Zajímavosti

5letá školačka přišla do školky v šatech a učitelka ji převlékla, protože měli velký výstřih. Spolužáky by prý mohla svádětHolčička mělo oblečené rozkošné šaty, které jí dala její babička.

Příběhy o nevhodném oblékání mladých dívek se staly něčím, co už nikoho nepřekvapí. Obvykle se jedná o sukně nebo šortky, které jsou příliš obtažené nebo příliš krátké. Otázkou je, zda jde skutečně o problém, nebo je to jen jakási forma šikany na základě pohlaví. Následující příběh je o to více šokující, že jeho hlavní aktérkou je jen 5-letá školačka.

“Na levé fotografii je moje dcera s tím, co jsem jí ráno oblékla do školky. Na pravé fotografii můžete vidět oblečení ve kterém byla, když jsem pro ni přišla, “napsala Emily Stewartová. “Harmony chodí do školky a má 5 let.”

Žena vysvětluje, že jelikož v ten týden hlásili v Minnesotě pěkné počasí, rozhodla se dcerce obléci nové šaty, které dostala od své babičky. “Poslala jsem ji do školy s tenkým svetříkem, který měla na šatech a džínami, které měla pod nimi.” Je tedy vidět, že důvod k její převlečení byl úplný nesmysl.

Když si matka přišla pro dceru, měla na sobě oblečení, které je na pravé fotografii, protože vychovatelka jí řekla, že si musí “zahalit tělo.”

Úmyslem ženy není to, aby přišla do školky a udělala tam scénu, spíše jí jde o to, aby vzbudila diskusi, který by se podle jejího názoru měla čím dříve uskutečnit. “Jak mám jako matka naučit svou dceru aby milovala a oslavovala své tělo, když jí druzí říkají, aby se zahalila?”

Harmony byla nucena opustit třídu, aby se mohla převléknout a vynechat tak určitou dobu z vyučovací hodiny. “Nezdá se mi, aby se někdo z dospělých podíval na moje 5-leté dítě a pomyslel si, že to, co má na sobě oblečené, je nevhodné.”

Žena se v dalším videu podrobněji zabývá situací a tvrdí, že poslala e-mail Harmoninej vychovatelce, která jí řekla, že měla pocit, že šaty její dcery jsou trochu příliš nízko, a nejlépe bude, když se převlékne. Mluvila také o školním kodexu oblékání, který byl založen v roce 1996, “nařizuje studentům, aby byly vhodně oblečeni na všechny školní aktivity, beroucí v úvahu počasí, zdraví a bezpečnost.”

Rovněž jí uvedla i definici “vhodného ošacení”, která říká, že nemá být příliš odhalující, rozptylující nebo narušující vzdělávací proces.

Když si Emily přišla vyzvednout své dítě, Harmony jí řekla, že ji požádali, aby se převlékla protože “potřebuje soukromí”.

“O jakém soukromí týkajícím se ramen 5-letého děvčátka se to vlastně bavíme?” A když se jí máma zeptala, jak se cítila, začala křičet, “napsala pohoršena matka. Byla nadšená, že si může obléci tyto šaty a ukáže jejich i svým kamarádem vedle toho jak budou hrát venku na hřišti. Vždyť má jen 5 let!

“Řekla mi!” Nevím, proč mi řekli, že nemohu nosit své šaty. Bylo to velmi trapné.
No na konci tohoto tunelu je přece jen světlo, které ukazuje, jak může pomoci rodič, který se nebojí být proti těmto nesmyslným pravidlům o oblékání. Matčina ochota podělit se o svůj příběh a postavit se za svou dceru skutečně aktualizovala jazyk v oblékání.

“Toto je jistě začátek cesty,” napsala ve svém nejnovějším statusu. “Jsem nadšená, že mohu vidět všechny ty změny, kterým se v současnosti začala věnovat školní rada – politika školního oblečení.”

Dobrá práce!Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

V zahraničí opatření zabírají, ale u nás ne: Odborník vysvětlil důvod!

Když byl od 19. prosince 2020 vyhlášen v Česku tzv. lockdown , odborníci i politici si slibovali výrazný pokles počtu nakažených i obětí onemocnění COVID-19. Přišlo však velké zklamání, protože epidemiologická situace se ještě více zhoršila .

Na Slovensku je momentálně vyhlášen uzamčení, nouzový stav, zákaz vycházení a lidé musí zároveň dodržovat protipandemické opatření . Mnohé z těchto nařízení jsou zavedeny i v zahraničí a fungují. Příkladem je Německo, Dánsko či Irsko. Jak je tedy možné, že v naší zemi všechno selhává?

Analytik a bývalý šéf Institutu zdravotní politiky Martin Smatana vysvětlil, proč u nás uzamčení nezabírá . Pro srovnání použil Velkou Británii, kde jsou zavedeny podobná opatření jako u nás. Od 4. ledna je v Anglii vyhlášen přísný uzamčení, přičemž počet nakažených klesl o téměř 80% a mobilita lidí se přirozeně snížila o 65%.

Na našem území však cestování lidí ještě vzrostlo kvůli pravidelnému testování. “Mobilita v Česku a na Slovensku ale od půlky ledna opět roste, a to podle Google, Apple či Waze dat. Přemostění masový screening – nárůst mobility – změna chování lidí s negativním testem – nárůst případů je proto klíčová hypotéza, proč nám po počátečním úspěchu přestal uzamčení fungovat, ” oznámil odborník na sociální síti. Zahraniční země včetně Velké Británie pravidelně vyhodnocují všechna data a řídí se radami odborníků, které však Igor Matovič v mnoha případech na našem území odmítá .

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Odešel uprostřed výměny manželek a štáb neví kde je. Režisérka prozradila co bude s jeho honorářem

Několik natáčecích dnů ve výměně manželek zvládnou lidi s tvrdým jádrem. Ve středu večer diváci byli svědkem, jak to vypadá, když se tv show nepodaří dotočit se všema účastníkami.

Nejnovější díl výměny manželek se odvíjel v celkem klidném duchu, dokud to jeden z účastníků nezvládl a zmizel. Michal se uprostřed natáčení vypařil jak pára nad hrncem a neozval se ani režii. Bez jeho účasti se musela obejít i závěrečná část show, kdy se obě rodiny sejdou u jednoho stolu a řeknou své názory na těch několik dní.

Ve chvíli kdy se show nepodaří dotočit až dokonce tak se vyhodnocuje co k tomu účastníka vedla. Může jít o závažné zdravotní důvody nebo to prostě jen někdo psychicky nezvládne a “uteče”.

Vyhodnocuje se případ od případu. obecně to děláme tak, že honorář z natáčení krátíme” prozradila režisérka Jana Rezková. Její slova potvrdil i její hlavní koordinátor výměny manželek Vojta Boháček. Ten prozradil, že na takové případy je připravená smlouva. Normálně dáváme za natáčení 100 000 Kč pro rodinu.

Michal neutekl jen z natáčení ale i ze svého vztahu. Za mámu Miriam se postavily její děti a podpořili jí.

“Už roky tvrdím, že když jeden z partnerů odejde, může to být dobré pro toho druhého, že to může znamenat nový začátek. Klidný rozchod je lepší než nešťastný vztah,” dodala ředitelka reality show Jana Rezková.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Pouze 14-letý chlapec spáchal sebevraždu. Zanechal ale dopis, který chtějí jeho rodiče sdílet po celém internetu …

Daniel Joseph Fitzpatrick si vzal život jen krátce po svých 14. narozeninách. Našla ho jeho 17letá sestra Kristen, když 11. srpna oběsil na svém vlastním opasku.

I přesto, že byli jeho rodiče Maureen a Daniel st. zdrceni ztrátou svého syna, rozhodli se sdílet jeho srdceryvný příběh.

Daniel jim však nechal dopis na rozloučenou, kde jim vysvětlil, proč se rozhodl ukončit svůj tak mladý život.

Píše v něm, že ho jeho spolužáci a spíše kamarádi z 6. třídy ustavičně šikanovali a on to už dál nedokázal přijímat.

“… Anthony mě šikanoval ještě s Johnem, marcem, Josém i Jackem. Pořád dokola a dokola, Dokud jsem se s nimi nepopřel. Všichni po chvíli přestali, jenom Jack se naštval … a já skončil se zlomeným malíčkem, “napsal Daniel v dopise na rozloučenou. Jeho kamarádi ho šikanovali Kvůli jeho silné postavě. “Vzdal jsem to. Učitelé s tým Stejně nic neudělají. ”

“Chtěl jsem zveřejnit příběh mého syna, aby svět viděl, co musel zažívat,” řekl Daniel st., Otec chlapce. “Žádné dítě by si nikdy nemělo projít tím, čím si musel projít můj chlapec.”

“Vy je můžete držet za ruce, uspávat jejich každou noc po zbytek vašeho života. Já ale ne. Vaše malá monstra mi mého chlapce vzali, také mé ženě, jeho sestrám. Danny si toto nezasloužil, byl to citlivý a dobrý chlapec. Jen ho chci znovu slyšet říkat “Dobré ráno, tati” a abych mu aspoň ještě jednou mohl říct, že ho miluji, “vzkázal Daniel st. rodinám chlapců, kteří byli v listu uvedeni.

Rodina Fitzgerald proto doufá, že zveřejněním Dannyho příběhu upozorní na problematiku šikany a na její fatální následky. Proto nebuďte lhostejní a slepí k tomu, co se děje vašim dětem. Někdy se i hloupá dětská hra může zvrtnout v něco, co dokáže dětem opravdu ublížit. Děti umí být špatné i kruté a následky svých činů si málokdy uvědomují.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Celebrity15 hodinami před

Jake z Dva a půl chlapa po 17 letech: Vyrostl z něj špinavý bezdomovec!

Jako desetiletý chlapec začal hrát v již legendárním seriálu Dva a půl chlapa. Na malého Jakea, kterého vychovávala trochu zvrhlá...

Zajímavosti16 hodinami před

V zahraničí opatření zabírají, ale u nás ne: Odborník vysvětlil důvod!

Když byl od 19. prosince 2020 vyhlášen v Česku tzv. lockdown , odborníci i politici si slibovali výrazný pokles počtu...

Politika17 hodinami před

Nová opatření omezí i obchodní řetězce: Hromadně oznamují ZMĚNU!

Obchodní řetězce se v posledních měsících museli vypořádat s nákupními hodinami pro seniory či zákazem prodeje nepotravinářského zboží . Nejnovější...

Stalo se17 hodinami před

Sebevražda v show Výměna Manželek

Stanislav K., který pracoval jako policista, spáchal minulý rok sebevraždu během natáčení show Výměna manželek. Už minulý rok v srpnu...

Politika17 hodinami před

Blatný: Rozvolňovat budeme až se docílí tohoto. V opačném případě budeme přitvrzovat!

Podle toho co říká ministr Jan Blatný by se mohlo stát i to na co všichni tak čekáme a to,...

Stalo se18 hodinami před

Tragická srážka s vlakem u Zaječic: Dva mrtví, vlak narazil do auta na přejezdu

Ve čtvrtek došlo k tragické dopravní nehodě na Chrudimsku. Tato nehoda stála dva lidské životy při srážce vlaku s autem....

Stalo se1 dnem před

Obrovské neštěstí: Pod dětmi se prolomil led. Tři skončili v bezvědomí

Na vodní ploše v zámeckém parku v Žamberku došlo k velkému neštěstí. Pod trojicí dětí se tam prolomil led. Bylo...

Bizardní1 dnem před

HOROR V LIDL: Zákaznice ze Slovenska našla v oblíbené potravině TOTO! Tímto chce varovat všechny zákazníky!

Noční můru všech žen a mnoha lidí přežila zákaznice Ivana, která si šla do jedné z prodejen Lidl v Martině...

Video1 dnem před

Doktoři mu nařídili ihned opustit pokoj svého pána. Podívejte se na reakci jeho milovaného psa

„Pokud milovaný prochází dveřmi, možná pětkrát denně, měli bychom mít štěstí.“ Film s názvem „Denali“ je vyprávěn z pohledu psa....

Celebrity2 dny před

Svět v ŠOKU! Zemřela úspěšná a všemi milovaná herečka!

Svět obletěla opravdu šokující zpráva, která všem vyrazila dech. Herečka, která je zbožňovaná fanoušků po celém světě, je mrtvá. Celý...

Oblíbené