Zdraví

7 příznaků toho, že budete mít cukrovku …Jak se říká, cukr je bílá smrt. Skutečně se považuje za jednu z nejnebezpečnějších látek. Hned, jak je jeho hladina v krvi příliš vysoká, může způsobit cukrovku a další vážné zdravotní problémy: kardiovaskulární choroby, zhoršené funkce ledvin a dokonce i mozkovou příhodu.

Bez ohledu na to, zda máte cukrovku nebo ne, vždy byste měli sledovat svůj příjem cukru. Tělo totiž vysílá signály, když jsou v něm nějaké nesrovnalosti. Existuje 7 skutečných příznaků, podle kterých zjistíte, že konzumujete příliš mnoho cukru. Podívejte se s námi na to, které to jsou …

Trvalý pocit hladu

Pokud budete jíst hodně potravin, které obsahují vysoké množství cukru, hladiny glukózy v krvi dramaticky narostou. To vede k tomu, že neproniká do buněk. Výsledkem je, že tělo nedostává potřebnou energii a žádá si jíst. To může vést nejen k cukrovce, ale také k obezitě.

neustálá únava

Je to stejná situace jako v případě pocitu hladu. Při vysoké hladině cukru v krvi se tělo nestane schopné správně uchovávat a zpracovávat glukózu. V důsledku toho se cítíte nejen hladoví, ale také unavení.

časté močení

Ledviny nemohou normálně zpracovávat tekutinu, pokud je hladina cukru v krvi příliš vysoká. Z tohoto důvodu organismus rozpouští krev s intracelulární tekutinou, což zase vede k častému močení.

infekční onemocnění

Vysoká hladina cukru vytváří příznivé prostředí pro reprodukci kvasinek a bakterií. Infekce močového traktu se mohou vyskytnout u mužů a zejména u žen, pokud je hladina cukru vysoká.

Sucho v ústech

Silné pocity žízně a sucha v ústech jsou jisté známky toho, že konzumujete příliš mnoho cukru, což vede k dehydrataci. Samozřejmě, musíte se nastartovat pitím nápojů bez cukru – nejlepší volbou je čistá voda bez bublinek.

suchá kůže

Suchost a svědění kůže jsou dalšími příznaky nadměrné konzumace cukru. Mimochodem, loupání kůže se může vyskytnout na pozadí všech předchozích bodů. Takže pokud si všimnete jeden ze signálů a vaše pokožka již začala svědit, je lepší, pokud si dáte udělat testy na zjištění hladiny cukru.

Problémy se soustředěním

Jak jsme již řekli, zvýšená hladina cukru zabraňuje pronikání glukózy, zejména do mozkových buněk. Proto člověk dělá v obtížných situacích rychlé rozhodnutí a obecně déle přemýšlí.

Kontrolujte si konzumaci potravin, které obsahují velké množství cukru. Ušetříte se od mnoha onemocnění a problémů s nadváhou. Pokud trpíte otokem, je třeba minimalizovat soli ve vaší stravě.

Naučte se poslouchat své tělo a sdílejte tyto užitečné informace s vašimi přáteli na sociálních sítích!Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

5 věcí, které musí každá žena udělat, aby byla navždy zdravá

Každá žena by se měla o sebe postarat, pokud chce být zdravá a atraktivní. Intimní hygiena je důležitou součástí života každého člověka. Ne každý však ví, že existují pravidla, kterými se dívky mají řídit, aby se správně staraly o svou intimní oblast.

Holící strojek

Nikdy nepoužívejte starý holicí strojek Pokud je čepel stará, může to vést k pořezání nebo silnému podráždění. Pokud nemáte chuť stroj odhodit, můžete ho použít k holení dalších částí těla, například nohou.

Speciální prostředky

Speciální prostředky Nepoužívejte běžné mýdlo, je lepší koupit speciální gely na holení intimní oblasti. Pomohou vyhnout se podráždění a vaše vlasy zvládnou. 3. Perte správně. Kupujte výhradně intimní mýdlo, obsahuje malé množství zásady. Nesměrujte také proud vody přímo do pochvy, protože můžete poškodit tenkou vrstvu kůže.

Spodní prádlo

Správné spodní prádlo Krásné a správné kalhotky jsou někdy úplně jiné. Hedvábné nebo syntetické prádlo vypadá krásně, ale je zdraví škodlivé. Proto vždy kupujte bavlnu, která dýchá a nevytahuje podráždění.

Prací prášek

Pro správné praní prádla zvolte prášek, který neobsahuje vonné látky. Pokud je prášek bez chemikálií, nezpůsobí to podráždění a různé vyrážky v oblasti bikin. Tento článek slouží pouze pro informační účely. Než vyzkoušíte všechny tipy a triky, stojí za to se poradit s kvalifikovaným odborníkem.

Pokračovat ve čtení

Zdraví

Toto jídlo ničí mozek, zabíjí paměť, omezte jeho spotřebu, než vám zničí zdraví nadobro

Nedávné studie ukázaly, že přebytek cukru v těle doslova zabíjí mozek a zastavuje reprodukci hipokampálních buněk.

Tyto buňky jsou kritické pro funkci paměti.

Cukr

Výzkum ukázal, že přebytek glukózy v mozku představuje vážnou hrozbu pro funkci těchto buněk a snižuje jejich reprodukční schopnost.

Existují tedy obavy, že ti, kteří konzumují hodně cukru, ohrozí jejich kognitivní funkce.

To znamená, že nezdravá strava և konzumace velkého množství cukru zhoršuje duševní výkon paměti.

Sladké nápoje

Mezi sladké nápoje patří nápoje jako limonády, sportovní nápoje, energetické nápoje a ovocné šťávy.

Vysoký příjem sladkých nápojů nejen rozšiřuje váš pas a zvyšuje riziko cukrovky 2. typu a srdečních chorob – má také negativní vliv na váš mozek. Nadměrný příjem sladkých nápojů zvyšuje pravděpodobnost vzniku diabetu 2. typu, a ten zase zvyšuje riziko Alzheimerovy choroby. Vyšší hladiny cukru v krvi mohou navíc zvýšit riziko demence, a to i u lidí bez diabetu.

Studie na zvířatech ukázaly, že vysoký příjem fruktózy může vést k inzulínové rezistenci v mozku, jakož i ke snížení mozkové funkce, paměti, učení a tvorbě mozkových neuronů. Jedna studie na potkanech zjistila, že strava s vysokým obsahem cukru zvyšuje zánět mozku a zhoršuje paměť. Kromě toho byly krysy, které konzumovaly stravu sestávající z 11% fruktózy, trpěly horšími následky než ty, jejichž strava sestávala z 11% běžného cukru.

Další studie zjistila, že krysy krmené dietou s vysokým obsahem fruktózy přibývají na váze, mají horší kontrolu hladiny cukru v krvi a vyšší riziko metabolických poruch a poruch paměti.

I když jsou nutné další studie na lidech, výsledky naznačují, že vysoký příjem fruktózy ze sladkých nápojů může mít další negativní účinky na mozek, kromě účinků cukru.

SOUHRN

Vysoký příjem sladkých nápojů může zvýšit riziko demence. Nápoje s vysokým obsahem fruktózy způsobovat zánět mozku a zhoršovat paměť a učení.

Rafinované sacharidy

Mezi rafinované uhlohydráty patří cukry a vysoce zpracovaná zrna, například bílá mouka.

Tyto typy sacharidů mají obecně vysoký glykemický index (GI). To znamená, že je vaše tělo rychle tráví, což způsobí zvýšení hladiny cukru v krvi a hladiny inzulínu. Při konzumaci ve větším množství mají tato jídla také vysokou glykemickou zátěž (GL). GL se týká toho, jak jídlo zvyšuje hladinu cukru v krvi na základě velikosti porce.

Další studie u zdravých vysokoškolských studentů zjistila, že ti, kteří měli vyšší příjem tuku a rafinovaného cukru, měli také slabší paměť.

Tento účinek na paměť může být způsoben zánětem hipokampu, části mozku, který ovlivňuje některé aspekty paměti. Zánět mozku je považován za rizikový faktor pro degenerativní onemocnění mozku, včetně Alzheimerovy choroby a demence.

Potraviny s vysokým obsahem trans tuků

Trans-tuky jsou typem nenasycených tuků, které mohou mít nepříznivý vliv na zdraví mozku.

Transmastné oleje, které se přirozeně vyskytují v živočišných produktech, jako je maso a mléčné výrobky, nepředstavují hlavní problém. Problémem jsou průmyslově vyráběné trans-tuky, také známé jako hydrogenované rostlinné oleje. Tyto umělé trans-tuky se vyskytují v margarínech, polevách, hotových koláčcích a předbaleném cukroví.

Ryby s vysokým obsahem rtuti

Rtuť je těžký kov a neurologický jed, který se může ve zvířecích tkáních ukládat a uchovávat po dlouhou dobu. Velké dravé ryby s dlouhou délkou života jsou obzvláště náchylné k hromadění rtuti a mohou obsahovat množství rtuti přesahující 1 milion násobek koncentrace okolní vody.

Z tohoto důvodu jsou primárním potravinovým zdrojem rtuti u lidí mořské plody, zejména divoké odrůdy ryb. Poté, co člověk požije rtuť, ta se přes trávicí systém dostává a koncentruje v mozku, játrech a ledvinách. U těhotných žen se také koncentruje v placentě a plodu (56).

Většina ryb však není významným zdrojem rtuti. Ve skutečnosti jsou ryby vysoce kvalitní bílkoviny a obsahují mnoho důležitých živin, jako jsou omega-3, vitamín B12, zinek, železo a hořčík. Proto je důležité zahrnout ryby jako součást zdravé výživy.

Těhotné ženy a děti by se měly vyhýbat nebo omezovat ryby s vysokým obsahem rtuti, včetně žraloků, mečounů, tuňáků, makrel obecných a štíhlicovitých druhů. Je bezpečné konzumovat dvě až tři porce jiných ryb s nízkou záteží rtuti týdně.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Tělo přesně ví, kdy je smrt blízko. A všechno to začíná takto

Nikdo neví, v jaký zlomový bod osudová hodina udeří a co nás přesně přenese z pozemského světa do světa nám neznámého. A přesto na světě existují lidé, kteří toto období znají. Tajemná a nepochopitelná intuice – to je to, co vám umožní zjistit toto tajemství za sedmi pečetěmi.

“Mé ženě bylo jen 20 let, přišla večer domů z práce a lhostejně upustila od fráze:” Jak jsem unavená, možná budu odpočívat v příštím světě, “píše Grigory Doronin ze Sergiev Posad. – Následujícího dne jsme se stali autonehodou. Moje žena zemřela, ale já jsem přežil …

“Minulé léto jsme s manželem přišli do města, kde jsem se narodila, a nějakou dobu jsem vyrůstala, abych žila se svými rodiči,” říká ve svém dopise čtenářka Samary Inna P. –

Jakmile stál na balkóně a díval se na krajinu s výhledem na Volhu, najednou řekl: „Uvěříš, že tady zemřu?“ Samozřejmě mě tato otázka překvapila – můj manžel byl naprosto zdravý. O několik týdnů později však náhle zemřel na srdeční selhání.

Existuje mnoho podobných příkladů. Američtí lékaři William Green, Stefan Goldstein a Alex Moss, kteří studovali fenomén smrti, studovali tisíce anamnéz náhle zemřelých pacientů. Jejich data ukazují, že většina lidí měla představu o jejich zániku. Je pravda, že jejich předvídavost nespočívala v prorockých výpovědích nebo v přípravách na pohřeb, ale ve zvláštním psychologickém stavu a často v touze dát si do pořádku své záležitosti.

Ukazuje se, že mnoho lidí krátce před smrtí prožívá depresivní stav, který může trvat týden až šest měsíců. Lékaři se domnívají, že hormonální změny v těle způsobují tuto podivnou melancholii. A psychologickou funkcí zdánlivě bezdůvodného zoufalství je připravit centrální nervový systém na nevyhnutelnou smrt. Tato verze odpovídá názoru sdílenému mnoha vědci, že smrt je prostě přechod vědomí do jiné formy bytí, do energetické roviny existence. Jinak proč tělo potřebuje takovou „psychologickou přípravu“? Koneckonců, nejen zjistit: brzy se všechno jednou provždy zastaví?

Jaká je podivná schopnost lidí předvídat smrt? Odpověď na tuto otázku dává „Tibetská kniha mrtvých“. Podle východních přesvědčení je člověk stvoření skládající se ze dvou druhů hmoty: husté a jemné. Hustá hmota tvoří fyzické tělo člověka. Subtilní tvoří jeho duchovní podstatu, zejména subtilní tělo neviditelné pro běžné vidění – jakousi skořápku duše. Smrt není nic jiného než oddělení jemnohmotného těla od fyzického. Jemnohmotné tělo má svou vlastní auru, kterou mohou vidět jasnovidci. Záření této aury nám umožňuje určit stav lidského zdraví. Aurodiagnostika se již dlouho používá v psychickém uzdravování. Lidé s astrálním viděním mohou předvídat smrt člověka z aury.

Ale proč je člověku dána tato hrozná předtucha? Dala příroda tomuto signálu nějaký význam? O tomto skóre existuje jedna zajímavá hypotéza. Vědci již dlouho věděli o skutečnosti odhalené v průběhu laboratorního výzkumu: před smrtí buňky živého organismu vydávají náhlé uvolnění radioaktivních paprsků. Polský fyzik Janusz Slavinsky navrhl, že tento proud vln, který má poměrně silnou povahu, je schopen zachytit informace o životě umírajícího tvora, včetně zachování fragmentů vědomí a paměti. Není to hlavní účel posledního signálu umírajících buněk?

Všechna duchovní učení také hovoří o pokračování života po smrti. Aura, která zmizí před smrtí, jako každý druh kosmické hmoty, se nerozpustí beze stopy ve vesmíru. Spolu s energetickým komplexem člověka (subtilního těla) přenáší do druhého světa všechny informace o umírajícím tvorovi, jinými slovy o jeho vědomí. Pouze fyzické tělo umírá, zatímco vědomí nadále existuje jako sraženina energie. Radioaktivní záření biologické tkáně v době smrti zjevně dává jemnohmotnému tělu poslední impuls a posílá nesmrtelnou duši do rozlehlosti vesmíru.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Bizardní2 hodinami před

Tento muž má 4-kilogramové přirození a takto s ním žije

Němec Misha Stuntz, 45letý muž žijící v Berlíně, si dobrovolně zvětšil penis na 4 kg. Stunts začal růst penis před...

Zajímavosti2 hodinami před

Lékaři určili jaká je ideální velikost mužského přirození. Tohle vám usnadní život!

Vědci hovořili o tom, zda má velikost penisu člověka pro dívky zásadní význam. Skupina předních vědců provedla několik laboratorních experimentů,...

Zajímavosti2 hodinami před

5 věcí, které musí každá žena udělat, aby byla navždy zdravá

Každá žena by se měla o sebe postarat, pokud chce být zdravá a atraktivní. Intimní hygiena je důležitou součástí života...

Zdraví2 hodinami před

Toto jídlo ničí mozek, zabíjí paměť, omezte jeho spotřebu, než vám zničí zdraví nadobro

Nedávné studie ukázaly, že přebytek cukru v těle doslova zabíjí mozek a zastavuje reprodukci hipokampálních buněk. Tyto buňky jsou kritické...

Stalo se3 hodinami před

Tento pár natočili video, které neměl nikdo vidět. Z tohoto co natočili vám půjde mráz po zádech !

Toto video nemělo být nikdy nahráno. 20letý Michael Owen a Kylie Carfordová si natočili vlastní smrt. Co se stalo Řídili...

Zajímavosti19 hodinami před

Tělo přesně ví, kdy je smrt blízko. A všechno to začíná takto

Nikdo neví, v jaký zlomový bod osudová hodina udeří a co nás přesně přenese z pozemského světa do světa nám...

Zajímavosti19 hodinami před

Vložila jsem si vatový tampon do pupíku. Pomohlo mi to natolik, že mé obvyklé zdravotní problémy ihned vyprchali

Několik v kuse jsem měla velké problémy s bolestí zad a stresem tento jednoduchý trik my ušetřil tisíce za doktory...

Video19 hodinami před

Veterinář rozřízl ocas chřestýše, když se podíval co se v něm skrývá málem omdlel

Chřestýš je pravděpodobně nejznámější na světě. A to vše kvůli charakteristickému přírodnímu rysu – ocasu s chrastítkem. Přemýšleli jste někdy,...

Vztahy20 hodinami před

Ženy si myslí, že muži to milují. 35 věcí, které muže vytáčí

Uživatel Reddit položil velmi zajímavou a relevantní otázku pro všechny muže na světě. “Co dělají ženy, aby vypadaly atraktivněji, ale...

Vztahy22 hodinami před

5 Důvodů proč bychom měli spát nazí – dokonce i během chladného období. Jinak můžete vážně poškodit své zdraví.

Zdravý spánek je klíčem k plnohodnotnému životu. Jak často však zanedbáváme potřebu zajistit svému tělu správný odpočinek. A místo toho,...

Oblíbené