Zajímavosti

DOMÁCÍ TRIK, jak vyčistit a odmastit sklo na troubě zevnitř: Nemusíte nic rozebírat – rychlé a snadné!Ačkoliv dáváte při pečení jídla v troubě pozor, vždy se časem ušpiní a zamastí. Během pečení se pára z jídla šíří a nečistoty se hromadí na stěnách, dvířkách i na vnitřním skle. Zde je několik jednoduchých tipů ze stránky youtube, které vám při čištění trouby pomohou!

Voda a saponát

Nic není lepší, než voda smíchaná s neutrálním saponátem na nádobí. Odstraní nečistoty i mastnotu. Udělejte základní čištění pomocí houbičky a saponátu, následně odstraňte pěnu vlhkým hadříkem a dokončete suchým hadříkem. Pokud je vaše trouba příliš znečištěna, potom dočistěte troubu podle některého z následujících postupů.

Pasta ze sody

První tip je pasta z oblíbené sody , kterou je dobré mít vždy po ruce. Je totiž skvělým pomocníkem v domácnosti. Pastu si připravíte pomocí sody a vlažné vody.

Stačí jen promíchat vodu se sodou na hustší konzistenci, aby nestékala. Poté pomocí čistícího kartáče naneste pastu na celou vnitřní stranu skleněných dvířek a jemně rozetřete. Dejte pozor , aby se pasta nedostala na těžko dostupná místa, jako jsou například skleněné vložky.

Pastu nechte působit nejméně 20 minut , potom ji odstraňte vlhkým hadříkem nebo vlhkou houbou. Nakonec ještě vytřete dosucha.

Pasta ze sody a octa

Pokud se vám nepodařilo ze skla trouby odstranit všechny nečistoty pouze pomocí sody, vylepšete pastu tak, že vodu ještě trochu zahřejte a přidejte trochu octa. V takovém případě také přidejte více sody, abyste zachovali konzistenci pasty a zabránili její stékání.

Pastu naneste dokud je voda ještě teplá a dobře rozetřete. Nechte působit nejméně 20 minut , potom očistěte jemnou stranou houbičky a osušte.

Jak vyčistit vnitřek skleněných dvířek?

Čištění vnitřních částí trouby je docela jednoduché. Jak se však dostat k této části? Existuje jednoduchý způsob, závisí to však také od modelu vaší trouby.

Některé dvířka je třeba odšroubovat, ty modernější už mají tlačítko nebo bezpečnostní zámky, které uvolní sklo zevnitř a mají přístup dovnitř.

Jak vyčistit sklo trouby v dvířkách, které nelze otevřít?

Pokud se dvířka na vaší troubě nedají uvolnit, existuje alternativa, jak je vyčistit. Budete však potřebovat nástroj, pomocí kterého dosáhnete na nečistoty, nahromaděné mezi sklem.

1. krok

Vezměte si starý drátěný věšák, velmi savou hadřík a gumičku. Vyjměte věšák a natáhněte drát , dokud nebude vypadat jako prodloužený háček.

2. krok

Pomocí gumičky upevněte na háček hadřík a ujistěte se, že dobře drží.

3. krok

Otevřete dvířka trouby a nechte je ve svislé poloze. Uvnitř by měla být mezera ze spodní strany přes kterou aplikujete čisticí roztok.

4. krok

Příprava odmašťovacího roztoku: v misce smíchejte teplou vodu, lžíci jedlé sody, půl šálku octa a lžíci soli. Dobře protřepejte.

5. krok

Do tohoto roztoku ponořte hadřík, pak ji vložte přes mezeru mezi sklo a potřete po celé ploše skla, abyste odstranili všechny nečistoty. Pokud je to nutné, nechte roztok několik minut působit.

6. krok

Nakonec vyberte znečištěnou hadřík z trouby, vyměňte ji za čistou a znovu upevněte. Postupujte stejně a sklo vytřete do sucha. Hotovo.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video12 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti12 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video12 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti12 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor12 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video12 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti12 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video12 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti12 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy12 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené