Zajímavosti

Jaké věci nesmíte dělat na Nový rok podle dělat podle pověr. Přinese vám to celoroční smůlu!Jak na Nový rok, tak po celý rok. Pravděpodobně každý zná toto přísloví, ale ve vesnicích a v některých rodinách existuje v tento den mnoho dalších zvyků. Některé z nich jsou opravdu zvědavé, jiné mohou být děsivé. Podívejte se, čemu byste se měli na Silvestra vyhnout a co by vám rozhodně nemělo chybět.

Čočka jako nejlepší investice

První den nového roku by se celá rodina měla setkat na bohatém obědě, což je v praxi kvůli kocovině ze Silvestra někdy docela obtížné. Pokud se vám však podaří vše zorganizovat, měli byste mít na stole co nejvíce luštěnin a drobných částic.

Čím více kusů jídla najdete na novoročním talíři, tím více peněz budete mít.
Ideální tipy zahrnují vařenou čočku, perličkový ječmen, rýži a targon. Čočka nemusí být okamžitě kyselá, funguje například i takový čočkový salát s pošírovaným vejcem.

Naopak, vyvarujte se peří drůbeže, jinak vám peníze odletí. Kuře a kachnu můžete jíst až do dalšího dne.
Pokud si opravdu chcete pojistit štěstí, dejte si prasečí čenich. Prase je symbolem štěstí.
Jako dezert si připravte vánoční dort s jedním upečeným hráškovým zrnem. Ten, kdo v jeho kousku najde hrach, se v novém roce stane dítětem štěstí.

Trochu věštění

Prakticky všechny novoroční zvyky a pověry jsou spojeny s budoucností a tím, jak se člověk bude cítit. Možná však nevíte, že můžete velmi snadno zavěsit. Připravte si kousky jablka, uhlí, brambory a pečivo stejné velikosti. Pak je zabalte do látky a vložte do tašky, ze které pak členové rodiny získají štěstí.

  • Jablko přináší zdraví.
  • Uhlí.
  • Bramborové špatné jídlo.
  • Hojnost pečiva.

Pokud si nechcete komplikovat život, potřebujete jen papírování. Nemusíte hledat uhlí a proroctví jsou stejně „spolehlivá“.

Dávejte pozor na šílenství čištění

Možná bude chtít žena v domácnosti na Silvestra pěkně uklidit, ale pověry mají na rozmazání trochu jiný názor.

Pro Nový rok by se nemělo dělat nic nepříjemného.
Určitě by se nemělo pověsit ani prádlo, jinak bude žena v domácnosti smutně truchlit.
Pokud stále chcete něco udělat doma, zkontrolujte zásoby cukru, mouky, másla a dalších základních surovin. Co bude na Nový rok nedostatek, budete po celý rok postrádat.
Nevytahujte nic z domu, odpadky jsou výjimkou.

Urovnejte vztahy

Všechny hádky a neshody jsou velmi nebezpečné. Ponechte si všechny nepříjemnosti až do následujícího dne a nepůjčujte si peníze ani je nedávejte nikomu jinému. Dalších 12 měsíců by vás okradl jen o finance. Naopak, je důležité mít u sebe dostatek peněz, abyste se celý příští rok nestarali o to, že jich nebudete mít dost.

Na světě jsou ještě bláznivější

Pokud je jíst čočku a kontrolovat zásoby cukru šíleně, možná vás nepřekvapí, že budete hledat v zahraničí. V zahraničí jsou dodržovány zajímavější zvyky, které by měly přinést štěstí.

  1. V sousedním Rakousku lidé darují talisman,
  2. v Irsku klepají chléb na stěny a dveře, aby zahnali duchy,
  3. v Benátkách se na náměstí koná hromadný polibek
  4. a ve Španělsku se pro štěstí nosí červené spodní prádlo.

Jak vidíte, novoroční zvyky se v jednotlivých zemích velmi liší. Zkuste mít štěstí, že vás potkám – a když vás bohatství už nepotká, alespoň se budete smát.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

6 věcí, které by si měli pamatovat všichni kmotři. Mnoho lidí o tom ani neví

Při rozhodování o křtu dětí se setkáváme s těžkou otázkou: koho si vybrat kmotrů? Víte, jaké povinnosti mají kmotři?

Téměř ve všech vyznání mají kmotrů. Jsou to lidé, kteří jsou při křtu dítěte a stávají se členy rodiny, zejména pro jejich křestního.

Nazývají se druhými rodiči, kteří by měli nahradit ty biologických, pokud nejsou nablízku, proto je třeba vybrat si zodpovědných lidí. Ne ty, kteří přijdou na návštěvu jen na Vánoce či narozeniny.

Kmotři se stanou kamarády, pomocníky a mentory vašeho dítěte, kteří tam budou vždy, i když vyrostou.

Církev věří, že kmotři by měli dítě vychovávat ve víře, tím se však

jejich zodpovědnost nekončí.Toto je 6 závazků vůči dítěti:

Kmotři by měli dítě vychovávat v křesťanské víře (v případě, že jsou to křesťané) a měly by být pro něj dobrým příkladem.

Kmotři budou vzorem pro dítě, proto je velmi důležité zvolit si takových lidí, jejichž životní styl může jejich dítě následovat.

Kmotři by měly být přítomni na všech významných událostech v životě dítěte.

Křestního by mělo udržovat úzké vztahy s kmotry, bez ohledu na jeho vztah s rodiči.

Kmotři by měly dítěti pomáhat při učení a rozvoji, podílet se na jeho životě a v případě potřeby poskytovat podporu.

Kmotři pomáhají rodičům vyrovnat se s těžkými situacemi, přechodnými obdobími či odporem v životě jejich dítěte.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

96 letá žena prodává dům ve kterém nebyl nikdo více než 60 let. Neuvěříte, jaký poklad ukrývá

Nikdy Nesuď knihu podle obalu a nikdy Nesuď dům podle toho, jak vypadá zvenku. Když se řekne starý dům nebo byt, každému hned jako první napadne, že bude ošklivý a pravděpodobně vrazíte i nemalou částku na jeho renovaci.

96 letá z Babička z Toronta, kde se i domek nachází se rozhodla svůj starý dům ve kterém nebývala konečně prodat. Když vám z něj ukážeme fotky nebudete věřit vlastním očím. Vrátíte se zpět v čase do 50. a 60. let. Při pohledu na interiér budete mít pocit, že se nacházíte v domečku pro panenky. Co na něj říkáte?

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Muž zachránil psa z ulice. Po několika týdnech nemohl uvěřit co se stalo!

Americký Pit Bull teriér a americký stafordšírský teriér jsou psi, kteří vyvolávají spoustu emocí – někteří je milují, jiní se jich bojí a obviňují je z nejhorších věcí (a bohužel nejčastěji sdílejí ty, kteří nikdy neměli co dělat s těmito psy). Když uvidíte štěně tohoto plemene hladovět na ulici, sotva někdo pomůže … Naštěstí je Jon z New Yorku zářnou výjimkou! Když viděl hladového psa, vzal ho domů a po několika dnech byl velmi překvapen, naštěstí pozitivně.

Brinks, jak jej Jon nazval, je pes, který … se usmívá! Trvalo několik dní, než si mladý Brinks dovolil svůj první úsměv. Toulavé psy zpočátku nikdy nevěří ve své štěstí. Bojí se, že je někdo znovu zasáhne, nakopne, nechá bez jídla nebo vyhodí na ulici. Brinks očekával totéž, ale nakonec si zvykl a novému majiteli věnoval krásný úsměv, který můžete vidět na fotografii.

Roztomilý pes už má davy fanoušků! Jon si nechtěl nechat ten úžasný úsměv psa pro sebe a … otevřít účet Instagram. Brinks má již 21 000 fanoušků, což se odráží ve změně názoru na takzvaná nebezpečná plemena.

Jon se směje, že našel nejšťastnějšího psa na světě. Brinks se usmívá z jakéhokoli důvodu – protože se vrátil domů, jede se svým pánem, vyhřívá se na slunci … Usmívá se i během spánku!

Jon se směje, že našel nejšťastnějšího psa na světě. Brinks se usmívá z jakéhokoli důvodu – protože se vrátil domů, jede se svým pánem, vyhřívá se na slunci … Usmívá se i během spánku!

Na rozdíl od mnoha lidí si Brinks nestěžuje. Náladu mu nezkazí ani návštěva veterináře. Tento pes je šťastný, že je naživu!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Politika2 hodinami před

Důchodci se můžou těšit na další velkou podporu od vlády. Maláčová chytá toto!

V minulém roce se těšili důchodci podporám od vlády. Stát je podpořila jednorázový příspěvek ve výši pět tisíc korun, kterým...

Stalo se2 hodinami před

Podle předpovědi slepé baby Vangy nám rok 2021 přinese opravdu náročné překážky: “budeme svědky ničivých událostí, které změní osud lidstva.”

Tento rok byl pro většinu z nás opravdu náročnou výzvou a tak očekáváme, že rok 2021 nám vynahradí všechny zameškané...

Humor3 hodinami před

Vtip dne: šéf se chce milovat, se svou sekretářkou

Šéf si chtěl užít se svou krásnou mladou sekretářkou ve své kanceláři, na svém velkém koženém křesle. Ale sekretářka měla...

Zajímavosti3 hodinami před

6 věcí, které by si měli pamatovat všichni kmotři. Mnoho lidí o tom ani neví

Při rozhodování o křtu dětí se setkáváme s těžkou otázkou: koho si vybrat kmotrů? Víte, jaké povinnosti mají kmotři? Téměř...

Zajímavosti3 hodinami před

96 letá žena prodává dům ve kterém nebyl nikdo více než 60 let. Neuvěříte, jaký poklad ukrývá

Nikdy Nesuď knihu podle obalu a nikdy Nesuď dům podle toho, jak vypadá zvenku. Když se řekne starý dům nebo...

Humor3 hodinami před

Byli sami ve výtahu na policejní stanici. To co natočila kamera nyní obíhá celý svět

Zástupce šerifa, Tony Scherb z amerického El Pasa, nedávno odešel do důchodu po 29 dlouhých letech služby. Vždy měl a...

Zajímavosti4 hodinami před

Muž zachránil psa z ulice. Po několika týdnech nemohl uvěřit co se stalo!

Americký Pit Bull teriér a americký stafordšírský teriér jsou psi, kteří vyvolávají spoustu emocí – někteří je milují, jiní se...

Humor4 hodinami před

Kůň měl až po krk nošení tlustých turistů. To, co zaznamenala kamera, pobaví každého k slzám!

Podívejte se na velmi vtipné video, které ukazuje koně přepravujícího dva docela „velké“ turisty. Samozřejmě nás pobavilo, co se stalo,...

Politika4 hodinami před

Jestli bude šíření britské mutace o 40% agresivnější, nastolíme o dost tvrdší opatření. Ve hře je zákaz rodinných návštěv

V Česku už je potvrzená Britská mutace covid – 19 a předpokládá se, že se bude rychle šířit a agresivněji...

Politika4 hodinami před

jak dlouho trvá než se člověku vytvoří imunita po očkování. Pozor je tu riziko se nakazit i po vakcíně

V posledních dnech je nejvíce diskutovaným tématem jak rychle se u člověka vytvoří imunita po očkování. V tuto chvíli jsou...

Oblíbené