Ministr vnitra Jan Hamáček prozradil, kdy dojde k zásadnímu rozvolnění opatření. Světlo na konci tunelu se ukázalo

Obsah článku

Ministr vnitra Jan Hamáček nenápadně naznačil, že epidemii se daří lehce zpomalovat. Na konci tohoto týdne se Česku ukáže, že se situace obrací k lepšímu.

[obsah1]

Pokud se takto situace ustálí je velká pravděpodobnost, že po 21 březnu bude opět možné cestovat bez povolení k opuštění okresu.

Vláda omezila pohyb osob mezi okresy po dobu 3 týdnů, dne 21 března by mělo toto opatření vypršet.

[obsah2]

Ministr zdravotnictví Jan Blatný si umí představit, že toto omezení by mohlo brzy skončit.

[obsah3]

Pro vládu jsou nyní zásadní dva ukazatele – reprodukční počet a počet pacientů v nemocnicích. K 11. březnu bylo v nemocnicích 8734 lidí s covidem. Číslo reprodukce se vyvažuje kolem hodnoty 1. Když je hodnota čísla nižší než jedna, znamená to zpomalení šíření nemoci. Ve středu byla hodnota reprodukčního čísla 0,95.

[obsah4]

Ministr vnitra Jan Hamáček prozradil, kdy dojde k zásadnímu rozvolnění opatření. Světlo na konci tunelu se ukázalo