Zajímavosti

7 neocenitelných rad našich babiček, které by si měl každý zahrádkář zapsat za uši: Kdo je zná, ten se nebojí o svou úrodu!Předkové mají v talonu perfektní rady pro vaši zahradu, které se vyplatí znát i dnes. Pořádně vám například i to, jak využít věci, o kterých jste si mysleli, že jsou ve vaší zahrádce problémem!

Krtinec lze geniálně využít

Už naši předkové věděli, že zemina z krtinců pochází z takové hloubky, ve které se nenacházejí zárodky plísní, či jiných nemocí a ani škůdci (neboť krtek by je spolehlivě zničil). Tuto půdu preosiali a přidávali do květináčů na pěstování květin a používali i na výsev zeleniny nebo vysazování nejrůznějších rostlin.

Poškozené dřeviny se dají zachránit

Klejotok věděli naši předkové zlikvidovat a zachránit tak velmi cenné peckoviny v zahradách. Stačí, když postiženou kůru vyříznete a ránu potřete drcenými šalvějový listy , které působí jako dezinfekce. Stejně úspěšně můžete na dezifekciu použít obyčejný ocet.

konec mravenců

Naši předkové věděli, že mravenci nesnášejí aromatickou vůni. Proto jim do mraveniště vtláčali rajčatové listy, bezové květy nebo hřebíček. Mraveniště bylo o pár dní zcela fuč.

Zázrak se jménem vrba!

Porozhlédněte se, jestli na svém pozemku, nebo před domem nemáte vrbu . Podstata triku totiž tkví v tom, že pro zakořeňování využijete dřevěnou hmotu vrby. Vše, co potřebujete je 15 až 20 větviček jakékoliv odrůdy vrby a nádoba s vodou.

Jak na to?

Umístěte nařezané větvičky do nádoby a zalijte mírně vlažnou vodou. Nechte je minimálně 24 hodin ve vodě (doporučuje se však i 48 hodinový pobyt), potom větvičky vyberte a do takto získaného roztoku ponořte na jeden den odřezky, které chcete zasadit. Po uplynutí této doby je zasaďte na místo, které jste si vybrali. Přírodní zakoreňovací roztok lze uchovat na chladném místě, nebo přímo v lednici po dobu jednoho měsíce bez ztráty účinku. S řízkováním dokáže skutečně ohromné věci. Vyzkoušejte tento starý, ověřený recept.

Popel a voda

Dejte do kbelíku 500 g dřevěného popela a zalijte ho 5 l vařící vody . Vyčkejte popel klesne ke dnu a dolijte dalších 5 litrů vody pokojové teploty (ideální je dešťová voda). Nechte úplně vychladnout a použijte na zalévání rajčat a další zeleniny. Jde o výborné přírodní hnojivo

Kopřiva ochrání vaši zahradu

Kopřivový kvas nebo kopřivové pivo je pro rajčata velmi užitečné . Zálivka z této rostlinky chrání rajčata před škůdci, houbovými chorobami a poskytuje jim skvělou výživu . Kopřivu natrháme do 10-litrového kbelíku (použijeme stonky, listy i kořeny), zalijeme dešťovou vodou vyhřátou na slunci a necháme 7-10 dní na slunci. Na zálivku používáme výluh zředěný s vodou v poměru 1:10 . Kopřivový výlouh je výborný i na rostliny napadené mšicemi.

Starý recept, který posiluje rostliny a zvyšuje jejich produktivitu

Odvar z cibulových slupek je vynikající výživou pro okurky, dýně, cuketu, brambory, mrkev, ředkvičky, zelí, i rajčata. Vděčné za tuto výživovou bombu však budou i ovocné stromy a keře. Odvar připravíme tak, že do smaltovaného kbelíku vložíme několik plných hrstí slupek , zalijeme vodou a přendáme na plamen. Přivedeme do varu, přikryjeme pokličkou a sejmeme z plamene. Odvar necháme několik dní stát a pak používáme na zalévání zeleniny (můžeme zalévat přímo na listy) . Já ředí s dešťovou vodou, ale můžete také s odstátou vodou z vodovodu – na jedno velké vědro přibližně 1-1 / 2 l odvaru .

Křen ochrání jabloně a hrušky před plísňovým onemocněním

Monilióza, která se objevuje na stromech vám může zničit celou budoucí úrodu. naši předkové dobře věděli, jak ji léčit už na začátku. Stačí, když nastrouháte 300 g křenu, zalijte ho 1 l horké vody a nálev necháte celý den louhovat – 24 hodin. Pak sceďte a zřeďte převařenou vodou v poměru 1: 10. Roztok aplikujte každých 14 dní na stromy v době květu, i krátce před kvetením i po něm.

Postřik proti mandelince bramborové z ořechových listů

Na přípravu potřebujeme 1 kg ořechových listů (čerstvé ořechy ze stromu vlašského ořechu) a 10 l dešťové vody . Smícháme, necháme louhovat týden a pak používáme jako postřik na zelené části brambor. Stejně můžete vytvořit i postřik z již zmíněného březového popela – 2 až 3 hrsti popela rozmícháme v 10 l vody, necháme pár hodin odležet a používáme jako postřik .Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video8 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti8 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video8 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti8 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor8 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video8 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti8 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video8 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti8 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy8 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené