Politika

Hrozí omezení pohybu mezi Prahou a ostatními kraji. Ve hře je i omezení pohybu do 15 km od domu a návštěv rodinyVláda znovu uvažuje nad možným zpřísněním stávajících opatření proti šíření covid-19. Vláda tím chce vylepšit jejich účinnost i dodržování. Jak se dají ještě zlepšit? Podle informací z českých informačních webů je ve hře například omezení pohybu na 15 kilometrů od domu, podobně jak to funguje v jiných zemích.

Ve středu po jednání vlády předseda vlády Andrej Babiš upřesnil potřebu zpřísnit opatření týkající se přeplněnosti nemocnic a počtu nových případů covid-19. Podle něj mají občané, kteří opatření dodržují, pocit, že pravidla nejsou dostatečně vymáhána, a ti, kteří opatření nedodržují, se jimi neřídí. Podle něj je proto nutné zvážit, jak pravidla zpřísnit nebo lépe vymáhat.

Ministerstva zdravotnictví, vnitra a průmyslu mají na čtvrtečním mimořádném zasedání vlády od 15:00 přinést návrhy na možné zpřísnění opatření.

„Hlavní debata měla být silnější a důslednější, aby mohla být aktuálně prováděná opatření skutečně realizována. To znamená, že nejsou porušována. Nechceme je ještě zpřísňovat, ale je pravda, že ne každý dodržuje stávající opatření, “řekl dnes ráno Radiožurnálu ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Podle něj je situace o něco lepší než před 14 dny, ale je vidět, že se v posledních dnech nezlepšila. „Od pondělí stagnuje,“ vysvětlil Havlíček.

Ve hře je limit vzdálenosti

Podle šířených informací z informačních webů je jedním z uvažovaných opatření omezení vzdálenosti pohybu od domova. Nejpřísnější zvažovaná možnost je omezena na 15 kilometrů. Není však jasné, jak by bylo opatření kontrolováno, protože mnoho občanů nežije v trvalém bydlišti.

Kabinet se tento týden sejde po několikáté. Současná opatření platí od 27. prosince, podle Babiša však nefungují dostatečně dobře, na což musí vláda reagovat. Pravidla volného pohybu, obchodu, služeb a dalších aspektů života v České republice odpovídají páté úrovni protiepidemického systému PES, i když index PES zůstává dva týdny na čtvrté z pěti úrovní rizika.

Názor viroložky na zpřísnění

Podle viroložka Ruth Tachezyové lze protiepidemická opatření dále zpřísnit. Řekla to v pořadu Benešovský Impuls v rádiu Impuls. Lidé by navíc měli dodržovat pravidla jako na jaře a nespoléhat se na záchranu při očkování. „Kromě očkování je jedním z řešení zavedení masivního testování pro společnosti a školy. Nic nelze otevřít, pokud neexistuje způsob, jak testovat lidi.“

Důvodem přísného dodržování všech opatření jsou podle ní hlavně nové mutace koronaviru. Podle ní to může být nejen nakažlivější, ale i riziko vyšší úmrtnosti. „Je nutné být o krok napřed a zahájit zpřísnění opatření, než se nová možnost rozšíří a způsobí další nárůst již tak vážných čísel.“

Virolog také řekl, že epidemie nás bude ještě nějakou dobu trápit. „Jedna věc je otázka dodání vakcíny, míra očkování bude výrazně pomalejší, než jsme si mysleli. Druhou věcí je šíření nakažlivějších variant viru.“Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Politika

Česko zanedlouho umožní obyvatelům sousedních států volný vstup do země. Podmínkou je očkování

Podle premiéra Andreje Babiše krajina vyjednává s Rakouskem, Německem, Polskem, Slovensku, Slovinskem a Maďarskem o tom, aby stejný postoj zaujaly vůči českým občanům.

Česká republika od poloviny května umožní občanům sousedních zemí a některých dalších členských států Evropské unie volně vstupovat na její území.

Jedinou podmínkou je očkování

Pro volný vstup občanů sousedních států na svém území Česko stanovilo jedinou podmínku, a to aby nejméně dva týdny před příjezdem byli očkováni druhou dávkou vakcíny proti koronavirus. ČR své rozhodnutí ve čtvrtek zveřejnila v době, kdy země EU diskutují o zavedení COVID certifikátů s cílem usnadnit cestování v bloku během tohoto léta.

Předseda české vlády Andrej Babiš uvedl, že země jedná s Rakouskem, Německem, Polskem, Slovensku, Slovinskem a Maďarskem o tom, aby stejný postoj zaujaly vůči českým občanům a umožnili jim volný vstup na své území. Následovat by měly jednání is dalšími zeměmi, například s Chorvatskem a Bulharskem.

Pokračovat ve čtení

Politika

Švédsko tvrdí, že neexistuje koronavirus. Toto jsou první podrobnosti

Švédsko se stalo předmětem vášnivé debaty mezi příznivci a odpůrci karantény. Země neukládá téměř žádná omezení pohybu osob a provozu společností. Nyní se na ni svět dívá se zájmem jako na kontrolní skupinu v lékařských studiích.

PANDEMIE NEXISTUJE

Každý fakt citovaný profesorem Atlasem potvrzuje mnoho čestných lékařů z celého světa. Například švýcarský hlavní specialista na infekční nemoci, Dr. Pietro Vernazza, v rozhovoru v polovině dubna vysvětlil, že onemocnění COVID-19 je „pro drtivou většinu lidí„ snadné “. „Počítání infikovaných lidí a volání po dalších testech“ je málo užitečné. Navíc většina lidí ve statistikách zemřela nejen na COVID-19

Německý epidemiolog Dr. Knut Wittkowski v rozhovoru na konci dubna uvedl, že úmrtnost na COVID-19 je srovnatelná s chřipkou, a ve většině zemí byl vrchol překonán ještě před zavedením karantény. Blokování celé společnosti bylo „katastrofickým řešením“ bez výhod, ale způsobilo obrovské škody.

5. května ve videoprezentaci německý virolog Hendrik Streeck uvedl, že horní hranice úmrtnosti na COVID-19 je 0,36%, s největší pravděpodobností v rozmezí 0,24 až 0,26% nebo dokonce nižší. Zároveň dodal, že téměř ke všem úmrtím dochází u starších lidí. Průměrný věk těch, kteří zemřeli s pozitivním výsledkem testu, byl podle jeho údajů přibližně 81 let.

ZDROJ: tetev.ru

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Na internetu se objevila fotka královny Alžběty na pohřbu prince Filipa, která se dotkla celého světa!

Pohřeb prince Filipa je u konce. Kvůli pandemii koronavirů musela královna Alžběta II. Během obřadu sedět sám. Uživatelé internetu věnují pozornost jinému, smutnému podtónu pohřbu.

Rakev s tělem prince Filipa spočívala v královské kryptě v suterénu kaple sv. Jerzyho, kde se konal pohřeb. Zůstane tam až do smrti Alžběty II., Poté bude přemístěna do kaple krále Jiřího VI., Kde bude odpočívat i současná královna.

Účastníci pohřebního obřadu dodrželi požadovanou vzdálenost. To znamenalo, že královna po celou oslavu seděla sama. Každý z truchlících měl masku. Novinář Piers Morgan vyjádřil velké sympatie britské královně pro její vzdálenost od blízkých v tak obtížném dni.

– „Vyskytl se někdy srdcervoucí obraz královny?“ Kruté oddělení a osamělost, které zažilo tolik lidí během této pandemie, kterou nyní snášela nejslavnější žena na světě a rozloučila se se svým 73letým manželem. Prostě zničující, “napsal na Twitteru.

– “Bolestivý obrázek.” Královna by neměla sedět sama, “napsali.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video3 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti3 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video3 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti3 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor3 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video3 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti3 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video3 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti3 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy3 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené