Politika

Česko bez ohňostrojů? stovky policistů v ulicích. Kde platí zákaz ohňostrojů?Letošní oslavy Nového roku se budou hodně lišit od toho, na co jsou Pražané zvyklí. Během oslav nebude centrum zaplavovat tisíce turistů, a co je nejdůležitější, bude zde všudypřítomný ohňostroj. V letošním roce obec s heslem „letos bez petard“ zakázala používání zábavní pyrotechniky na velké části území Prahy. Týká se to hlavně centra, ale také řady dalších míst. Za porušení vyhlášky jsou také značné pokuty. Kde mohou lidé letos bez obav vypustit rakety?

Podle nich radní po negativních zkušenostech z minulých let podle nich přišli se zákazem. Centrum města pravidelně patřilo hlavně milovníkům pyrotechniky a návštěvníkům ze zahraničí. “Každoročně to při oslavách Nového roku připomínalo bojiště. Často docházelo k různým zraněním nejen lidí, ale i zvířat,” uvedl k vyhlášce náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN), který má na starosti životní prostředí. . Letos to však bude hodně jiné. Stupeň PES, takže každý by měl být doma nejpozději do 21:00.

Zákaz v celém centru

Centra města se dotýká také zákaz pyrotechniky, která letos nemusí být odpálena v celé památkové rezervaci, která zahrnuje Staré a Nové Město, Malou Stranu a Hradčany, kde je ohraničena ulicemi Milady Horákové a Strahova. Pyrotechnika je proto zakázána i na Újezdě, do památkové rezervace patří i velká část Prahy 2 v okolí Vyšehradu a Albertova.

Zákaz pyrotechniky platí i pro okolí vodních toků, takže lidé si musí odpustit rakety na nábřeží v celé Praze. Na ostrovech a na pevnině široké 50 metrů od pobřeží není dovoleno střílet. Milovníci pyrotechniky musí být opatrní nejen v okolí Vltavy, ale také rybníků, nádrží, přehrad a potoků protékajících hlavním městem, jako jsou Botič nebo Rokytka.

Přírodní rezervace a parky

Na mapě Prahy najdete také několik velkých ploch přírodních parků a chráněných území, kde je také zakázána pyrotechnika. Zákaz se mimo jiné vztahuje na celé údolí Prokop a jeho okolí, od Hlubočepu po Řeporyje. Další velkou oblastí, kde jsou hry s pyrotechnikou zakázány, je vrch Vidoule v Praze 5, který sahá až k Plzeňské ulici a okolí Motolu. Zakázanou zónou je také obora Hvězda a celé údolí Divoká Šárka, které se táhne po okraji Prahy 6 k přírodní památce Baba. Pyrotechnické hry jsou zakázány také z druhého břehu, který bezprostředně sousedí s Prahou 6. Zákaz platí pro celé povodí v Troji a zejména v okolí zoo. V údolí potoka Krč a okolních lesů se nachází také velká zakázaná oblast a celý přírodní park kolem přehrady v Hostivaři.

Členové rady rovněž poukázali na to, že střelba pyrotechniky je zakázána v blízkosti lůžkových zařízení, domovů pro seniory nebo domovů pro zdravotně postižené. Zákaz se vztahuje také na 250 metrů v blízkosti úkrytů pro zvířata a zařízení poskytujících veterinární péči, jakož i v blízkosti zoo.

V Praze je takových míst poměrně dost, takže milovníci pyrotechniky by si měli mapu vždy prohlédnout. Například na Smíchově není povoleno střílet kolem Arbesovy náměstí kvůli veterinární klinice, proto zde vznikl relativně omezený prostor, pyrotechnika může být použita pouze na Kinského náměstí před budovou soudu. Zbytek Smíchova není tak zakázaný, ale lidé musí být na nábřeží opatrní.

Část Prahy 2 v blízkosti náměstí Míru již nepatří do památkové rezervace, ale existuje také řada míst, v jejichž blízkosti není dovoleno střílet. Lůžková zařízení se nacházejí zde v ulicích Lublaň a Londýnská, poloměr 250 metrů od nich sahá do jižní poloviny Mírového náměstí a zabírá celé Tylovo náměstí. Poměrně velká zakázaná oblast ve Vršovicích je také mezi místním železničním nádražím a Ruskou ulicí, kde je několik zařízení, v jejichž blízkosti nesmí být hluk. Jinak je na Vinohradech relativně velká „povolená“ zóna, ale kolem vinohradské nemocnice musí být lidé opatrní. Bez obav můžete střílet také ve Strašnicích nebo ve velké části Vršovic v Praze 10.

V Nuslích je to zakázáno pouze v blízkosti nemocnice ve vazební věznici Pankrác. V Dejvicích je také relativně velká povolená zóna kolem Vítězného náměstí. Naopak letos se nebude střílet v parku na nedaleké Letné, kde se každoročně scházejí davy lidí. Zákaz se vztahuje také na celé území Stromovky. V ulicích mezi Letenskou plání a Holešovicemi je několik lůžkových zařízení, proto se nesmí střílet například na Letenském náměstí nebo v okolí OC Stromovka a v ulicích kolem Veletržního paláce. O něco dále v Holešovicích si lidé mohou užít pyrotechniku, ale nesmí se dostat příliš blízko k řece.

Jak zabránit zranění?

I když oslavy příchodu nového roku budou letos pravděpodobně skromnější než loni, hasiči budou stále připraveni ve zvýšeném počtu. “V pohotovosti budou nejméně čtyři dobrovolnické jednotky. V posledních letech jsme v Praze zasahovali při asi 50 požárech způsobených zábavní pyrotechnikou,” uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka. K požárům nejčastěji dochází při oslavách v důsledku zanedbání bezpečnostních předpisů, často hoří odpadové nádoby nebo louky a pastviny. Hasiči také očekávají, že lidé budou střílet pyrotechniku ​​z oken a balkonů, aby se nedostali.

Stovky policistů budou také dohlížet na bezpečnost, vymáhání práva a příslušné předpisy. „V případě zjištění porušení nařízení budou policisté upozorňovat občany a návštěvníky Prahy na porušení předpisů a nutnost je dodržovat,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Pojďme oslavovat soustředěně, volá Boletus

Před Vánoci primátor Zdeněk Hřib (Piráti) vyzval obyvatele Prahy, aby příchod nového roku oslavili důkladněji v kruhu rodiny. Rovněž vyzval Pražany k vzájemné ohleduplnosti v případě pyrotechniky. Letos nebude probíhat novoroční videomapování, které loni nahradilo tradiční ohňostroj. “Pokud to finanční prostředky města dovolí v příštím roce, rádi se k oslavám vrátíme v podobě videomappingu s hudbou. Já osobně bych ale upřednostňoval dronovou show. Divoká palba pyrotechniky je prostě relikvií, která je se vzdal v dalších evropských hlavních městech, “řekl o plánech do budoucna.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Politika

Česko zanedlouho umožní obyvatelům sousedních států volný vstup do země. Podmínkou je očkování

Podle premiéra Andreje Babiše krajina vyjednává s Rakouskem, Německem, Polskem, Slovensku, Slovinskem a Maďarskem o tom, aby stejný postoj zaujaly vůči českým občanům.

Česká republika od poloviny května umožní občanům sousedních zemí a některých dalších členských států Evropské unie volně vstupovat na její území.

Jedinou podmínkou je očkování

Pro volný vstup občanů sousedních států na svém území Česko stanovilo jedinou podmínku, a to aby nejméně dva týdny před příjezdem byli očkováni druhou dávkou vakcíny proti koronavirus. ČR své rozhodnutí ve čtvrtek zveřejnila v době, kdy země EU diskutují o zavedení COVID certifikátů s cílem usnadnit cestování v bloku během tohoto léta.

Předseda české vlády Andrej Babiš uvedl, že země jedná s Rakouskem, Německem, Polskem, Slovensku, Slovinskem a Maďarskem o tom, aby stejný postoj zaujaly vůči českým občanům a umožnili jim volný vstup na své území. Následovat by měly jednání is dalšími zeměmi, například s Chorvatskem a Bulharskem.

Pokračovat ve čtení

Politika

Švédsko tvrdí, že neexistuje koronavirus. Toto jsou první podrobnosti

Švédsko se stalo předmětem vášnivé debaty mezi příznivci a odpůrci karantény. Země neukládá téměř žádná omezení pohybu osob a provozu společností. Nyní se na ni svět dívá se zájmem jako na kontrolní skupinu v lékařských studiích.

PANDEMIE NEXISTUJE

Každý fakt citovaný profesorem Atlasem potvrzuje mnoho čestných lékařů z celého světa. Například švýcarský hlavní specialista na infekční nemoci, Dr. Pietro Vernazza, v rozhovoru v polovině dubna vysvětlil, že onemocnění COVID-19 je „pro drtivou většinu lidí„ snadné “. „Počítání infikovaných lidí a volání po dalších testech“ je málo užitečné. Navíc většina lidí ve statistikách zemřela nejen na COVID-19

Německý epidemiolog Dr. Knut Wittkowski v rozhovoru na konci dubna uvedl, že úmrtnost na COVID-19 je srovnatelná s chřipkou, a ve většině zemí byl vrchol překonán ještě před zavedením karantény. Blokování celé společnosti bylo „katastrofickým řešením“ bez výhod, ale způsobilo obrovské škody.

5. května ve videoprezentaci německý virolog Hendrik Streeck uvedl, že horní hranice úmrtnosti na COVID-19 je 0,36%, s největší pravděpodobností v rozmezí 0,24 až 0,26% nebo dokonce nižší. Zároveň dodal, že téměř ke všem úmrtím dochází u starších lidí. Průměrný věk těch, kteří zemřeli s pozitivním výsledkem testu, byl podle jeho údajů přibližně 81 let.

ZDROJ: tetev.ru

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Na internetu se objevila fotka královny Alžběty na pohřbu prince Filipa, která se dotkla celého světa!

Pohřeb prince Filipa je u konce. Kvůli pandemii koronavirů musela královna Alžběta II. Během obřadu sedět sám. Uživatelé internetu věnují pozornost jinému, smutnému podtónu pohřbu.

Rakev s tělem prince Filipa spočívala v královské kryptě v suterénu kaple sv. Jerzyho, kde se konal pohřeb. Zůstane tam až do smrti Alžběty II., Poté bude přemístěna do kaple krále Jiřího VI., Kde bude odpočívat i současná královna.

Účastníci pohřebního obřadu dodrželi požadovanou vzdálenost. To znamenalo, že královna po celou oslavu seděla sama. Každý z truchlících měl masku. Novinář Piers Morgan vyjádřil velké sympatie britské královně pro její vzdálenost od blízkých v tak obtížném dni.

– „Vyskytl se někdy srdcervoucí obraz královny?“ Kruté oddělení a osamělost, které zažilo tolik lidí během této pandemie, kterou nyní snášela nejslavnější žena na světě a rozloučila se se svým 73letým manželem. Prostě zničující, “napsal na Twitteru.

– “Bolestivý obrázek.” Královna by neměla sedět sama, “napsali.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video11 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti11 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video11 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti11 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor11 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video11 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti11 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video11 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti11 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy11 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené