Stalo se

Co pro rok 2021 předpověděl Nostradamus? Dobré zprávy nečekejte!Rok 2020 už je dávno za námi ukončil. O tom, že byl zcela jedinečný, není pochyb. Pokud byste si však mysleli, že následující rok přinese trochu více klidu a život se vrátí do normálních kolejí, jste možná na omylu. Alespoň, pokud budeme vycházet z předpovědí věštce Nostradama.

Francouzský lékař Michel de Nostredame, který je známý spíše pod jménem Nostradamus, žil v 16. století. Už tehdy ale vytvořil řadu zajímavých proroctví, které ukrýval do svých veršů.

Ačkoli je z nich poměrně dost nejednoznačných a za stovky let prošly verše mnohými úpravami, vyplnit mělo například proroctví o smrti Jindřicha II. zda atentát na papeže Jana Pavla II., který se odehrál v roce 1981.

A co nás tedy podle Nostradama čeká v roce 2021? Údajně nemoci, krvavé konflikty a přírodní katastrofy apokalyptických rozměrů. Koneckonců, proroctví slibuje, že se nestane nic moc extra, se příliš dobře neprodávají.

Astrologové a jiní esoterických vykladači se každým rokem předhánějí ve výlohách Nostradamových čtyřverší, které francouzský učenec seřadil po stovkách do takzvaných CENTURIO. Podle těchto vykladačů Nostradamus příští rok předpověděl toto:

Po velkém problému pro lidstvo, větší je připravena.
Velký hybatel obnoví veky:
Déšť, krev, mléko, hlad, železo a mor.
Spatření nebeský oheň padající v mohutných JISKRA.

Další quatrain se má vztahovat i na příští rok:

Pár mladých lidí: Napůl mrtvý to začne.
I přes zášť způsobí mrtvý, že ostatní zazáří
A na vznešeném místě
Objeví se mocná zla

Podle zvěstovatelů apokalypsy to značí, že lidstvo čeká hladomor, rozličné konflikty a zkáza přicházející z nebes (asteroidy nebo rakety?). V případě druhého čtyřverší střízlivější usuzují na vzestup některé z ideologií (dle vlastního přesvědčení si můžete vybrat neonacismus či neomarxismus), ti s větší fantazií pak sázejí na příchod zombie.

Nerozluštitelná směs jazyků

V tom ale spočívá krása Nostradamových proroctví. Rozluštit jejich je totiž prakticky nemožné. Nostradamus, potomek konvertovaných židů, patřil k nejvzdělanějším lidem své doby. Své proroctví zapsal směsí francouzštiny, latiny, staré řečtiny a Okcitánština (románský jazyk používaný na jihu Francie). Aby toho nebylo málo, některá slova si Nostradamus upravoval podle svého.

Quatrainy navíc nejsou řazeny chronologicky. Někteří se domnívají, že jsou čtyřverší seřazeny alespoň po stoletích. To proto, že se jednotlivé bloky quatrainov nazývají CENTURIO (centuries). Ve skutečnosti jde však o to, že jeho předpovědi vyšly v blocích po stovce.

První vydání obsahovalo tři celé CENTURIO a 53 quatrainov v roce 1555. Další vydání obsahovalo další čtyřverší a dnes známe celkem 965 quatrainov rozdělených do 12 setník, ačkoli některé neobsahují stovku čtyřverší. Kromě toho se Nostradamovi připisuje 48 šestiverší a 141 samostatných proroctví.

Za zmínku stojí i jedno čtyřverší psané v latině a opatřeny nadpisem “Slovo pro vás, blaho kritici”. “Vy kdo čtete tyto verše, nehledejte v nich nic nepřirozeného. Prostému a nevzdělaní lidu ať nejsou předkládány. Ať je zdaleka obcházejí astrologové, OMEZENÍ a barbaři. Ten, kdo se jim bude patřičně věnovat, ať se těší náležité úctě, “zní překlad.

Mnohé z Nostradamova předpovědí se splnily, resp. seděli s popisem, který prorok nabídl. Které jsou ty nejslavnější a co nás podle tohoto tajemného muže v budoucnu čeká?
Smrt Jindřicha II.

Mezi jedno z prvních “naplněných” proroctví Michel de Nostradama patří smrt francouzského krále Jindřich II. “Mladý lev přemůže starého na bitevním poli v osobním souboji: propíchne oči ve zlaté kleci, dvě zranění v jednom, pak zemře krutou smrtí.” Starý lev v tomto proroctví neměl být nikdo jiný než francouzský král Jindřich II., Který v roce 1559 skutečně během rytířského turnaje utrpěl velmi vážné zranění. Kupí jeho soupeře ho zasáhla do oka, přičemž zbraň pronikla až do mozku. Jindřich II. byl okamžitě převezen ke královskému chirurgovi přičemž zemřel až o 10 dní později.

Velký londýnský požár

“Krev spravedlivých vyžádá si oheň, co spálí Londýn, když se bude psát rok třikrát dvacet plus šest.” Tak zní začátek předpovědi, která podle mnohých, kteří se pustili do překladu a vykládání Nostradámovýh veršů, poukazuje na ničivý Velký londýnský požár v roce 1666 . Jiní si však tuto část Nostradamova knihy vykládají zcela jinak. Předpověď totiž pokračuje dalšími verši: “Starobylá paní spadne z výšky, Z této sekty zabijí mnoha dalších.” A podle některých poukazuje spíše na anglickou královnu Marii I., která je známá pro pronásledování protestantů a jejich upalování.

Francouzská revoluce

Pro ty, kteří hledají v Nostradamových proroctvích spojení se skutečnými historickými událostmi, sedí jedno i na francouzskou revoluci. V proroctví se mluví o tom, jak zotročené obyvatelstvo zvrhne vládnoucí vrstvu a zmiňují se i “bezhlaví idioti”, kteří mají indikovat příslušníků francouzské šlechty popravených během krvavé revoluce gilotinou.

Hitler

Jednou z nejznámějších historických postav, jejichž jednání údajně Nostradamus v 16. století předpověděl, je Adolf Hitler. Od různých autorů (překladatele) existuje k Hitlerovi několik napasovaní proroctví. Mezi nejznámější patří to, které hovoří o narození dítěte z chudé rodiny v západní Evropě, muži, který svým jazykem povede velké vojsko. V Nostradamových verších se zmiňuje i pojmenování Hister, které si mnozí překládají právě jako Hitler, ale ve skutečnosti jde o starý název dolního toku Dunaje. Podle mnohých odpůrců navíc předpovědi, které jsou údajně jako šité na Hitlera mohou ve skutečnosti poukazovat i na jiných známých tyrany a diktátory, jako například Stalina.

Útok na “dvojčata”

Známé verše, které předpovídají útok z 11. září 2001 se nakonec ukázaly jako čirý nesmysl. Slova: “Přijde čas, kdy se začne nové tisíciletí. Na domy sahající až k oblakům zaútočí ohnivé ptáky. Bude hodně mrtvých a pohřešovaných. Svět se změní, “které po 11. září obletěly svět se nakonec ukázaly jako podvrh a byli čirým výmyslem. Nostradamus je nikdy nenapsal, ale přesto existují jiné jeho předpovědi, které si jeho fanoušci spojují s událostmi ze září 2011. Žádné z veršů však nepopisují události tak podrobně, jako výše uvedená vymyšlená verze.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Stalo se

Maminka varuje ostatní rodiče poté, co najde svou dceru pokrytou drobnými klíšťaty

Klíšťata jsou v letních měsících nekontrolovatelná. Jak teploty stoupají, začínají se rojit, dávají o sobě vědět a hledají lidi a zvířata kousat.

Je obzvláště důležité, aby si rodiče byli vědomi klíšťat a nebezpečí, která představují.

Klíšťata mohou být pro děti potenciálně velmi nebezpečná, zejména proto, že tito mladí mají tendenci bloudit a ocitnout se na místech, která klíšťata obývají.

Než tedy své děti necháte běhat venku letos v létě, přečtěte si tento příběh sdílený na Facebooku jako varování od matky z Ohia.

Beka Setzer se vydala na stránku sociálních médií, aby vyprávěla příběh o tom, co se její dceři loni stalo.

Emmalee, které byly v té době jen tři roky, si vzrušeně hrála s postřikovačem před jejím domem a měla výbuch.

Když se vrátila ke svému obvyklému odpolednímu spánku, Setzer se začal dívce převlékat.

Tehdy si všimla, že po jejích zádech a těle bylo roztroušeno několik zvláštních malých černých teček, které vypadaly téměř jako špína.

Setzer si myslel, že je to jen špína, a jednoho z nich setřel, ale uvědomil si, že neodcházejí správně.

Podívala se blíže a zděšeně zjistila, že tečky vypadaly jako malé malé brouky, které se držely Emmalee na kůži.

Tehdy si uvědomila, že jsou to klíšťata – a bylo jich po celém těle více než 150.

Dalších 90 minut strávilo pomalu vybírání a odstraňování všech těchto teček z kůže její dcery.

Setzer jednal rychle. Poté, co odstranila všechna dětská klíšťata, vložila Emmalee do vany a poté ještě několikrát provedla další vany, než jí dala Benadryl.

Poté se přesunula, aby umývala veškeré ložní prádlo, které Emmalee používala, aby zajistila, že budou pryč.

Stručně řečeno, podnikla všechny nejlepší kroky potřebné k udržení své dcery v bezpečí a fungovalo to – Emmalee byla v pořádku.

Ale protože letos viděla více klíšťat, usoudila, že sdílení těchto informací na Facebooku může potenciálně pomoci dalším rodinám a zvýšit povědomí o nebezpečích klíšťat v této sezóně.

Podle Centra pro kontrolu nemocí se klíšťata aktivizují během měsíců dubna až září.

Abyste se vyhnuli kousnutí klíšťaty, měli byste se vy a vaše děti vyhýbat huňatým oblastem nebo zalesněným oblastem, zejména těm, kde je hojný podestýlka a vysoká tráva.

To samozřejmě neznamená, že musíte své turistické výlety zrušit – stačí říct po značených stezkách a neodchylovat se příliš daleko od jejich velikosti.

Měli byste také použít repelent proti hmyzu na pokožku a oblečení sebe a své rodiny.

Nejlepší druhy pro nejlepší bezpečnost klíšťat jsou ty, které mají o 20% více Picaridinu, DEET nebo IR3535.

Při nasazování těchto repelentů se vyhněte očím, ústům a rukám svých dětí.

Pokud potřebujete odstranit všechna klíšťata, která se zachytila ​​na vašem dítěti, vezměte pinzetu a pomocí ní uchopte tělo klíštěte co nejblíže pokožce.

Buďte trpěliví, když neustále vyvíjíte tlak a táhnete nahoru, aniž byste je trhali nebo kroutili, abyste je oddělili. Poté byste měli klíště nakapat do alkoholu a kousnutí očistit vodou a mýdlem.

Všimněte si, že i menší, nezralá klíšťata mohou být nebezpečná – zejména proto, že mají vyšší riziko přenosu lymské boreliózy.

Buďte v létě v bezpečí a buďte ve střehu!

Zdroj: elayhero.com

Pokračovat ve čtení

Stalo se

„Zázračné dítě“ narozené bez nosu umírá ve dvou letech

Eli Thompson se narodil bez nosu – svou osobností a šarmem však ukradl srdce lidí po celé zemi.

Tragicky Eli zemřel jen dva měsíce poté, co oslavil své druhé narozeniny.

Eli se narodil v nemocnici South Baldwin Hospital ve Foley v Alabamě se stavem zvaným arrhinia, neměl nosní dírky ani dutiny dutin.

Tento stav má pouze jedno ze 197 milionů narozených dětí.

Národní instituty zdraví mají pouze záznam o 30 případech arhinie.

Když bylo Eli pouhých pět dní, podstoupil tracheotomii v dětské dětské a ženské nemocnici v Mobile v USA.

Eli žil v centru pozornosti prvních pár měsíců svého života. Když mu bylo šest měsíců, jeho rodič se rozdělil.

[obsa2]

Národní instituty zdraví mají pouze záznam o 30 případech arhinie.

Když bylo Eli pouhých pět dní, podstoupil tracheotomii v dětské dětské a ženské nemocnici v Mobile v USA.

Eli žil v centru pozornosti prvních pár měsíců svého života. Když mu bylo šest měsíců, jeho rodič se rozdělil.

Navzdory obtížím se Eli dařilo. Jeremy Finch, Eliho otec, řekl, že Eli byl velmi chytrý a vždy se usmíval.

Eliho oblíbená věc byla rána pěstí. Eli by komunikovala pomocí dětské znakové řeči.

Stejně jako každé jiné batole, Eliho oblíbenou věcí k jídlu byly sušenky!

Každé ráno Eli požádal o cookie, on vyhrál „Cookie Monster Award“ ve své školce!

Eli měl stránku na Facebooku, kde ho sledovaly tisíce lidí a dozvěděly se o arrhinii.

Eli potkal další dítě s arhinií, když mu bylo 7 měsíců.

V době, kdy bylo druhému dítěti, Tessa Evans, 2 a půl roku. Eli byl prohlášen za mrtvého ve Springhill Medical Center.

Finch založil stránku GoFundMe, která již překročila svůj cíl. Odpočívej v pokoji, sladký anděli.

Sdílejte, lidi.

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Spojená dvojčata se po riskantní operaci chystají udělat věc na, kterou všichni čekali

Existuje spousta inspirativních příběhů – jak virálních, tak těch prostřednictvím oficiálních sdělovacích prostředků – o spojených dvojčatech, jak těch, které podstoupily úspěšnou separační operaci, tak těch, které si bohužel nemohly dovolit takovou operaci nebo se rozhodly ne.

Mezi tyto nádherné příběhy patří například Abby a Erin Delaney, dvojice spojených dvojčat.

I když od svého narození zažili mnoho těžkostí, byla tato děti úžasným příkladem překonání šance, které čelily.

Jejich příběh možná nikdy nebyl slyšen – jejich matka Heather Delaneyová a její manžel nikdy neměli v úmyslu mít děti.

Avšak poté, co zjistila, že už byla 11 týdnů těhotná, se rozhodla místo toho nechat své děti tlačit vpřed.

S podporou jejího manžela se připravili na převzetí břemene a odpovědnosti při porodu.

Bohužel pro Heather, její těhotenství se ukázalo jako drsná cesta, na kterou se měla vydat kvůli tomu, že její děti měly společné hlavy.

To bylo znepokojující, protože většina dvojčat v podobných případech často vyvíjí problémy vyplývající ze skutečnosti, že často končí sdílením mozkových tkání.

S ohledem na to, jak vzácná jsou dvojčata ve spojení, může vám být odpuštěno, když si myslíte, že k takovým případům nedochází často.

Překvapivě se to ve skutečnosti děje mnohem častěji, než si průměrný člověk uvědomuje. Statistiky ukazují, že pokud jde o identická dvojčata, 1 z 200 těhotenství a 1 ze 49 000 až 189 000 porodů vede ke spojení dvojčat.

Vzácnost takových porodů vyplývá ze skutečnosti, že přežije pouze 18% spojených dětí – většina těhotenství, která zahrnují spojená dvojčata, budou mít za následek potraty.

Spojená dvojčata jsou vždy stejná dvojčata.

Jednou z nejpopulárnějších teorií, proč k tomu dochází, je to, že taková těhotenství jsou výsledkem „štěpení“, kdy se oplodněné vajíčko nerozdělí úplně.

Ve výsledku bude většina plodů sdílet jednu placentu, chorion a plodový vak. Jak si dokážete představit, často to má za následek nízkou míru přežití u kojenců.

Pro Heather a jejího manžela to znamenalo, že nemohli přivést své novorozené dívky domů po dobu 485 dnů.

Místo toho byly děti nuceny volat dětskou nemocnici ve Filadelfii domů na rok a tři měsíce, než mohly operaci podstoupit.

Naštěstí byli jejich chirurgové odhodláni a s podporou 30 zdravotnického personálu a vyčerpávající 11hodinové operace mohli lékaři považovat chirurgii za úspěšnou.

Přes některé komplikace byly dívky odděleny!

Je smutné, že tato operace nebyla bez několika drobných upozornění – Abbyovým dutinám budou některé části chybět.

Celkově však jejich lékaři vyjádřili přesvědčení, že dvojčata budou jinak žít šťastný a zdravý život jako samostatní jedinci.

V jejich prospěch je skutečnost, že operaci podstoupili co nejdříve – podle odborníků platí, že čím mladší je dítě, když operaci podstoupí, tím rychlejší bude proces hojení.

Od operace se děvčatům daří dobře.

Procházejí svými milníky, jako je převrácení a plazení, bez zjevných problémů a jejich budoucí budoucnost vypadá jasně!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Příběhy12 hodinami před

Věděli, že v jejich domě je ukrytý poklad. Nemysleli si však, že něco takového najdou.

Rodina z Massachusetts, USA, opakovaně kontrolovala jejich domov kvůli pokladu. Po celá desetiletí existovaly legendy, že někde v majetku bylo...

Zajímavosti12 hodinami před

Jen málo lidí ví o existenci tohoto tlačítka v troubě. Je to užitečnější, než si myslíte!

Není pochyb o tom, že některé z našich domácích prací nás mohou uvést z rovnováhy. Jedním z nich je čištění...

Video12 hodinami před

Odzbrojit porotu jí trvalo jen 3 sekundy. Výkon této malé holčičky šokoval celý svět!

Není pochyb o tom, že skutečný talent se stane jednou z milionu! Po několika představeních je těžké se vzpamatovat, protože...

Děti13 hodinami před

Žena měla porodit sedm dětí. Doktor udělal chybu. Kolik měla dětí?

25letá Malijka, která otěhotněla s několika matkami, může mluvit o zázraku narození. Případ Halima Cisse fascinoval celé Mali a přitahoval...

Zdraví1 dnem před

Pozor! Ženská Intimní místa: 5 neuvěřitelných faktů o ochlupení

1. Ochlupení na ohanbí bylo sběratelské Mnohem dříve, než jste měli se svým mužem výběr sexy selfie, byli lidé nuceni...

Příběhy1 dnem před

Od dětství snila o tom, že se stane živou Barbie. Již ve 13 letech podstoupila první plastickou operaci.

Stephanie Mülik žijící ve Švédsku, která vypadala jako panenka Barbie, provedla svou první plastickou operaci ve věku 13 let. Je...

Rodina1 dnem před

Jak krmit a koupat paterčata? Toto je den v životě matky, která se s tím každý den potýká sama.

Většina rodičů je unavená z výchovy jednoho nebo dvou dětí. Matky, které se o tyto tři starají, vyvíjejí hrdinské úsilí....

Příběhy1 dnem před

I když nemá nohy, považuje své tělo za dokonalé. Její profil na seznamce láme rekordy.

Odvaze této ženy lze závidět. Mandy Horvath v roce 2014 utrpěla strašnou nehodu, v důsledku čehož byla dívka ponechána bez...

Zajímavosti1 dnem před

Lékař otevřel ústa dítěte a okamžitě zavolal policii. Nemůžu uvěřit tomu, co mu jeho rodiče udělali.

Rodiče přivedli kojence do nemocnice. Lékaři, když viděli, co se stalo, tomu nemohli uvěřit. Dítě bylo v tragickém stavu, na...

Zajímavosti1 dnem před

Ve věku 6 let onemocněl a 68 let žije zavřený v stroji, o kterém téměř nikdo neví

20. století je velkým technologickým skokem, zejména v medicíně. Jedním z takových vynálezů byl stroj, který zachránil životy lidí. Na...

Oblíbené