Bizardní

Filmaři natočili v hlubokém pralese dechberoucí ZÁBĚRY. Toto jste ještě v životě neviděli!Jen si to zkuste představit. Jste absolutně odříznutý od všeho dění současného světa, od všech navrácených technologií, mobilů, telefonů, tabletů, notebooků, herních konzolí, aut, zděných domů s klimazitaciou a tak dále. Prostě byste žili mimo civilizaci se svými zákony a se svým řádem.

Přesně to se podařilo natočit dokumentární společnosti Survival International. Tým filmařů se vydal letadlem nad nezmapované teritoria místních domorodců v hlubokém Amazonii pralese, kteří absolutně okolní svět nerespektují a nevnímají.

Je dokonce i zakázáno mít s nimi vůbec nějaký kontakt. Podívejte se v následujícím videu na tento kratičký film a sestřih záběrů, při kterých si vytvoříte představu, jak tito obyvatelé žijí.

Další zvláštní osady v lesích

Indiáni z kmene žijí ve zvláštních kruhových osadách s jakýmsi “patinu” hluboko v lesích při brazilsko-venezuelské hranici. Nedávno se jejich život podařilo vyfotografovat z letadla, které prolétal kolem.

Záběry ukazují kmenové společenství přibližně se stovkou lidí. Všichni žijí na rozlehlém teritoriu deštného pralesa tradičním způsobem života, jaký se vedly ještě před příchodem bělochů do Jižní Ameriky.

Přežití Janomamov přímo souvisí s okolní přírodou, ta je však ohrožena. Největší nebezpečí zřejmě představuje příchod zlatokopů, kteří ničí lesy kácením a rtutí. Neobvyklé nejsou i ozbrojené střety s Indiány.

Horníci ze zlatonosných dolů jsou pro izolované kmeny smrtonosnými posly civilizace. Do osad často zavlečou nemoci jako například malárii, chřipku či spalničky. Domorodci vůči nim nemají žádnou imunitu.

Letecké záběry kromě vylekaných Indiánů ukazují i ​​jejich typické obydlí. Své čtvercové přístřešky seskupují do kruhového tvaru. Jeden čtverec s vlastním ohništěm patří jedné rodině a otevřený střed se využívá na kmenové slavnosti či obřady. K osadám patří i malé políčka s typickými místními plodinami jako je maniok či banány.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Bizardní

Nebudete věřit vlastním očím. Slováci si těžkou hlavu ze zavřených vleků nedělají. Takto dodržují Lockdown ?!

Situace na Slovensku se ohledně pandemie vůbec nezlepšuje. Vláda tak musí přistoupit k rázněji krokem.

V průběhu týdne jednal premiér nejen s odborníky na čísla, ale také s uznávanými infektologové a epidemiology. Na víkendovém jednání vlády má koalice schválit nově přijaté opatření veřejnosti jejich představí příští týden.

Členové klubu OĽaNO si uvědomují vážnost situace s pandemií nového koronavirus a nechtějí být ti, koří z ní vytloukají politické body. I proto podle slov předsedy klubu Michala Šipoše v pátek podpořily v plénu Národní rady (NR) SR prodloužení nouzového stavu.

Šipoš kritizoval zpochybňování platných opatření ze strany některých opozičních politiků, vyzýval k odpovědnosti. Poslankyně Monika Kavecký (OĽaNO) dodala, že nouzový stav má pomáhat zejména při efektivním řízení av oblasti zdravotnictví.

Šipoš reagoval i na otázky k opatřením, o nichž jednal v uplynulých dnech premiér Igor Matovič (OĽaNO) s odborníky. Pozvání vědců za jeden stůl ocenil a za podstatnou považuje shodu na jednotlivých bodech.

Poslanci z klubu už podle jeho slov dostali nějaké informace o možných opatřeních. Nechtěl to však konkretizovat, protože ještě nejsou finální. Argumentoval snahou předejít komunikačnímu chaosu.

Poslanci parlamentu v pátek odsouhlasili prodloužení nouzového stavu vyhlášeného z důvodu ohrožení života a zdraví osob v příčinné souvislosti se vznikem pandemie. Ze 118 přítomných hlasovalo za 83, proti bylo 35 poslanců. Nouzový stav prodloužila vláda od 8. února na dalších 40 dní.

Přestože na Slovensku patří přísná opatření a zákaz vycházení, mnozí si užívají zasněžené svahy. Důkazem jsou i fotografie, které zveřejnila agentura TASR. Co si myslíte vy?

Pokračovat ve čtení

Bizardní

Šokující Nález: Rybář se chlubil obrovským úlovkem. Když žralokovi rozřezal břicho, zůstal v šoku!

Australský rybář Jason Moyce chytil v moři žraloka. Když ho zabil a chtěl ho rozřezat, netušil, jaký šílený pohled ho vzápětí čeká.

Jason Moyce z Nového Jižního Walesu rybařil v oblasti kolem Sydney. Jednou se mu podařilo vylovit obřího žraloka tygřího, jehož našel zamotaného do sítí.

Když ho vytáhl na palubu, přišel po chvíli pořádný šok.

Rybáři se zdálo, že je obratlovec nějaký nafouknutý a nemocný, a tak žraloka usmrtil a pak ho chtěl rozřezat. Když to udělal, naskytl se mu opravdu smutný pohled.

Obávaný predátor totiž neměl v břiše rozžvýkání mrtvolu, ani jinou nechutnost, ale celou hromadu plastového odpadu!

Jason proto zveřejnil video s myšlenkou, že by byl rád, aby lidé viděli, co všechno může způsobovat odpad a plasty, které většina lidí na planetě produkuje.

Tento pohled je opravdu k zamyšlení …

Pokračovat ve čtení

Bizardní

Toto je vaše oblíbená milostná poloha podle horoskopu. Sedí to i na vás?

Každý má své milostné preference. Která poloha je naší oblíbenou, závisí na temperamentu, charakteru a důvěrnosti s partnerem. Ale nejen to …

Podle astrologů je každé znamení zvěrokruhu přiřazeny k sexuální pozici, která nejlépe odpovídá jeho očekáváním a charakteru.

Znamení zvěrokruhu představují 12 zvířetníkových souhvězdí na obloze a astrologie věří, že charakter, vlastnosti, chování a některé predispozice u lidí souvisí s tím, v jakém znamení zvěrokruhu jsou narozeni.

Totéž se pak přenáší i do milostného života, kde by mělo znamení ohraničit i to, jaký způsob či styl sexu se tomu kterému člověku líbí.

Jaké jsou nejvhodnější či oblíbené polohy podle znamení? Ať se líbí:

Beran ( ♈)

Býk ( ♉)

Blíženci ( ♊)

Rak ( ♋)

Lev ( ♌)

Panna ( ♍)

Váhy ( ♎)

Štír ( ♏)

Střelec ( ♐)

Kozoroh ( ♑)

Vodnář ( ♒)

Ryby ( ♓)

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Bizardní8 hodinami před

Nebudete věřit vlastním očím. Slováci si těžkou hlavu ze zavřených vleků nedělají. Takto dodržují Lockdown ?!

Situace na Slovensku se ohledně pandemie vůbec nezlepšuje. Vláda tak musí přistoupit k rázněji krokem. V průběhu týdne jednal premiér...

Zajímavosti8 hodinami před

Pokud někoho uvidíte s červenou šňůrkou na ruce zpozorněte! Znamená to totiž …

Víte, proč někteří lidé nosí červený provázek na levém zápěstí? Rozhodně nejde o módní výstřelek. Tento červený náramek má mnohem...

Stalo se11 hodinami před

Všechno je to podvod ?! Lékař přiznal, jaká je v zemi situace! Vláda lže!

Často se mluví o tom, že média nemají správné informace a že vlády nejrůznějších zemích často mlčí o skutečných číslech...

Celebrity11 hodinami před

John Travolta šokoval fanoušky: Radikální změnil vzhled!

John Travolta (65), hvězda Pomády nebo Horečka sobotní noci, radikálně změnil vzhled. Fanoušků na sociální síti pak překvapil fotkou s...

Bizardní11 hodinami před

Šokující Nález: Rybář se chlubil obrovským úlovkem. Když žralokovi rozřezal břicho, zůstal v šoku!

Australský rybář Jason Moyce chytil v moři žraloka. Když ho zabil a chtěl ho rozřezat, netušil, jaký šílený pohled ho...

Stalo se12 hodinami před

LIDL informuje o stažení oblíbeného výrobku: Pokud ho máte doma, okamžitě ho vraťte!

POZOR! Obchodní řetězec LIDL stahuje z prodeje nevyhovující potravinový výrobek. V případě, že jste si ho zakoupili, můžete jej reklamovat...

Zajímavosti12 hodinami před

Nákupní košíky Lidl mají skrytou funkci. Téměř nikdo o tom neví a nakupování je díky tomu neuvěřitelně snadné!

Lidl je jedním z nejpopulárnějších řetězců trhu s potravinami v ČR. Před nějakou dobou obchody představili koše se skrytou funkcí,...

Celebrity12 hodinami před

Pamatujete si na hvězdu Superstar Martina Konráda? Změnil se k nepoznání! Kdysi milovník žen a nyní …

Už je to několik let, co si srdce mnoha fanoušků získal finalista pěvecké soutěže Slovensko hledá Superstar Martin Konrád. Mladičkého...

Kvízy16 hodinami před

Pokud nedokážete vyřešit tuto dopravní situaci, měli byste okamžitě vrátit řidičák!

Jelikož moc dobře víme, jak máte rádi hádanky, příklady, optické iluze a jakékoliv články, které zamotají vaše mozkové závity, i...

Zajímavosti17 hodinami před

Unikly OPATŘENÍ! TOTO mají být nové zpřísněné opatření od 8. března!

Situace na Slovensku se ohľaodm pandemie vůbec nezlepšuje. Vláda tak musí přistoupit k rázněji krokem. Portál Pluska.sk se dostal k...

Oblíbené