Politika

Co se bude dít v České Republice, až na vakcínu zemře první člověk? Expert odhalil problém, který nikdo neměl vědětCelý svět se teď zajímá o vakcínu, která by měla pomoci bojovat proti koronaviru. Spojené království již vakcínu schválilo a začalo ji podávat těm co jsou nejvíce rizikový.

V současné době čekají na zahájení očkování obyvatelstva i další země. Očkování proti koronavirům, které je plánováno na příští rok, má však řadu odpůrců. V současnosti je realita taková, že přibližně 40 procent Čechů chce být očkováno. Existuje však také otázka, co se stane, pokud někdo v souvislosti s podáním vakcíny zemře. „Může to znamenat problém,“ řekl bezpečnostní expert Andor Sandor pro Zivotvesky.cz.

Británie je první zemí na světě, která začala očkovat své obyvatele. minulí týden byla schválena vakcína Pfizer a BioNTec v Británii. První osobou, která dostala vakcínu, byla 90letá Margaret Keenan ze Severního Irska. V České republice jsou také netrpělivě očekávány první dávky, které mají být silnou zbraní při potlačování epidemie koronavirové infekce. Pokud však někdo v souvislosti s očkováním zemře na vakcínu, nebo možná ještě více lidí, například kvůli vedlejším účinkům, může to být obecný problém.

„Ve společnosti, která je silně zaměřena na vakcínu ve srovnání s jinými zeměmi, pro které máme nějaké údaje, je procento lidí, kteří chtějí být očkováni, rozhodně nižší, což by apriori mohlo být problémem. Záleželo by na tom, zda by vakcínu dostal člověk, který to z nějakého důvodu nepotřeboval nebo na to neni připravené jeho tělo, takže je to pravděpodobně tím, že by to mohli zneužít ti, kdo jsou proti očkování.

Co by se stalo

Všichni si asi dokážeme představit záplavu různých zpráv běžících na sociálních sítích. že by to bylo něco, co 60 až 70 procent populace by s celým plánem ministerstva zdravotnictví moc nepomohlo, podle toho, jak starý byl člověk, zda měl skryté nemoci, včetně toho, zda měl covid-19 a nešel. Je těžké Je jasné, že ani začátek očkování není zcela bezproblémový. A Britové tvrdí, že druhou dávku nepodají těm, kteří mají nějaké nežádoucí účinky, a dokonce sníží odhad její účinnosti, “uvedl fied pro odborníka ŽivotvČesku.cz Andora Sandora, který se zdráhá očkovat a dokonce řekl, že dává přednost zdravému životnímu stylu před vakcínou vyrobenou v relativně krátkém čase.

„Problém je v tom, že pokud by nebyl problém s covidem a nebyl by umocněn panikou politiků, pak by nikdo neodporoval s aktivací očkování v tak krátké době. V České republice existuje relativně silný monopol na tento názor o vakcíně a ministr Blatný a Kubek prostě jejich jediná pravda a lidé, kteří říkají něco jiného, ​​jsou dokonce v některých tabulkách uvedeni jako dezinformátoři a tito lidé si neuvědomují, že si podkopávají nohy a dělají strašnou provokaci, a přiznejme si lidé nejsou tak hloupí.

A vnímají, že z toho mají farmaceutické společnosti prospěch, a myslím si, že pokud to budou politici hrát trochu moudře, nebudou de facto podporovat lidský přístup tak, jak to dělají. skvělý odborník, který si uvědomí, že pokud vakcína je vyrobena tak rychle, že nelze zaručit její stoprocentní bezpečnost, je to jako říkat, jaké budou dlouhodobé důsledky, pokud V tuto chvíli není logicky možné to správně zjistit, “Andor Šándor adde d for Life in the Czech Republic jeho názor na to, proč je vakcína u mnoha lidí velmi nepopulární.

V prvním čtvrtletí by Česko mělo dostat vakcíny pro přibližně 1,1 milionu lidí. Ve schválené vakcinační strategii vláda rozhodla, že první očkovaní budou lidé nad 65 let a mladší pacienti se závažnými chorobami.

Česko objednalo vakcínu proti covid-19 pro 6,9 milionu lidí prostřednictvím společných dohod mezi Evropskou unií.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Politika

Povinné nošení respirátorů místo roušek. Razantní změna kvůli Britské mutaci

V České republice by nyní mohly být respirátory namísto závojů používány ve veřejné dopravě a v obchodech. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) o tom uvažují kvůli šíření britské mutace koronaviru, která je nakažlivější než původní forma. Podobné nařízení platí v Německu nebo Rakousku.

„Zvažujeme sledování Rakouska a Německa v souvislosti s anglickou mutací viru,“ řekl Babiš.

Blatný je také pro povinné nošení respirátorů v obchodech a veřejné dopravě. Podle něj nejsou běžné závoje tak účinné jako respirátory třídy FFP2. “Povinné nošení respirátorů by bylo z hlediska epidemie velmi přínosné. Zejména v místech se zvýšeným rizikem, jako je veřejná doprava,” uvedl ministr zdravotnictví.

Podle vedoucího ústředního krizového štábu a místopředsedy vlády Jana Hamáčka (ČSSD) je nejprve nutné „vyjasnit otázku nákladů a dostupnosti (respirátorů) na českém trhu v dostatečném množství a kvalitě.“

Podobná opatření již byla zavedena v některých sousedních zemích, kde se také šíří britská mutace koronavirů. V Německu musí lidé v obchodech a veřejné dopravě nosit respirátory FFP2 nebo chirurgické roušky. Odborníci se obávají, že domácí náustky tak dobře nechrání před novými mutacemi.

Od pondělí budou respirátory povinné ve veřejné dopravě a na vnitřních veřejných prostranstvích také v Rakousku, kde budou osvobozeny od daně. Místní vláda chce, aby byly pro občany dostupnější. Respirátory jsou podstatně dražší než závoje.

Česko se zaměří na sledování britské mutace
Cena respirátoru FFP2 se v České republice pohybuje mezi 30 a 40 korunami. Je určen k jednorázovému použití, vydrží přibližně osm hodin.

Podle Babiša by se Česko mělo při sledování případů covid soustředit především na britskou mutaci koronavirů. Státní ústav veřejného zdraví (SZÚ) v úterý uvedl, že nová varianta viru byla potvrzena na vzorcích pocházejících z Prahy a Středočeského a Královéhradeckého kraje.

Po pondělním zasedání vlády ministr zdravotnictví uvedl, že mutace koronaviru není nebezpečnější, ale šíří se přibližně o 40 procent rychleji. To, co se stane v epidemii za deset dní, se může stát v šesti případech v případě britské mutace, dodal. Kvůli rychlejšímu šíření pravděpodobně převládají mutace mezi variantami virů.

Zdroj: CNN.iprima,cz

Pokračovat ve čtení

Politika

Důchodci se můžou těšit na další velkou podporu od vlády. Maláčová chytá toto!

V minulém roce se těšili důchodci podporám od vlády. Stát je podpořila jednorázový příspěvek ve výši pět tisíc korun, kterým jim chtěla alespoň částečně kompenzovat utrpení způsobené opatřeními souvisejícími s epidemií koronavirů a také vyrovnat jejich rozpočty ovlivněné vyšší inflací.

To bude rozhodujícím faktorem v tom, zda důchodci také letos obdrží roušku. Pokud se budou ceny v Česku pohybovat stejně vysoko jako minulý rok vláda navrhne příspěvek na potřebné věci.

„Pokud to bude letos nutné, sociální demokracie to navrhne,“ uvedla Jana Maláčová na tiskové konferenci vlády. „Ekonomický rozvoj je letos důležitý. Máme polovinu ledna, myslím, že to bude vidět v příštích měsících.“

Podpory pro důchodce bylo v minulém roce velkým tématem a do teď je. Debata začala v létě, kdy koaliční strany soupeřily o to, kdo by přidal další důchodce. Opozice a velká část veřejnosti to před krajskými volbami považovala za úplatek velké skupiny voličů.

Rouškovné se navíc objevil na stole v době, kdy se zdálo, že nejhorší část epidemie byla odvrácena a že v rozpočtu zbývají peníze na jednorázový dárek. Ale pak začala epidemie s nebývalou silou, ale vláda už neměla sílu ustoupit od slibu důchodcům.

Sociální demokracie prostřednictvím ministryně Jany Maláčové potvrdila, že podporu typu rouškovné považuje za velmi pozitivní krok. Kromě možného pokračování připravuje pro tento rok také důchodovou reformu. Je však nepravděpodobné, že by to mohla tvrdit. Hnutí ANO s tím nesouhlasí.

Pokračovat ve čtení

Politika

Jestli bude šíření britské mutace o 40% agresivnější, nastolíme o dost tvrdší opatření. Ve hře je zákaz rodinných návštěv

V Česku už je potvrzená Britská mutace covid – 19 a předpokládá se, že se bude rychle šířit a agresivněji chovat. O tomto kmenu už víme že je o 40% nakažlivější a rychleji se šíří. S tímto je spojeno přísnější opatření a větší obezřetnost.

Zákaz rodinných návštěv

Ve hře je zákaz rodinných návštěv. Vláda žádá lidi aby se snažili být co nejvíc obezřetní při návštěvách svých starších příbuzných. Zákaz rodinných návštěv je myšlen tak, že tím vláda chce chránit důchodce, které jsou v domově důchodců a jsou ta nejrizikovější skupina v naší zemi. Pozor toto opatření ještě nebylo projednáno. Ale je možné, že ho vláda projedná a schválí.

Vláda v tuto chvíli předělává celý protiepidemický systém PES aby byl připravený na novou britskou mutaci.

„Vlna, která může sledovat aktuální vlnu, může logicky přijít. Je vysoce pravděpodobné, že je způsobena mutovaným virem, který je agresivnější a šíří se rychleji. Pokud se šíří o 40% rychleji, je třeba mít na paměti, že opatření musí být přiměřeně přísnější, zastavit to, tj. přísnější než stávající opatření, “upřesnil pro ŽivotvČeska.cz uznávaný epidemiolog Roman Prymula s tím, že Česko v žádném případě neočekává snadné časy.

V polovině prosince byla v Anglii hlášena takzvaná britská mutace nového typu koronaviru. Nakažlivější varianta infekce byla dosud prokázána například v Německu, na Slovensku a v Maďarsku s podezřením na výskyt mutace hlášenou Rakouskem. Podle různých odhadů mohl mít kmen na našem území dominantní postavení ve srovnání se současným kmenem někdy kolem března.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zdraví11 hodinami před

Postrach farmaceutů: 4 lžíce tohoto a sbohem vysoký krevní tlak i ucpané artérie

Recept, který vám dnes prozradíme, obsahuje 3 neskutečně silné přírodní ingredience s úžasnými léčivými účinky. Pomocí něj budete schopni bojovat...

Zdraví12 hodinami před

Jak uvolnit ucpané dutiny pouze s pomocí vašich prstů

Nebaví vás trápení s ucpaným nosem během rýmy nebo nachlazení? V tomto článku vám prozradíme jednoduchý způsob, jak provést uvolnění...

Zdraví12 hodinami před

Nejlepší přírodní antibiotikum: Vyléčí každou infekci a zabije všechny parazity

Mnozí experti na zdraví z celého světa souhlasí, že jde o nejsilnější přírodní antibiotikum, jaké si můžete sami doma připravit....

Zdraví12 hodinami před

Tato rostlina zabíjí 14 druhů rakoviny a 13 typů infekce. Proč ji lékaři nepředepisují?

Mezi léčivých bylin je tato na samém vrcholu pyramidy. Je účinná nejen na potlačování infekcí, ale její aktivní látky dokáží...

Celebrity1 dnem před

Reakce prince Harryho na holčičku, která mu kradla popcorn, nemá chybu! Nádherné!

Mnozí mají po tomto videu dojem, že je princ Harry dokonalým otcem … Princ se objevil na stadionu v Torontu....

Bizardní1 dnem před

Máte rádi McDonald? Až uvidíte TOTO, už nikdy si ho nedáte…

Stává se, že každý z nás navštíví McDonald’s, objedná si něco kalorického a všechno je v pořádku, nic špatného se...

Zajímavosti1 dnem před

Hlavní epidemilog WHO varuje: Celému světu hrozí katastrofický scénář, lidstvo se ocitne na prahu selhání

Podle šéfa Světové zdravotnické organizace je svět na pokraji katastrofického morálního selhání. Tedros Adhanom Ghebreyesus upozorňuje zejména na skutečnost, že...

Zajímavosti2 dny před

Velmi vzácné bankovky v hodnotě 2000 Kč jsou stále v oběhu. Cena za ně se razantně změnila

V oběhu je stále relativně velké množství vzácných bankovek v hodnotě 2 000 Kč. Některé z nich lze jednoduše zastrčit...

Celebrity2 dny před

Rodina má velký strach o Dalibora Jandu: Slavný zpěvák leží v nemocnici ve vážném stavu

Zpěvák Dalibor Janda byl hospitalizován ve Fakultní nemocnici na Královských Vinohradech v Praze, kde leží ve vážném stavu na koronární...

Politika2 dny před

Povinné nošení respirátorů místo roušek. Razantní změna kvůli Britské mutaci

V České republice by nyní mohly být respirátory namísto závojů používány ve veřejné dopravě a v obchodech. Předseda vlády Andrej...

Oblíbené