Zdraví

Děsivé zjištění! TOTO vám prozradí vaše výkaly o vašem zdravíPokud jde o toaletní návyky, jen málo lidí o tomto tématu rád mluví – alespoň ti ve věku nad čtyři roky. Uveďte výkaly – a ti, kteří chtějí mluvit, jsou vyhozeni, nebo se v menší míře objeví podivný výraz, nervózní smích a vtipy o „příliš velkém množství informací“.

Ale vaše výkaly jsou důležitý problém, který si zaslouží vážnou pozornost, bez ohledu na „faktor fu“. Koneckonců, pokud nebudete dávat pozor na to, co zbylo na toaletě, jednoduše spláchnete své zdraví do kanalizace!

Věděli jste, že průměrný člověk vyprodukuje asi pět tun stolice za celý život? Ukazuje se, že z této hory odpadu se lze naučit spoustu užitečných věcí.

Tvar, velikost, barva a další vlastnosti výkalů mohou hodně napovědět o vašem celkovém zdraví, o tom, jak funguje váš gastrointestinální trakt, a dokonce vás vést v souvislosti s vážnými nemocemi, které můžete mít – například infekce, zažívací potíže atd. dokonce rakovina. Výkaly přicházejí téměř v každé barvě duhy … a prosím, odpusťte mi, že ve stejné větě používám slova výkaly a duhy.

Ačkoli se „normální“ stolice může lišit barvou, konzistencí a tvarem, stále existují aspekty, které je třeba okamžitě konzultovat. Z tohoto úhlu pohledu budeme v následující recenzi hovořit o tom, co je na toaletě normální a co ne.

Co je normální stolice?

Vaše stolice je ze 75 procent tvořena vodou. Zbytek je páchnoucí kombinací vlákniny, živých a mrtvých bakterií, různých buněk a hlenu. Vlastnosti vaší stolice vám řeknou, jak šťastný a zdravý je váš zažívací trakt – barva, vůně, tvar, velikost, dokonce i zvuk, kterým stolice klesá do vody, a dokonce i to, zda jde pod vodu nebo zůstává na povrchu – všechny tyto důležité a relevantní informace.

Bristolská stoličková stupnice je užitečný nástroj, který vám pomůže pochopit stav věcí. V ideálním případě by vaše stolice měla odpovídat typům 3, 4 a 5, od „klobásy nebo hadího masa s měkkým a hladkým povrchem“ po „měkké hrudky, které snadno procházejí konečníkem“. Typ 4 je zlatá střední cesta.

Vlákno dodává stolici objem a působí jako lepidlo, aby se stolice nerozpadla. Měkká stolice, ale nikoli průjem, může být spojena s intolerancí laktózy, umělými sladidly (sorbitol a splenda) nebo reakcí na fruktózu nebo lepek.

Podívejte se, poslouchejte a voněte – a poté se umyjte

Podíváte se tedy na toaletu: je tam všechno v pořádku? Následující tabulka vám pomůže zjistit, co hledat, abyste si zbytečně dělali starosti. Samozřejmě existuje řada známek, které MUSÍ znepokojovat, a jsou tam také uvedeny. Pokud jsou změny stolice doprovázeny bolestmi břicha, sdělte to svému lékaři.

Cítí zápach z křesla?

Pokud má vaše stolice extrémně nepříjemný zápach, nelze to ignorovat. Mám na mysli vůni, která je mnohem horší než obvyklý zápach zápachu výkalů. Fetidní stolice mohou být spojeny s řadou zdravotních problémů, jako jsou:

Malabsorpce

Celiakie

Crohnova nemoc

Chronická pankreatitida

Cystická fibróza

Cystická fibróza (CF) je stav způsobený vadným genem, který způsobuje, že tělo produkuje abnormálně hustý lepkavý hlen, který se hromadí a způsobuje život ohrožující plicní infekce a závažné zažívací potíže. Většina případů CF je diagnostikována před dosažením věku 2 let, takže tento problém je častější u kojenců a malých dětí.

Jelikož se věnujeme věcem, které páchnou, zapamatujme si plyny. Je normální vypouštět plyn (plynatost) . Je to nejen normální, je to také známka toho, že biliony pracovitých střevních bakterií dělají svou práci dobře. Lidé uvolňují plyny v průměru 14krát denně – od 0,5 do 2 litrů! 99% plynu je bez zápachu, takže možná ani nevíte, že se to děje. Přemýšlejte – kdyby nebylo toho, praskli bychom jako balónky!

Zácpa a průjem

Zpracování potravy na výkaly a jejich vyloučení trvá v průměru 18 až 72 hodin. Pokud se tato doba výrazně zkrátí, objeví se průjem, protože střeva nemají čas absorbovat veškerou vodu. Naopak, pokud se tato doba prodlouží, může dojít k zácpě, protože se absorbuje příliš mnoho vody, což způsobí, že stolice ztvrdne a vyschne.

Zácpa je definována jako namáhavá stolice s tvrdou a suchou stolicí; současně se zpravidla snižuje frekvence stolice. Napínání je neobvyklé, stejně jako pocit neúplného vyprazdňování, nadýmání, křečí nebo letargie po vyprázdnění. Ve věku nad 65 let se riziko zácpy významně zvyšuje.

Chronická pokročilá zácpa může způsobit zablokování stolice, což je vážný zdravotní stav. Laxativa je třeba se vyhnout za každou cenu a používat je pouze jako poslední možnost.

Jak dosáhnout dokonalé střevní motility

Většině gastrointestinálních problémů lze předcházet nebo je lze vyřešit jednoduchými změnami stravy a životního stylu. Pokud máte potíže s vyprazdňováním nebo se necítíte dobře, podívejte se na následující faktory a přemýšlejte o tom, co můžete udělat pro změnu. Tyto strategie mohou pomoci předcházet zácpě nebo průjmu a také zabránit opakování.

Vylučte ze své stravy všechny zdroje lepku (nejčastější jsou pšenice, ječmen, žito, špalda a další obiloviny)

Jezte stravu, která zahrnuje celá jídla, bohatá na čerstvou biozeleninu a ovoce, které vám dodají živiny a vlákninu; většina vlákniny by měla pocházet ze zeleniny, nikoli z obilovin

Vyvarujte se umělých sladidel, přebytečného cukru (zejména fruktózy), chemických přísad, glutamátu sodného, ​​nadměrného množství kofeinu a zpracovaných potravin, které jsou všechny škodlivé pro gastrointestinální trakt

Posilte svou střevní flóru přidáním přirozeně fermentovaných potravin, jako je kysané zelí, okurky a kefír do vaší stravy (pokud máte mléčné výrobky). přidejte probiotika, pokud si myslíte, že ve stravě nedostáváte dostatek prospěšných bakterií
Zkuste zvýšit příjem vlákniny – jitrocel a čerstvě mletá organická lněná semínka stojí za zvážení (zaměřte se na 35 gramů vlákniny denně)

Udržujte rovnováhu vody – pijte spoustu čerstvé, čisté vody
Cvičení denně

Vyvarujte se farmaceutických léků, jako jsou léky proti bolesti, jako je kodein nebo hydrokodon, které zpomalují činnost střev, antidepresiva a antibiotika, která mohou způsobit různé poruchy trávicího traktu

Vyřešte emocionální problémy pomocí nástrojů, jako je EFT

Zvažte podřepu k defekaci, která napíná konečník, uvolňuje puborektální svaly a stimuluje úplné vyprázdnění střev bez stresu. Vědecky prokázáno, že zmírňuje zácpu a hemoroidy

Zkuste použít bidet

Praktickou a cenově dostupnou alternativu k toaletnímu papíru zkuste bidet. Poté je nepravděpodobné, že se vrátíte k toaletnímu papíru! To nelze srovnávat s bidetem! Bidet je mnohem měkčí a méně dráždí pokožku než papír a vaše ruce zůstanou čisté. Když jsem na služební cestě, nejvíce mi chybí bidet. Bidety miluje téměř každý, kdo je má.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

Po dobu 8 měsíců tato 18letá dívka jedla jen 3 jablka denně. Takto vypadala o rok později později.

Ekologie života: Toho večera se maminka rozhodla vzít svou dceru nakupovat, aby si odpočinula. Pak nemohla ani tušit, že právě v tu chvíli se život Victoire promění ve skutečnou noční můru …

Victoire Mason Doxer z Francie, 18 let. Dívka tvrdě studuje, dokončuje bakalářský titul. Toho večera se moje matka rozhodla vzít svou dceru nakupovat, aby si odpočinula. Pak nemohla ani tušit, že právě v tu chvíli se život Victoire promění ve skutečnou noční můru.

Krásná dívka v nákupním centru si všimla prestižní modelingové agentury. Victoire vždy snila o tom, že se bude podílet na politice, ale šance, o které sní jakákoli dívka v jejích dospívajících letech, nemohla selhat a přilákat mladého studenta.

Victoire již brzy udělala první kroky v kariéře modelky. Od toho dne se její život začal měnit v peklo.

Dívka se cítila prostě ztracená v divoké džungli modelingového průmyslu, kde vládla nezdravá hubenost.

“Nikdo mi to neřekl: musíš zhubnout.” Řekli mi: v září máme týden módy, velikost oblečení 32-34 – musíte se do toho vejít. “

Za dva měsíce musel student zhubnout asi deset kilogramů. Strava? Tři jablka denně. Soda – cítíte se plní. Jezte plátek kuřete nebo ryby jednou týdně.

Strategie modelování fungovala! Victoire s výškou 1,78 vážil 47 kg a svítil na přehlídkových molech v Paříži, Miláně a New Yorku.

Dívka pracovala s tak slavnými značkami jako Alexander McQueen a Miu Miu, postupně se stala velmi populární a vstoupila do dvaceti nejlepších modelů.

Ale za tím vším byla krutá pravda. Victoire trpěla„Zdálo se, že nemám žádný puls, ztrácel jsem vlasy a menstruace se zastavila.“

Dívka s hrůzou vzpomíná, jak pravidelně omdlela po módních přehlídkách.

Nejhorší je, že všechny fotografie modelů jsou zpracovávány ve Photoshopu:

“Vždy mi dávali tváře, lícní kosti,” říká Victoire. – Modelky, které pro ně stále pracují, řeknou, že lžu – chtějí se věnovat kariéře, takže nic neříkají. Aby se vyhnuli podezření z tisku, jedí před novináři hamburgery a poté, když jsou vypnuty kamery, utíkají na toaletu, kde zvracejí. “ anorexii:

Jako dospělá si Victoire uvědomila, že se už jako osoba ztratila. Stala se velmi osamělou. Dívka upadla do hluboké deprese a viděla z ní jen jednu cestu. Po 8 měsících modelování se pokusila o sebevraždu.

“Nikdo to nechápal.” Všichni říkali „ano, váš život je snem každého!“ Ale nikdy jsem nebyl tak nešťastný, “říká Victoire.

Nakonec se dívka rozhodla porušit smlouvu a ukončit kariéru modelky.

Nedávno 23letá Francouzka napsala knihu s názvem Always Not Thin Enough. Model’s Diary “, ve kterém pravdivě popsala všechno: krutou stravu, hrozné parametry, designéry, pro které je žena jen předmětem sexuálního hladu. “Karl Lagerfeld říká: Obleky Chanel nejsou vhodné pro ženy s prsy.” Ale žena by měla mít od přírody prsa! Proč prostě nešijí to, co se hodí ženám! “

Příběh Victoire dokonce inspiroval vládu k přijetí zákona zakazujícího příliš přísné parametry modelu.

„Uteč, pokud někdo říká, že potřebuješ zhubnout!“ – rada, kterou by zkušená modelka ráda poskytla všem mladým dívkám, které sní o molu.

Nyní se Victoire vrací do formy, nosí velikost 38 a začíná divadelní kariéru. Je jen jednou z mála modelek, které se odvážily říci lidem celou pravdu ukrytou v zákulisí modelingového průmyslu.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Nejúčinnější domácí repelent na komáry a klíšťata. Stačí dvě věci a jste chráněni na dlouhou dobu

Léto je nejkrásnějším obdobím v roce, ale dlouhé teplé letní odpoledne nám vědí znepříjemnit komáři a klíšťata. Pokud se během horkých dnů rádi vyberete do lesa – trochu se zchladit, ale po příchodu domů zjistíte, že jste si s sebou přinesli kleště, určitě vám to pokazí celý den.

Vpich klíštěte může být opravdu nebezpečný a může způsobit opravdu vážné zdravotní problémy. Právě to je jedním z důvodů, proč jsme si pro vás připravili Účinný recept na domácí repelent, který funguje proti klíšťatům a komárům.

Hlavními ingredienciemi do tohoto domácího repelentu jsou:

150 ml Alpy,
20 hřebíčku.

Alpu si jako první přelijeme do nádoby, která je uzavřena rozprašovačem. Do tekutiny přidám hřebíček a tuto směs nechám louhovat pár dní. Během louhování ji mějte odloženou v chladničce. Po pár dnech změní alpa barvu na hnědou a tak tento Repent není vhodné při používání stříkat přímo na oblečení. Když bude alpa sépiových barvy, repelent můžete začít používat. Hřebíček tam klidně nechte, aby byl repelent co nejúčinnější.

Kromě toho, že tento sprej můžete využívat jako repelent, pokud jej držíte v lednici, v horkých letních dnech vám poslouží i jako příjemný osvěžující sprej.

Pokračovat ve čtení

Zdraví

Nemoc několikanásobně rychlejší než rakovina nemoc, která dokáže zničit celé tělo! Příznaky se mohou objevit až 5 let před diagnózou!

Každý ví, že každý, kdo má rakovinu, má vysokou šanci, že nebude žít měsíce nebo roky. Existuje však další nemoc, která vyžaduje více obětí než rakovina a jejíž příznaky se objevují 5 let před jejím výskytem, ​​což osobu varuje před nebezpečím.

Toto onemocnění není nic jiného než idiopatická plicní fibróza, která, i když je vzácná, je stále častější a postihuje hlavně muže.

Toto onemocnění je způsobeno zánětem způsobeným látkou, která se vyvíjí v plicní tkáni, přesně mezi vzduchovými vaky a kapilárami. To má za následek akumulaci pojivové tkáně a menší a menší plochu dýchacího povrchu v plicích.

Je registrována jako velmi závažné onemocnění, protože je nevyléčitelná a konkrétní příčina není známa, existuje pouze podezření, že mohou existovat určité nebezpečné účinky na životní prostředí.

1. Obtížné dýchání

Jedná se o jeden z nejznámějších příznaků onemocnění, který se může vyvinout při sportu, fyzické práci, ale také když člověk jen leží nebo sedí.

2. Silný kašel

Těžký suchý kašel, který trvá déle než 8 týdnů, může být známkou plicní fibrózy, zvláště pokud kašel vykazuje dokonce silnou bolest na hrudi a bolest svalů.

3. Únava

Protože plíce nemohou správně fungovat, tělo nedostává dostatek kyslíku, takže se vyvíjí únava, stres se stává stresujícím a noci jsou plné rotace a nespavosti.

4. Hubnutí

Protože tělo pacienta vynakládá více energie na trávení, v průběhu času ztrácí váhu.

5. Hippokratovy nehty

Hřebíky tohoto tvaru jasně naznačují některá onemocnění dýchacích cest, když plíce nejsou schopny správně fungovat, což má za následek nedostatek kyslíku v končetinách.

6. Bolesti svalů a kloubů

To je často způsobeno silným kašlem v důsledku plicní fibrózy. Mnoho pacientů uvedlo podobné stížnosti.

7. Otok

Pokud dojde k potížím s dýchacím systémem, je ovlivněna také cirkulace a mohou se objevit edematózní problémy. I v tomto případě musíte rychle navštívit lékaře.

Zdroj: filantropikum.com

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video12 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti12 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video12 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti12 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor12 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video12 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti12 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video12 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti12 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy12 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené