Politika

Co se bude dít v České Republice, až na vakcínu zemře první člověk? Expert odhalil problém, který nikdo neměl vědětCelý svět se teď zajímá o vakcínu, která by měla pomoci bojovat proti koronaviru. Spojené království již vakcínu schválilo a začalo ji podávat těm co jsou nejvíce rizikový.

V současné době čekají na zahájení očkování obyvatelstva i další země. Očkování proti koronavirům, které je plánováno na příští rok, má však řadu odpůrců. V současnosti je realita taková, že přibližně 40 procent Čechů chce být očkováno. Existuje však také otázka, co se stane, pokud někdo v souvislosti s podáním vakcíny zemře. „Může to znamenat problém,“ řekl bezpečnostní expert Andor Sandor pro Zivotvesky.cz.

Británie je první zemí na světě, která začala očkovat své obyvatele. minulí týden byla schválena vakcína Pfizer a BioNTec v Británii. První osobou, která dostala vakcínu, byla 90letá Margaret Keenan ze Severního Irska. V České republice jsou také netrpělivě očekávány první dávky, které mají být silnou zbraní při potlačování epidemie koronavirové infekce. Pokud však někdo v souvislosti s očkováním zemře na vakcínu, nebo možná ještě více lidí, například kvůli vedlejším účinkům, může to být obecný problém.

„Ve společnosti, která je silně zaměřena na vakcínu ve srovnání s jinými zeměmi, pro které máme nějaké údaje, je procento lidí, kteří chtějí být očkováni, rozhodně nižší, což by apriori mohlo být problémem. Záleželo by na tom, zda by vakcínu dostal člověk, který to z nějakého důvodu nepotřeboval nebo na to neni připravené jeho tělo, takže je to pravděpodobně tím, že by to mohli zneužít ti, kdo jsou proti očkování.

Co by se stalo

Všichni si asi dokážeme představit záplavu různých zpráv běžících na sociálních sítích. že by to bylo něco, co 60 až 70 procent populace by s celým plánem ministerstva zdravotnictví moc nepomohlo, podle toho, jak starý byl člověk, zda měl skryté nemoci, včetně toho, zda měl covid-19 a nešel. Je těžké Je jasné, že ani začátek očkování není zcela bezproblémový. A Britové tvrdí, že druhou dávku nepodají těm, kteří mají nějaké nežádoucí účinky, a dokonce sníží odhad její účinnosti, “uvedl fied pro odborníka ŽivotvČesku.cz Andora Sandora, který se zdráhá očkovat a dokonce řekl, že dává přednost zdravému životnímu stylu před vakcínou vyrobenou v relativně krátkém čase.

„Problém je v tom, že pokud by nebyl problém s covidem a nebyl by umocněn panikou politiků, pak by nikdo neodporoval s aktivací očkování v tak krátké době. V České republice existuje relativně silný monopol na tento názor o vakcíně a ministr Blatný a Kubek prostě jejich jediná pravda a lidé, kteří říkají něco jiného, ​​jsou dokonce v některých tabulkách uvedeni jako dezinformátoři a tito lidé si neuvědomují, že si podkopávají nohy a dělají strašnou provokaci, a přiznejme si lidé nejsou tak hloupí.

A vnímají, že z toho mají farmaceutické společnosti prospěch, a myslím si, že pokud to budou politici hrát trochu moudře, nebudou de facto podporovat lidský přístup tak, jak to dělají. skvělý odborník, který si uvědomí, že pokud vakcína je vyrobena tak rychle, že nelze zaručit její stoprocentní bezpečnost, je to jako říkat, jaké budou dlouhodobé důsledky, pokud V tuto chvíli není logicky možné to správně zjistit, “Andor Šándor adde d for Life in the Czech Republic jeho názor na to, proč je vakcína u mnoha lidí velmi nepopulární.

V prvním čtvrtletí by Česko mělo dostat vakcíny pro přibližně 1,1 milionu lidí. Ve schválené vakcinační strategii vláda rozhodla, že první očkovaní budou lidé nad 65 let a mladší pacienti se závažnými chorobami.

Česko objednalo vakcínu proti covid-19 pro 6,9 milionu lidí prostřednictvím společných dohod mezi Evropskou unií.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Politika

Hamáček prozradil proč se Česko dostalo tak rychle do hororové situace

Ministr Vnitra Jan Hamáček je známí tím, že patří ve vládě mezi ty přísnější ve vládě. Přiznává, že se Česká Republika dostala na žebříček nejhoršího státu co se týče pandemie.

Hamáček poukazuje na důvody, proč se to tak rychle všechno stalo. Startérem všech problémů vidí v premiérovi Andrejovi Babišovi Mimo jiné šlo o neochotu pana premiéra používat standardní metody krizového řízení a místo nich vytvářet různé ad hoc instituce, které nefungují vždy ideálně,” Vysvětlil situaci Hamáček

V poslední době se také hodně mluví o tom, že se ve vládě budou dít větší změny a to přesně mezi sociální demokracií a hnutím ANO, kdyby post získala ČSSD, která by měla na starost získání nového ministra zdravotnictví, kterého Babišova strana dlouhodobě nedokáže dobře vybrat.

“Kdyby k výměně resortů zdravotnictví za zahraničí došlo, ČSSD by byla schopna nabídnout několik velmi kvalitních kandidátů na ministra zdravotnictví, ať je to Miloslav Ludvík, Jiří Běhounek, či několik dalších zkušených ředitelů nemocnic,” Dodal Jan Hamáček.

Reorganizaci na postu ministra zdravotnictví také schvaluje prezident Miloš Zeman. Současný ministr Jan Blatný je ale zároveň poslední zárukou toho, že se v Česku začne očkovat neschváleným Sputníkem

Pokračovat ve čtení

Politika

Policie začne důkladně kontrolovat lidi v karanténě a izolaci. Ministři Blatný a Hamáček varovali, co hrozí za porušení těchto opatření

Ministr vnitra Jan Hamáček uvedl, že policie bude důkladně kontrolovat lidi v karanténě a izolaci. Seznam bydlišť a lidí dostanou od krajské hygienické stanice. Něco podobného mělo nastat už minulý rok ale nebylo to možné kvůli GDPR.

„Policie bude dostávat seznamy od krajských hygienických stanic a vykonávat intenzivní kontroly,“ Vysvětlil vicepremiér s tím , že to může dost pomoct zastavit šíření nákazy a porušení těchto bude tvrdě trestáno. Lidem, kteří nebudou zůstávat na nahlášeném místě hrozí soud!

Ministr zdravotnictví Jan Blatný dodal, že lidi, kteří budou přistižení venku, budou obvinění z šíření nakažlivého viru.

Výjimku mají lidi co postoupili očkování. Musí ale být po druhé dávce vakcíny a musí to být minimálně 14 dní po aplikaci. Podmínkou je certifikát.

Izolaci jsou nuceni podstoupit lidé, kteří byli v kontaktu s nakaženou osobou a nemají žádné příznaky. Do izolace musí rovněž lidé u kterých byl koronavir potvrzen.

Pokračovat ve čtení

Politika

Moje dcera má 2 maminky a toto vzkazuji poslancům kteří podpořili návrh bránicí rodičovství lidem stejného pohlaví

Marian Kotleba , krajně pravicový slovenský politik, prosadil návrh zákona, který brání partnerem stejného pohlaví stát se rodiči . Návrh podpořila kromě politické strany ĽSNS i strana SME Rodina a někteří členové strany OĽaNO.

Návrh zákona uvádí, že rodinu mají tvořit výlučně dva lidé jiného pohlaví, tedy muž jako otec a žena jako matka .

Jako reakci na návrh zákona zveřejnila aktivistka Lucia plovákovým příspěvek na svém instagramovém účtu, ve kterém píše: ,, Původně jsem se nechtěla vracet k traumatizující hlasování o fašistickém návrhu. ”

Aktivistka v příspěvku pokračovala slovy, že nakonec se rozhodla reagovat na základě reakce koaličních poslanců a poslankyň, kterým byla položena jednoduchá otázka – č i by měly být párům stejného pohlaví odebrány děti .

Aktivistka a zároveň matka, která vychovává dítě spolu s jinou ženou, v příspěvku uvedla, že poslanec Čepček se této otázce vyhnul, protože netuší co s takovými dětmi udělat. Poslanec Martin Borgula na tuto otázku odpověděl:

“Jsme rodina je proti adopcím dětí homosexuálními páry, hnutí od počátku své existence prosazuje principy tradiční rodiny. Proto za tento návrh hlasovalo. ”

Aktivistka na základě jejich odpovědí zveřejnila veřejný dopis všem koaličním poslancům a poslankyň:

” Píši Vám jako člověk, kterého se tento návrh bytostně dotýká. Píši Vám jako jedna z několika set tisíc LGBTI lidí, kteří na Slovensku žijí.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video2 hodinami před

Potom co rozřezal strom našel tento muž uvnitř něco co nikdo nečekal a všechny to do dnes děsí!

Sotva někdo mohl najít něco zábavného při kácení stromů, ani ten chlap nemohl najít něco opravdu nečekaného a dokonce děsivého....

Celebrity4 hodinami před

Viděli jsme VŠECHNO! Hvězdy, které ukazují více, než je potřeba!

Hvězdy samozřejmě dávají pozor na svůj vzhled, ale často dělají chyby v kráse. Pokaždé, když se hvězdy pokusí překvapit své...

Horoskopy6 hodinami před

Páry podle znamení zvěrokruhu, které se k sobě nejvíce hodí na dlouhodobý vztah.

Dříve byla otázka „Jaké je vaše znamení zvěrokruhu?“ bylo hloupé klišé a chytlavá fráze, která nikdy nezklame, píše Urbo. Je...

Zajímavosti6 hodinami před

Existuje 5 typů ženských bříšek. Zde je postup, jak odstranit každý z nich!

Bez toho nebudete mít ploché břicho! Zbavit se břicha  je nejdůležitější úkol pro každou dívku, píše BetterMe. Tento problém je obzvláště akutní...

Zajímavosti6 hodinami před

Podle toho jak vás muž líbá poznáte co k vám cítí: 8 druhů polibků a jejich význam

Každý z nás vyjadřuje své city v lásce různými způsoby. To platí také pro způsob, jakým objímáme, a pro ty...

Stalo se7 hodinami před

Chtěla prodat své panenství za nejnovější iPhone 11. Takto byla potrestána …

Někdy jsou lidé schopni zločinů, lží, vražd kvůli penězům, píše EliteReaders. Naše hrdinka samozřejmě nikoho nezabila, ale kvůli uzavření výhodného...

Zdraví7 hodinami před

Je mi 45 a vypadám mladší než moje dcera! 5 minut denně si po obličeji rozmazávám tuto věc, kterou máme každý doma!

Dnes budu sdílet super jednoduchou a efektivní kávovou masku na obličej. Tato maska ​​exfoliuje odumřelé buňky pokožky, hluboce vyživuje pokožku...

Zajímavosti7 hodinami před

Okamžitě tento produkt vyhoďte! Produkt, který způsobuje rakovinu, má ho každý v lednici!

Nevhodné tepelné zpracování jídla během vaření může přispět k pronikání karcinogenů do těla dětí i dospělých. Podle odborníků z Národního...

Bizardní8 hodinami před

Odborníci zkoumali jídlo z fastfoodu McDonald’s pod mikroskopem a nevěřili svým očím, co viděli

Máte jedinečnou šanci získat odpověď na otázku, zda můžete McNuggets opravdu jíst. Je to škoda, ale vědci učinili nepříjemný objev....

Celebrity8 hodinami před

Na veřejnost pronikli dlouho zatajované konverzace mezi princem Philipem a Dianou. Tohle mluví za vše !

Včera se ve světových médiích rozšířila další tragická zpráva. Princ Philip, manžel královny Alžběty II., Zemřel. Aristokrat byl barevná a...

Oblíbené