Ještě v roce 2013 časopis Time vyhlásil Františka za “Muže Roku” a nazval ho papežem všech lidí. Nová hlava katolické církve je opravdu známá svou jednoduchostí a demokracií: hlavním cílem jeho práce je pomoc chudým.
Papež František
Hned poté, co začal pracovat ve funkci papeže prohlásil, že chce vybudovat “chudou církev pro chudé” – někteří ho za toto prohlášení dokonce nazývali komunistům, ale samotný papež takové tvrzení odmítá.
Papež František odsoudil všechny náboženské instituce, které využily příležitosti k neplacení daní, aby se mohli obohatit, namísto toho, aby tyto peníze přesměrovali na ty, kteří to skutečně potřebují.
“Náboženské instituce neplatí daně, ale pokud se změní na hotely nebo konferenční centra, musí platit daně a poplatky. Jinak to bude nekalá soutěž a my ji nepodporujeme. “
Modernizace katolické církve
Toto prohlášení je součástí papežových pokusů modernizovat katolickou církev a umožnit jí vrátit se k původnímu poslání stát se příkladem solidarity, laskavosti a pomoci ve světě.
Papež František opakovaně řekl, že nesouhlasí s vytvořením “špatného a nespravedlivého ekonomického systému”, který by zneužíval masy ve prospěch církve, která už zapomněla na své původní poslání – nabídnout místo pro modlitbu a vodítko pro ty, kteří chtějí nebo potřebují bydlení a pomoc.
Poslání
“Toto je poslání církví – pomáhat lidem v nouzi, přijímat uprchlíky, kteří potřebují pomoc. Toto je naše poslání, musíme respektovat Boží slovo. “
V Itálii má katolická církev majetek v hodnotě více než 10 000 000 000 dolarů. V roce 2013 začala platit obchodní daně, ale odmítli přispívat do státního rozpočtu, pokud mají kapli.
V USA by všechny církevní organizace zaplatili na daních 83 500 000 000 dolarů, to však pouze v případě, kdyby platili kvótu za státní majetek v hodnotě 600 000 000 000 dolarů.