Zajímavosti

Chcete usnout za 2 minuty? Trik, který se používá v americké armádě se naučíte rychle i vyVychlazená postel, úplná tma v pokoji, vypnuté mobily, televizory či jiná zařízení, ale i tak potřebujete pomoc s rychlejším usínáním? Ve světě neustálého stresu, úzkosti a chronické únavy jsou nutné nová opatření! Jak rychle usnout, pokud se vám to stále nedaří?

Na tuto otázku mají odpověď členové americké armády, kteří vyřešili problém usínání během několika minut, dokonce i při dělových výstřelech.

Tajemství rychlého usínání bylo popsáno i v knize Relax and Win: Championship Performance v roce 1981. Obsahuje 4 jednoduché kroky, které vám nezaberou více než 2 minuty.

Víme, jak vypadá dobrá a kvalitní spánek, proto se s vámi rádi podělíme o to, jak se zbavit nespavosti a usnout během 2 minut.

krok č.1

Lehněte si na záda a položte si hlavu na polštář. Dýchejte pomalu, hluboce a rytmicky. Uvolněte všechny svaly obličeje! Pocítíte, jak se pokožka hlavy uvolňuje. Uvolněte čelisti, abyste měli ústa lehce pootevřená. Uvolněte své žvýkací a obličejové svaly, pak jazyk a rty.

krok č.2

Ramena se snažte zatlačit co nejníže a uvolněte krční svaly. Zhluboka se nadechněte a při výdechu uvolněte všechno napětí z hrudníku a nechte ho “spadnout” do matrace. Uvolněte pravé předloktí, pak ruku a prsty. Pokud by vám někdo zvedl ruku, měla by spadnout, jako byste byli mrtví. Totéž opakujte s levou rukou. Pocítíte, jak se naplníte pocitem tepla a pohodlí.

krok č.3

Po uvolnění horní části těla, přejděte plynule k dolním končetinám. Uvolněte svaly pravého stehna, lýtka, kotníku, chodidla a prstů. Udělejte totéž is levou nohou, nezapomeňte dýchat hluboko a rovnoměrně. Pokud zjistíte, že některou část těla nedokážete zcela uvolnit, můžete ji nejprve mačkat či napínat a následně uvolnit.

krok č.4

Po fyzické relaxaci je čas na vyčištění mysli. Zastavte tok svých myšlenek, zapomeňte na obavy, zklamání a problémy. Snažte se na nic nemyslet po dobu 10 sekund a pak si představte následující …

Představte si, jak se kolébáte v kanoe, plovoucím v klidných vodách jezera. Kolem není nic, kromě čisté modré oblohy. Soustřeďte se na tento obraz a nedovolte svým myšlenkám, aby vás zbytečně znepokojovaly.

Představte si, jak ležíte v obrovské houpací síti uprostřed tmavé místnosti.

Po dobu 10 sekund si v mysli opakujte následující slova: “Nemysli, nemysli, nemysli.” Pokuste se zbavit jakékoliv myšlenky. Dýchejte pomalu a zhluboka. Jděte spát.

Jsme rádi, že tento trik je aplikovatelný nejen v momentech nespavosti, ale i ve stresových situacích, kdy se potřebujete v krátkém čase uvolnit a uklidnit.

Uvidíte, že už po několika týdnech se naučíte relaxovat na jakémkoli místě, v jakékoliv situaci a spánek se stane přesně tím, o čem jste vždy snili.

Pokud se vám líbil náš článek, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli!Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video4 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti4 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video4 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti4 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor4 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video4 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti4 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video4 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti4 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy4 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené