Zdraví

9 účinných cviků na doma, které vás natrvalo zbaví “pneumatiky” na břiše, i faldíků na zádech: Rychlé výsledky každého překvapí!K dosažení pevnější a štíhlejší postavy není nikdy pozdě. Kromě vyvážené stravy je důležitá i fyzická aktivita , která nastartuje váš metabolismus a hubnutí jde mnohem rychleji. Dnes máme pro vás 9 účinných cviků z youtube na spálení břišního tuku kolem celého pasu a výborně také fungují na faldíky na zádech. Celou sérii cviků byste měli zopakovat alespoň 2-krát a to vám nezabere více než 8 minut.

1. Skákejte na místě (Jumping Jacks)

Postavte se zpříma, nohy jsou u sebe, ruce jsou spuštěny vedle těla. S výskokem nohy roztáhněte od sebe a ruce zvedněte nad hlavu. Pak se vraťte do výchozí polohy. Tento pohyb musí probíhat v tempu plynule za sebou. Opakujte 20-krát.

2. Ohněte se za prsty na nohou (Toe reach)

Postavte se rozkročmo, ruce natáhněte před sebe a střídavě se ohýbejte k prstům na nohách. Chodidla směřují jemně do vnější strany, nohy jsou natažené. Opakujte 20-krát.

3. Horolezec – křížem (Mountain climber – cross)

Dejte se do polohy desky. Dlaně jsou opřeny o zem přímo pod rameny, zapřete se o špičky na nohou a střídavě v tempu táhněte pravé koleno k levé ruce a naopak. Opakujte 20-krát.

4. Zvedněte pánev a zadržte (Bridge hold)

Lehněte si na záda, zapřete se patami o zem a pánev zvedněte ze země tak, aby tělo vytvořilo rovnou linii. Sedací i břišní svaly jsou napnuté, pravidelně dýchejte. Vydržte 30 sekund.

5. Nůžky (Flutter kick)

Lehněte si na záda a nohy narovnejte před sebe. Zvedněte je do vzduchu, napněte břišní svaly a střídavě v tempu zvedejte jednu a pak druhou nohu. Pravidelně dýchejte a opakujte po dobu 30 sekund.

6. Deska (Plank)

Lehněte si na břicho, rukama se zapřete o předloktí a nohama se zapřete o špičky. Nohy jsou roztažené na šířku boků. Pomalu zvedněte pánev od země tak, aby krk, záda a nohy tvořily jednu linii. Vydržte po dobu 30 sekund.

7. Ruská otočka (Russian twist)

Sedněte si na zem, kolena jsou pokrčené a nohy jsou položeny na patách. Trup jemně zakloňte a otáčejte tělo do jedné a do druhé strany, přičemž se rukama dotkněte země. Pro ještě větší účinek lze držet v rukou činku nebo jiné závaží a nohy můžete zvednout jemně nad zem. Opakujte 20-krát.

8. Boční deska (Side plank)

Zaujměte pozici desky a otočte se do strany tak, abyste opíraly jen o jednu ruku. Dlaň směřuje pod rameno a chodidla jsou buď spojeny na sobě, nebo položené za sebou – jak vám to víc vyhovuje. Břišní svaly jsou napnuté a hrudník je vypnutý. Dbejte na to, aby boky nebyly ani příliš dolů, ani příliš nahoru. Ramena a boky jsou v jedné linii. Vrchní ruku natáhněte směrem nahoru, nebo ji dejte v bok a držte pozici 30 sekund. Potom strany vyměňte a opět držte 30 sekund.

9. Otočka z desky (Plank hip drop)

Dejte se do pozice desky podle instrukcí výše a vytáčejte boky směrem k zemi do jedné a do druhé strany. Opakujte 20-krát.

Celý trénink naleznete v přiloženém videuPokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Stalo se

Pejsek je příliš starý a nemocný na to, aby spal v druhém patře. Rodina se každou noc střídá a spí s ním na gauči aby mu bylo líp

Seznamte se s Spikee – 14-letým anglickým kokršpanělem, který se v současnosti zotavuje z druhé mozkové příhody.

Bohužel, kvůli svému věku a zdravotním problémům už Spike není schopen vylézt po schodech na druhé patro a spát při svých majitelích.

Spike je 14-letý anglický kokršpaněl

“Spika jsme si vzali z útulku, když měl 5 let, asi rok po ztrátě našeho psa. Spika si před tím adoptovali již několik rodin, ale nemůžeme pochopit, jak se ho někdo mohl vzdát. Jsme však velmi rádi, že se dostal k nám, ” uvedl majitel.

Ve skutečnosti, pejsek už sám nedokáže vylézt po schodech. Je to o to smutnější, když do nedávná byl vždy zvyklý spát v posteli se svými pány. “Vždycky spal na posteli na patře. Takže když pro něj byly schody příliš nebezpečné, byl to okamžitý přechod na spánek dole na pohovce spolu s ním, ” vysvětluje majitel.

V současnosti se pejsek zotavuje z druhé mozkové příhody a těžko se mu chodí po schodech

Ukázalo se, že po druhé mozkové příhodě nebyl Spike schopen chodit, takže ho rodina musela nosit po domě. Naštěstí je tento psík silný a polepšilo se mu. Nyní, i přesto, že dokáže znovu chodit, stále není dost silný na to, aby vyšel po schodech a spal tam, kde obvykle. V ložnici svých pánů.

Protože Spike už nemůže spát v ložnici svých majitelů, rodina se rozhodla spát s ním každou noc na gauči

“Vždy dělá velký rozruch, když kdokoliv přijde dolů a musí s nim sdílet svůj prostor. No jakmile se k němu přitulí je spokojen. Hlavně ráno po probuzení se rád mazlí. ”

Nastavili také prostředky proto, aby zabránily zraněním

Pouto mezi Spikee a jeho pánem je velmi silné. “Jsou absolutně nerozluční. Můj otec ho volá “stará fazole” a tráví spolu hodně času. Můj otec přinese morku vodu a jídlo na pohovku a ručně ho nakrmí, aby se ujistil, že dostane své léky a nabírá na síle. ”

Jsme velmi rádi, že ho máme v našich životech

Je jasné, že Spikeova rodina ho miluje celým svým srdcem a udělala by vše pro to, aby byl šťastný. “Máme ho moc rádi a jsme velmi rádi, že ho máme v našich životech. Doufejme, že jsme mu vynahradili jeho nepříliš dobrý start do života poskytnutím vší lásky na světě. ”

Pokračovat ve čtení

Zdraví

Neměli bychom jíst před spaním? Vědci mají jednoznačnou odpověď kterou byste nečekali!

Často se pozdě večer před spaním ladujete něčím dobrým a následně si to vyčtete? Už nemusíte! Vědci zpochybnili to, co se říká už několik let.

Určitě jste již mnohokrát slyšeli, že bychom měli jíst nejpozději dvě hodiny před tím, než jdeme spát. Je to ale jen mýtus, nebo to má skutečně nějaký nežádoucí vliv na naše tělo? Nový výzkum přišel s překvapivým zjištěním!

Údajně neexistují hmatatelné přínosy toho, že budeme jíst naposledy dvě hodiny před spaním. Konzumace jídla v pozdních večerních hodinách není až tak špatná, jak se dosud zdálo!

Konzumace večeře dvě hodiny před spaním byla odborníky doporučována proto, aby se mohla ustálit hladina cukru v krvi. Japonští vědci však odhalili, že tato přestávka mezi jídlem a spánkem ve skutečnosti dlouhodobou hladinu cukru v krvi nezměnila.

Odborníci z Okayamskej univerzity sledovali 1 573 zdravých dospělých lidí po dobu tří let. Pozorovali jejich stravu a spánek a pravidelně jim dělali krevní testy. Většina účastníků měla mezi večeří a spaním minimálně dvouhodinovou pauzu. Zbývajících 16% mužů a 8% žen mělo menší mezeru.

Když výzkumníci analyzovali krevní výsledky, došli k závěru, že nezáleží na tom, kdy před spaním se člověk najedl. Mnohem větší vliv na hladinu cukru v krvi měli hmotnost, krevní tlak, cvičení, kouření a pití alkoholu.

“Větší pozornost by měla být věnována zdravým potravinám celkově, dostatečnému spánku, a také bychom se měli vyhnout kouření, konzumaci alkoholu a nadváze, protože tyto proměnné měly hlubší vliv na metabolický proces,” uvedli vědci pro deník BMJ Nutrition, Prevention & Health.

Pokračovat ve čtení

Zdraví

10 cvičení na nápravu poškození páteře způsobeného sezením

Podle studie, zveřejněné v časopise American Journal of Epidemiology , tráví průměrný člověk více než polovinu svého dne činnostmi vyžadujícími si sezení (sledování televize, dojíždění do práce a z ní, sezení u počítače, atd.)

Podle vědecké zprávy Současný výpočet kardiovaskulárních rizik , publikované v lékařském časopise, příliš mnoho sezení může být stejně škodlivé jako pasivní kouření.

Některé studie dokazují vztah mezi příliš dlouhé sezením a vyššími mírami chronických onemocnění, jako jsou cukrovka 2. typu, onemocnění ledvin a choroba srdeční. Příliš mnoho sezení se dokonce spojuje s brzkou smrtí.

Kromě toho vám také může poškodit záda a souvisí také s chronickou bolestí zad a špatným držením těla.

Škodlivým účinkem sezení můžete předejít pravidelným prováděním následujících 10 protahovacích cvičení. Těchto 10 jógových cviků vám pomůže zlepšit sílu a pružnost a předcházet bolesti v zádech a kolenou.

Proč jógový strečink napravuje škody z dlouhého sezení

Jóga vznikla v Indii a cvičí se již celá tisíciletí. Toto staré cvičení mysli a těla se stalo součástí naší moderní doby a je symbolem klidu a zdraví.

Podle studie Jóga v Americe z roku 2012 cvičí dnes v Americe jógu více než 20 milionů Američanů (každý 15. obyvatel). U nás na Slovensku je to zatím méně, ale nebylo by na škodu to změnit.

O józe bylo publikováno mnoho studií, které naznačují, že je účinným způsobem ke zvýšení fyzické aktivity, zejména síly, pružnosti, dýchání a rovnováhy a také na snížení stresu a zlepšení duševních schopností.

Podle webové stránky HNS existují dokonce důkazy, že pravidelné cvičení jógy je prospěšné pro lidi s vysokým krevním tlakem, onemocněním srdce a různými bolestmi.

Hlavními složkami jógy jsou série pohybů (pozic), určených ke zlepšení síly a pružnosti, a jejich cílem je sjednocení mysli, těla a ducha.

Pokud jste tedy zatím jógu necvičili nebo ji necvičíte pravidelně, určitě ji vyzkoušejte. Po chvíli se budete cítit mnohem klidnější, zdravější a budete si více uvědomovat držení a pohyb svého těla.

Uvádíme deset jógových pozic, které si můžete vyzkoušet doma:

1. Židle

Tato pozice zlepšuje držení těla, natahuje páteř a posiluje přední část stehen.

Postavte se na podlahu s nohama rozkročenýma na šířku ramen. Zvedněte ruce vzhůru tak, aby byly obráceny dlaněmi k sobě. Pokrčte nohy v kolenou a zadek posuňte dozadu, jako byste si sedali na židli.

Vtáhněte břicho a kostrč tak, abyste měli rovná záda. Celou svoji váhu přeneste na paty a dávejte pozor, aby vám kolena nepřečnívaly přes palce na nohách.

Držte asi minutu a zhluboka dýchejte.

2. Bojovník II

Tato pozice pomáhá posílit svaly středu těla a natahuje ruce, nohy a hruď. Postavte se na podlahu s doširoka rozkročenýma nohama.

Vytočte chodidla doprava – vaše pravé chodidlo směřuje dopředu a levé chodidlo doleva (viz obrázek).

Zvedněte paže souběžně s podlahou ve výšce ramen tak, abyste pravou ruku měli přímo před sebou a levou přímo za sebou. Dlaně směřují dolů.

Nyní ohněte pravou nohu v úhlu 90 stupňů. Břicho držte vtažené a zhluboka dýchejte.

V pozici vydržte po několik hlubokých nádechů a výdechů a potom opakujte na druhou stranu.

3. Pes tváří dolů

Tato pozice vám posiluje horní část těla a zlepšuje oběh. Také natahuje páteř a svaly na nohách.

Položte na podlahu ruce a chodidla na šířku ramen od sebe. Pak se silně odtlačte rukama a zvedněte kolena tak, abyste měli natažené nohy.

Pokud kolena narovnat nedokážete, můžete je nechat zlehka ohnuté. Přejděte po rukách dopředu (nepřepínejte lokty!) A chodidly dozadu, abyste pozici prodloužili (viz obrázek).

Paty tlačte dolů k podlaze (možná se podlahy nedotýkají) a tlačte dozadu stehna. Hlavu a krk byste měli mít uvolněné. Zhluboka dýchejte a vydržte v této pozici asi minutu.

4. Dřep pozice

Tato pozice vám natahuje oblast křížů, vnitřní část stehen, kyčle a kotníky. Postavte se na podlahu s nohama na šířku ramen a palce na nohách vytočte ven.

Dlaně držte spojené před sebou jako při modlitbě. Ohněte kolena a posaďte se do hlubokého dřepu. Lokty jemně tlačte do vnitřní strany stehen a zároveň otevírejte hruď (viz obrázek).

Vydržte asi minutu.

5. Pozice desky (plank)

Tato pozice posiluje horní část vašeho těla, přičemž využívá pouze vaši hmotnost. V lehu na podlaze zatlačte dlaněmi a vysuňte dopředu hruď. Vaše ramena jsou přímo nad rukama.

Tlačte paty dozadu (chodidla by měly být na šířku ramen) a krk s hlavou táhněte dopředu, aby vaše tělo tvořilo rovnou čáru (viz obrázek).

Břicho držte zpevněné a bedra zvednuté, přičemž paty táhnete dozadu.

V uvedené pozici vydržte asi minutu.

6. Pozice člunu

Tato pozice posiluje svaly středu těla. Posaďte se na podlahu se ohnutými koleny a chodidly na podlaze.

Lehce se zakloňte dozadu, ohněte kolena a zvedněte chodidla z podlahy tak, aby s ní svíraly úhel 45 stupňů. Narovnejte ruce před sebe tak, aby směřovaly dlaněmi k sobě.

Potom začněte natahovat nohy. Vydržte po několik hlubokých nádechů a výdechů a pomalu položte dolů. Opakujte několikrát.

7. Pozice mostu

Tato pozice vám natahuje bedra, posiluje svaly horní části nohou (harmstringy) a zadku.

Lehněte si na záda a ruce, obrácené dlaněmi dolů, položte podél těla. Ohněte nohy tak, abyste chodidla měli položené na podlaze na šířku ramen.

Vaše kolena by měly být v jedné linii s palci na nohách. Zvedněte boky a záda tak, abyste o podlahu opírali jen spodní částí lopatek.

V této pozici vydržte po několik hlubokých nádechů a výdechů. Spusťte boky dolů a několikrát opakujte.

8. Pozice polovičního pana ryb

Tato pozice natahuje bedra, ramena a páteř. Posaďte se na podlahu s nohama nataženýma před sebe. Nyní ohněte levé koleno a levé chodidlo položte z vnější strany pravého stehna, jak vidíte na obrázku.

Ohněte pravou ruku a pravým loktem tlačte do vnější strany levého kolene. Vaše páteř je nyní vykroucením a vy hledíte na stěnu za sebou.

Vydržte po několik hlubokých nádechů a výdechů a opakujte na druhou stranu.

Ohněte pravou ruku a pravým loktem tlačte do vnější strany levého kolene. Vaše páteř je nyní vykroucením a vy hledíte na stěnu za sebou.

Vydržte po několik hlubokých nádechů a výdechů a opakujte na druhou stranu.

9. Pozice kobylky

Tato pozice vám natahuje a narovnává páteř a oblast křížů. Lehněte si na podlahu obličejem dolů.

Zvedněte nohy z podlahy, přičemž jejich tisknete k sobě. Nyní zvedněte dozadu ruce a zvedejte hruď.

Tuto pozici držte asi minutu.

10. Pozice dítěte

Tato pozice otevírá a natahuje bedra, čtyřhlavé svaly stehen a kříže. Klekněte si na podlahu, přičemž sedíte na patách, kolena máte od sebe na šířku ramen a horní část těla mezi stehny.

Vaše čelo se dotýká země. Ruce položte přímo před sebe. zavřete oči a zhluboka dýchejte. V této pozici zůstaňte alespoň minutu.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Politika1 hodinou před

Důchodci se můžou těšit na další velkou podporu od vlády. Maláčová chytá toto!

V minulém roce se těšili důchodci podporám od vlády. Stát je podpořila jednorázový příspěvek ve výši pět tisíc korun, kterým...

Stalo se2 hodinami před

Podle předpovědi slepé baby Vangy nám rok 2021 přinese opravdu náročné překážky: “budeme svědky ničivých událostí, které změní osud lidstva.”

Tento rok byl pro většinu z nás opravdu náročnou výzvou a tak očekáváme, že rok 2021 nám vynahradí všechny zameškané...

Humor2 hodinami před

Vtip dne: šéf se chce milovat, se svou sekretářkou

Šéf si chtěl užít se svou krásnou mladou sekretářkou ve své kanceláři, na svém velkém koženém křesle. Ale sekretářka měla...

Zajímavosti2 hodinami před

6 věcí, které by si měli pamatovat všichni kmotři. Mnoho lidí o tom ani neví

Při rozhodování o křtu dětí se setkáváme s těžkou otázkou: koho si vybrat kmotrů? Víte, jaké povinnosti mají kmotři? Téměř...

Zajímavosti2 hodinami před

96 letá žena prodává dům ve kterém nebyl nikdo více než 60 let. Neuvěříte, jaký poklad ukrývá

Nikdy Nesuď knihu podle obalu a nikdy Nesuď dům podle toho, jak vypadá zvenku. Když se řekne starý dům nebo...

Humor3 hodinami před

Byli sami ve výtahu na policejní stanici. To co natočila kamera nyní obíhá celý svět

Zástupce šerifa, Tony Scherb z amerického El Pasa, nedávno odešel do důchodu po 29 dlouhých letech služby. Vždy měl a...

Zajímavosti3 hodinami před

Muž zachránil psa z ulice. Po několika týdnech nemohl uvěřit co se stalo!

Americký Pit Bull teriér a americký stafordšírský teriér jsou psi, kteří vyvolávají spoustu emocí – někteří je milují, jiní se...

Humor3 hodinami před

Kůň měl až po krk nošení tlustých turistů. To, co zaznamenala kamera, pobaví každého k slzám!

Podívejte se na velmi vtipné video, které ukazuje koně přepravujícího dva docela „velké“ turisty. Samozřejmě nás pobavilo, co se stalo,...

Politika3 hodinami před

Jestli bude šíření britské mutace o 40% agresivnější, nastolíme o dost tvrdší opatření. Ve hře je zákaz rodinných návštěv

V Česku už je potvrzená Britská mutace covid – 19 a předpokládá se, že se bude rychle šířit a agresivněji...

Politika4 hodinami před

jak dlouho trvá než se člověku vytvoří imunita po očkování. Pozor je tu riziko se nakazit i po vakcíně

V posledních dnech je nejvíce diskutovaným tématem jak rychle se u člověka vytvoří imunita po očkování. V tuto chvíli jsou...

Oblíbené