Zdraví

Děsivé zjištění! TOTO vám prozradí vaše výkaly o vašem zdravíPokud jde o toaletní návyky, jen málo lidí o tomto tématu rád mluví – alespoň ti ve věku nad čtyři roky. Uveďte výkaly – a ti, kteří chtějí mluvit, jsou vyhozeni, nebo se v menší míře objeví podivný výraz, nervózní smích a vtipy o „příliš velkém množství informací“.

Ale vaše výkaly jsou důležitý problém, který si zaslouží vážnou pozornost, bez ohledu na „faktor fu“. Koneckonců, pokud nebudete dávat pozor na to, co zbylo na toaletě, jednoduše spláchnete své zdraví do kanalizace!

Věděli jste, že průměrný člověk vyprodukuje asi pět tun stolice za celý život? Ukazuje se, že z této hory odpadu se lze naučit spoustu užitečných věcí.

Tvar, velikost, barva a další vlastnosti výkalů mohou hodně napovědět o vašem celkovém zdraví, o tom, jak funguje váš gastrointestinální trakt, a dokonce vás vést v souvislosti s vážnými nemocemi, které můžete mít – například infekce, zažívací potíže atd. dokonce rakovina. Výkaly přicházejí téměř v každé barvě duhy … a prosím, odpusťte mi, že ve stejné větě používám slova výkaly a duhy.

Ačkoli se „normální“ stolice může lišit barvou, konzistencí a tvarem, stále existují aspekty, které je třeba okamžitě konzultovat. Z tohoto úhlu pohledu budeme v následující recenzi hovořit o tom, co je na toaletě normální a co ne.

Co je normální stolice?

Vaše stolice je ze 75 procent tvořena vodou. Zbytek je páchnoucí kombinací vlákniny, živých a mrtvých bakterií, různých buněk a hlenu. Vlastnosti vaší stolice vám řeknou, jak šťastný a zdravý je váš zažívací trakt – barva, vůně, tvar, velikost, dokonce i zvuk, kterým stolice klesá do vody, a dokonce i to, zda jde pod vodu nebo zůstává na povrchu – všechny tyto důležité a relevantní informace.

Bristolská stoličková stupnice je užitečný nástroj, který vám pomůže pochopit stav věcí. V ideálním případě by vaše stolice měla odpovídat typům 3, 4 a 5, od „klobásy nebo hadího masa s měkkým a hladkým povrchem“ po „měkké hrudky, které snadno procházejí konečníkem“. Typ 4 je zlatá střední cesta.

Vlákno dodává stolici objem a působí jako lepidlo, aby se stolice nerozpadla. Měkká stolice, ale nikoli průjem, může být spojena s intolerancí laktózy, umělými sladidly (sorbitol a splenda) nebo reakcí na fruktózu nebo lepek.

Podívejte se, poslouchejte a voněte – a poté se umyjte

Podíváte se tedy na toaletu: je tam všechno v pořádku? Následující tabulka vám pomůže zjistit, co hledat, abyste si zbytečně dělali starosti. Samozřejmě existuje řada známek, které MUSÍ znepokojovat, a jsou tam také uvedeny. Pokud jsou změny stolice doprovázeny bolestmi břicha, sdělte to svému lékaři.

Cítí zápach z křesla?

Pokud má vaše stolice extrémně nepříjemný zápach, nelze to ignorovat. Mám na mysli vůni, která je mnohem horší než obvyklý zápach zápachu výkalů. Fetidní stolice mohou být spojeny s řadou zdravotních problémů, jako jsou:

Malabsorpce

Celiakie

Crohnova nemoc

Chronická pankreatitida

Cystická fibróza

Cystická fibróza (CF) je stav způsobený vadným genem, který způsobuje, že tělo produkuje abnormálně hustý lepkavý hlen, který se hromadí a způsobuje život ohrožující plicní infekce a závažné zažívací potíže. Většina případů CF je diagnostikována před dosažením věku 2 let, takže tento problém je častější u kojenců a malých dětí.

Jelikož se věnujeme věcem, které páchnou, zapamatujme si plyny. Je normální vypouštět plyn (plynatost) . Je to nejen normální, je to také známka toho, že biliony pracovitých střevních bakterií dělají svou práci dobře. Lidé uvolňují plyny v průměru 14krát denně – od 0,5 do 2 litrů! 99% plynu je bez zápachu, takže možná ani nevíte, že se to děje. Přemýšlejte – kdyby nebylo toho, praskli bychom jako balónky!

Zácpa a průjem

Zpracování potravy na výkaly a jejich vyloučení trvá v průměru 18 až 72 hodin. Pokud se tato doba výrazně zkrátí, objeví se průjem, protože střeva nemají čas absorbovat veškerou vodu. Naopak, pokud se tato doba prodlouží, může dojít k zácpě, protože se absorbuje příliš mnoho vody, což způsobí, že stolice ztvrdne a vyschne.

Zácpa je definována jako namáhavá stolice s tvrdou a suchou stolicí; současně se zpravidla snižuje frekvence stolice. Napínání je neobvyklé, stejně jako pocit neúplného vyprazdňování, nadýmání, křečí nebo letargie po vyprázdnění. Ve věku nad 65 let se riziko zácpy významně zvyšuje.

Chronická pokročilá zácpa může způsobit zablokování stolice, což je vážný zdravotní stav. Laxativa je třeba se vyhnout za každou cenu a používat je pouze jako poslední možnost.

Jak dosáhnout dokonalé střevní motility

Většině gastrointestinálních problémů lze předcházet nebo je lze vyřešit jednoduchými změnami stravy a životního stylu. Pokud máte potíže s vyprazdňováním nebo se necítíte dobře, podívejte se na následující faktory a přemýšlejte o tom, co můžete udělat pro změnu. Tyto strategie mohou pomoci předcházet zácpě nebo průjmu a také zabránit opakování.

Vylučte ze své stravy všechny zdroje lepku (nejčastější jsou pšenice, ječmen, žito, špalda a další obiloviny)

Jezte stravu, která zahrnuje celá jídla, bohatá na čerstvou biozeleninu a ovoce, které vám dodají živiny a vlákninu; většina vlákniny by měla pocházet ze zeleniny, nikoli z obilovin

Vyvarujte se umělých sladidel, přebytečného cukru (zejména fruktózy), chemických přísad, glutamátu sodného, ​​nadměrného množství kofeinu a zpracovaných potravin, které jsou všechny škodlivé pro gastrointestinální trakt

Posilte svou střevní flóru přidáním přirozeně fermentovaných potravin, jako je kysané zelí, okurky a kefír do vaší stravy (pokud máte mléčné výrobky). přidejte probiotika, pokud si myslíte, že ve stravě nedostáváte dostatek prospěšných bakterií
Zkuste zvýšit příjem vlákniny – jitrocel a čerstvě mletá organická lněná semínka stojí za zvážení (zaměřte se na 35 gramů vlákniny denně)

Udržujte rovnováhu vody – pijte spoustu čerstvé, čisté vody
Cvičení denně

Vyvarujte se farmaceutických léků, jako jsou léky proti bolesti, jako je kodein nebo hydrokodon, které zpomalují činnost střev, antidepresiva a antibiotika, která mohou způsobit různé poruchy trávicího traktu

Vyřešte emocionální problémy pomocí nástrojů, jako je EFT

Zvažte podřepu k defekaci, která napíná konečník, uvolňuje puborektální svaly a stimuluje úplné vyprázdnění střev bez stresu. Vědecky prokázáno, že zmírňuje zácpu a hemoroidy

Zkuste použít bidet

Praktickou a cenově dostupnou alternativu k toaletnímu papíru zkuste bidet. Poté je nepravděpodobné, že se vrátíte k toaletnímu papíru! To nelze srovnávat s bidetem! Bidet je mnohem měkčí a méně dráždí pokožku než papír a vaše ruce zůstanou čisté. Když jsem na služební cestě, nejvíce mi chybí bidet. Bidety miluje téměř každý, kdo je má.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zdraví

Pozor! Ženská Intimní místa: 5 neuvěřitelných faktů o ochlupení

1. Ochlupení na ohanbí bylo sběratelské
Mnohem dříve, než jste měli se svým mužem výběr sexy selfie, byli lidé nuceni vyrábět alternativní suvenýry. Například ve viktoriánské Anglii si milenci vyměňovali pramínky vlasů (uhodli jste, ne z hlavy). Tyto vlasy byly obvykle uloženy v krásných krabicích, ale někteří muži se tam nezastavili a schovali si je do klobouků. Nebudete věřit proč. Jako talismany, které zvyšují jejich mužskou sílu!

2. Z ochlupení se vyrábí paruky

V roce 1600 bylo mnoho prostitutek nuceno oholit si ochlupení z důvodu prevalence stydkých vší. Bez vlasů v oblasti bikin to však nebylo možné, pak to bylo z nějakého důvodu považováno za sexy a ženy je potřebovaly vyměnit. Stydké paruky se obvykle vyráběly z kožešin, látek nebo dokonce z bobří kůže. Je těžké si to představit, ale ukázalo se, že při natáčení se stále používá takový neobvyklý detail.

3. Stydké vlasy absorbují pachy

Existuje mnoho teorií, proč máme ochlupení, a jednou z nich je, že je potřeba absorbovat pachy. Zejména mohou absorbovat feromony a zajistit, aby vaše intimní oblast voněla pro potenciální partnery co nejatraktivněji.

4. K dispozici je stupnice pro měření intimních účesů

Ve skutečnosti existuje oficiální nástroj pro měření ochlupení. Tannerova stupnice, vyvinutá v roce 1969, popisuje pubertu adolescentů sledováním změn v primárních a sekundárních pohlavních charakteristikách, zejména ochlupení na ohanbí. V závislosti na typu a oblasti šíření vlasů má stupnice pět stupňů.

5. Začnou vypadávat s věkem.

Ve stáří je, upřímně řečeno, velmi málo pozitiv, ale jedním z nich je, že s věkem se vaše ochlupení zmenšuje a může dokonce úplně vypadnout. Je to způsobeno různými hormonálními změnami, ke kterým dochází ve stáří a dochází k nim asi u třetiny žen.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Maminka varuje ostatní rodiče poté, co najde svou dceru pokrytou drobnými klíšťaty

Klíšťata jsou v letních měsících nekontrolovatelná. Jak teploty stoupají, začínají se rojit, dávají o sobě vědět a hledají lidi a zvířata kousat.

Je obzvláště důležité, aby si rodiče byli vědomi klíšťat a nebezpečí, která představují.

Klíšťata mohou být pro děti potenciálně velmi nebezpečná, zejména proto, že tito mladí mají tendenci bloudit a ocitnout se na místech, která klíšťata obývají.

Než tedy své děti necháte běhat venku letos v létě, přečtěte si tento příběh sdílený na Facebooku jako varování od matky z Ohia.

Beka Setzer se vydala na stránku sociálních médií, aby vyprávěla příběh o tom, co se její dceři loni stalo.

Emmalee, které byly v té době jen tři roky, si vzrušeně hrála s postřikovačem před jejím domem a měla výbuch.

Když se vrátila ke svému obvyklému odpolednímu spánku, Setzer se začal dívce převlékat.

Tehdy si všimla, že po jejích zádech a těle bylo roztroušeno několik zvláštních malých černých teček, které vypadaly téměř jako špína.

Setzer si myslel, že je to jen špína, a jednoho z nich setřel, ale uvědomil si, že neodcházejí správně.

Podívala se blíže a zděšeně zjistila, že tečky vypadaly jako malé malé brouky, které se držely Emmalee na kůži.

Tehdy si uvědomila, že jsou to klíšťata – a bylo jich po celém těle více než 150.

Dalších 90 minut strávilo pomalu vybírání a odstraňování všech těchto teček z kůže její dcery.

Setzer jednal rychle. Poté, co odstranila všechna dětská klíšťata, vložila Emmalee do vany a poté ještě několikrát provedla další vany, než jí dala Benadryl.

Poté se přesunula, aby umývala veškeré ložní prádlo, které Emmalee používala, aby zajistila, že budou pryč.

Stručně řečeno, podnikla všechny nejlepší kroky potřebné k udržení své dcery v bezpečí a fungovalo to – Emmalee byla v pořádku.

Ale protože letos viděla více klíšťat, usoudila, že sdílení těchto informací na Facebooku může potenciálně pomoci dalším rodinám a zvýšit povědomí o nebezpečích klíšťat v této sezóně.

Podle Centra pro kontrolu nemocí se klíšťata aktivizují během měsíců dubna až září.

Abyste se vyhnuli kousnutí klíšťaty, měli byste se vy a vaše děti vyhýbat huňatým oblastem nebo zalesněným oblastem, zejména těm, kde je hojný podestýlka a vysoká tráva.

To samozřejmě neznamená, že musíte své turistické výlety zrušit – stačí říct po značených stezkách a neodchylovat se příliš daleko od jejich velikosti.

Měli byste také použít repelent proti hmyzu na pokožku a oblečení sebe a své rodiny.

Nejlepší druhy pro nejlepší bezpečnost klíšťat jsou ty, které mají o 20% více Picaridinu, DEET nebo IR3535.

Při nasazování těchto repelentů se vyhněte očím, ústům a rukám svých dětí.

Pokud potřebujete odstranit všechna klíšťata, která se zachytila ​​na vašem dítěti, vezměte pinzetu a pomocí ní uchopte tělo klíštěte co nejblíže pokožce.

Buďte trpěliví, když neustále vyvíjíte tlak a táhnete nahoru, aniž byste je trhali nebo kroutili, abyste je oddělili. Poté byste měli klíště nakapat do alkoholu a kousnutí očistit vodou a mýdlem.

Všimněte si, že i menší, nezralá klíšťata mohou být nebezpečná – zejména proto, že mají vyšší riziko přenosu lymské boreliózy.

Buďte v létě v bezpečí a buďte ve střehu!

Zdroj: elayhero.com

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Existuje zázračný alkohol, který vám pomůže za několik dní zhubnout. Víte, který to je ?

Každý, i ten největší abstinent, se výjimečně oddává malé sklenici nebo kapce alkoholu, alespoň při přípitku při zvláštních příležitostech. Existuje však alkoholický nápoj, který vám nijak neublíží, naopak vám pomůže zhubnout a hlavně vám zaručeně odbourá cholesterol v krvi.

Pokud jste milovníky dobrého suchého červeného vína, blahopřeji vám k vaší volbě. Řada vědeckých studií prokázala, že červené víno má pozitivní vliv na funkci srdce, snižuje oxidační stres a dokonce reguluje hladinu cukru v krvi.

Kolik vína si můžeme bez výčitek dopřát?

Nic by se nemělo přehánět, dokonce ani pití vína. Hana Mojžíšová, odbornice na zdravý životní styl, uvádí, že se obecně doporučuje denní dávka 20 gramů alkoholu pro muže a 10 gramů pro ženy. To znamená, že jedna sklenice pro ženy a dvě sklenice pro muže.

Nápoj plný zdravých látek

Nejlepší volbou je červené víno, pokud si chcete večer dopřát trochu alkoholu. „I malé množství této tekutiny dodá tělu silné antioxidanty, které tělo uzdraví na buněčné úrovni,“ říká výživový poradce Martin Škába. Antioxidanty jsou látky, které chrání vaše buňky před poškozením volnými radikály. To snižuje oxidační stres, který je hlavní příčinou aterosklerózy a všech kardiovaskulárních onemocnění.

Zapomeňte na vysoký cholesterol

Drtivá většina lidí trpí vysokým cholesterolem. Pouze jedna nebo dvě sklenice červeného vína pomáhají snižovat hladinu škodlivého LDL cholesterolu a zároveň zvyšují produkci prospěšného HDL cholesterolu v těle. Vědci se domnívají, že za všechno může cenný antioxidant zvaný resveratrol, který je na toto víno bohatý. Resveratrol je samozřejmě obsažen také v bílých hroznech, ale ve velmi malém množství, proto je červené víno tak zdravé a prospěšné pro tělo.

Zhubnout a dopřát si drink?

Podle nedávné studie Purdue University v Indianě bylo prokázáno, že pikeatanol blokuje schopnost mladých tukových buněk vyvíjet se a růst. Martin Škába vysvětluje, že tato látka je účinná v boji proti přibývání na váze.

No, není to úžasné? Od nynějška si doma bez výčitek dejte sklenku dobrého červeného vína a budete zdraví a také štíhlejší.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Příběhy10 hodinami před

Věděli, že v jejich domě je ukrytý poklad. Nemysleli si však, že něco takového najdou.

Rodina z Massachusetts, USA, opakovaně kontrolovala jejich domov kvůli pokladu. Po celá desetiletí existovaly legendy, že někde v majetku bylo...

Zajímavosti11 hodinami před

Jen málo lidí ví o existenci tohoto tlačítka v troubě. Je to užitečnější, než si myslíte!

Není pochyb o tom, že některé z našich domácích prací nás mohou uvést z rovnováhy. Jedním z nich je čištění...

Video11 hodinami před

Odzbrojit porotu jí trvalo jen 3 sekundy. Výkon této malé holčičky šokoval celý svět!

Není pochyb o tom, že skutečný talent se stane jednou z milionu! Po několika představeních je těžké se vzpamatovat, protože...

Děti12 hodinami před

Žena měla porodit sedm dětí. Doktor udělal chybu. Kolik měla dětí?

25letá Malijka, která otěhotněla s několika matkami, může mluvit o zázraku narození. Případ Halima Cisse fascinoval celé Mali a přitahoval...

Zdraví1 dnem před

Pozor! Ženská Intimní místa: 5 neuvěřitelných faktů o ochlupení

1. Ochlupení na ohanbí bylo sběratelské Mnohem dříve, než jste měli se svým mužem výběr sexy selfie, byli lidé nuceni...

Příběhy1 dnem před

Od dětství snila o tom, že se stane živou Barbie. Již ve 13 letech podstoupila první plastickou operaci.

Stephanie Mülik žijící ve Švédsku, která vypadala jako panenka Barbie, provedla svou první plastickou operaci ve věku 13 let. Je...

Rodina1 dnem před

Jak krmit a koupat paterčata? Toto je den v životě matky, která se s tím každý den potýká sama.

Většina rodičů je unavená z výchovy jednoho nebo dvou dětí. Matky, které se o tyto tři starají, vyvíjejí hrdinské úsilí....

Příběhy1 dnem před

I když nemá nohy, považuje své tělo za dokonalé. Její profil na seznamce láme rekordy.

Odvaze této ženy lze závidět. Mandy Horvath v roce 2014 utrpěla strašnou nehodu, v důsledku čehož byla dívka ponechána bez...

Zajímavosti1 dnem před

Lékař otevřel ústa dítěte a okamžitě zavolal policii. Nemůžu uvěřit tomu, co mu jeho rodiče udělali.

Rodiče přivedli kojence do nemocnice. Lékaři, když viděli, co se stalo, tomu nemohli uvěřit. Dítě bylo v tragickém stavu, na...

Zajímavosti1 dnem před

Ve věku 6 let onemocněl a 68 let žije zavřený v stroji, o kterém téměř nikdo neví

20. století je velkým technologickým skokem, zejména v medicíně. Jedním z takových vynálezů byl stroj, který zachránil životy lidí. Na...

Oblíbené