Zdraví

8 důležitých příznaků toho, že trpíte nedostatkem velmi důležitého vitamínu B12. 7 bod určitě neignorujte!Statistiky ukazují, že téměř každý čtvrtý člověk má nedostatek vitaminu B12.

V tomto článku popíšeme příznaky nedostatku tohoto vitaminu a také jeho příčiny, které nemusí nutně souviset s jeho nedostatkem ve stravě.

Kromě toho vám řekneme, které skupiny lidí jsou nejvíce ohroženy, a nakonec nabídneme několik rad, jak snadno regulovat hladinu vitaminu B12 v těle.

Co je vitamin B12?

Vitamin B12 se někdy také nazývá „energetický vitamin“. Pokud chcete mít dostatek energie každý den a odpoledne, potřebujete tento vitamin.

Někteří sportovci ho dokonce uměle zvyšují, aby zvýšili výkon.

Někdy je považován za zázračný „lék na hubnutí“ a používají ho známé kliniky na hubnutí, kde se injekčně podávají klientům. Je to proto, že významně podporuje metabolismus, který je zodpovědný za zrychlené spalování tuků.

Vitamin B12 však nedodává energii přímo, ale jako katalyzátor pro další biochemické procesy v těle.

Například pokud máte diagnostikovanou metabolickou anémii (často se cítíte unavení a slabí), pak vám dokonce i jedna dávka vitaminu B12 navíc způsobí náhlý příval energie.

Vitamin B12 je také zodpovědný za tvorbu červených krvinek a transport kyslíku v těle.

Funkce vitaminu B12 v těle

Tento vitamin má však v těle také řadu dalších důležitých funkcí. Zde je alespoň několik nejdůležitějších, které zmínil známý americký lékař Dr. Mercola:

 • sekrece hormonů nadledvin
 • krevní oběh
 • zdravý nervový systém
 • správné trávení
 • vstřebávání železa do krve
 • metabolismus tuků a cukrů
 • tvorba a růst nervových buněk
 • zdravý reprodukční systém u žen
 • Příznaky nedostatku vitaminu B2 – strana 2
 • Příznaky nedostatku vitaminu B2

1. Neschopnost udržet víčka otevřená.

Je tomu tak proto, že v krvi chybí kyslík, a tedy energie pro svaly. Nejprve se projevuje v jemných očních svalech.

2. Pocity brnění, necitlivosti nebo brnění v končetinách.

To je známka poškození nervů v důsledku nízké hladiny vitaminu B12.

3. Ztráta paměti, zapomenutí.

Jedná se hlavně o případy mladých lidí, kteří jsou příliš mladí na to, aby jim byla přičítána demence.

4.Pocit zimnice nebo závratě

Je to opět známka slabého okysličení krve.

5. Nažloutlá kůže v důsledku degradace červených krvinek

Kůže se také snadno poškodí a roztrhne, protože při nedostatku vitaminu B12 není tělo schopné produkovat silné buňky a tkáně.

6. Hladký jazyk

Hladký jazyk v důsledku ztráty epiteliálních buněk, které jsou zodpovědné za rozpoznávání chutí. To je často spojováno s podivnými chutěmi v ústech při jídle.

7. Pocity úzkosti

Pocity úzkosti a smutku jsou také příznaky možného nedostatku vitaminu B12, protože je zodpovědný za produkci „látek štěstí“, jako je serotonin a dopamin.

8. Problémy se zrakem v důsledku poškození optického nervu.

Pokud tedy uvidíte dvojitě, rozmazané nebo stíny, měli byste zjistit, zda máte nízkou hladinu vitaminu B12 v krvi.

Rizikové skupiny lidí náchylných k nedostatku vitaminu B12

Některá jídla jsou plná vitaminu B12, ale někdy jejich spotřeba nemusí stačit k udržení zdravé hladiny tohoto vitaminu v krvi.

Zde jsou skupiny lidí, kteří by měli vážně uvažovat o pravidelném doplňování vitaminu B12 ve formě doplňků výživy:

Lidé starší 60 let, kteří mají problémy se žaludeční kyselinou nebo trávením

pacienti s autoimunitními chorobami, jako je celiakie nebo Crohnova choroba

vegani a vegetariáni, kteří nejí maso

diabetici užívající metformin (tento léčivý přípravek ovlivňuje vstřebávání vitaminu B12)

Potraviny s vysokým obsahem vitaminu B12

Rostliny nepotřebují vitamin B12 pro svůj metabolismus, takže ho ani nevyrábějí.

Vitamin B12 lze tedy získat hlavně z potravin živočišného původu nebo z potravin obohacených o tento vitamin.

Zde je několik příkladů takových potravin:

 • mořské plody – sardinky, losos, tuňák, treska, krevety, ústřice
 • maso – hovězí, vepřové, kuřecí, jehněčí, kozí, krůtí
 • mléko – čerstvé mléko, sýr, tvaroh, jogurt
 • vejce – žloutky, které obsahují řadu dalších vitamínů a minerálů

Vitamin B12 je ve vodě rozpustný vitamin nacházející se v potravinách živočišného původu. I když jsou běžně dostupné, někteří lidé mohou mít nedostatek – například ti, kteří trpí onemocněním trávicího systému.

Proto pravidelně provádějte testy. Obvykle by měli být požádáni lékařem, protože standardně toho moc nedělají. A samozřejmě se ujistěte, že si žádný z těchto příznaků nevšimnete.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

Po dobu 8 měsíců tato 18letá dívka jedla jen 3 jablka denně. Takto vypadala o rok později později.

Ekologie života: Toho večera se maminka rozhodla vzít svou dceru nakupovat, aby si odpočinula. Pak nemohla ani tušit, že právě v tu chvíli se život Victoire promění ve skutečnou noční můru …

Victoire Mason Doxer z Francie, 18 let. Dívka tvrdě studuje, dokončuje bakalářský titul. Toho večera se moje matka rozhodla vzít svou dceru nakupovat, aby si odpočinula. Pak nemohla ani tušit, že právě v tu chvíli se život Victoire promění ve skutečnou noční můru.

Krásná dívka v nákupním centru si všimla prestižní modelingové agentury. Victoire vždy snila o tom, že se bude podílet na politice, ale šance, o které sní jakákoli dívka v jejích dospívajících letech, nemohla selhat a přilákat mladého studenta.

Victoire již brzy udělala první kroky v kariéře modelky. Od toho dne se její život začal měnit v peklo.

Dívka se cítila prostě ztracená v divoké džungli modelingového průmyslu, kde vládla nezdravá hubenost.

“Nikdo mi to neřekl: musíš zhubnout.” Řekli mi: v září máme týden módy, velikost oblečení 32-34 – musíte se do toho vejít. “

Za dva měsíce musel student zhubnout asi deset kilogramů. Strava? Tři jablka denně. Soda – cítíte se plní. Jezte plátek kuřete nebo ryby jednou týdně.

Strategie modelování fungovala! Victoire s výškou 1,78 vážil 47 kg a svítil na přehlídkových molech v Paříži, Miláně a New Yorku.

Dívka pracovala s tak slavnými značkami jako Alexander McQueen a Miu Miu, postupně se stala velmi populární a vstoupila do dvaceti nejlepších modelů.

Ale za tím vším byla krutá pravda. Victoire trpěla„Zdálo se, že nemám žádný puls, ztrácel jsem vlasy a menstruace se zastavila.“

Dívka s hrůzou vzpomíná, jak pravidelně omdlela po módních přehlídkách.

Nejhorší je, že všechny fotografie modelů jsou zpracovávány ve Photoshopu:

“Vždy mi dávali tváře, lícní kosti,” říká Victoire. – Modelky, které pro ně stále pracují, řeknou, že lžu – chtějí se věnovat kariéře, takže nic neříkají. Aby se vyhnuli podezření z tisku, jedí před novináři hamburgery a poté, když jsou vypnuty kamery, utíkají na toaletu, kde zvracejí. “ anorexii:

Jako dospělá si Victoire uvědomila, že se už jako osoba ztratila. Stala se velmi osamělou. Dívka upadla do hluboké deprese a viděla z ní jen jednu cestu. Po 8 měsících modelování se pokusila o sebevraždu.

“Nikdo to nechápal.” Všichni říkali „ano, váš život je snem každého!“ Ale nikdy jsem nebyl tak nešťastný, “říká Victoire.

Nakonec se dívka rozhodla porušit smlouvu a ukončit kariéru modelky.

Nedávno 23letá Francouzka napsala knihu s názvem Always Not Thin Enough. Model’s Diary “, ve kterém pravdivě popsala všechno: krutou stravu, hrozné parametry, designéry, pro které je žena jen předmětem sexuálního hladu. “Karl Lagerfeld říká: Obleky Chanel nejsou vhodné pro ženy s prsy.” Ale žena by měla mít od přírody prsa! Proč prostě nešijí to, co se hodí ženám! “

Příběh Victoire dokonce inspiroval vládu k přijetí zákona zakazujícího příliš přísné parametry modelu.

„Uteč, pokud někdo říká, že potřebuješ zhubnout!“ – rada, kterou by zkušená modelka ráda poskytla všem mladým dívkám, které sní o molu.

Nyní se Victoire vrací do formy, nosí velikost 38 a začíná divadelní kariéru. Je jen jednou z mála modelek, které se odvážily říci lidem celou pravdu ukrytou v zákulisí modelingového průmyslu.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Nejúčinnější domácí repelent na komáry a klíšťata. Stačí dvě věci a jste chráněni na dlouhou dobu

Léto je nejkrásnějším obdobím v roce, ale dlouhé teplé letní odpoledne nám vědí znepříjemnit komáři a klíšťata. Pokud se během horkých dnů rádi vyberete do lesa – trochu se zchladit, ale po příchodu domů zjistíte, že jste si s sebou přinesli kleště, určitě vám to pokazí celý den.

Vpich klíštěte může být opravdu nebezpečný a může způsobit opravdu vážné zdravotní problémy. Právě to je jedním z důvodů, proč jsme si pro vás připravili Účinný recept na domácí repelent, který funguje proti klíšťatům a komárům.

Hlavními ingredienciemi do tohoto domácího repelentu jsou:

150 ml Alpy,
20 hřebíčku.

Alpu si jako první přelijeme do nádoby, která je uzavřena rozprašovačem. Do tekutiny přidám hřebíček a tuto směs nechám louhovat pár dní. Během louhování ji mějte odloženou v chladničce. Po pár dnech změní alpa barvu na hnědou a tak tento Repent není vhodné při používání stříkat přímo na oblečení. Když bude alpa sépiových barvy, repelent můžete začít používat. Hřebíček tam klidně nechte, aby byl repelent co nejúčinnější.

Kromě toho, že tento sprej můžete využívat jako repelent, pokud jej držíte v lednici, v horkých letních dnech vám poslouží i jako příjemný osvěžující sprej.

Pokračovat ve čtení

Zdraví

Nemoc několikanásobně rychlejší než rakovina nemoc, která dokáže zničit celé tělo! Příznaky se mohou objevit až 5 let před diagnózou!

Každý ví, že každý, kdo má rakovinu, má vysokou šanci, že nebude žít měsíce nebo roky. Existuje však další nemoc, která vyžaduje více obětí než rakovina a jejíž příznaky se objevují 5 let před jejím výskytem, ​​což osobu varuje před nebezpečím.

Toto onemocnění není nic jiného než idiopatická plicní fibróza, která, i když je vzácná, je stále častější a postihuje hlavně muže.

Toto onemocnění je způsobeno zánětem způsobeným látkou, která se vyvíjí v plicní tkáni, přesně mezi vzduchovými vaky a kapilárami. To má za následek akumulaci pojivové tkáně a menší a menší plochu dýchacího povrchu v plicích.

Je registrována jako velmi závažné onemocnění, protože je nevyléčitelná a konkrétní příčina není známa, existuje pouze podezření, že mohou existovat určité nebezpečné účinky na životní prostředí.

1. Obtížné dýchání

Jedná se o jeden z nejznámějších příznaků onemocnění, který se může vyvinout při sportu, fyzické práci, ale také když člověk jen leží nebo sedí.

2. Silný kašel

Těžký suchý kašel, který trvá déle než 8 týdnů, může být známkou plicní fibrózy, zvláště pokud kašel vykazuje dokonce silnou bolest na hrudi a bolest svalů.

3. Únava

Protože plíce nemohou správně fungovat, tělo nedostává dostatek kyslíku, takže se vyvíjí únava, stres se stává stresujícím a noci jsou plné rotace a nespavosti.

4. Hubnutí

Protože tělo pacienta vynakládá více energie na trávení, v průběhu času ztrácí váhu.

5. Hippokratovy nehty

Hřebíky tohoto tvaru jasně naznačují některá onemocnění dýchacích cest, když plíce nejsou schopny správně fungovat, což má za následek nedostatek kyslíku v končetinách.

6. Bolesti svalů a kloubů

To je často způsobeno silným kašlem v důsledku plicní fibrózy. Mnoho pacientů uvedlo podobné stížnosti.

7. Otok

Pokud dojde k potížím s dýchacím systémem, je ovlivněna také cirkulace a mohou se objevit edematózní problémy. I v tomto případě musíte rychle navštívit lékaře.

Zdroj: filantropikum.com

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video12 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti12 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video12 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti12 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor12 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video12 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti12 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video12 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti12 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy12 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené