Politika

Evropa bude zavádět vakcinační pas: Bez něj se nedostanete do restaurace ani na dovolenouJeště před tím než se začalo očkovat se po celým světě šířila řada falešných zpráv, které lidi vyzívali, ať se nenechají očkovat. Nyní, když se vakcína pomalu začíná distribuovat, ji řada lidí chce odmítnout. Hlavy států i odborníci tak přemýšlejí, jak veřejnost přijmout k tomu, aby se lidi nechali očkovat. Jednou možných variant je tzv. vakcinační pas. Díky němu by tak lidé s vakcínou mohli mít jisté výhodu jako třeba návštěvy restaurací nebo cesty na dovolenou. Velká část veřejnosti v tom ale vidí zásah do osobní svobody.

Byl navržen očkovací pas, který motivuje lidi k očkování. Bez toho byste nemuseli jet na dovolenou nebo do hospody. Podívejte se na naši galerii.

Očkování a očkovací pas nebudou povinné, ujistil ministr Blatný

Současný ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) si rovněž myslí, že očkovací pas by mohl lidem usnadnit cestování. Rovněž ujistil, že vakcína není a nebude povinná. Jako očkovací pas. „Je to způsob, jakým se Evropská unie, kam patříme a chceme patřit, snaží pomáhat těm, kdo cestují. Je jistě jednodušší jít ven s kartou v kapse, než nechat provést vyšetření před každým hraničním přechodem,“ uvedl v Poslanecké sněmovně ministr Jan Blatný.

Podle Blatného má očkovací průkaz sloužit pouze k usnadnění cestování. „Jako mnoho z vás si pamatuji dobu, kdy jsme čekali na hranici, tehdy ještě s ostnatým drátem, a překračování hranice bylo něco, co si mnozí z nás nedokázali vůbec představit. Nyní je to všechno jiné a dokonce i v současné epidemiologická situace, měla by lidem usnadnit cestování. Nic víc, nic méně, “zdůraznil ministr.

„Obecně platí, že tyto„ pasy “pro některé země platí i dnes. Pokud nejste očkováni, nepustí vás tam. Je proto možné, že země s vysokou mírou zaočkovanosti a pod kontrolou covid-19 zabrání příjezdu infikovaných. To platí i dnes, kdy dojíždějící musí mít negativní test. Varianta negativního testu může být covid pas. Ulehčí život dojíždějícím a mnoha lidem cestujícím do zahraničí. Může to být tedy užitečné nástroj, který pomůže mnoha lidem, “uvedl lékař a poslanec Vlastimil Válek (TOP 09).

Mezinárodní karta proto není nic nového. Cestování do některých oblastí zahrnuje očkování a záznam o jeho provádění v mezinárodně platném a uznávaném průkazu. Očkování při cestách do zahraničí provádějí specializovaná pracoviště – očkovací centra a cestovní medicína.

Karta zaznamenává údaje nejen o povinném očkování, ale na vyžádání je také možné zadat údaje o pravidelném a doporučeném očkování, jelikož údaje o očkování vyžadují některé státy při vstupu na jejich území nebo při delším pobytu. Cena za vydání mezinárodní karty se pohybuje kolem 120 korun.

Plány na vytvoření cestovního pasu byly zde již na jaře

Na jaře byl místo očkovacího pasu jiný plán, „pas pasivní“. Právě s ním to mělo být cestovat do zahraničí. S myšlenkou tehdy přišel chorvatský ministr cestovního ruchu Gari Cappelli. Jednalo se o návrh na zavedení systému jakési „covid passport“, který by se stal lékařským cestovním dokladem uznávaným v celé Unii.

Podle Cappelliho by ji občané EU mohli používat na cestě z / na dovolenou, v letecké, silniční, železniční a námořní dopravě. Nakonec však podrobnosti nikdy nebyly zveřejněny.

Evropská komise však uvažuje o společném očkovacím průkazu od roku 2018. Studie proveditelnosti týkající se vývoje společného očkovacího lístku EU začala v loňském roce a návrh společného očkovacího dokumentu se očekává v roce 2022.

Jak hlasovaly Češi o očkování

Napište do komentářů zda- li byste se nechali očkovatPokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Politika

Hamáček prozradil proč se Česko dostalo tak rychle do hororové situace

Ministr Vnitra Jan Hamáček je známí tím, že patří ve vládě mezi ty přísnější ve vládě. Přiznává, že se Česká Republika dostala na žebříček nejhoršího státu co se týče pandemie.

Hamáček poukazuje na důvody, proč se to tak rychle všechno stalo. Startérem všech problémů vidí v premiérovi Andrejovi Babišovi Mimo jiné šlo o neochotu pana premiéra používat standardní metody krizového řízení a místo nich vytvářet různé ad hoc instituce, které nefungují vždy ideálně,” Vysvětlil situaci Hamáček

V poslední době se také hodně mluví o tom, že se ve vládě budou dít větší změny a to přesně mezi sociální demokracií a hnutím ANO, kdyby post získala ČSSD, která by měla na starost získání nového ministra zdravotnictví, kterého Babišova strana dlouhodobě nedokáže dobře vybrat.

“Kdyby k výměně resortů zdravotnictví za zahraničí došlo, ČSSD by byla schopna nabídnout několik velmi kvalitních kandidátů na ministra zdravotnictví, ať je to Miloslav Ludvík, Jiří Běhounek, či několik dalších zkušených ředitelů nemocnic,” Dodal Jan Hamáček.

Reorganizaci na postu ministra zdravotnictví také schvaluje prezident Miloš Zeman. Současný ministr Jan Blatný je ale zároveň poslední zárukou toho, že se v Česku začne očkovat neschváleným Sputníkem

Pokračovat ve čtení

Politika

Policie začne důkladně kontrolovat lidi v karanténě a izolaci. Ministři Blatný a Hamáček varovali, co hrozí za porušení těchto opatření

Ministr vnitra Jan Hamáček uvedl, že policie bude důkladně kontrolovat lidi v karanténě a izolaci. Seznam bydlišť a lidí dostanou od krajské hygienické stanice. Něco podobného mělo nastat už minulý rok ale nebylo to možné kvůli GDPR.

„Policie bude dostávat seznamy od krajských hygienických stanic a vykonávat intenzivní kontroly,“ Vysvětlil vicepremiér s tím , že to může dost pomoct zastavit šíření nákazy a porušení těchto bude tvrdě trestáno. Lidem, kteří nebudou zůstávat na nahlášeném místě hrozí soud!

Ministr zdravotnictví Jan Blatný dodal, že lidi, kteří budou přistižení venku, budou obvinění z šíření nakažlivého viru.

Výjimku mají lidi co postoupili očkování. Musí ale být po druhé dávce vakcíny a musí to být minimálně 14 dní po aplikaci. Podmínkou je certifikát.

Izolaci jsou nuceni podstoupit lidé, kteří byli v kontaktu s nakaženou osobou a nemají žádné příznaky. Do izolace musí rovněž lidé u kterých byl koronavir potvrzen.

Pokračovat ve čtení

Politika

Moje dcera má 2 maminky a toto vzkazuji poslancům kteří podpořili návrh bránicí rodičovství lidem stejného pohlaví

Marian Kotleba , krajně pravicový slovenský politik, prosadil návrh zákona, který brání partnerem stejného pohlaví stát se rodiči . Návrh podpořila kromě politické strany ĽSNS i strana SME Rodina a někteří členové strany OĽaNO.

Návrh zákona uvádí, že rodinu mají tvořit výlučně dva lidé jiného pohlaví, tedy muž jako otec a žena jako matka .

Jako reakci na návrh zákona zveřejnila aktivistka Lucia plovákovým příspěvek na svém instagramovém účtu, ve kterém píše: ,, Původně jsem se nechtěla vracet k traumatizující hlasování o fašistickém návrhu. ”

Aktivistka v příspěvku pokračovala slovy, že nakonec se rozhodla reagovat na základě reakce koaličních poslanců a poslankyň, kterým byla položena jednoduchá otázka – č i by měly být párům stejného pohlaví odebrány děti .

Aktivistka a zároveň matka, která vychovává dítě spolu s jinou ženou, v příspěvku uvedla, že poslanec Čepček se této otázce vyhnul, protože netuší co s takovými dětmi udělat. Poslanec Martin Borgula na tuto otázku odpověděl:

“Jsme rodina je proti adopcím dětí homosexuálními páry, hnutí od počátku své existence prosazuje principy tradiční rodiny. Proto za tento návrh hlasovalo. ”

Aktivistka na základě jejich odpovědí zveřejnila veřejný dopis všem koaličním poslancům a poslankyň:

” Píši Vám jako člověk, kterého se tento návrh bytostně dotýká. Píši Vám jako jedna z několika set tisíc LGBTI lidí, kteří na Slovensku žijí.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zdraví14 hodinami před

Domácí očista tlustého střeva k uvolnění toxického odpadu z tlustého střeva

Smrt začíná v tlustém střevě a nezdravé tlusté střevo je příčinou mnoha zdravotních problémů. Očištění tlustého střeva je jednou z...

Zajímavosti14 hodinami před

Zubařova žena mě naučila, jak odstranit zubní kámen a vybělit zuby za 4 minuty

Takový nepříjemný jev, jako je zubní kámen, se objevuje v důsledku nesprávné nebo nepravidelné ústní hygieny nebo zhoršeného metabolismu. A...

Zdraví14 hodinami před

Děsivé zjištění! TOTO vám prozradí vaše výkaly o vašem zdraví

Pokud jde o toaletní návyky, jen málo lidí o tomto tématu rád mluví – alespoň ti ve věku nad čtyři...

Stalo se14 hodinami před

Osmiletý kluk vyskočil z okna v 9. patře a utíkal před rodiči

Osmiletý ukrajinský chlapec vyskočil z okna z bytu svých rodičů v devátém patře a podle Daily Mail nezvládl týrání. Chlapec...

Zajímavosti14 hodinami před

Děsivé varování lékařů: nečekaný příznak koronaviru. Projevuje se hlavně u mladých lidí

Mnoho lidí si kvůli COVID-19 začalo stěžovat na parosmii. Co je tohle? Nepříjemná nemoc, kterou by nikdo z nás nechtěl...

Bizardní15 hodinami před

Puberťáci znásilnili svojí spolužačku fixou a nahráli video na internet

Teenageři zveřejnili na sociální sítě fotografie a videa z večírku, kde se školačka stala předmětem sexuálního násilí. Na fotografiích jsou...

Zdraví15 hodinami před

Infarkt se u žen projevuje úplně jinak: 5 zásadních a nečekaných příznaků, které nikdy neignorujte

Sue Palmerová se probudila s těžkou nevolností. Žena začala zvracet, ale zmátla ji obvyklou otravou a šla spát. Její manžel...

Zajímavosti1 dnem před

Velmi nebezpečná nemoc útočí na všechny alarmující rychlostí

Počet lidí trpících lymskou boreliózou se za posledních 12 let čtyřnásobně zvýšil, varuje miliardář John Caudwell. Lymskou boreliózu nelze podceňovat....

Zajímavosti1 dnem před

Děsivé proroctví Baby Vangy, které se naplní ze dne na den!

Vanga, slepá žena, která viděla budoucnost, nás na všechno varovala. Ale byli jsme slepí. 2021 – Čína se stává novou...

Zajímavosti1 dnem před

Ve chvíli kdy spojíte obě ruce a podíváte se, jak jsou řádky uspořádány – vypovídá to o vás víc, než si myslíte!

Zkontrolujte čáry na obou rukou. Musí být rovnoměrně rozmístěny, aby bylo možné posoudit, zda jsou podobně spojeny na levé a...

Oblíbené