Politika

Evropa bude zavádět vakcinační pas: Bez něj se nedostanete do restaurace ani na dovolenouJeště před tím než se začalo očkovat se po celým světě šířila řada falešných zpráv, které lidi vyzívali, ať se nenechají očkovat. Nyní, když se vakcína pomalu začíná distribuovat, ji řada lidí chce odmítnout. Hlavy států i odborníci tak přemýšlejí, jak veřejnost přijmout k tomu, aby se lidi nechali očkovat. Jednou možných variant je tzv. vakcinační pas. Díky němu by tak lidé s vakcínou mohli mít jisté výhodu jako třeba návštěvy restaurací nebo cesty na dovolenou. Velká část veřejnosti v tom ale vidí zásah do osobní svobody.

Byl navržen očkovací pas, který motivuje lidi k očkování. Bez toho byste nemuseli jet na dovolenou nebo do hospody. Podívejte se na naši galerii.

Očkování a očkovací pas nebudou povinné, ujistil ministr Blatný

Současný ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) si rovněž myslí, že očkovací pas by mohl lidem usnadnit cestování. Rovněž ujistil, že vakcína není a nebude povinná. Jako očkovací pas. „Je to způsob, jakým se Evropská unie, kam patříme a chceme patřit, snaží pomáhat těm, kdo cestují. Je jistě jednodušší jít ven s kartou v kapse, než nechat provést vyšetření před každým hraničním přechodem,“ uvedl v Poslanecké sněmovně ministr Jan Blatný.

Podle Blatného má očkovací průkaz sloužit pouze k usnadnění cestování. „Jako mnoho z vás si pamatuji dobu, kdy jsme čekali na hranici, tehdy ještě s ostnatým drátem, a překračování hranice bylo něco, co si mnozí z nás nedokázali vůbec představit. Nyní je to všechno jiné a dokonce i v současné epidemiologická situace, měla by lidem usnadnit cestování. Nic víc, nic méně, “zdůraznil ministr.

„Obecně platí, že tyto„ pasy “pro některé země platí i dnes. Pokud nejste očkováni, nepustí vás tam. Je proto možné, že země s vysokou mírou zaočkovanosti a pod kontrolou covid-19 zabrání příjezdu infikovaných. To platí i dnes, kdy dojíždějící musí mít negativní test. Varianta negativního testu může být covid pas. Ulehčí život dojíždějícím a mnoha lidem cestujícím do zahraničí. Může to být tedy užitečné nástroj, který pomůže mnoha lidem, “uvedl lékař a poslanec Vlastimil Válek (TOP 09).

Mezinárodní karta proto není nic nového. Cestování do některých oblastí zahrnuje očkování a záznam o jeho provádění v mezinárodně platném a uznávaném průkazu. Očkování při cestách do zahraničí provádějí specializovaná pracoviště – očkovací centra a cestovní medicína.

Karta zaznamenává údaje nejen o povinném očkování, ale na vyžádání je také možné zadat údaje o pravidelném a doporučeném očkování, jelikož údaje o očkování vyžadují některé státy při vstupu na jejich území nebo při delším pobytu. Cena za vydání mezinárodní karty se pohybuje kolem 120 korun.

Plány na vytvoření cestovního pasu byly zde již na jaře

Na jaře byl místo očkovacího pasu jiný plán, „pas pasivní“. Právě s ním to mělo být cestovat do zahraničí. S myšlenkou tehdy přišel chorvatský ministr cestovního ruchu Gari Cappelli. Jednalo se o návrh na zavedení systému jakési „covid passport“, který by se stal lékařským cestovním dokladem uznávaným v celé Unii.

Podle Cappelliho by ji občané EU mohli používat na cestě z / na dovolenou, v letecké, silniční, železniční a námořní dopravě. Nakonec však podrobnosti nikdy nebyly zveřejněny.

Evropská komise však uvažuje o společném očkovacím průkazu od roku 2018. Studie proveditelnosti týkající se vývoje společného očkovacího lístku EU začala v loňském roce a návrh společného očkovacího dokumentu se očekává v roce 2022.

Jak hlasovaly Češi o očkování

Napište do komentářů zda- li byste se nechali očkovatPokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Politika

Česko zanedlouho umožní obyvatelům sousedních států volný vstup do země. Podmínkou je očkování

Podle premiéra Andreje Babiše krajina vyjednává s Rakouskem, Německem, Polskem, Slovensku, Slovinskem a Maďarskem o tom, aby stejný postoj zaujaly vůči českým občanům.

Česká republika od poloviny května umožní občanům sousedních zemí a některých dalších členských států Evropské unie volně vstupovat na její území.

Jedinou podmínkou je očkování

Pro volný vstup občanů sousedních států na svém území Česko stanovilo jedinou podmínku, a to aby nejméně dva týdny před příjezdem byli očkováni druhou dávkou vakcíny proti koronavirus. ČR své rozhodnutí ve čtvrtek zveřejnila v době, kdy země EU diskutují o zavedení COVID certifikátů s cílem usnadnit cestování v bloku během tohoto léta.

Předseda české vlády Andrej Babiš uvedl, že země jedná s Rakouskem, Německem, Polskem, Slovensku, Slovinskem a Maďarskem o tom, aby stejný postoj zaujaly vůči českým občanům a umožnili jim volný vstup na své území. Následovat by měly jednání is dalšími zeměmi, například s Chorvatskem a Bulharskem.

Pokračovat ve čtení

Politika

Švédsko tvrdí, že neexistuje koronavirus. Toto jsou první podrobnosti

Švédsko se stalo předmětem vášnivé debaty mezi příznivci a odpůrci karantény. Země neukládá téměř žádná omezení pohybu osob a provozu společností. Nyní se na ni svět dívá se zájmem jako na kontrolní skupinu v lékařských studiích.

PANDEMIE NEXISTUJE

Každý fakt citovaný profesorem Atlasem potvrzuje mnoho čestných lékařů z celého světa. Například švýcarský hlavní specialista na infekční nemoci, Dr. Pietro Vernazza, v rozhovoru v polovině dubna vysvětlil, že onemocnění COVID-19 je „pro drtivou většinu lidí„ snadné “. „Počítání infikovaných lidí a volání po dalších testech“ je málo užitečné. Navíc většina lidí ve statistikách zemřela nejen na COVID-19

Německý epidemiolog Dr. Knut Wittkowski v rozhovoru na konci dubna uvedl, že úmrtnost na COVID-19 je srovnatelná s chřipkou, a ve většině zemí byl vrchol překonán ještě před zavedením karantény. Blokování celé společnosti bylo „katastrofickým řešením“ bez výhod, ale způsobilo obrovské škody.

5. května ve videoprezentaci německý virolog Hendrik Streeck uvedl, že horní hranice úmrtnosti na COVID-19 je 0,36%, s největší pravděpodobností v rozmezí 0,24 až 0,26% nebo dokonce nižší. Zároveň dodal, že téměř ke všem úmrtím dochází u starších lidí. Průměrný věk těch, kteří zemřeli s pozitivním výsledkem testu, byl podle jeho údajů přibližně 81 let.

ZDROJ: tetev.ru

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Na internetu se objevila fotka královny Alžběty na pohřbu prince Filipa, která se dotkla celého světa!

Pohřeb prince Filipa je u konce. Kvůli pandemii koronavirů musela královna Alžběta II. Během obřadu sedět sám. Uživatelé internetu věnují pozornost jinému, smutnému podtónu pohřbu.

Rakev s tělem prince Filipa spočívala v královské kryptě v suterénu kaple sv. Jerzyho, kde se konal pohřeb. Zůstane tam až do smrti Alžběty II., Poté bude přemístěna do kaple krále Jiřího VI., Kde bude odpočívat i současná královna.

Účastníci pohřebního obřadu dodrželi požadovanou vzdálenost. To znamenalo, že královna po celou oslavu seděla sama. Každý z truchlících měl masku. Novinář Piers Morgan vyjádřil velké sympatie britské královně pro její vzdálenost od blízkých v tak obtížném dni.

– „Vyskytl se někdy srdcervoucí obraz královny?“ Kruté oddělení a osamělost, které zažilo tolik lidí během této pandemie, kterou nyní snášela nejslavnější žena na světě a rozloučila se se svým 73letým manželem. Prostě zničující, “napsal na Twitteru.

– “Bolestivý obrázek.” Královna by neměla sedět sama, “napsali.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video3 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti3 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video3 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti3 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor3 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video3 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti3 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video3 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti3 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy3 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené