Zdraví

8 příznaků nejhorší rakoviny, které většina lidí ignorujeSmějí se vám, že jste hypochondr? Nevadí. Máte totiž větší šanci zaznamenat příznaky rakoviny, kterých si většina lidí ani nevšimne nebo nad nimi jen mávne rukou.

Některé bolesti a zdravotní problémy vypadají tak neškodně a zanedbatelně, že je lidé často vůbec neberou vážně, a to ani v případě, že jsou dlouhodobé či zhoršující se.

“Někteří lidé si myslí, že běžné problémy nenaznačují nic vážně a nenapadne je, že by mohlo jít o rakovinu,”

1) Změny zažívání

Narušení zažívání je často způsobeno změnou stravovacích návyků, některými potravinami nebo i léky. No pokud jde o dlouhodobý problém, mohou být změny zažívání příznakem rakoviny střev. Určitě je důležité zbystřit pozornost, když se objeví krev ve stolici, dále zvracení, průjem nebo naopak zácpa. Při tomto druhu rakoviny se objevuje také silná bolest břicha a křeče. Někdy se totiž stane, že nádor zablokuje tlusté střevo a vytvoří překážku. V takovém případě je vždy nutný okamžitý zákrok lékaře. Objevit se však může i neplánovaný úbytek na váze.

2) Kašel

Kašel nemusí být pouze příznakem virového onemocnění. Závažný problém představuje zejména přetrvávající kašel bez dalších chřipkových příznaků. Podle doktorky Whitakerovej by totiž mohl signalizovat rakovinu hrtanu, plic nebo štítné žlázy.

3) Změny v činnosti močového měchýře

Zánět močových cest je častým problémem mnoha žen i mužů, a proto jsou příznaky typické pro tento zánět obvykle ignorovány a léčeny jako další zánět močových cest.

No pokud si všimnete krev v moči, pokud máte časté nutkání jít na záchod, nebo pokud vás močení bolí, raději informujte svého lékaře, aby vyloučil rakovinu močového měchýře, ledvin nebo prostaty.

4) Bulky

Bulky kdekoliv na těle jsou nejčastějším příznakem různých druhů rakoviny. Proto pokud nějakou na svém těle objevíte, neváhejte si ji dát vyšetřit.

5) Krvácení

Jakékoliv krvácení bez zjevné příčiny obvykle nevěstí nic dobrého. Například vykašlávání krve může signalizovat rakovinu plic a krev ve stolici by mohla být znamením rakoviny střev nebo konečníku.
Ženy, které krvácejí nepravidelně ai mimo menstruace, by se měli nechat vyšetřit na rakovinu děložního čípku nebo dělohy. Krvavý výtok z bradavky by zase mohl signalizovat rakovinu prsu, zatímco krev v moči rakovinu močového měchýře a ledvin.

6) Přetrvávající bolest v krku

Nepříjemná bolest v krku a ztížené polykání patří stejně jako kašel mezi typické příznaky nachlazení. Avšak dlouhodobá bolest v krku může poukazovat na mnohem vážnější problém, kterým je rakovina hrtanu nebo krku. Ani tento zdánlivě banální zdravotní problém tedy nelze podceňovat.

7) Nečekaný úbytek váhy

Podle institutu American Cancer Society může být nevysvětlený úbytek na váze od 4,5 kilogramů a více prvním příznakem rakoviny. Nejčastějším důvodem úbytku váhy při rakovině je podle doktorky Myslíkovy většinou nevolnost a nechutenství, přičemž nejčastěji se tento příznak projevuje u rakoviny plic, slinivky, tlustého střeva nebo u leukémie.

8) Nevysvětlitelné bolesti

Jak jsme již zmínili, bolest se nás pokaždé snaží upozornit na nějaký problém. Ten může být docela neškodný a zanedbatelný, ale také může být příznakem závažného onemocnění, jako je například rakovina kostí nebo vaječníků.

Podle American Cancer Society bolest vyvolaná rakovinou obvykle znamená, že se rakovina již rozšířila. Doktorka Myslíková také souhlasí s tím, že rakovina zpočátku většinou opravdu nebolí, ale rychle páchá nevratné změny na organismu, které nakonec mohou vést k bolestem a až k smrti.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zdraví

Nestojí ani 23 eur a pomůže zachránit životy lidem s koronavirus. Sehnat ho můžete kdekoliv

Lidé, kteří se léčí doma s nemocí Covid-19, jsou často ponecháni osudu napospas. Ke svému praktiky se jen tak nedostanou, maximálně se mu dovolají, i to někdy jen s velkými obtížemi.

Covid pozitivních nechtějí kvůli obavám z nákazy přijímat ani odborní doktoři. A tak se nemocný k lékaři často dostane až tehdy, když jde do tuhého.

Jednou ze záhad koronavirus je to, proč hladina kyslíku v krvi dokáže klesnout na nebezpečně nízkou hladinu, aniž si to pacient všiml.

Výsledkem bylo, že pacienti přicházejí do nemocnice s mnohem horším zdravotním vztahům, jak si uvědomovali av některých případech bylo příliš pozdě na účinnou léčbu. Jak uvádí portál BBC, potenciální řešení může představovat přístroj, který si víte zakoupit …

Oxymetr, který umožňuje sledovat hladinu kyslíku doma a stojí přibližně 20 liber, což je přibližně 22 eur. Normální hladina kyslíku v krvi je mezi 95% a 100%. Doktor si myslí, že každý by měl zvážit jejich koupi.

“Přijímali jsme množství pacientů s nízkou hladinou kyslíku v krvi,” řekl doktor Matt Inada-Kim, konzultant pro akutní medicínu v Hampshire Hospitals.

Uvedl také, že byl skutečně zděšen z prezentace toho, kolik lidí je ohroženo nízkou hladinou kyslíku jen proto, že si to neumí změřit. V Anglii se oxymetry dávají lidem s covidom, kteří mají více než 65 let a mají další zdravotní problémy. Pokud jim klesne hladina pod 92%, měli by si zavolat záchranku.

Doktor Inada-Kim říká, že neexistuje definitivní důkaz toho, že tento model zachraňuje životy, ale určitě může pomoci pacientům lépe se vysledovat. Už první výsledky jsou velmi pozitivní.

Podle nich by měl proto každý zvážit jejich koupi pro své vlastní potřeby. Zároveň také upozornili na to, aby se vyhnuli aplikacím v smartphonech, které jsou nespolehlivé.

Pokračovat ve čtení

Zdraví

GENIÁLNÍ 10-minutový trénink na doma, pokud se potřebujete zbavit tuku na břiše a stehnech: sdílet!

Pro mnohé lidi je v dnešní době těžké sladit uspěchaný životní styl s cvičením. Nicméně jak se říká, kde je vůle, tam je cesta. Přinášíme vám sérii 4 účinných cviků z portálu napadovy.blog , které stihnete zahrnout do svého programu, protože vám zaberou jen 10 minut denně.

Dřep u zdi

K provedení tohoto cviku se postavte zády ke zdi a chodidla položte asi půl metru od stěny. Měly by být od sebe vzdáleny na šířku kyčlí. Pokrčte kolena a posunujte záda dolů po stěně, dokud kolena nebudou svírat 90 stupňový úhel. Kolenní klouby by měly být vždy nad kotníky, proto bude možná nutné odsunout chodidla více od stěny. Pamatujte, že vaše stehna musí zůstat rovnoběžně se zemí.

Vydržte asi 25 – 50 sekund a pak vstaňte. Opakujte celkem 3 série.

břišní deska

Vyberte si dobré místo a použijte podložku na cvičení. Dejte se do polohy desky, obličej směřuje dolů, opřete se o předloktí a lokty musíte mít přímo pod rameny. Trup udržujte rovný a napnutý, tělo je v přímé linii od hlavy až po prsty na nohou , aniž jste se prohýbaly v kříži.

Toto cvičení provádějte tak dlouho, jak vydržíte a pokuste se čas postupně prodlužovat. Opakujte sérii 4krát.

jumping Jacks

Začněte tím, že budete stát s rovnými nohama a rukama podél těla. Nyní vyskočte a při skoku roztáhněte nohy, přičemž ruce zvedněte nad hlavu a téměř se dotkněte dlaněmi. Nyní znovu skočte zpět do výchozí polohy. Provádějte 30 sekund a pak si dejte 30 sekund odpočinek. Opakujte 3krát.

Cvičení na břicho

Lehněte si na záda, pokrčte kolena a chodidla položte na podlahu na šířku boků. Položte si ruce na stehna, na hrudník nebo za hlavu. Pomalu ohýbejte trup směrem nahoru a pak se spusťte. Můžete provést 10 opakování a pak si dejte přestávku 2 minuty. Opakujte sérii 3krát.

Pokud máte čas navíc, můžete všechny tyto cviky provádět najednou a navýšit počet opakování.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Ibuprofen způsobuje tisíce úmrtí ročně: místo něj používejte TOTO …

Nedávný článek publikovaný tiskovou agenturou Reuters odhalil zajímavé zjištění o lécích proti bolestem jako jsou diclofenac či ibuprofen.

Zjistil totiž, že uvedené léčiva zvyšují riziko srdečního infarktu ve stejné míře jako léky, které byly v minulosti staženy z trhu kvůli jejich vysokým rizikům.

Jeden z takto stažených léků, Vioxx, byl příčinou přes 30.000 úmrtí v důsledku srdečních infarktů a náhlých srdečních příhod.

Tento lék se byl dostupný na trhu několik let přesto, že jeho výrobce i státní úřady věděli o možných následcích jeho užívání.

Článek agentury Reuters uvádí, že stejné riziko srdečního selhání vyplývá i ze současných léků obsahujících látky diclofenac a ibuprofen.

Nejčastější důvody užívání léků proti bolesti
V dnešní době mnoho lidí trpí záněty az nich vyplývajícími bolestmi. Někdy se podaří snížit bolest například odbouráním stresu, snížením expozice chemickým látkám či změnou stravování.

V některých případech však může být bolest tak nesnesitelná, že se ji postižený člověk snaží stůj co stůj zastavit. No a právě v těchto případech se nejčastěji užívají volně prodejné léky proti bolestem.

Bohužel, mnozí lidé si neuvědomují, že i přes úlevě od bolestí, tyto léky pomalu zabíjejí jejich těla.

Ibuprofen je ropný derivát, který zvyšuje riziko srdečního infarktu a úmrtí na srdeční selhání.

Dokonce, když se ibuprofen zkombinuje s aspirinem (acylpyrinem), může způsobit multikauzálne úmrtí, tedy úmrtí z více příčin.

Ibuprofen je spojován is dalšími zdravotními problémy, jako například:

poškození DNA
potraty
anémie
úmrtnost na chřipku
ohluchnutí
vysoký krevní tlak
Kromě ibuprofenu, i mnohé další nesteroidní léky proti bolestem zvyšují riziko srdečního infarktu.

Úleva od bolesti je velmi důležitá. Proto byste měli znát přírodní alternativy k synteticky vyráběným lékům.

Alternativní prostředky proti bolesti
Namísto léků proti bolesti založených na ibuprofenu nebo Diclofenac, můžete použít následující přírodní náhrady:

1. Zázvor. Užívání čerstvého, práškového či zázvoru v kapslích, 4 krát denně, je vynikající alternativou k ibuprofenu, zejména v případě menstruačních bolestí.

2. Arnica. Osteoartritidu v kloubech rukou či nohou je možné léčit povrchovou aplikací krému s obsahem Arnica.

3. Šišák bajkalský (Baikal skullap). Tato rostlinka obsahuje látku zvanou baicalin, která účinně snižuje bolesti a bez problémů svou silou nahradí i ibuprofen.

4. Vitamin C, Ginkgo biloba a astacantín. Tyto látky používejte na zmírnění bolestí a nepohodlí při zánětech v dýchacích cestách, astmatu a jiných potížích s dýcháním.

5. Omega-3 mastné kyseliny. Artritidou bolesti mohou být účinně sníženy užíváním přibližně 2000 mg omaga-3 mastných kyselin denně.

6. Ženšen (ženšen pravý). Je výborný na revma a artritidu. Ženšen má na tento typ bolesti silnější účinek jako ibuprofen.

7. Třezalka. I třezalka tečkovaná je lepší tlumič bolestí jako ibuprofen, dokonce dvojnásobný.

8. Maliny a třešně. Enzym cyklooxygenáza, která způsobuje záněty, je potlačována léky na bázi ibuprofenu. Uvedené druhy ovoce naproti tomu obsahují anteokyaníny, které tento enzym blokují stejně dobře.

9. Bazalka. Tato bylinka má srovnatelné protizánětlivé účinky jako léky s účinnou látkou ibuprofen.

10. Olivový olej. Ibuprofen a oleocantal, látka nacházející se v olivovém oleji, mají stejné protizánětlivé vlastnosti.

Doporučujeme: Přírodní léčba vysokého cholesterolu a ucpaných cév

Existuje mnohem více přírodních látek, které snižují bolesti a záněty. Například, i taková aromaterapie má podobné účinky.

Závěr

Při čtení tohoto článku si však třeba uvědomit jednu věc. Obě kategorie – syntetické i přírodní léky pouze potlačují bolest, ale neléčí její příčinu.

Pro trvalé zbavení se bolestí je třeba správně identifikovat to, co bolesti způsobuje a následně změnit stravování a celkový způsob životního stylu.

Mezi nejčastější příčiny vyvolávající záněty a následné bolesti patří potraviny jako pšenice, mléčné výrobky, vysoce zpracované potraviny obsahující velké množství cukru a některé další alergeny.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Stalo se6 hodinami před

Obrovské neštěstí: Pod dětmi se prolomil led. Tři skončili v bezvědomí

Na vodní ploše v zámeckém parku v Žamberku došlo k velkému neštěstí. Pod trojicí dětí se tam prolomil led. Bylo...

Bizardní7 hodinami před

HOROR V LIDL: Zákaznice ze Slovenska našla v oblíbené potravině TOTO! Tímto chce varovat všechny zákazníky!

Noční můru všech žen a mnoha lidí přežila zákaznice Ivana, která si šla do jedné z prodejen Lidl v Martině...

Video8 hodinami před

Doktoři mu nařídili ihned opustit pokoj svého pána. Podívejte se na reakci jeho milovaného psa

„Pokud milovaný prochází dveřmi, možná pětkrát denně, měli bychom mít štěstí.“ Film s názvem „Denali“ je vyprávěn z pohledu psa....

Celebrity10 hodinami před

Svět v ŠOKU! Zemřela úspěšná a všemi milovaná herečka!

Svět obletěla opravdu šokující zpráva, která všem vyrazila dech. Herečka, která je zbožňovaná fanoušků po celém světě, je mrtvá. Celý...

Politika10 hodinami před

Jan Hamáček prozradil co nás očekává po tvrdém lockdownu za 3 týdny. Bude se přitvrzovat

Kvůli tomu co se děje několik měsíců za sebou a situace se každým dnem zhoršuje a nemocnice jsou totálně přetížené....

Stalo se11 hodinami před

Slovákovi došla trpělivost, napsal příspěvek, který by si měl přečíst každý: očkovalo nás už jako děti, nikdo to neřešil

Očkování její témů číslo jedna a je to nejúčinnější ochrana před infekčními chorobami, na které se v minulosti často umíralo....

Celebrity12 hodinami před

Skvělá zpráva pro všechny diváky ordinace v růžové zahradě: Konec se odkládá, serial bude pokračovat!

Diváky nedávno zarmoutila smutná zpráva, která přišla od tvůrců ordinace v růžové zahradě a jednalo se o to, že velmi...

Zdraví13 hodinami před

Nestojí ani 23 eur a pomůže zachránit životy lidem s koronavirus. Sehnat ho můžete kdekoliv

Lidé, kteří se léčí doma s nemocí Covid-19, jsou často ponecháni osudu napospas. Ke svému praktiky se jen tak nedostanou,...

Stalo se13 hodinami před

Kojící matku v restauraci požádali, aby se zahalila: Její reakce teď baví internet!

Od chvíle, kdy byl zveřejněn obrázek této ženy, kterou v restauraci požádali, aby se zahalila, když kojila, získal velké množství...

Zajímavosti13 hodinami před

Odešel uprostřed výměny manželek a štáb neví kde je. Režisérka prozradila co bude s jeho honorářem

Několik natáčecích dnů ve výměně manželek zvládnou lidi s tvrdým jádrem. Ve středu večer diváci byli svědkem, jak to vypadá,...

Oblíbené