Zajímavosti

Je to dokázáno! Výprask způsobuje u dětí dlouhodobé poškození. Toto by si měl přečíst každý rodič bez ohledu na věk!Jistě si všichni vzpomínáte, že jako malí jsme občas něco vyvedli a dostali jsme za to od našich rodičů vynadáno.

V hroších případech nám rodiče uštědřili i menší výprask na zadek. Zda to k něčemu bylo nebo ne, je velmi obtížné říci. V mnoha případech jsme si to zřejmě opravdu zasloužili, protože jako děti jsme vyváděli hodně hloupostí a mnohdy nebezpečných věcí. Rodiče o nás měli strach a nechtěli, aby se nám něco stalo. Chtěli nám tedy menším výpraskem dát jasně najevo, že už to příště nemáme dělat. Paradoxně nám však výpraskem mohli ublížit více než samotná činnost. Vědci zjistili, že Výprasky mohou u dětí způsobit dlouhodobé poškození.

Desetiletý výzkum

Odborníci v posledních letech silně varují před fyzickými tresty v rodinách, avšak je možné tuto formu trestání stále v mnoha rodinách sledovat. Moderní výzkumy dokazují, že fyzické tresty nejsou pro děti vůbec vhodné, protože mohou v dítěti zanechat hodně nepříjemných vzpomínek na dětství a své rodiče. Jedna dlouhodobá studie, která trvala několik desítek let a bylo do ní zahrnuto více než 160 tisíc dětí zjistila, že výprask děti snášeli opravdu velmi špatně. Téma je to ve společnosti velmi diskutována, protože mnoho rodičů si stále prosazuje tuto formu trestu a tvrdí, že nic jiného nepomáhá.

antisociální chování

Co myslíte, je výprask škodlivý nebo užitečný? Mnoho lidí na to má rozdílné názory, ale výzkumy ukazují, že děti, které byly rodiči biti nebo jim bylo nějak ubližováno se v budoucnu začaly projevovat i fyzickými projevy. S největší pravděpodobností v budoucnu napadnou své rodiče, budou agresivní a jejich chování bude asociální. Rodiče si sice myslí, že výpraskem mohou děti napravit nebo jim jasně sdělit, že se něco nemá dělat. Výprask rozhodně není řešením a moderní výchova a psychologie ho nedoporučuje.

Škodlivá forma komunikace

Studie tak zjistili, že rodiče, kteří chtějí u dětí docílit okamžitého výsledku by výprask nebo jinou formu fyzického trestu rozhodně neměli používat, protože prostě nepomůže. Výprask je v porovnání s jinými formami komunikace nejméně účinný. V mnoha případech pak výprask zhoršuje chování dětí a celkově se jedná o velmi škodlivou formu komunikace s dětmi.

Následky v dospělosti

V rámci studie se ptali dospělých, kteří v dětství zažili nějakou formu výprasku. Bylo u nich prokázáno, že výprask jim způsobil sklony k antisociálnímu chování a poruchám duševního zdraví. Mnozí také začali trpět úzkostmi nebo depresemi. Mnozí následně také začali své děti trestat podobným způsobem, což je asi to nejhorší, co se může stát. Z toho důvodu netrestejte děti fyzicky, ale snažte se tomu předcházet.

Tipy pro zvládání výchovy

Zde je několik tipů pro úspěšné zvládnutí Vašeho dítěte: zkuste vždy zůstat v klidu a zachovat chladnou hlavu, učte děti, mluvte s nimi o konkrétních věcech a zbytečně nic nezafarbujte, odstraňujte problémy a překážky, buďte příkladem nebo jej vhodně nastavte, mluvte ne, buďte vytrvalí a důslední.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video12 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti12 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video12 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti12 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor12 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video12 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti12 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video12 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti12 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy12 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené