Zajímavosti

Efektivní pomoc, díky které vaší orchideje narostou nové, zdravé kořenyMilovníci orchidejí si dobře uvědomují, že jejich zbožňovaná rostlina je někdy rozmarná. Stačí mírná odchylka od normy či napadení škůdci a uhynutí nebo zvadnutí orchideje je na světě. Inspirujte se metodou, která ve všech případech pomůže orchideje vypěstovat si silné kořeny a krásné barevné květiny.

V první řadě musí být orchidej vybrána ze starého květináče. Zkontrolujte, zda ji nenapadlo nějaké plísňové onemocnění nebo zda nemá mrtvé kořeny. Pokud ano, seřízněte je, zdravé kousky opláchněte a aplikujte na ně pomocí rozprašovače roztok z peroxidu vodíku (1 polévková lžíce na láhev rozprašovače). Nechte to přes noc vysušit v prázdném květináči. Můžete to takto ponechat i celý den.

Druhým krokem k vytvoření kořene orchideje je namočení do speciálního roztoku. Do prostorné nádoby, kde je orchidej umístěna spolu s kořeny (ve vodě jsou pouze kořeny), nalijte 2 litry teplé vody. Do roztoku následně přidejte třísloviny. Nejjednodušším způsobem je použít běžné čajové sáček (čistý černý čaj). Sáček jen chvíli podržte, aby se voda mírně zbarvila, jako na fotografii níže. Do téže vody přidejte 5 kapek citronové šťávy a 10 kapek jakéhokoli přírodního růstového stimulátoru a kořenového přípravku. Během této doby by už voda měla mít pokojovou teplotu – což je pro orchideu nejlepší. Vysušenou orchideu vložte kořeny do vody a nechte působit jednu hodinu, ne více.

Po uplynutí této doby nechte orchideje opět přes noc nebo den sušit v prázdných květináčích. Horní část jemně zakryjte kapsami.

Posledním, třetím krokem je vytvoření příznivého prostředí pro zakořenění. Budete potřebovat rašeliník, předem namočený a vytištěn od přebytečné vlhkosti, a prostorné kapsička na zip. Vložte orchideje do malých květináčů (prázdných) a vložte je do kapsy na zip.

Mezi dva květináče rozložte vlhký rašeliník (nebo kolem jednoho, pokud je velký a orchidej je jen jedna). Nyní téměř úplně zavřete sáček a do malého otvoru foukněte vzduch. Nyní ho už úplně zavřete. Nafouknutím sáčky jste vytvořili přirozené prostředí pro stimulaci kořenů.

Umístěte orchideu na teplé a světlé místo bez přímého slunečního záření po dobu jednoho týdne. Nechte ji tak, nemusíte už nic dělat. Jestliže orchidej během této doby nepřinese dostatečný počet kořenů, opakujte postup s máčením v roztoku, sušením a umístěním do kapsy na zip ještě 1-2 krát, dokud orchideje nenarostou kořeny. Funguje to na 100%!Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video11 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti11 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video11 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti11 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor11 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video11 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti11 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video11 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti11 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy11 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené