Stalo se

Důchodce dostal práci v supermarketu. O dvě hodiny později ho propustili z neobvyklého důvodu!“Dobrý den, vítám Vás ve Wal-Martu. Krásné děti! To jsou dvojčata? “Chtěl jen začít konverzaci, protože i když si děti byly podobné, každé z nich bylo evidentně v jiném věku.

“Jasně, že ne. Staršímu je 9 a mladšímu je 7 let. Jak jste si sakra mohl myslet, že to jsou dvojčata?! Jste snad slepý nebo blbý?! “Odpověděla žena.

“Ne, nejsem ani slepý, ani hloupý, madam. Jen nemůžu uvěřit, že by šel s Vámi nějaký muž do postele více než jednou. Přeji Vám hezký den a děkujeme, že jste si vybrala síť supermarketů Wal-mart! ”

Manažer musel staršího pána ihned propustit. Internet se rozdělil na 2 tábory. A vy? Co si myslíte o jeho reakci? Pokud souhlasíte s tím, že ženu tímto upozornil na nevhodné chování – sdílejte tento vtipný příběh s vašimi přáteli na Facebooku!Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Stalo se

Vynikající zprávy ze zahraničí! Tato vakcína překonala i Pfizer: Počet nakažených rapidně klesl

Konečně dobré zprávy. Podle nové studie skotského úřadu počet lidí, kteří potřebovali čtyři týdny po očkování první dávkou vakcíny od AstraZeneca hospitalizaci, klesl o 94 procent. Tato vakcína překonala i Pfizer. Všechny vakcíny jsou bezpečné.

Nová studie Edinburské univerzity a Skotského úřadu veřejného zdravotnictví ukazuje, že počet lidí, kteří potřebovali čtyři týdny po očkování první dávkou vakcíny od AstraZeneca hospitalizaci, klesl o 94 procent.

Překonala i Pfizer

Vakcína od společnosti AstraZeneca tak překonala i vakcínu od společnosti Pfizer, při níž byl po první dávce pokles hospitalizaci o 85%. “Jsou to vynikající zprávy, které potvrzují, že vakcína od AstraZeneca má horší reputaci jako reálné výsledky. Všechny vakcíny, které schválí Evropská léková agentura, jsou bezpečné a účinné,” uvedlo ministerstvo zdravotnictví na sociální síti Facebook.

Učitelé, učitelky a další pedagogičtí pracovníci se mohou registrovat na očkování prostřednictvím formuláře, který najdou na webu ministerstva školství . Je však pravdou, že při vakcíně od společnosti AstraZeneca eviduje Státní ústav pro kontrolu léčiv více hlášení o vedlejších účincích.

Hlášení o vedlejších účincích u jednotlivých vakcín:
Pfizer – 965 hlášení (365 182 apikovaných vakcín)
Moderna – 17 hlášení (20 947 aplikovaných vakcín)
AstraZeneca – 536 hlášení. (33 446 aplikovaných vakcín)

Nejčastěji hlášené příznaky jsou zvýšená teplota, bolest hlavy, pocit nemoci nebo bolest v místě vpichu, které po 1 – 2 dnech pominou. Tyto nežádoucí účinky jsou znakem toho, že vakcína funguje a netřeba se jich obávat.

Vakcíny jsou bezpečné

Každý lék zda vakcína má i své vedlejší (nežádoucí) účinky, které se nemusí projevit u každého. Vakcíny proti COVID-19 mají srovnatelné vedlejší účinky jako jiné registrované vakcíny. Úkolem těchto vakcín je vyvolat imunitní odpověď a připravit lidský organismus na obranu vůči infekci, kterou způsobuje koronavirus SARS-CoV-2. Průvodním projevem reakce imunitního systému mohou být vedlejší účinky, z nichž většina je očekávaná a přirozená, protože vyplývá z požadované odpovědi organismu na podání cizorodých látek.

“Z medicínského hlediska jsou pro nás znakem, že organismus na vakcínu zareagoval a spustil reakci imunitního systému,” uvedlo ministerstvo vnitra. Popis a frekvence výskytu vedlejších účinků jsou uvedeny v příbalovém letáku.

V souladu s ním se mohou po očkování COVID-19 Vaccine AstraZeneca vyskytnout vedlejší účinky v takové frekvenci:

Velmi časté (více než 1 z 10 osob): citlivost, bolest, teplo, svědění nebo podlitiny v místě vpichu, pocit vyčerpanosti (únava) nebo celkový pocit nemoci, zimnice nebo pocit zvýšené teploty, bolest hlavy, pocit nevolnosti (nauzea), bolest kloubů nebo svalů.

Časté (méně než 1 z 10 osob): otok nebo zarudnutí v místě vpichu, horečka (> 38 ° C), nevolnost (zvracení) nebo průjem.

Méně časté (méně než 1 ze 100 osob): ospalost nebo závrať, nechutenství, zvětšené lymfatické uzliny, nadměrné pocení, svědění kůže nebo vyrážka.

Takové nežádoucí účinky odezní do několika dnů a většinou nevyžadují návštěvu lékaře. Pro snížení teploty či na zmírnění bolesti lze užít některý z volně prodejných léků (např. S obsahem ibuprofenu, paracetamolu, kyseliny acetylsalicylové). Po očkování se doporučuje oddechový režim, vyhýbání se fyzické aktivitě a dostatečný příjem tekutin bez obsahu alkoholu. “Vedlejší účinky nejsou důvodem k tomu, abychom vakcínou přestali očkovat nebo aby se člověk nezaočkoval druhou dávkou. Hlášeny podezření na vedlejší účinky na Slovensku iv EU jsou v souladu s informacemi uvedenými v příbalovém letáku a nijak nezpochybňují bezpečnost vakcíny,” dodalo zdravotnictví.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Hygienici varují před výrobky na čištění rukou: Obsahují olovo!

Úřad veřejného zdravotnictví upozorňuje Slováků na nebezpečné výrobky, které se právě během pandemie koronavirus spotřebovávají ve velkých množstvích . Je však nutné zbystřit pozornost, přičemž vybrané produkty neprošly kontrolou, protože se v nich našel nebezpečný kov!

Hygienici varují spotřebitele před výrobky, které byly podrobeny kontrole s katastrofálními výsledky. V prvním případě jde o ,, Handreiniger Citrus Duft (BZV. Citrus Power) – výrobek na čištění rukou, značka: LINDA, čárový kód: EAN 4400086010034, země původu: Německo “.

výrobní dávky

Analýze se podrobili také výrobky v 3 až 10 litrových nádobách s barevnou etiketou a popisem ,, PURUS-krém na čištění rukou ” . V obou výrobcích prokázalo nadměrné množství olova, což je v rozporu s nařízeními Evropského parlamentu a Rady ES.

Nebezpečný kov má však vážný vliv na organismus, protože může způsobit psychické poruchy, rakovinu, neplodnost či agresivitu v chování. ,, Zvýšený obsah olova byl zjištěn v surovině kaolin. Z tohoto důvodu výrobce nařídil stažení výrobků z trhu i od spotřebitelů. Je možné, že uvedené výrobky se nacházejí také v České republice, ” uvedl hlavní hygienik v oficiálním stanovisku .

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Na COVID-19 umírá stále více mladých lidí: Odborník vysvětlil důvod!

Česko eviduje denně stovky nových nakažených i obětí onemocnění COVID-19 . Podle odborníků jsou nejvíce ohroženými skupinami právě senioři a lidé s vážnými respiračními onemocněními. Nejnovější údaje však ukazují, že smrtícímu viru stále více podléhají mladší Češi.

Zatímco v prosinci minulého roku podlehlo koronavirus 1 416 lidí, v lednu tohoto roku již došlo k výraznému nárůstu, protože těžký boj nezvládlo 1 863 pacientů. Analýza věkových kategorií obětí však ukázala, že umírají stále více mladší Slováci. ,, Více umírají mladší. Mezi muži stoupl podíl obětí mladších 65 let z 19% na 24%. Mezi ženami je to z 9% na 14%, ” uvedl na sociální síti uznávaný výzkumník Martin Šuster.

Nárůst nakažených mužů je tak ve věku do 55 let a největší počet žen, které bojují s těžkým průběhem onemocnění, je ve věku mezi 45 až 49 rokem. Odborník však upozornil, že důvodem není očkování seniorů, které momentálně probíhá.

Šuster má podezření, že důvodem je britská mutace koronavirus a přeplněná kapacita Slovenská nemocnic. ,, Odhadujeme, že podíl britské mutace se během ledna zvýšil z asi 20% na 73%. Britská mutace je infekčnejšia i smrtelnější – a asi ještě více pro mladé. Druhé podezření je na kapacity nemocnic – v prosinci měli ještě více prostoru věnovat se mladším a zachránit je, teď už není čas na nikoho, ” vysvětlil.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Stalo se16 minutami před

Vynikající zprávy ze zahraničí! Tato vakcína překonala i Pfizer: Počet nakažených rapidně klesl

Konečně dobré zprávy. Podle nové studie skotského úřadu počet lidí, kteří potřebovali čtyři týdny po očkování první dávkou vakcíny od...

Celebrity19 minutami před

Smutek zahalil filmový svět: Do nebe odchází britský herec, skonal klidně s rodinou

LONDÝN – Ve věku 80 let zemřel ve středu britský herec Ronald Pickup. Podle stanice BBC, která se odvolává na...

Stalo se24 minutami před

Hygienici varují před výrobky na čištění rukou: Obsahují olovo!

Úřad veřejného zdravotnictví upozorňuje Slováků na nebezpečné výrobky, které se právě během pandemie koronavirus spotřebovávají ve velkých množstvích . Je...

Nezařazené29 minutami před

Bagárová vypenila: Pokud děláte TOTO, zasloužíte si pořádnou výchovnou facku!

Monika Bagárová, jedna z nejkrásnějších žen domácího showbyznysu a hrdá maminka dcerky Rumia, působí za všech okolností příjemným dojmem. Při...

Zajímavosti32 minutami před

NOVÁ mutace koronavirus odhalena: Vědci zjistili, že je …!

Vědcům z univerzity v Mexiku se podařilo odhalit novou mutaci koronavirus, která se objevila ve více zemích světa. Profesor z...

Stalo se36 minutami před

Na COVID-19 umírá stále více mladých lidí: Odborník vysvětlil důvod!

Česko eviduje denně stovky nových nakažených i obětí onemocnění COVID-19 . Podle odborníků jsou nejvíce ohroženými skupinami právě senioři a...

Zajímavosti20 hodinami před

Rodiče nechali dítě se psem. Podívejte se, co našli, když se vrátili!

Skutečnost, že pes je nejlepší přítel člověka víme už od nepaměti. Tyto děti jen dokazují, že takové přátelství jsou opravdu...

Zajímavosti20 hodinami před

Klinická smrt mu odhalila tajemství života: Z tohoto vám přejde mráz po celém těle

Coby Kadima se pro zahraniční média rozhovořil o zážitku, který přežil v roce 1972. Měl jen patnáct let, a když...

Zajímavosti20 hodinami před

Jak ho má velkého? To zjistíte podle měsíce, ve kterém se narodil.

Líbí se vám nějaký muž a přemýšlíte o tom, jaké to s ním asi bude v posteli? Zážitek v posteli...

Kvízy1 dnem před

6 logických hádanek, které vám nedají spát, dokud je nevyřešíte!

Moderní člověk má dnes k dispozici mnoho různých internetových kvízů, her a dalších způsobů, jak potrápit svůj mozek. Zatímco dříve...

Oblíbené