Zajímavosti

8 nejlepších tipů jak zbavit tlusté střevo toxických nánosů a nadbytečné hmotnosti.Tlusté střevo patří mezi nejdůležitější orgány v našem těle. Funkce tlustého střeva spočívá v absorbování vody a skladování nadbytečných produktů trávení, až dokud naše tělo není připraveno jejich vyprázdnit. Správně fungující tlusté střevo může vést k vyšší energii, nižší nemocnosti a snadnějšímu trávení.

Proč Vaše tlusté střevo potřebuje čištění?

Ačkoliv je pravda, že tělo je velmi dobré v samočištění a v zbavování se chemického znečištění s množstvím toxinů a dráždivých, které v současnosti denně přijímáme, je pro nás důležité, abychom pomohli našim tělům vždy, když můžeme.

Když má stolice vhodnou velikost a konzistenci, spoustu střevních a konečníkových potíží zmizí. Zpracované potraviny a mnoho chemikálií ovlivňuje konzistenci stolice. Malá a tvrdá stolice může přetrhnout anální otvor. Vhodná strava je nezbytná pro zabránění tohoto problému a očista je zase nezbytný komponent v případě, že strava selže v řešení problémů tlustého střeva.

Přírodní metody čištění tlustého střeva
Nepotřebujete žádné drahé střevní nebo SPA léčení na to, abyste zajistili optimální chod Vašeho trávicího systému. Jediné, co potřebujete, je vyzkoušet tyto jednoduché a přírodní metody.

1) Jablečná šťáva

Díky jejímu vysokému obsahu kyseliny a fruktózy perfektně očistí trávicí systém. Jeden až dva pohádá denně dokáží propláchnout Vaše tlusté střevo. Pouze se ujistěte, že konzumujete 100% pravou šťávu bez přidaného cukru.

2) Mořská sůl

Obsahuje tucet vitamínů a živin, které dokáží povzbudit trávicí systém. Příště, když se budete koupat, zkuste do vody přidat trochu mořské soli. Také ji můžete přidat do vody, kterou pijete.

3) Voda

Podstata funkčního trávicího systému spočívá v hydrataci. Abyste vypočítali, kolik uncí (28,3 gramu) vody musíte vypít každý den, rozdělte Vaši váhu na polovinu.

4) Lněné semínko

Lněné semínko patří mezi nejlepší přírodní ingredience přispívající ke zdraví tlustého střeva. Vzhledem k jejich vysoký obsah vlákniny dokáží zajistit i těžko stravitelným potravinám rychlý a snadný pohyb přes Váš trávicí systém.

5) Zázvor

Již více než tisíc let se používá kvůli jeho dobrým účinkem na dobrý stav tlustého střeva. Žutím kusu zázvoru nebo přidáním strouhaného zázvoru do Vašeho čaje můžete získat mnoho užitků při trávení.

6) Odšťavňování

Odšťavňování zeleniny je v dnešní době velmi oblíbené. A to pro dobrý důvod. Přidáním množství zeleninové šťávy do Vašeho stravování pomáhá povzbudit trávicí proces a udržuje Vaše tlusté střevo před zapečením. Zkuste používat organickou zeleninu a samy si ji odšťavněte těsně před pitím.

7) Vysoce vlákninová strava

Když přijde k zdravému trávení, vláknina je stejně důležitá jako voda. Sežeňte si směs rozpustné a nerozpustné vlákniny na podporu zdravého trávení.

8) Jogurt

Patří mezi úžasné potraviny sloužícím na podporu Vašeho trávicího systému. Budete překvapeni, jak velký rozdíl dokáže udělat jeden jogurt denně.

Jakmile je Vaše tlusté střevo úplně pročištěné, měli byste zpozorovat mnoho různých zdravotních výhod. Nebude trvat dlouho, dokud si Vaše tělo začne užívat výhody správně fungujícího trávicího systému a zdravého tlustého střeva.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

Ibuprofen způsobuje tisíce úmrtí ročně: místo něj používejte TOTO …

Nedávný článek publikovaný tiskovou agenturou Reuters odhalil zajímavé zjištění o lécích proti bolestem jako jsou diclofenac či ibuprofen.

Zjistil totiž, že uvedené léčiva zvyšují riziko srdečního infarktu ve stejné míře jako léky, které byly v minulosti staženy z trhu kvůli jejich vysokým rizikům.

Jeden z takto stažených léků, Vioxx, byl příčinou přes 30.000 úmrtí v důsledku srdečních infarktů a náhlých srdečních příhod.

Tento lék se byl dostupný na trhu několik let přesto, že jeho výrobce i státní úřady věděli o možných následcích jeho užívání.

Článek agentury Reuters uvádí, že stejné riziko srdečního selhání vyplývá i ze současných léků obsahujících látky diclofenac a ibuprofen.

Nejčastější důvody užívání léků proti bolesti
V dnešní době mnoho lidí trpí záněty az nich vyplývajícími bolestmi. Někdy se podaří snížit bolest například odbouráním stresu, snížením expozice chemickým látkám či změnou stravování.

V některých případech však může být bolest tak nesnesitelná, že se ji postižený člověk snaží stůj co stůj zastavit. No a právě v těchto případech se nejčastěji užívají volně prodejné léky proti bolestem.

Bohužel, mnozí lidé si neuvědomují, že i přes úlevě od bolestí, tyto léky pomalu zabíjejí jejich těla.

Ibuprofen je ropný derivát, který zvyšuje riziko srdečního infarktu a úmrtí na srdeční selhání.

Dokonce, když se ibuprofen zkombinuje s aspirinem (acylpyrinem), může způsobit multikauzálne úmrtí, tedy úmrtí z více příčin.

Ibuprofen je spojován is dalšími zdravotními problémy, jako například:

poškození DNA
potraty
anémie
úmrtnost na chřipku
ohluchnutí
vysoký krevní tlak
Kromě ibuprofenu, i mnohé další nesteroidní léky proti bolestem zvyšují riziko srdečního infarktu.

Úleva od bolesti je velmi důležitá. Proto byste měli znát přírodní alternativy k synteticky vyráběným lékům.

Alternativní prostředky proti bolesti
Namísto léků proti bolesti založených na ibuprofenu nebo Diclofenac, můžete použít následující přírodní náhrady:

1. Zázvor. Užívání čerstvého, práškového či zázvoru v kapslích, 4 krát denně, je vynikající alternativou k ibuprofenu, zejména v případě menstruačních bolestí.

2. Arnica. Osteoartritidu v kloubech rukou či nohou je možné léčit povrchovou aplikací krému s obsahem Arnica.

3. Šišák bajkalský (Baikal skullap). Tato rostlinka obsahuje látku zvanou baicalin, která účinně snižuje bolesti a bez problémů svou silou nahradí i ibuprofen.

4. Vitamin C, Ginkgo biloba a astacantín. Tyto látky používejte na zmírnění bolestí a nepohodlí při zánětech v dýchacích cestách, astmatu a jiných potížích s dýcháním.

5. Omega-3 mastné kyseliny. Artritidou bolesti mohou být účinně sníženy užíváním přibližně 2000 mg omaga-3 mastných kyselin denně.

6. Ženšen (ženšen pravý). Je výborný na revma a artritidu. Ženšen má na tento typ bolesti silnější účinek jako ibuprofen.

7. Třezalka. I třezalka tečkovaná je lepší tlumič bolestí jako ibuprofen, dokonce dvojnásobný.

8. Maliny a třešně. Enzym cyklooxygenáza, která způsobuje záněty, je potlačována léky na bázi ibuprofenu. Uvedené druhy ovoce naproti tomu obsahují anteokyaníny, které tento enzym blokují stejně dobře.

9. Bazalka. Tato bylinka má srovnatelné protizánětlivé účinky jako léky s účinnou látkou ibuprofen.

10. Olivový olej. Ibuprofen a oleocantal, látka nacházející se v olivovém oleji, mají stejné protizánětlivé vlastnosti.

Doporučujeme: Přírodní léčba vysokého cholesterolu a ucpaných cév

Existuje mnohem více přírodních látek, které snižují bolesti a záněty. Například, i taková aromaterapie má podobné účinky.

Závěr

Při čtení tohoto článku si však třeba uvědomit jednu věc. Obě kategorie – syntetické i přírodní léky pouze potlačují bolest, ale neléčí její příčinu.

Pro trvalé zbavení se bolestí je třeba správně identifikovat to, co bolesti způsobuje a následně změnit stravování a celkový způsob životního stylu.

Mezi nejčastější příčiny vyvolávající záněty a následné bolesti patří potraviny jako pšenice, mléčné výrobky, vysoce zpracované potraviny obsahující velké množství cukru a některé další alergeny.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Pozorný divák si to hned všiml: PODVOD v duelu na Farmě?

Fanoušci reality show Farma mají každý pracovní den o večerní program postaráno. Vtipné momenty, hádky, intriky či něžnosti, to vše nám televize Markíza dávkuje v pravidelných intervalech.

Někdy jsou však situace natolik vyhrocené nebo zvláštní, že se mezi diváky šíří teorie o tom, že chování soutěžících není úplně pouze spontánně a zasahuje do něj i režie. Jak to tedy opravdu je?

Každoročně se v souvislosti s reality show Farma zmiňují různé úvahy o tom, že intriky či nečekané zvraty v mezilidských vztazích jsou ovlivněny pokyny z režie. 12. série není výjimkou.

Televizi Markíza tak už zřejmě konspirační teorie z lidu jdou pěkně na nervy – rozhodla se k dané problematice vyjádřit.

Reality show Farma se na televizních obrazovkách vysílá s přibližně měsíčním odstupem od natáčení, celá produkce tedy musí pracovat velmi rychle. Nežádoucím následkem přehnaného tempa je však nejednou právě pokles kvality.

Zřejmě i z tohoto důvodu jsme již ve Farmě 12 mohli vidět množství kontroverzních detailů – například Henrika před kamerami pobíhajícího v sluhovskom oblečení dříve, než byl formálně zvolen sluhu či Erika s papírovým kelímkem od kávy z automatu. To ale není všechno!

Při poslední epizodě Farmy divákům neušel další takový detail, který je o to podivnější, že Markýza si na navlas stejném “popálila prsty” už v lednu při šou Svatba na první pohled. Nuže, růst mužské brady je zapeklitá věc!

Kdo tímto způsobem televizi prozradil tentokrát? Farmář Lukáš Stanislav. Jak víme, ten se totiž s Erikem Zahorjanom dohodl, že mu před duelem pomůže zkrátit bradu, ale když přišlo na lámání chleba, Erik upřednostnil lenošení v posteli se svou Sárou. Lukáš se tedy do úpravy pustil sám a jak to už bývá, dopadlo to tak, že si musel celou svou mužskou pýchu nakonec oholit. Z této jeho nové, neobvyklé podoby, se nakonec smála i Evelyn, která sympatického vesničana v hledišti arény téměř nepoznala.

Lukáš však vůbec nemusí litovat, že jeho brada padla za oběť neopatrnému zacházení s holicím strojkem. Vypadá to totiž tak, že mu roste extrémní rychlostí! Jak jinak vysvětlit, že když měl před kamerou vyjádřit “bezprostřední” pocity z návratu Xenie a Katky, měl už na tváři bujné strniště?

Diváci tomuto kontroverznímu detailu vůbec nerozumějí a ptají se, jak k podobné natáčecí chybě mohlo dojít. Existují na ni totiž pouze dvě vysvětlení. Prvním je, že Lukášovo vyjádření k duelu se natáčelo s pořádným zpožděním. Měly by však producenti důvod odkládat jeho slova o – soudě podle délky brady – dva až tři týdny?

Druhým, mnohem závažnějším vysvětlením by bylo, že Lukáš řekl na kameru slova o návratu Xenie a Katky ještě předtím, než se souboj uskutečnil a až následně se oholil a poputoval fandit na duel, který by však tímto pádem měl již předem jistý výsledek.

VYJÁDŘENÍ TV MARKÍZA:

Pořádně vášně vzbudily i záběry oholené / sada dvojice Henrich Kulka a Lukáš Stanislav. Farma se natáčí s předstihem, hrubý střih jednotlivých epizod se však provádí zhruba po pěti dnech od nabrání materiálu. Finální ještě později. A pokud bylo třeba doplnit nějaké reakce, tak se dokrútili, řekněme, i po deseti dnech.

Tvůrci show by prostě šli sami proti sobě, kdyby k nějakým podvodům docházelo. Farmáři si totiž celý příběh dokáží vyskládat sami.

Názor si vytvořte sami 🙂

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Odborníci z univerzity předpověděli přesné datum, dojde k nejvyššímu počtu úmrtí na koronavirus

Už nějakou dobu nás zužuje nepříjemná nemoc jménem covid- 19 a všichni si klademe otázku, kdy se budeme moct vrátit k normálnímu životu? Aby toho nebylo málo tak se na povrch dostávají různé vědecké předpovědi, které popisují co bude dál. Jednou z nejčastějších předpovědí je, kdy počet úmrtí dosáhne vrcholu a začne postupné klesání.

V nejlepším případě by mělo přijít rychlé uklidnění situace a návrat k normálnímu životu.

Kdy to pořádně vypukne ?

Odborníci z Varšavské univerzity předpovídají, že vrchol výskytu koronaviru nastane na podzim. Poté dojde k největšímu počtu nakažených a mnohonásobně se navýší úmrtnost. Takovou přednesli předpověď v druhé polovině roku 2020. Ve spojitosti s tím co se poslední měsíce děje.

Vyhlídky jsou ještě horší než doufáme

I přesto, že se všichni každým dnem modlíme aby jsme se co nejdříve vrátili k normálnímu životu, bohužel tomu zatím nic nenasvědčuje. Spíše to vypadá, že si ještě nějakou dobu počkáme, jako kdyby se blížila další jarní vlna, která můžu být stejně silná jako ta podzimní. Zmírnění rychlého šíření by mohlo pomoct rychlé proočkování, ale velmi důležitá je taky ukázněnost lidí, kteří by měli dodržovat opatření. Jedině tak se můžeme rychle vrátit k normálnímu životu.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Politika10 hodinami před

Když zavřené okresy nezaberou zpřísníme a nejspíš zavřeme hranice

Jestliže třítýdenní karanténa nezabere tak jak jí klade vláda za cíl a nezlepší se čísla, jsou ve hře další opatření...

Politika12 hodinami před

Povolení k opuštění okresu je jednoduchá věc. Právník vysvětlil, jak jednoduše obejít kontrolu

OD 1. března bude kvůli novému vládnímu nařízení zakázané přejíždět mezi okresy. Stojí za tím špatná epidemická situace, která si...

Stalo se13 hodinami před

Ceny základních potravin půjdou nahoru: Rapidně zdražování pečiva i vajec!

Již několik dní varují Slovenské pekaři, cukráři, hospodaří a farmáři o špatné ekonomické situaci, která je zasáhla. Nezvládají totiž nést...

Zajímavosti15 hodinami před

Ibuprofen způsobuje tisíce úmrtí ročně: místo něj používejte TOTO …

Nedávný článek publikovaný tiskovou agenturou Reuters odhalil zajímavé zjištění o lécích proti bolestem jako jsou diclofenac či ibuprofen. Zjistil totiž,...

Stalo se15 hodinami před

V Česku se objevil SUPERKLÍŠŤĚ: Je obrovský, umí pronásledovat lidi a má oči. Máme se obávat i my Slováci?

Předtím ho znali jen na jihu Evropy. Výjimečně se objevilo i v Maďarsku, od roku 2015 se objevuje v Německu....

Zajímavosti15 hodinami před

Pozorný divák si to hned všiml: PODVOD v duelu na Farmě?

Fanoušci reality show Farma mají každý pracovní den o večerní program postaráno. Vtipné momenty, hádky, intriky či něžnosti, to vše...

Kvízy17 hodinami před

Drtivá většina lidí toto nevyřeší! Přetáhněte jednu zápalku abyste vytvořili čtverec!

Máte rádi hlavolamy? Baví vás trénovat si mozek a hledat řešení úloh? Díky různým úkolům váš mozek udržujete v neustálé...

Nezařazené17 hodinami před

Gottova dcera prý chystá žalobu na Ivanu, chce více peněz z dědictví

Dominika Gottová se podle svého manžela Tima Tolkkiho rozhodla zažalovat Ivanu Gottová kvůli “neférovému majetkovému vyrovnání”. Timo Tolkki svou manželku...

Zajímavosti17 hodinami před

Odborníci z univerzity předpověděli přesné datum, dojde k nejvyššímu počtu úmrtí na koronavirus

Už nějakou dobu nás zužuje nepříjemná nemoc jménem covid- 19 a všichni si klademe otázku, kdy se budeme moct vrátit...

Kvízy18 hodinami před

Jen malé procento lidí dokáže rychle najít na tomto obrázku člověka, který nemá roušku. Patříte mezi ně?

Na tomto tématickém obrázku je osoba bez roušky. Doufáme, že se vám ji podaří najít než skončí karanténa? Věříme a...

Oblíbené