Stalo se

Češi nedůvěřují vakcínám proti COVID-19. TAKTO dopadl průzkum!Česko patří spolu s Bulharskem a Slovinskem mezi země, v nichž největší část obyvatelstva s očkováním úplně nesouhlasí. Většina respondentů by chtěla získat více informací o bezpečnosti vakcín proti COVID-19 i o účinnosti vakcín.

Vakcínou proti COVID-19 lze očkovat 70 procent Evropanů a 62 procent Čechů. Vyplývá to z prosincového průzkumu veřejného mínění občanů zemí EU, o kterém v pátek informovala Evropská komise (EK). Česko se však průzkumu zařadilo mezi země, které nejméně důvěřují vakcínám a jejich bezpečnosti.

Průzkum společnosti Kantar z poloviny prosince se konal na vzorku 24.424 respondentů ze všech 27 členských států EU. Průzkum naznačil, že 62,6 procenta dotázaných ze všech členských států zastává názor, že vakcíny proti novému typu koronavirus jsou bezpečné.

S tímto vyjádřením nesouhlasí 42 procent lidí a téměř polovina si myslí, že vakcíny jsou neefektivní.

Nejvíce s očkováním nesouhlasí v Bulharsku, Slovinsku a v Česku

V Evropské unii účinnosti nových vakcín věří 73,4 procenta obyvatel. S očkováním nejvíce nesouhlasí obyvatelé Bulharska (34 procent se nechce dát nikdy očkovat), Slovinska (33 procent) a potom Česko a Maďarska (32 procent). Nejméně obav z nových vakcín mají občané Malty (41 procent) a potom Irska, Dánska, Itálie, Lotyšska, Nizozemska a Finska (nad 30 procent).

V případě Česka však mnozí z dotázaných připustily, že by změnily svůj přístup k očkování, kdyby viděli přímé důkazy o bezpečnosti a účinnosti vakcín na již očkovaných lidech. Přitom až 66,5 procenta respondentů uvedlo, že zná lidi, kteří měli pozitivní test na COVID-19, a 61,7 procenta zná lidi, kteří onemocněli.

Lidé chtějí více informací

Průzkum také naznačil, že většina respondentů by chtěla získat více informací o bezpečnosti vakcín proti COVID-19 (56,9 procenta) io účinnosti vakcín (49,9 procenta). Dotázaní uvedli, že za nejdůvěryhodnější zdroje považují zdravotnických pracovníků, lékaře, zdravotní sestry a farmaceuty (56,6 procenta), národní zdravotnické orgány (42,6 procenta) a EU (20,3 procenta). Za méně důvěryhodné považují média (9,4 procenta), webové stránky (7,8 procenta) a sociální sítě (5,4 procenta).

Přibližně 60 procent Evropanů věří, že jediný způsob, jak skoncovat s pandemií, je očkování. S tímto názorem však souhlasí pouze 40,7 procenta dotázaných Čechů a 67 procent Čechů věří, že nové vakcíny byly vyvinuty a otestovány příliš rychle.

Na otázku v průzkumu, zda si občané myslí, že EU hrála klíčovou roli, aby se dostali k vakcíně ve vlastní zemi, nejvíce tuto možnost připustily občané Malty (87 procent), pak Kypru, Portugalska, Irska a Lucemburska (nad 70 procent). Nejméně tomu věří lidé v zemích Visegrádské čtyřky (V4): Česká republika (49 procent), Maďarsko a Polsko (55 procent) a Česko (56 procent).Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Stalo se

Dojemný příběh, který trhá srdce! Po narození dětí jim lékař oznámil zdrcující zprávu …

Manželé se spolu s dalšími jejich dětmi na dvojčata neskutečně těšili. Osud jim však takovou dokonalou radost nedopřál …

Angličanka Emma Woodhouse (27) měla vysoce rizikové těhotenství a její dvojčata přišly na svět akutním císařským řezem. Bella se narodila v pořádku, ale Jessica se neprobrala k životu ani po více než 20-minutovém oživování.

Namísto radosti obrovský smutek

“Bylo to strašné, jedna holčička jsme měli živé a zdravé, ale nedokázali jsme se z něj těšit, protože jeho dvojče nám zemřelo,” vzpomíná rozbolavělý matka. Její bolest byla nepředstavitelná, nedokázala se s mrtvou dcerkou rozloučit.

Personál nemocnice se snažil milující mamince pomoci, jak se dalo, a souhlasili s tím, že si mohou mrtvou dcerku vzít domů a rozloučit se s ní, až když budou na to připraveni.

Díky chladicí dětské postýlce si Jessicu nejen přivezli domů, ale starali se o ni jakoby byla živá a to až dva týdny. Brali ji dokonce i na procházku.

Pro mnohé je to, co tato rodina udělala, nepředstavitelné, a pochopit to dokáže asi jen žena, která to přežila také.

Emma, ​​věří, že její dcerka zemřela proto, aby zachránila svou sestřičku, na kterou nyní dává pozor z nebe.

“Od chvíle, kdy se Jessica narodila, zamilovala jsem se do ní, vypadala taková dokonalá. Strávit několik dní s oběma, bylo takové nádherné, nemohla jsem jinak, ” vysvětluje ustaraná máma.

Rodiče si po kremaci nechali popel dcerky doma, aby ji měli navždy u sebe. “Neuplyne den, abych na ni nemyslela. Kdykoliv vidím Bellu, vidím i Jessicu, to se nikdy nezmění … ”

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Tato žena chce jít ve 4. měsíci těhotenství na potrat, aby byla slavná! Z jejích slov se vám bude chtít zvracet …

Že se do reality show hlásí lidé, kteří by spíše svým chováním patřily do kategorie bezobratlých nebo prvoků, je všeobecně známo. To, co ale našli v Británii, je opravdu síla!

Josie Cunningham (23), která prý dělá modelku, je kvůli účasti v Big Brother schopná jít na potrat, přestože je už ve čtvrtém měsíci těhotenství.

“Tentokrát mít dítě nebudu. Příští rok budu slavná, koupím si růžový Range Rover a koupím velký dům. Nic mi nemůže překazit můj plán, “řekla Josie Sunday Mirror a vy máte pocit, že byste ji po tomto výroku chtěli zadupat do země, polít to benzínem, zapálit a nechat projít parním válcem.

Cunningham, která už má dvě děti, nyní potřetí otěhotněla, když se dala na dráhu prostitutky a nyní nemá absolutně přehled o tom, kdo je otcem. Na Twitteru se dokonce pochlubila fotkou z ultrazvuku a Britové tak nechápou, jak se může vůbec něco takového v jejich zemi vyskytovat.

Cunningham způsobila rozruch, už když si loni nechala voperovat velké silikonové prsní implantáty a vše měla od státu zdarma, protože prý odmala trpí nedostatkem prsní tkáně. Před měsícem jí opět NHS (národní zdravotní služba ve Velké Británii) proplatila stomatologické ošetření z důvodu těhotenství. Odpůrci přitom upozorňují na paradox, když například rodiče malé Sophie Thomlinson po mozkové obrně prosili ústav o uhrazení operace mozku, která by jejich dceři pomohla chodit. Tomu se řekne nemocný systém!

Pokračovat ve čtení

Stalo se

Ultrazvuk těhotné ženy ohromil nejen maminku ale i všech lékařů! To co tam našli, se jen tak nevidí …

Tehdy 36-letá Oksana Kobeleckaja z ukrajinské Oděsy spolu s jejím manželem Sergejem už nebyly prvorodič, měli jedno tříleté děvčátko. Celá rodina s velkou radostí očekávala nový přírůstek.

Jenže plány nevycházejí vždy tak, jak předpokládáme. Těhotenské bříško rostlo rychleji a bylo už poměrně brzy větší než při předešlém těhotenství a těhotná maminka začala tušit, že možná nečeká jediné dítě, ačkoli v rodině se dvojčata nikdy nevyskytly, tak spíše se přiklonila k tomu, že to tak zřejmě nebude a jde jen o větší dítě. Vybrala se nakonec k lékaři na ultrazvuk. Tam se potvrdilo, že dvojčata skutečně nečeká. Pravda byla pro lékaře i rodiče mnohem šokující.

Oksana čekala rovně paterčata. Šokovaná matka si uvědomila, že všechny její plány se mění. Lékař utíkal s radostnou novinkou seznámit celý nemocniční personál, který se pochopitelně s něčím podobným dosud nesetkal.

Naštěstí vše dopadlo nakonec velmi dobře. Císařským řezem se narodili tři malí chlapci a dvě malé dívky.

Paterčata postupně rostou a rodiče se se světem pravidelně dělí o jejich fotografie na facebookové stránce, kterou pro ně založili – https://www.facebook.com/odessafiver/ .

Z fotografií na závěr vybíráme mámu Oksanu se šesticí malých sourozenců – starší sestrou a paticí malých bratříčků a sestřiček u vánočního stromečku:

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Bizardní2 hodinami před

BESTIE v lidské podobě: Agata spálila miminko a šla si užívat párty …

21-letá Agata dopustila případu, který nemá s mateřskou láskou absolutně nic společného. Po tom, jak přivedla na svět svou dcerku,...

Zdraví2 hodinami před

10 příznaků rakoviny, které lidé nejčastěji ignorují. Čím dříve se o rakovině dozvíte, tím je větší šance na uzdravení.

Lidé, kteří už měli rakovinu v rodině, by si měli dávat ještě větší pozor. Doporučujeme se poradit s lékařem nebo...

Zajímavosti2 hodinami před

Na muže neustále volají policii: Důvodem je tvář jeho manželky! Podívejte se proč!

Manželé Tori a Eddie Smith jsou již zvyklí na Zírání a nepříjemné komentáře od lidí. Ale pár z Baltimoru neočekával,...

Nezařazené2 hodinami před

Před příchodem rakoviny vás bude tělo varovat! TENTO signál nikdy neignorujte.

Věděli jste, že první příznaky vážných chorob a především rakoviny, se mohou objevit i na dlaních? Určitě byste se změnami...

Stalo se3 hodinami před

Dojemný příběh, který trhá srdce! Po narození dětí jim lékař oznámil zdrcující zprávu …

Manželé se spolu s dalšími jejich dětmi na dvojčata neskutečně těšili. Osud jim však takovou dokonalou radost nedopřál … Angličanka...

Zajímavosti3 hodinami před

Vitamin, který je nutné doplňovat! Má silné protizánětlivé účinky, léčí rakovinu, cukrovku, ekzémy, akné a mnoho jiných nemocí.

Statistiky ukazují, že téměř 75% populace trpí nedostatkem tohoto vitamínu. Tento vitamín je velmi důležitý a prospěšný pro lidský organismus....

Zajímavosti3 hodinami před

Tento trik by měl znát každý kdo pravidelně peří! Do pračky před praním dala kapesník. Když prádlo vytáhla, bylo …

Kdo doma pravidelně peří, ten ví že to není až tak jednoduchá činnost. Ano, hlavní práci sice udělá pračka, ale...

Zajímavosti3 hodinami před

Už od dětství neznám, co je to nemoc! Babička mě naučila tento recept na posílení imunity.

Nyní nesmíme podcenit chladnější večery. V kombinaci s oslabenou imunitou si můžeme koledovat o pořádně nachlazení, které nepotěší nikoho z...

Zajímavosti9 hodinami před

Zdravotní sestra radí: Když vám začne téct krev z nosu, okamžitě proveďte TOTO!

Úvodem je třeba poznamenat, že většinou krvácení z nosu není nebezpečné. Někdy stačí změna teploty, (např. Změna prostředí) kdy drobné...

Stalo se9 hodinami před

Tato žena chce jít ve 4. měsíci těhotenství na potrat, aby byla slavná! Z jejích slov se vám bude chtít zvracet …

Že se do reality show hlásí lidé, kteří by spíše svým chováním patřily do kategorie bezobratlých nebo prvoků, je všeobecně...

Oblíbené