Zajímavosti

19 výhod jedlé sody, o kterých jste nikdy neslyšeli.Upřímně řečeno, nikdy jsem nepoužíval sódu bikarbónu. Po přečtení na internetu mě často napadá kupovat jedlou sódu.

Stejně jako prášek do pečiva, soda velmi pomáhá při výrobě věcí, jako jsou sušenky, ale nikdy jsem neznal další výhody jedlé sody. V seznamu níže je mnoho oblastí, které můžete použít uhličitan ve svém každodenním životě. Nejraději používám sodu bikarbónu jako deodorant.

1- Kousnutí komárů a jiného hmyzu vás musí bolet. Už to nebude hořet. Smíchejte sódu s vodou a potřete ji kousnutým místem. Nechejte působit 10 minut a poté oblast očistěte studenou vodou. Bolest kousnutí okamžitě pomine!

2 – Řekněme, že jste šli dlouho nakupovat nebo chodili Smíchejte 3-4 čajové lžičky jedlé sody s 2,5 litru vody a nohy si namočte do vody. Věřte mi, bude to stejně účinné jako masážní křesla.

3 – Jedlá soda prostě nefunguje na masáž nohou. Odstraňuje také nepříjemný zápach z obuvi. Ujistěte se, že jste si do bot nalili jedlou sódu a počkejte. Následujícího dne uvidíte, jak vůně zmizí.

4 – Když vaříte z jiné zeleniny, jako jsou fazole, čočka a okra, přidejte do jídla několik čajových lžiček jedlé sody. Uvidíte, jak změknou.

5- Voní vaše chladnička špatně? Naplňte malou misku sódou bikarbónou a vložte do chladničky s otevřenými ústy. Budete cítit, jak nepříjemný zápach zmizí.

6- Studené nápoje, které jsou v létě nepostradatelné, rychle ztrácejí svěžest. Přidejte do studené vody trochu cukru, citronové šťávy a půl lžičky jedlé sody. Jedlá soda převede kyselinu v citronu na kyselinu uhličitou. Jedlá soda je neškodná, pokud je konzumována v malém množství. Konzumujte ne více než jednu čajovou lžičku jedlé sody denně.

7- Jedlá soda je vaším nejdůležitějším pomocníkem v prevenci pálení žáhy. Lžičku jedlé sody smíchejte se sklenicí vody a vypijte. Uvidíte, že ani pálení žáhy, ani nadýmání nezůstanou.

8- Pokud používáte vanu, nalijte do své vany s vodou 50 až 100 gramů jedlé sody. Jedlá soda změkčuje vodu. Můžete to udělat maximálně dvakrát týdně.

9 – Posypte jedlou sodu na mírně navlhčenou bavlnu. Jako přírodní deodorant bude po dlouhou dobu eliminovat nepříjemné pachy.

10- Dobrá zpráva pro ty, kteří mají v ústech nežádoucí zápach! Lžičku jedlé sody smíchejte s teplou vodou a kloktejte. Zápach okamžitě zmizí.

11- Naši malí přátelé doma mohou také těžit ze sody. Trochu sody do podestýlky pro kočky odstraní nepříjemný zápach z podestýlky. Uhličitan můžete také vyhodit do odpadu.

12- V důsledku reakce vody s kovem dochází v termosce k rušivému zápachu. Přidejte několik čajových lžiček jedlé sody do teplé vody, nalijte do termosky a protřepejte.

13- Když se smíchá s trochou octa, soda také pomáhá vyčistit skvrny. Po ucpání umyvadla na něj nalijte trochu octa a trochu jedlé sody. Uvidíte, že skvrny ve vašem dřezu jsou omezené.

14 – Namočte stříbrnou lžíci a vidličku do horké vody. Přidejte kousky alobalu a několik čajových lžiček jedlé sody. Po opláchnutí studenou vodou důkladně osušte.

15- Pokud stále nevěříte, jak účinná je jedlá soda, zkuste to. Můžete si vyčistit zuby sodou. Jedlá soda neutralizuje žíravé kyseliny v ústech. Opravdu úžasné!

16- Vaše květiny téměř promluví a děkují vám za to. Smíchejte sódu s vodou a nalijte ji do půdy. Ani vy nebudete věřit výsledkům.

17- Je váš steak příliš tvrdý? Nalijte to sódou bikarbónou a nechte ji několik hodin odstát. Poté ji můžete rozsekat a uvařit. Nebudete věřit, jak měkký se stal.

18 – Přidejte sodu bikarbónu do části pro tekutý prací prostředek v myčce. Samozřejmě to musíte udělat, když je vaše myčka prázdná. Vůně zmizí.

19 – Sporák i troubu můžete vyčistit uhličitanem. Smíchejte sódu s vodou a znečištěné místo očistěte měkkou houbou. Výsledky můžete uvěřit, až když je uvidíte.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Myslíte si, že na fotografii je svah? Podívejte se pořádně na 10 sekund a uvidíte, jak moc se pletete

Některá zvířata zvládla umění maskování, které jim může zajistit přežití v dobách nebezpečí.

Chameleon může být nejznámějším příkladem přizpůsobení se prostředí, ale v následujícím příkladu uvidíte, že není jediný, kdo dokáže dokonale splynout s okolím.

Na obrázku vidíte svah kopce, který pravděpodobně nemá trávu a kameny. Ale není to pravda.

Pozorný pozorovatel, který obraz dostatečně dlouho zkoumá, si v něm všimne maskovaných zvířat. Pravděpodobně však nikdo neočekává tolik …

Jsou dokonale ukryté, díky čemuž jsou neviditelné pro predátory. Tary žije na svazích novozélandských hor a jak vidíte, perfektně zapadá do okolí.

Podívejte se na video o tom, jak se tato mazaná zvířata chytře schovávala 🙂

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Jak můžete poznat psychopata? Vědci tvrdí, že mu máte položit tuto otázku

O psychopatů si většina lidí myslí, že jsou to nelítostní vrazi.

Pravdou však je, že ne každý psychopat opravdu musí být vrahem a ne každý vrah má psychopatické rysy. Jak tedy zjistíte, že někdo ve vašem okolí má psychopatické rysy? Vědci přicházejí se zajímavými zjištěními.

Nepociťují propojení s přírodou

Jak informuje studie publikovaná v časopise Journal of Environmental Psychology , lidé vyznačující se psychopatickou rysem nepociťují propojení s přírodou. Kromě toho, je pravděpodobnější, že se takový člověk usadí ve městě, jako někde na venkově. Dean Fido , jeden z autorů studie se vyjádřil, že člověk byl s přírodou vždy úzce spjat. Žijeme však ve světě, kde se neustále někam spěcháme, vždy máme hodně práce a na přírodu nám tak zbývá času jaksi pomálu.

Jak však píše portál Psypost , lidé, kteří mají ke přírodě blízko, jsou zdravější, mají zdravější vnímání své osobnosti, ale i těla a jsou empatičtější vůči jiným lidem. Co je také důležité, lidé, kteří často chodí do přírody, pociťují méně stresu, úzkosti a deprese. Výzkum probíhal ještě v lednu v roce 2019 a zapojilo se do něj 304 lidí z Velké Británie. Každý z účastníků odpověděl na několik otázek, mezi nimi například na otázku, kde by chtěli žít, ve městě, v příměstské části nebo na venkově.

pixabay

Vědci navíc hodnotili i to, do jaké míry se lidé vyznačují temnými rysy av jaké míře mají pocit propojenosti s přírodou. Výsledky výzkumu jsou vskutku zajímavé. Ukázalo se totiž, že lidé, kteří dosahují vyšší skóre v oblasti temných rysů osobnosti, preferují život ve městě. Kromě toho, pokud člověk dosáhl vysoké skóre na stupnici psychopatie, bylo méně pravděpodobné, že má pocit propojenosti s přírodou. Toto zjištění bylo platné bez ohledu na to, zda šlo o muže nebo o ženy. Takoví lidé často odpověděli záporně například na otázku – ” můj vztah k přírodě je důležitou součástí toho, kým jsem “.

Může v nás příroda posílit empatii?

pixabay

Zjištění potvrdila i druhá studie, do které se zapojilo 235 dospělých obyvatel Velké Británie. Důležité však je poznamenat, že v rámci výzkumu vědci psychopatů hodnoceny po klinické stránce. Psychopatické rys je totiž něco, co má v sobě do jisté míry každý z nás, nemusí to být hned patologický jev. Vysoké skóre na stupnici psychopatie často dosahují například chirurgové, kteří si dokáží zachovat chladnou hlavu iv těch nejnáročnějších situacích.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Vědci vytvořili seznam 22 nejagresivnějších psích plemen. První příčky vás jednoznačně překvapí

Každý pes může být agresivní, pokud se dostane do situace, kdy se musí bránit.

Vůči některým plemenům však máme předsudky. Například o dobrman či pitbulteriér automaticky předpokládáme, že jsou to agresivní psi. Vědci se proto rozhodli, že vytvoří žebříček těch nejagresivnějších plemen. V top 10 najdete i pudlíka.

Starší psi jsou agresivnější

To, zda bude pes agresivní, závisí na množství faktorů, včetně výchovy. Kromě toho, pokud je to starší samec, je pravděpodobnější, že bude na lidi vrčet a možná občas i chňapne po ruce, která ho chce pohladit, píše portál Daily Mail .

Podle studie publikované v časopise Scientific Reports může míra agresivity záviset do značné míry i od plemene. Věděli jste například, že mezi ty nejagresivnější plemena patří i dlouhosrstá kolie? Na druhé straně, asi málokoho překvapí, že nejméně agresivní je labrador či zlatý retrívr.

Vědci z helsinské univerzity studovali více než 9 000 domácí mazlíčky, přičemž součástí výzkumu bylo 24 různých plemen. Zaměřeny konkrétně na ty aspekty psí osobnosti, které ovlivňují pravděpodobnost, že se pes bude vůči člověku chovat agresivně. Psi malého vzrůstu jsou podle vědců agresivnější, jak středně velké či velké psy. I když právě kvůli jejich vzrůstu jejich nejednou jako hrozbu nevnímáme.

Studie odhalila i to, že samci se chovají agresivněji jako samičky, a to bez ohledu na to, zda podstoupili kastraci nebo ne. Důležité je i to, kolik zkušeností má majitel psa. Pokud má člověk psa poprvé a předchozí zkušenost s chováním zvířat nemá, je pravděpodobnější, že bude pes agresivní. Méně agresivní jsou také ty psi, které se často setkávají s jinými psy. Pokud žije pes neustále samotě, jen ve společnosti svého majitele, je pravděpodobnější, že bude agresivní.

Které plemena se ocitly na vrcholu žebříčku?
Kromě věku je však podle odborníků tou nejdůležitější proměnnou plemeno. První tři příčky v žebříčku obsadily dlouhosrstá kolie, pudlík a malý knírač.

Které plemena jsou ty nejagresivnější?

 1. dlouhosrstá kolie
 2. pudl
 3. malý knírač
 4. německý ovčák
 5. Španělský vodní pes
 6. Lagotto
 7. Čínský chocholatý pes
 8. německý špic
 9. Coton de Tulear (říká se mu také bavlnka nebo madagaskarský bišonek)
 10. Jemnosrstý pšeničný teriér
 11. Welsh Corgi Pembroke
 12. Kern teriér
 13. border kolie
 14. laponský pes
 15. Čivava
 16. krátkosrstá kolie
 17. Jack Russell teriér
 18. stafordšírský bulteriér
 19. Sheltie
 20. Laponský pastevecký pes
 21. zlatý retrívr
 22. labradorský retrívr

Samozřejmě, ať se chystáte pořídit si jakéhokoliv pejska, ujistěte se, že mu dokážete poskytnout vše, co potřebuje, a že si budete navzájem vyhovovat. Kromě toho, i pes, který nemá sklon k agresivitě, může chovat agresivně pokud má strach nebo trpí nějakým onemocněním či chronickými bolestmi.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Rodina8 hodinami před

10 příznaků rodičů, kteří s největší pravděpodobností vychovají úspěšné děti

Všichni rodiče bez výjimky sní o tom, že jejich děti dosáhnou úspěchu v životě a získají pevnou pozici. Ale co...

Příběhy13 hodinami před

Uprostřed nočních hodin policista uviděl zaparkované auto. Když si uvědomil. co je uvnitř, dostal velký šok!

Podle zákona by měl policista dát muži lístek. Ale dal mu něco úplně jiného. Robert Wood se rozhodl začít nový...

Video13 hodinami před

Myslíte si, že na fotografii je svah? Podívejte se pořádně na 10 sekund a uvidíte, jak moc se pletete

Některá zvířata zvládla umění maskování, které jim může zajistit přežití v dobách nebezpečí. Chameleon může být nejznámějším příkladem přizpůsobení se...

Děti13 hodinami před

Matka je. štěstím bez sebe, když jí lékař řekne, že její syn je zdravý- ale radost trvá jen několik minut

Budoucí rodiče se nemohou dočkat, až konečně uvidí své novorozené děti. Obvykle je vidí poprvé na ultrazvuku v 8. týdnu...

Horoskopy13 hodinami před

Přesný horoskop, který vám prozradí jak se vám bude dařit v květnu 2021 pro všechny znamení zvěrokruhu

Jak bude vypadat květen 2021 pro všechna znamení zvěrokruhu? Jaké události byste měli očekávat? O co se snažit a jak...

Kvízy13 hodinami před

kolik psů je na obrázku ? Zrakový test, který prozradí váš psychologický věk

Právě začínáte žít a už se cítíte jako velmi zkušený člověk, kterého je těžké něčím překvapit. Nebo „jste už dlouho“,...

Zajímavosti14 hodinami před

Jak můžete poznat psychopata? Vědci tvrdí, že mu máte položit tuto otázku

O psychopatů si většina lidí myslí, že jsou to nelítostní vrazi. Pravdou však je, že ne každý psychopat opravdu musí...

Příběhy14 hodinami před

Žena chtěla najít svou biologickou matku. Namísto toho vyřešila 40 let starou dvojnásobnou vraždu

Christine Marie Salley se jednoho dne rozhodla, že vyhledá svou biologickou matku. Svou DNA nahrála na web, který se zabývá...

Zajímavosti14 hodinami před

Vědci vytvořili seznam 22 nejagresivnějších psích plemen. První příčky vás jednoznačně překvapí

Každý pes může být agresivní, pokud se dostane do situace, kdy se musí bránit. Vůči některým plemenům však máme předsudky....

Politika15 hodinami před

Česko zanedlouho umožní obyvatelům sousedních států volný vstup do země. Podmínkou je očkování

Podle premiéra Andreje Babiše krajina vyjednává s Rakouskem, Německem, Polskem, Slovensku, Slovinskem a Maďarskem o tom, aby stejný postoj zaujaly...

Oblíbené