Zajímavosti

Chodíte na houby? Tento geniální nápad vám zajistí jejich úrodu ne v lese, ale i u vás doma. Sbírat můžete stále, v pohodlí svého domovaHoubaření je jedním z nejpopulárnějších koníčků. Nejen proto, že je u nás povoleno a že houby jsou zcela zdarma. Je to samozřejmě i proto, že člověk je v přírodě a také proto, že má rád chuť těchto zajímavých pochoutek.

Valná většina lidí dnes chodí na houby do lesa, kde je sbírá. Nemusí se však zůstávat jen u toho. Existuje postup, jak si houby pěstovat i doma. A je jedno, zda žijete v domě nebo bytě. Jak na to?

První houby nasbírejte

Dnes již není problém pořídit si různé houbové sazenice, nebo dokonce i hotové sady pro pěstování hub. Nutné je ale říci, že výběr zde nemusí být tak velký, nehledě na cenu, nebo na fakt, že se může jednat o různé šlechtěné druhy.

Pokud chcete takové druhy, které znáte z lesa, je třeba do něj vyrazit a zde si je nasbírat. Samozřejmě jejich nemusí být plný košík, protože vám plně postačí zhruba 5 hub. Důležité je, aby nebyly na první pohled nemocné nebo napadené škůdci, a aby byly dostatečně velké.

Zpracování hub

Myslíte si, že jejich zasadíte, nebo že snad budete z klobouků hub sklepávat semínka? Je to omyl. Po příchodu domů z lesa třeba houby zpracovat. Nožičky nevyužijete.

Z nich si můžete připravit například míchaná vejce. Vy potřebujete výhradně klobouky, které nakrájejte na menší kousky a pak vhoďte do mixéru, který je dokonale rozdrtí. Alternativním řešením je i jejich vložení do mlýnku na maso, kde se také houbové klobouky dokonale rozdrtí.

Příprava směsi na sázení

Máte hotové všechny základní přípravné práce? Pokud ano, je možné pustit se do další fáze, která je již spojena s tím, že se vytvoří směs sama na výsev.

Zde je nutné mít k dispozici ingredience ve správném poměru. Díky tomu bude zajištěn úspěch. Nejde tedy vše smíchat jen tak od oka. Ideální je mít:

Potřebujete:

5 větších hub
100 gramů kvasnic
8 litrů vody

Dáno poměry samozřejmě upravujte podle toho, kolik hub v lese nasbíráte a kolik jich zpracujete. Jakmile máte vše potřebné, je postup jednoduchý. Ve vodě nejprve rozpustíte kvasnice a pak si v ní rozpusťte také dané houby. Tedy rozsekanou nebo umletou směs. Pak se celá nádoba s vodou umístí na místo, které by mělo být tmavé, ale zároveň také teplé. Zde by mělo vše zůstat po dobu ideálně 2 týdnů.

Sázení

Po 2 týdnech je možné začít se sázením. A to tak, že se vybere 250 mililitrů tekutiny z dané směsi a ta se následně promíchá s čistou vodou v množství 2 litry. Toto je ta směs, která se bude takzvaně sázet. Jde o množství, které se následně nalije do jednoho květináče se zeminou. Tím je sázení hotové.

Opět samozřejmě musíme připomenout, že množství odebrané tekutiny se liší podle toho, kolik květináčů chcete pěstovat. Konkrétně odebrané množství hlavního základu se mísí s čistou vodou v poměru 1 ku 8.

Dále je důležité myslet na to, že zemina použitá k pěstování nesmí být nikdy čerstvá, koupená v obchodě. Musí jít o zeminu, ve které už v minulosti něco rostlo.

Na škodu není ani použít hlínu i se samotnou rostlinou. Tím chceme říci, že není problémem nalít vytvořenou směs k rostlině v květináči. Kromě ní by se měly objevit i houby.

Zajištění vhodného prostředí

Jaké je ideální prostředí pro pěstování hub? Je to kombinace tepla a také vlhka. Čím více dokážete tyto podmínky napodobit, tím lépe pro váš samotný výsledek a tím lépe vám houby porostou a tím větší úrodu následně budete moci získat.

Ne vždy se tak musíte nutně držet jen interiéru, protože například zimní zahrady využívány iv létě, nebo ideálně skleníky jsou tou volbou, se kterou chybu zaručeně neuděláte.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video12 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti12 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video12 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti12 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor12 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video12 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti12 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video12 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti12 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy12 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené