Celebrity

Hudební svět v šoku: Zemřela královna šansonu. Poslední dny trávila v nemocniciZemřela legendární zpěvačka. Proslavila se předělávky francouzských šansonů, ale i písněmi jako Levandulová, Denim Blue nebo Vana plná fialek.

Populární zpěvačka patřila bez debat mezi nejlepší zpěvačky československé hudební scény a po právu je nazývána královnou šansonu.

Poslední roky už se na veřejnosti neobjevovala, aktuálně byla hospitalizována v Nemocnici Na Homolce. “Bohužel, je to tak. Poslední měsíc byl složitý, měla nějaké závažnější zdravotní problémy, kvůli kterým podstupovala dialízu, “potvrdil zdroj Blesku.

Populární zpěvačka se zdlouhavými zdravotními problémy zápasila už delší dobu, například nebyla schopna se pohybovat bez berlí. Její stav se z roku na rok zhoršoval, a proto se před lety doslova ze dne na den rozhodla ohlásit konec kariéry. Interpretka nezapomenutelných hitů jako je například Zhasněte lampiony, Třešně nebo Co mi dáš se pak musela trápit kvůli problémům s ledvinami v rehabilitačním nemocnici v Berouně. “Do nemocnice se vracím každého půl roku,” povzdechla si tehdy zpěvačka v rozhovoru pro iDnes.

Hana Hegerová měla na svém kontě nejen stovky písní, které si lidé zpívají dodnes, ale i množství ocenění a zástupy fanoušků, kteří ji milovali. Život ženy, která v roce 2002 dostala z rukou prezidenta Václava Havla († 75) medaili Za zásluhy, rozhodně nebyl procházkou růžovým sadem.

Narodila se v Bratislavě v roce 1931 do doby která byla však poznamenám celým množstvím osobních tragédií: Kvůli nedomykavosti srdeční chlopně se nemohla věnovat milovanému baletu. Nevyšlo jí manželelstvo s režisérem Daliborem Heger († 80), kterému porodila syna Matouše († 60). Nečekaně zahynula i její druhá životní láska, režisér Ján Roháč († 48), a dítě, které s ním čekala, bohužel potratila.

Na přelomu 70. a 80. let pak musela do vězení, protože jí byla “prokázána” zpronevěra, avšak ani s novou vládou se jí nepřestávala lepit smůla na paty. Její byt na Staroměstském náměstí shořel a ona přišla téměř o celý svůj movitý majetek. Kromě toho podstoupila operaci kvůli rakovině naštěstí nezhoubného původ.

O pár let později prodělala vážný zdravotní kolaps, pravděpodobně srdeční příhodu, po níž ji lékaři uvedli do umělého spánku. Srdce ji zradilo v době, kdy zemřel její “dvorní” skladatel a kamarád Petr Hapka († 70). Necelý rok poté podlehl vážné nemoci její syn Matouš. Osudnou se mu však nestala rakovina, měl problémy s alkoholem, který mu vážně poškodil játra a slinivku.

Zpívat začala v podstatě z nutnosti, údajně se k tomu nechala promluvit proto, že potřebovala peníze. Její vystoupení mělo úspěch a následovala nabídka z Prahy. Nejprve nastoupila do Rokoka, zlom v její kariéře nastal až s příchodem do Semaforu, kterému v té době vládli Jiří Suchý (88) a Jiří Šlitr († 45).

Tehdy se také objevila ve filmu Kdyby tisíc klarinetů, kde zastavila po boku Karla Gotta († 80) a Waldemara Matušky († 76). Koncertovala nejen v Česku, ale i v zahraničí, a dokonce se setkala s legendární kapelou Beatles. Přestože ji režim držel v osmdesátých letech od mikrofonu co nejdále, ona se po revoluci vrátila zpět do uměleckého života, znovu začala vystupovat a její koncerty byly skoro vždy beznadějně vyprodáno.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Celebrity

Světoznámá herečka měla kritickou nehodu. Auto bylo rozptýlené po celé silnici

55letá americká televizní hvězda Heather Locklear ztratila kontrolu nad svým Porsche a vletěla do příkopu. V její krvi nebyly nalezeny žádné známky drog ani alkoholu.

Herečka byla převezena do nemocnice se značnými zraněními.

Společnost Locklear se v poslední době vyhýbá jakékoli publicitě.

V roce 2008 byla herečka zatčena za řízení pod vlivem chemikálií, ale Locklear brzy obvinění zrušil. A v roce 2012 zavolala sestra herečky sanitku s tím, že Heather užila velkou dávku drog a vypila alkohol.

Na začátku roku 2017 podle legendy hvězda popáté šla na kliniku, aby se zbavila drogové závislosti.

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Šokující zpráva veřejnosti: Zemřel velmi oblíbený člen známé kapely!

Narozený basista György Szappanos zemřel – jeden z hudebníkových přátel, skvělý bubeník Gergő Borlai, dal veřejnosti šokující zprávu.

Hudebník, který zemřel ve věku 55 let, se během školních let naučil hrát na klavír a na kytaru. O druhou se začal více zajímat, když získal svou první basovou kytaru Jolanu.

Nastoupil na hudební školu, kde začal studovat hudbu a hudební teorii jako student jazzového kytaristy Györgyho Töröka. Tehdy začala jeho vášeň pro jazz, který od té doby považuje za nejinspirativnější a nevyčerpatelný žánr – i když se nepovažuje za jazzového hudebníka v klasickém smyslu. Byl přijat na konzervatoř, kde v té době neexistoval žádný obor pro basovou kytaru – proto si jako nástroj vybral kontrabas, ale poté se vrátil na basovou kytaru.

Na začátku své kariéry hrál György Szappanos v orchestru Gyula Babos, poté posílil mimo jiné Tatra Band a Boom-Boom Ensemble. Legendární válečný soubor byl založen s Tamásem Mohaiem a Bertalanem Hirlemannem, za které obdrželi cenu eMeRTon. Hrál téměř se všemi herci maďarského jazzového života.

V roce 2003 založil vlastní jazzrockovou kapelu „Full Playback“. Už téměř deset let hrají s pianistou Jánosem Nagyem v různých formacích. Hrál také na basovou kytaru v současné loutkové opeře Jánose Nagyho Opat, která prokázala jeho rozmanitost a znalost žánrových hranic. Dvakrát byl jmenován basistou roku.

Nedávno to byl Free Style Chamber Orchestra, Tumba Y Quema, Tóth Sándor Quintet, Gergely Pálinkás a jeho orchestr. hrál v kapelách zvaných Libido a také učil hudbu.

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Odpadnete! Dara Rolins má dvojnici: Lidé ji přirovnávají k této ženě

Dara Rolins se i po mnoha letech strávených ve světě showbyznysu stále těší obrovské přízni. Svědčí o tom i fakt, že na sociálních sítích ji sleduje přibližně půl milionu fanoušků, a takovým číslem se může pochlubit skutečně jen málokdo.

Nejnovější záběry dokazují, že krásce se podařilo zastavit čas a najít recept na věčné mládí.

V poslední době se populární blondýnka zřejmě rozhodla, že všem nepřejícím vytře zrak, ukazuje se totiž v neuvěřitelných pózách.

Nedávno tak všech ohromila dokonalým vzhledem, kterým ozdobila titulku známého českého časopisu.

Je to Dara nebo Fanny Lu? Vždyť vypadají jako dvojčata! V rodné Kolumbii se živí stejně zpěvem a skládáním úspěšných songů. Dokonce mají stejný věk, 45 let. To je neuvěřitelné!

Zpěvačka však ani zdaleka nekončí a nadále dokazuje, že se v ní skrývá mnohem více, než jsme vůbec tušili.

Dare se podařilo zastavit ručičky na hodinkách a slovo stárnutí pro ni evidentně vůbec nic neznamená.

Navíc při pohledu na ni lidem neunikl fakt, že naše oblíbená hudebnice nápadně připomíná světoznámou zpěvačku Fanny Lu.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video12 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti12 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video12 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti12 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor12 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video12 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti12 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video12 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti12 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy12 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené