Stalo se

Co pro rok 2021 předpověděl Nostradamus? Dobré zprávy nečekejte!Rok 2020 už je dávno za námi ukončil. O tom, že byl zcela jedinečný, není pochyb. Pokud byste si však mysleli, že následující rok přinese trochu více klidu a život se vrátí do normálních kolejí, jste možná na omylu. Alespoň, pokud budeme vycházet z předpovědí věštce Nostradama.

Francouzský lékař Michel de Nostredame, který je známý spíše pod jménem Nostradamus, žil v 16. století. Už tehdy ale vytvořil řadu zajímavých proroctví, které ukrýval do svých veršů.

Ačkoli je z nich poměrně dost nejednoznačných a za stovky let prošly verše mnohými úpravami, vyplnit mělo například proroctví o smrti Jindřicha II. zda atentát na papeže Jana Pavla II., který se odehrál v roce 1981.

A co nás tedy podle Nostradama čeká v roce 2021? Údajně nemoci, krvavé konflikty a přírodní katastrofy apokalyptických rozměrů. Koneckonců, proroctví slibuje, že se nestane nic moc extra, se příliš dobře neprodávají.

Astrologové a jiní esoterických vykladači se každým rokem předhánějí ve výlohách Nostradamových čtyřverší, které francouzský učenec seřadil po stovkách do takzvaných CENTURIO. Podle těchto vykladačů Nostradamus příští rok předpověděl toto:

Po velkém problému pro lidstvo, větší je připravena.
Velký hybatel obnoví veky:
Déšť, krev, mléko, hlad, železo a mor.
Spatření nebeský oheň padající v mohutných JISKRA.

Další quatrain se má vztahovat i na příští rok:

Pár mladých lidí: Napůl mrtvý to začne.
I přes zášť způsobí mrtvý, že ostatní zazáří
A na vznešeném místě
Objeví se mocná zla

Podle zvěstovatelů apokalypsy to značí, že lidstvo čeká hladomor, rozličné konflikty a zkáza přicházející z nebes (asteroidy nebo rakety?). V případě druhého čtyřverší střízlivější usuzují na vzestup některé z ideologií (dle vlastního přesvědčení si můžete vybrat neonacismus či neomarxismus), ti s větší fantazií pak sázejí na příchod zombie.

Nerozluštitelná směs jazyků

V tom ale spočívá krása Nostradamových proroctví. Rozluštit jejich je totiž prakticky nemožné. Nostradamus, potomek konvertovaných židů, patřil k nejvzdělanějším lidem své doby. Své proroctví zapsal směsí francouzštiny, latiny, staré řečtiny a Okcitánština (románský jazyk používaný na jihu Francie). Aby toho nebylo málo, některá slova si Nostradamus upravoval podle svého.

Quatrainy navíc nejsou řazeny chronologicky. Někteří se domnívají, že jsou čtyřverší seřazeny alespoň po stoletích. To proto, že se jednotlivé bloky quatrainov nazývají CENTURIO (centuries). Ve skutečnosti jde však o to, že jeho předpovědi vyšly v blocích po stovce.

První vydání obsahovalo tři celé CENTURIO a 53 quatrainov v roce 1555. Další vydání obsahovalo další čtyřverší a dnes známe celkem 965 quatrainov rozdělených do 12 setník, ačkoli některé neobsahují stovku čtyřverší. Kromě toho se Nostradamovi připisuje 48 šestiverší a 141 samostatných proroctví.

Za zmínku stojí i jedno čtyřverší psané v latině a opatřeny nadpisem “Slovo pro vás, blaho kritici”. “Vy kdo čtete tyto verše, nehledejte v nich nic nepřirozeného. Prostému a nevzdělaní lidu ať nejsou předkládány. Ať je zdaleka obcházejí astrologové, OMEZENÍ a barbaři. Ten, kdo se jim bude patřičně věnovat, ať se těší náležité úctě, “zní překlad.

Mnohé z Nostradamova předpovědí se splnily, resp. seděli s popisem, který prorok nabídl. Které jsou ty nejslavnější a co nás podle tohoto tajemného muže v budoucnu čeká?
Smrt Jindřicha II.

Mezi jedno z prvních “naplněných” proroctví Michel de Nostradama patří smrt francouzského krále Jindřich II. “Mladý lev přemůže starého na bitevním poli v osobním souboji: propíchne oči ve zlaté kleci, dvě zranění v jednom, pak zemře krutou smrtí.” Starý lev v tomto proroctví neměl být nikdo jiný než francouzský král Jindřich II., Který v roce 1559 skutečně během rytířského turnaje utrpěl velmi vážné zranění. Kupí jeho soupeře ho zasáhla do oka, přičemž zbraň pronikla až do mozku. Jindřich II. byl okamžitě převezen ke královskému chirurgovi přičemž zemřel až o 10 dní později.

Velký londýnský požár

“Krev spravedlivých vyžádá si oheň, co spálí Londýn, když se bude psát rok třikrát dvacet plus šest.” Tak zní začátek předpovědi, která podle mnohých, kteří se pustili do překladu a vykládání Nostradámovýh veršů, poukazuje na ničivý Velký londýnský požár v roce 1666 . Jiní si však tuto část Nostradamova knihy vykládají zcela jinak. Předpověď totiž pokračuje dalšími verši: “Starobylá paní spadne z výšky, Z této sekty zabijí mnoha dalších.” A podle některých poukazuje spíše na anglickou královnu Marii I., která je známá pro pronásledování protestantů a jejich upalování.

Francouzská revoluce

Pro ty, kteří hledají v Nostradamových proroctvích spojení se skutečnými historickými událostmi, sedí jedno i na francouzskou revoluci. V proroctví se mluví o tom, jak zotročené obyvatelstvo zvrhne vládnoucí vrstvu a zmiňují se i “bezhlaví idioti”, kteří mají indikovat příslušníků francouzské šlechty popravených během krvavé revoluce gilotinou.

Hitler

Jednou z nejznámějších historických postav, jejichž jednání údajně Nostradamus v 16. století předpověděl, je Adolf Hitler. Od různých autorů (překladatele) existuje k Hitlerovi několik napasovaní proroctví. Mezi nejznámější patří to, které hovoří o narození dítěte z chudé rodiny v západní Evropě, muži, který svým jazykem povede velké vojsko. V Nostradamových verších se zmiňuje i pojmenování Hister, které si mnozí překládají právě jako Hitler, ale ve skutečnosti jde o starý název dolního toku Dunaje. Podle mnohých odpůrců navíc předpovědi, které jsou údajně jako šité na Hitlera mohou ve skutečnosti poukazovat i na jiných známých tyrany a diktátory, jako například Stalina.

Útok na “dvojčata”

Známé verše, které předpovídají útok z 11. září 2001 se nakonec ukázaly jako čirý nesmysl. Slova: “Přijde čas, kdy se začne nové tisíciletí. Na domy sahající až k oblakům zaútočí ohnivé ptáky. Bude hodně mrtvých a pohřešovaných. Svět se změní, “které po 11. září obletěly svět se nakonec ukázaly jako podvrh a byli čirým výmyslem. Nostradamus je nikdy nenapsal, ale přesto existují jiné jeho předpovědi, které si jeho fanoušci spojují s událostmi ze září 2011. Žádné z veršů však nepopisují události tak podrobně, jako výše uvedená vymyšlená verze.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Stalo se

Austrálie si prochází hororem. Obyvatelé si už nevědí rady, šokující mor jim ničí životy

V australském státě Nový Jižní Wales se populace již několik měsíců nedokázala vyrovnat s morem myší. Problém neustále roste a otravuje životy lidí. Farmář poskytl agentuře Reuters video, kde každý den několik hodin házel mrtvé hlodavce. Na hlavě jsou vlasy!

Situace se definitivně vymkla z rukou. Ještě jsme nic takového neviděli!

Mor zužující Austrálii

Mor myší v australském státě Nový Jižní Wales je pro místní obyvatele skutečným dramatem. Tisíce hlodavců převzaly sila pro obilí, stodoly a domy. Zvířata ohrožují sklizeň obilí.

Zemědělci se chtějí problému zbavit za každou cenu. Doufají, že od vlády dostanou jakoukoli podporu, protože mor způsobí ztráty plodin. Odborníci tvrdí, že tento počet myší je způsoben silnými dešti ve východní Austrálii, kterým lidé čelí po letech sucha.

Obyvatel s vlastní farmou poblíž města Coonabarabran, asi 500 kilometrů severozápadně od Sydney, musí každý den sbírat stovky mrtvých hlodavců. Pasti umístí na 15 míst, což včetně čištění trvá až několik hodin.

Záznam, který byl online, mluví sám za sebe. Uživatelé internetu si úžasem otírají oči.

Farmář dělá vše pro to, aby chránil nejen svou farmu, ale i svůj domov – mohou se tam objevit i myši. Dveře byly zajištěny speciální gumou, co okna?

„Vůbec neotevíráme okna,“ vysvětluje.

„Jsem vzhůru, protože mám pocit, že je slyším na stěnách nebo na střeše,“ řekl Kodi Brady agentuře Reuters.

Myši se snaží najít teplý úkryt, protože každou minutu se ochladí. Hlodavci se snaží vyrovnat se s podnebím. Nevadí jim sucho a podle agentury Reuters se množí velmi rychle.

Ukázalo se, že nejméně tři obyvatelé kousli myš. Podle společnosti ABC Australia došlo také k jednomu případu vzácného onemocnění způsobeného myší, lymfocytární meningitidě.

Sdílejte tyto šokující informace s ostatními!

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Malá dívenka byla okamžitě odvezená do nemocnice s divným otvorem na ruce. Nikdo nevěděl, co se opravdu stalo

Rodiče téměř ztratili svou osmiletou dceru, když ji kousl pavouk, který na ni spadl ze stropu koupelny.

Zranění ruky Abbie Kinnairdové bylo dílem hnědého poustevníka a vypadalo velmi hrozivě. Nikdo z rodiny netušil, že se tito nebezpeční pavouci skrývají v zimě v domech. Po prohlídce bytu byli v dívčině posteli nalezeni další dva pavouci. Pokud by v jejich společnosti usnula, mohlo by to být mnohem horší.

Rodiče pětiletého Bransona Riley Carlisleho z Alabamy v USA zjistili, jak nebezpeční jsou tito pavouci. Chlapce poštípal hnědý poustevník na rameni a zemřel.

Matka Abbie byla znepokojena bezpečností svého druhého dítěte a nahlásila problém týmu pro kontrolu škůdců, když byla dívka v nemocnici.

Zaměstnanci společnosti však neměli dobré zprávy. Jak se ukázalo, v dívčině posteli byli další dva takoví pavouci. Kromě toho bylo v bytě nalezeno několik dalších černých vdov.

Nejprve místo kousnutí zčervenalo a po chvíli se objevil akutní zánět, který měl podobu otevřené rány.

Hayley Kinnaird, 35 let, řekla:

– “Lidé, kteří se zabývají těmito pavouky, důkladně prohledali náš byt a řekli, že …

„Lidé, kteří se zabývají těmito pavouky, důkladně prohledali náš byt a řekli, že náš dům ještě není v bezpečí, a bylo by nejlepší, kdybychom na chvíli našli něco jiného.“ Někteří pavouci mohou číhat týdny, když přijdou do styku s pesticidy, dodal. Skrývají se v oblečení a hračkách! ”

Dívka podstoupila antibiotickou léčbu, která bohužel nepomohla. Stav pokožky se stále nezlepšoval.

Léčba stále nepomohla. Osmiletý chlapec dostal vyrážku a skončil na operačním sále.

Lékaři museli odstranit kousek kůže. Byla provedena transplantace. Vnitřek rány byl opláchnut a infekce se nemohla vyvinout.

Abbieina matka se nechtěla vrátit do domu, kde se tato hrozná událost stala.

Dokonce požádala o pohotovostní byt, ale nebyla šance. Slyšela od městské rady, že mohou jít do útulku s rodinou. Žena na takovém místě nechtěla spát se dvěma dětmi. Mluvčí Colchester Borough Homes vysvětlil, že pomáhají rodinám bez domova pouze v takových případech.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Probudila jsem se a všimla jsem si, že celé moje tělo je pokryto červenými tečkami. Důvod proč se to stalo vás šokuje!

Cindi Avila a její manžel budou mít na Floridě skvělou dovolenou. Slunce, pláž a relaxace. Co víc si přát?

Bohužel se pobyt ženy v hotelu na Bahamách ukázal jako skutečná noční můra. Po několika dnech ležení nad čistou vodou je čas se sbalit a jít domů. Ale to nejhorší bylo stále před ženou. Když se probudila poslední den svého pobytu v tomto ráji na Zemi, byla zoufalá.

Prakticky celé tělo ženy bylo pokryto obrovskými červenými skvrnami. Kromě neatraktivního vzhledu skvrny to hodně bolí.

Po několika týdnech Cindie pokožka získala svůj původní vzhled. O rok později se žena stále bála návratu do stejného hotelu, kde měla tuto nepříjemnou situaci. Samozřejmě se vše široce odráželo. Cindi zažalovala hotel. Na oplátku vedení hotelu nabídlo náhradu nákladů na léčbu. Žena však s touto nabídkou nesouhlasila, protože chce získat větší částku peněz.

Hotelové úřady tvrdí, že tam jsou přísně dodržovány hygienické normy. Ukázalo se však, že několik předchozích cestujících, kteří tam zůstali, mělo podobné problémy jako Cindi.

Žena se nevzdává. Chce, aby co nejvíce lidí vědělo o podmínkách v tomto hotelu, čímž chrání ostatní před situací, která se jí stala.

„Nebuďte lhostejní a předcházejte tomu, aby se takové a podobné situace staly, abyste se ujistili, že se to nestane nikomu jinému,“ řekla CBS Miami.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video12 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti12 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video12 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti12 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor12 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video12 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti12 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video12 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti12 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy12 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené