Zajímavosti

19 výhod jedlé sody, o kterých jste nikdy neslyšeli.Upřímně řečeno, nikdy jsem nepoužíval sódu bikarbónu. Po přečtení na internetu mě často napadá kupovat jedlou sódu.

Stejně jako prášek do pečiva, soda velmi pomáhá při výrobě věcí, jako jsou sušenky, ale nikdy jsem neznal další výhody jedlé sody. V seznamu níže je mnoho oblastí, které můžete použít uhličitan ve svém každodenním životě. Nejraději používám sodu bikarbónu jako deodorant.

1- Kousnutí komárů a jiného hmyzu vás musí bolet. Už to nebude hořet. Smíchejte sódu s vodou a potřete ji kousnutým místem. Nechejte působit 10 minut a poté oblast očistěte studenou vodou. Bolest kousnutí okamžitě pomine!

2 – Řekněme, že jste šli dlouho nakupovat nebo chodili Smíchejte 3-4 čajové lžičky jedlé sody s 2,5 litru vody a nohy si namočte do vody. Věřte mi, bude to stejně účinné jako masážní křesla.

3 – Jedlá soda prostě nefunguje na masáž nohou. Odstraňuje také nepříjemný zápach z obuvi. Ujistěte se, že jste si do bot nalili jedlou sódu a počkejte. Následujícího dne uvidíte, jak vůně zmizí.

4 – Když vaříte z jiné zeleniny, jako jsou fazole, čočka a okra, přidejte do jídla několik čajových lžiček jedlé sody. Uvidíte, jak změknou.

5- Voní vaše chladnička špatně? Naplňte malou misku sódou bikarbónou a vložte do chladničky s otevřenými ústy. Budete cítit, jak nepříjemný zápach zmizí.

6- Studené nápoje, které jsou v létě nepostradatelné, rychle ztrácejí svěžest. Přidejte do studené vody trochu cukru, citronové šťávy a půl lžičky jedlé sody. Jedlá soda převede kyselinu v citronu na kyselinu uhličitou. Jedlá soda je neškodná, pokud je konzumována v malém množství. Konzumujte ne více než jednu čajovou lžičku jedlé sody denně.

7- Jedlá soda je vaším nejdůležitějším pomocníkem v prevenci pálení žáhy. Lžičku jedlé sody smíchejte se sklenicí vody a vypijte. Uvidíte, že ani pálení žáhy, ani nadýmání nezůstanou.

8- Pokud používáte vanu, nalijte do své vany s vodou 50 až 100 gramů jedlé sody. Jedlá soda změkčuje vodu. Můžete to udělat maximálně dvakrát týdně.

9 – Posypte jedlou sodu na mírně navlhčenou bavlnu. Jako přírodní deodorant bude po dlouhou dobu eliminovat nepříjemné pachy.

10- Dobrá zpráva pro ty, kteří mají v ústech nežádoucí zápach! Lžičku jedlé sody smíchejte s teplou vodou a kloktejte. Zápach okamžitě zmizí.

11- Naši malí přátelé doma mohou také těžit ze sody. Trochu sody do podestýlky pro kočky odstraní nepříjemný zápach z podestýlky. Uhličitan můžete také vyhodit do odpadu.

12- V důsledku reakce vody s kovem dochází v termosce k rušivému zápachu. Přidejte několik čajových lžiček jedlé sody do teplé vody, nalijte do termosky a protřepejte.

13- Když se smíchá s trochou octa, soda také pomáhá vyčistit skvrny. Po ucpání umyvadla na něj nalijte trochu octa a trochu jedlé sody. Uvidíte, že skvrny ve vašem dřezu jsou omezené.

14 – Namočte stříbrnou lžíci a vidličku do horké vody. Přidejte kousky alobalu a několik čajových lžiček jedlé sody. Po opláchnutí studenou vodou důkladně osušte.

15- Pokud stále nevěříte, jak účinná je jedlá soda, zkuste to. Můžete si vyčistit zuby sodou. Jedlá soda neutralizuje žíravé kyseliny v ústech. Opravdu úžasné!

16- Vaše květiny téměř promluví a děkují vám za to. Smíchejte sódu s vodou a nalijte ji do půdy. Ani vy nebudete věřit výsledkům.

17- Je váš steak příliš tvrdý? Nalijte to sódou bikarbónou a nechte ji několik hodin odstát. Poté ji můžete rozsekat a uvařit. Nebudete věřit, jak měkký se stal.

18 – Přidejte sodu bikarbónu do části pro tekutý prací prostředek v myčce. Samozřejmě to musíte udělat, když je vaše myčka prázdná. Vůně zmizí.

19 – Sporák i troubu můžete vyčistit uhličitanem. Smíchejte sódu s vodou a znečištěné místo očistěte měkkou houbou. Výsledky můžete uvěřit, až když je uvidíte.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video12 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti12 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video12 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti12 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor12 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video12 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti12 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video12 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti12 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy12 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené