Zajímavosti

Chcete-li vybrat vynikající meloun, nemusíte na něj klepat: 4 tipy od pěstitelů melounů – stačí jeden pohled a hned víte, který koupit!Meloun je šťavnaté ovoce s osvěžující chutí, které mají rádi téměř všichni. Může se jíst čerstvý, zpracovat do dezertů, smoothies, zmrzliny a mnohem více. V chuti se však mohou lišit různé odrůdy melounu. Jak si vybrat nejlepší?

Meloun je z 92% tvořen vodou. Je zvláště užitečné dopřát si ho v horkých dnech, kdy tělo potřebuje větší hydrataci. Kromě toho tento produkt obsahuje mnoho užitečných vitamínů a stopových prvků, které mohou podporovat dobré zdraví. Chcete-li z melounu vytěžit maximum, musíte se naučit, jak ho správně vybírat . Suchá stopka a speciální zvuk při klepání nejsou jediné triky, které vám pomohou koupit zralé ovoce. Farmář řekl, čemu ještě třeba věnovat pozornost.

Tvar stopky

Mnoho lidí je zvyklých věřit, že suchá stopka naznačuje, že meloun je zcela zralý. Není to však vždy jasný ukazatel. Kromě toho velmi suchá stopka může naznačovat, že ovoce je přezrálé. Takový meloun může být například nahnilých uvnitř. Nejlepší je zelená, mírně suchá stonek, ne zcela seschlá.

Důležitý je i tvar. Pokud je to stejný, nebude vodní meloun příliš sladký. Čím je stonek více zakřivená, tím sladší je dužina bobule.

Věnujeme pozornost “pupku”

Musíte se podívat na meloun iz opačné strany. Zralé plody můžete poznat podle tzv. pupíku. Toto je místo, kde je květ během zrání. Příliš široký “pupek” znamená, že ovoce ještě není zralé. Čím menší je “pupek”, tím šťavnatější a sladší bude meloun.

Barva

Zralý meloun má jasné střídavé linie. Pokud je vzor na slupce matoucí, znamená to, že plod byl trhaný příliš brzy. Také byste neměli kupovat melouny s velkými světelnými skvrnami.

Na velikosti záleží

Dobrý meloun je velký a váží klidně i 10 kg. Zralé mohou být však také malé plody. Na farmách se ve velkém pěstují zejména jako krmivo pro zvířata, protože takové melouny nemají výraznou chuť. Dávejte si však pozor na obrovské melouny, ty často nejsou nejlepší volbou. Při jejich pěstování se používají hnojiva a přípravky uměle podorujúce růst. Bohužel, na úkor kvality a chuti ovoce. Takové plody jsou často bez chuti.

Také se nedoporučuje nakupovat melouny prodávané na cestách. Shromažďují hodně prachu a výfukových plynů. Jíst takové ovoce může způsobit nepříjemné žaludeční potíže.

Žlutá skvrna

Meloun by měl mít na jedné straně žlutou skvrnu . Nejde o žádnou vadu, tato skvrna je plochou na níž meloun ležel na zemi během zrání. Čím tmavší a větší je , tím lépe. Znamená to, že ovoce mělo čas dozrát a nebylo odtržené příliš brzy. Pokud má skvrna nevýraznou barvu nebo je malá (případně celkem chybí) ovoce bylo utržené příliš brzy a nebude zralé.

zdroj: napadovy blogPokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video6 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti6 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video6 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti6 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor6 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video6 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti6 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video6 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti6 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy6 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené