižníky jsou schopny inhibovat expresi dvou genů spojených s rakovinou genetického původu: BRCA1 a BRCA2, které jsou zodpovědné za rakovinu prsu a prostaty.

DŮLEŽITÉ! Křižníky nejen předcházejí rakovině, ale mohou dokonce prodloužit život pacientů s rakovinou a zabránit relapsu.

Pravidelná konzumace těchto rostlinných produktů významně snižuje riziko vzniku rakoviny na různých místech: ústní dutina, jícen, plíce, ledviny, močový měchýř, tlusté střevo, prsa, vaječníky a prostata.

Nová studie z Číny ukazuje, že konzumace křižáků v prvních třech letech po diagnostikování rakoviny prsu u žen snižuje riziko recidivy a úmrtí na tuto chorobu . Čím více testovaných žen pojedalo ukřižování, tím větší byla pravděpodobnost, že se zbaví rakoviny. Ženy, které jedly více křížovek, měly o 62% nižší riziko úmrtí na rakovinu a o 35% nižší riziko recidivy onemocnění. Opakování studií tyto výsledky potvrdilo.

Výzkum výhod doplňování brukvovité extraktu nyní začíná a výsledky v prevenci a léčbě rakoviny prsu jsou inspirativní.

Spotřeba. Pro dosažení protirakovinných účinků je vhodné konzumovat zelí a jiná křupavá jídla třikrát týdně.

V roce 2000 byl publikován zajímavý dokument, který ukazuje, že konzumace křížů třikrát nebo vícekrát týdně snížila riziko rakoviny prostaty na polovinu a snížila riziko metastáz.

Čínští vědci prokázali, že ženy, které denně konzumují porci ukřižování, mají 50% snížení rizika rakoviny prsu. Evropské studie ukazují, že ženy, které konzumují brukvovitou zeleninu alespoň jednou týdně, měly o 17% nižší riziko vzniku rakoviny prsu.

Ze všech křížů je brokolice nejzelenější ze všech. Takže každý má brokolici.

Kulinářské tipy

Nedoporučuje se vařit brukvovité rostliny, protože sulforafan a indol-3-karbinol se za vysokých teplot rozkládají.

DŮLEŽITÉ! Nezapomeňte rozdrtit a žvýkat křižníky, abyste byli efektivnější!

Ideální je jíst syrové, dušené nebo ve woku. A pokud vaříme, pak ne více než deset minut. Při vaření zelí tři čtvrtiny glukosinátů přecházejí do vody, v takovém případě musíte použít zelný vývar; můžete například připravit krémovou polévku, ale stále je lepší ji jíst syrovou nebo na páře.

Skvělá večeře se získá z dušené brokolice (10 minut), ochucené lžící rostlinného oleje, citronové šťávy a čerstvě mletého černého pepře, nebo zelný salát s kořením z rostlinného oleje, octa, kurkumy a pepře. publikoval econet.ru .

Odile Fernandez, “Moje předpisy pro rakovinu. Zkušenost doktora, který poráží onkologii”

PS A pamatujte, pouhou změnou vaší spotřeby – společně měníme svět! © econetPokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

Po dobu 8 měsíců tato 18letá dívka jedla jen 3 jablka denně. Takto vypadala o rok později později.

Ekologie života: Toho večera se maminka rozhodla vzít svou dceru nakupovat, aby si odpočinula. Pak nemohla ani tušit, že právě v tu chvíli se život Victoire promění ve skutečnou noční můru …

Victoire Mason Doxer z Francie, 18 let. Dívka tvrdě studuje, dokončuje bakalářský titul. Toho večera se moje matka rozhodla vzít svou dceru nakupovat, aby si odpočinula. Pak nemohla ani tušit, že právě v tu chvíli se život Victoire promění ve skutečnou noční můru.

Krásná dívka v nákupním centru si všimla prestižní modelingové agentury. Victoire vždy snila o tom, že se bude podílet na politice, ale šance, o které sní jakákoli dívka v jejích dospívajících letech, nemohla selhat a přilákat mladého studenta.

Victoire již brzy udělala první kroky v kariéře modelky. Od toho dne se její život začal měnit v peklo.

Dívka se cítila prostě ztracená v divoké džungli modelingového průmyslu, kde vládla nezdravá hubenost.

“Nikdo mi to neřekl: musíš zhubnout.” Řekli mi: v září máme týden módy, velikost oblečení 32-34 – musíte se do toho vejít. “

Za dva měsíce musel student zhubnout asi deset kilogramů. Strava? Tři jablka denně. Soda – cítíte se plní. Jezte plátek kuřete nebo ryby jednou týdně.

Strategie modelování fungovala! Victoire s výškou 1,78 vážil 47 kg a svítil na přehlídkových molech v Paříži, Miláně a New Yorku.

Dívka pracovala s tak slavnými značkami jako Alexander McQueen a Miu Miu, postupně se stala velmi populární a vstoupila do dvaceti nejlepších modelů.

Ale za tím vším byla krutá pravda. Victoire trpěla„Zdálo se, že nemám žádný puls, ztrácel jsem vlasy a menstruace se zastavila.“

Dívka s hrůzou vzpomíná, jak pravidelně omdlela po módních přehlídkách.

Nejhorší je, že všechny fotografie modelů jsou zpracovávány ve Photoshopu:

“Vždy mi dávali tváře, lícní kosti,” říká Victoire. – Modelky, které pro ně stále pracují, řeknou, že lžu – chtějí se věnovat kariéře, takže nic neříkají. Aby se vyhnuli podezření z tisku, jedí před novináři hamburgery a poté, když jsou vypnuty kamery, utíkají na toaletu, kde zvracejí. “ anorexii:

Jako dospělá si Victoire uvědomila, že se už jako osoba ztratila. Stala se velmi osamělou. Dívka upadla do hluboké deprese a viděla z ní jen jednu cestu. Po 8 měsících modelování se pokusila o sebevraždu.

“Nikdo to nechápal.” Všichni říkali „ano, váš život je snem každého!“ Ale nikdy jsem nebyl tak nešťastný, “říká Victoire.

Nakonec se dívka rozhodla porušit smlouvu a ukončit kariéru modelky.

Nedávno 23letá Francouzka napsala knihu s názvem Always Not Thin Enough. Model’s Diary “, ve kterém pravdivě popsala všechno: krutou stravu, hrozné parametry, designéry, pro které je žena jen předmětem sexuálního hladu. “Karl Lagerfeld říká: Obleky Chanel nejsou vhodné pro ženy s prsy.” Ale žena by měla mít od přírody prsa! Proč prostě nešijí to, co se hodí ženám! “

Příběh Victoire dokonce inspiroval vládu k přijetí zákona zakazujícího příliš přísné parametry modelu.

„Uteč, pokud někdo říká, že potřebuješ zhubnout!“ – rada, kterou by zkušená modelka ráda poskytla všem mladým dívkám, které sní o molu.

Nyní se Victoire vrací do formy, nosí velikost 38 a začíná divadelní kariéru. Je jen jednou z mála modelek, které se odvážily říci lidem celou pravdu ukrytou v zákulisí modelingového průmyslu.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Nejúčinnější domácí repelent na komáry a klíšťata. Stačí dvě věci a jste chráněni na dlouhou dobu

Léto je nejkrásnějším obdobím v roce, ale dlouhé teplé letní odpoledne nám vědí znepříjemnit komáři a klíšťata. Pokud se během horkých dnů rádi vyberete do lesa – trochu se zchladit, ale po příchodu domů zjistíte, že jste si s sebou přinesli kleště, určitě vám to pokazí celý den.

Vpich klíštěte může být opravdu nebezpečný a může způsobit opravdu vážné zdravotní problémy. Právě to je jedním z důvodů, proč jsme si pro vás připravili Účinný recept na domácí repelent, který funguje proti klíšťatům a komárům.

Hlavními ingredienciemi do tohoto domácího repelentu jsou:

150 ml Alpy,
20 hřebíčku.

Alpu si jako první přelijeme do nádoby, která je uzavřena rozprašovačem. Do tekutiny přidám hřebíček a tuto směs nechám louhovat pár dní. Během louhování ji mějte odloženou v chladničce. Po pár dnech změní alpa barvu na hnědou a tak tento Repent není vhodné při používání stříkat přímo na oblečení. Když bude alpa sépiových barvy, repelent můžete začít používat. Hřebíček tam klidně nechte, aby byl repelent co nejúčinnější.

Kromě toho, že tento sprej můžete využívat jako repelent, pokud jej držíte v lednici, v horkých letních dnech vám poslouží i jako příjemný osvěžující sprej.

Pokračovat ve čtení

Zdraví

Nemoc několikanásobně rychlejší než rakovina nemoc, která dokáže zničit celé tělo! Příznaky se mohou objevit až 5 let před diagnózou!

Každý ví, že každý, kdo má rakovinu, má vysokou šanci, že nebude žít měsíce nebo roky. Existuje však další nemoc, která vyžaduje více obětí než rakovina a jejíž příznaky se objevují 5 let před jejím výskytem, ​​což osobu varuje před nebezpečím.

Toto onemocnění není nic jiného než idiopatická plicní fibróza, která, i když je vzácná, je stále častější a postihuje hlavně muže.

Toto onemocnění je způsobeno zánětem způsobeným látkou, která se vyvíjí v plicní tkáni, přesně mezi vzduchovými vaky a kapilárami. To má za následek akumulaci pojivové tkáně a menší a menší plochu dýchacího povrchu v plicích.

Je registrována jako velmi závažné onemocnění, protože je nevyléčitelná a konkrétní příčina není známa, existuje pouze podezření, že mohou existovat určité nebezpečné účinky na životní prostředí.

1. Obtížné dýchání

Jedná se o jeden z nejznámějších příznaků onemocnění, který se může vyvinout při sportu, fyzické práci, ale také když člověk jen leží nebo sedí.

2. Silný kašel

Těžký suchý kašel, který trvá déle než 8 týdnů, může být známkou plicní fibrózy, zvláště pokud kašel vykazuje dokonce silnou bolest na hrudi a bolest svalů.

3. Únava

Protože plíce nemohou správně fungovat, tělo nedostává dostatek kyslíku, takže se vyvíjí únava, stres se stává stresujícím a noci jsou plné rotace a nespavosti.

4. Hubnutí

Protože tělo pacienta vynakládá více energie na trávení, v průběhu času ztrácí váhu.

5. Hippokratovy nehty

Hřebíky tohoto tvaru jasně naznačují některá onemocnění dýchacích cest, když plíce nejsou schopny správně fungovat, což má za následek nedostatek kyslíku v končetinách.

6. Bolesti svalů a kloubů

To je často způsobeno silným kašlem v důsledku plicní fibrózy. Mnoho pacientů uvedlo podobné stížnosti.

7. Otok

Pokud dojde k potížím s dýchacím systémem, je ovlivněna také cirkulace a mohou se objevit edematózní problémy. I v tomto případě musíte rychle navštívit lékaře.

Zdroj: filantropikum.com

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video8 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti8 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video8 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti8 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor8 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video8 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti8 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video8 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti8 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy8 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené