Zajímavosti

15 návyků, které se zdají zdravé ale ve skutečnosti vás pomalu zabíjíZdravé návyky jsou konzumace celozrnných potravin, pravidelné návštěvy posilovny nebo kvalitní spánek. Jak to však v životě často bývá, všechno má háček.

Za určitých okolností se každý z vašich zdravých návyků může obrátit proti vám, pokud to pro danou situaci není vhodné nebo pokud ji neprovádíte správně.

Dnes vám řekneme 15 takových zdánlivě zdravých návyků, které vám mohou pomoci a způsobí vám potíže.

1. Po každém jídle si umyjte zuby

Pokud jste konzumovali nějaké kyselé jídlo nebo jste pili kyselý nápoj, neměli byste si zuby čistit alespoň 30 minut po jídle. Jinak byste mohli poškodit zubní sklovinu.

Mezi taková kyselá jídla patří například pomeranče, grapefruity nebo citrony. Totéž platí pro limonády s obsahem kyselin, jako jsou různé kolové nápoje.

Čistěte si zuby nejlépe dvakrát denně – ráno a večer.

2. Nechte se oklamat „zdravými“ štítky na obalech potravin

Mnoho potravin je dnes označováno jako „zdravé“, „přírodní“, „bez cukru“ atd. Často se však jedná o čistou manipulaci.

Přírodní znamená také žádný čaj, ale vysoce zpracovaný nebo plný kalorií. Bez cukru může znamenat, že takové potraviny obsahují škodlivá umělá sladidla, jako je sacharóza nebo aspartam (známý neurotoxin).

Jediná věc, na které opravdu záleží, je složení jídla. Při výběru potravin se proto nezaměřujte na reklamní sdělení, ale na jejich skutečné ingredience.

3. Zaměřte se pouze na kardio

Při cvičení je velmi důležité kombinovat různé druhy cvičení, nejen kardio.

Určitě se nezlobte na činky a silový trénink. Tyto typy cvičení vedou ke zvýšení svalové hmoty, spalování tuků a zvýšení fyzické síly.

4. Doprajte si o víkendech spánek navíc

Podle nové studie publikované v časopise Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism je pro vás víkendové hodiny spánku navíc špatné a z dlouhodobého hlediska mohou vést k různým zdravotním problémům.

Místo toho, abyste o víkendu dohnali deficit spánku, zkuste mít pravidelný spánek každý den, nejlépe 7 až 9 hodin.

5. Nechat se zmýlit tím, že „zdravý život“ se rovná „sociální izolaci“

Zdravým stravováním rozumíme pestrou stravu, která nám poskytuje všechny potřebné živiny a vyhýbá se nadměrnému množství tuku, cukru a alkoholu.

To samozřejmě neznamená, že se začnete vyhýbat přátelům nebo že přestanete chodit na různé společenské akce. Přesně to se stane lidem, kteří se snaží kontrolovat svou „zdravou stravu“.

Abyste se tomu vyhnuli, naplánujte si stravu několik dní předem, aby bylo stále dostatek prostoru pro společenský život.

6. Přeskočit oběd

Je velmi snadné vynechat oběd, když se snažíte zhubnout, ale tato strategie zřídka funguje.

Podle WCIN lidé, kteří pravidelně vynechávají hlavní jídlo, obvykle váží více než lidé, kteří pravidelně jedí.

Vynechání jídla způsobí, že nás později zaplaví vlčí hlad, což má za následek přejídání a výběr nezdravých potravin.

7. Pití bílkovinných šejků po cvičení

Je pravda, že bílkoviny po cvičení přispívají k růstu svalové hmoty a zabraňují svalové horečce. Pokud si však zvyknete cvičit po práci nebo večer, připravte si večeři s bílkovinnými šejky, jinak riskujete noční přejídání.

Cvičení s nižší intenzitou navíc nevyžaduje zvýšení příjmu bílkovin. Pokud nejste kulturista, pak vám proteinoví šejkové způsobí vašemu pasu více škody než užitku.

8. Denní vážení

Pokud se snažíte zhubnout, a proto se každý den vážíte, budete pravděpodobně frustrovaní, že neuvidíte okamžité výsledky.

Může také vyvolat pocit, že musíte dále snížit svůj denní kalorický příjem. Případně budete tak demotivovaní, že svou snahu o zdravé stravování zcela zavěsíte na hřebík.

Proto se neváhejte příliš často. Nejlepší trik, jak se během hubnutí cítit lépe, je jíst pomalu. Nášmu mozku nějakou dobu trvá, než zaregistruje, že je žaludek plný.

Pokud jíte příliš rychle, váš mozek to zaregistruje, pouze když se přejídáte. Proto žvýkejte nebo polykejte po dobu nejméně 20 minut. Uvidíte, že k uspokojení bude stačit mnohem méně jídla.

9. Loupání jablek

Podle odborníků má jedno středně velké neloupané jablko téměř 2krát více vlákniny, o 25% více draslíku a 40% více vitaminu A než oloupané jablko.

Kromě toho se v jablečných slupkách nachází 100% kvercetin (antioxidant, který chrání srdce).

10. Pití dietních nápojů

Dietní nápoje, někdy označované jako „bez cukru“, se na první pohled zdají jako zdravá volba. Ve skutečnosti jsou to chemické koktejly.

Umělá sladidla mají intenzivnější chuť než běžný cukr a postupem času otupí naše smysly směrem k přirozeně sladkým potravinám, jako je ovoce.

Nakonec mohou místo hubnutí vést k přejídání a přibírání na váze.

11. Spotřeba masných výrobků místo masa

Masné výrobky, jako klobásy, šunky a jiné podobné výrobky, jsou zpracované maso.

Odborníci doporučují vyhnout se těmto výrobkům, protože neobsahují žádné vlákniny a obsahují mnoho konzervačních solí.

Měli bychom konzumovat alespoň 30 gramů vlákniny denně, přičemž průměrná evropská strava obsahuje jen asi 14 gramů.

12. Vyhýbejte se slunci

Nadměrné vystavení slunci může způsobit popáleniny a poškození kůže. Nedostatečné vystavení slunečnímu záření je však ještě horší, protože vede k nedostatku vitaminu D v těle.

Podle švédské studie mají ženy s pravidelným pobytem na slunci mnohem nižší riziko kardiovaskulárních onemocnění, cukrovky, roztroušené sklerózy a respiračních onemocnění než ženy, které se slunci vyhýbají.

Pravidelné cvičení je pro vás zdravé, ale stejně jako u jiných věcí je mnoho cvičení škodlivé.

Nadměrné a časté cvičení neposkytuje vašim svalům dostatek času na regeneraci, může způsobit problémy se spánkem a dokonce narušit menstruační cyklus u žen.

Mezi cvičeními si vždy dejte pauzu 1 až 2 dny.

Mikrovlnka nabízí nepopiratelné pohodlí a úsporu času. Faktem však je, že mikrovlnné záření způsobuje, že jídlo ztrácí živiny a stává se méně zdravým.

Pokud navíc ohříváte předem připravená mražená jídla, jsou obvykle plná solí a zelenina v nich nemá téměř žádné použitelné živiny.

Podle Národní agentury pro ochranu zdrojů obsahoval vzorek více než 100 lahvových vod bakterie a chemikálie, které lze považovat za nebezpečné. Tyto vody tak představovaly zvýšené riziko rakoviny a dalších nemocí.

Místo lahvové vody proto používejte běžnou vodu z vodovodu nebo vodní filtry. Taková voda je nejen zdravější, ale také mnohem šetrnější k životnímu prostředí.

Závěr

Doufáme, že budete schopni tyto nezdravé návyky vyloučit ze své každodenní rutiny.

Rovněž bychom rádi slyšeli váš názor na tuto otázku. Můžete nám napsat své komentáře do diskuse pod článkem.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Příběhy

Věděli, že v jejich domě je ukrytý poklad. Nemysleli si však, že něco takového najdou.

Rodina z Massachusetts, USA, opakovaně kontrolovala jejich domov kvůli pokladu. Po celá desetiletí existovaly legendy, že někde v majetku bylo ukryto spousta peněz. Hledání však pokaždé skončilo neúspěchem.

Nakonec byl najat hledač pokladů, který zjistil, že pod podlahou bylo skutečně 46 000 lidí. dolarů. Velká část bankovek pochází z 30. let, takže není pochyb o tom, že jejich hodnota je mnohem vyšší. Rodina tomu nemohla uvěřit!

Když se zvěsti ukáží jako pravdivé

Keith Wille z Connecticutu je hledač pokladů. Používá detektor kovů a své objevy sdílí na YouTube. Tentokrát došlo k „nejvíce vzrušujícímu objevu“.

Žena z Massachusetts ho požádala, aby zkontroloval skrytý poklad v jejím domě. Říkalo se, že v domě je spousta peněz a že můj dědeček někde zahrabal truhlu s tisíci dolary.

Nikdo však zatím nic nenašel. Po nějaké době se rodina rozhodla, že dům prodá, ale než k tomu došlo, pokusí se poklad najít naposledy s pomocí odborníka.

Díky detektoru kovů bylo možné dohledat nález pod podlahou podkroví. Keith Wille se podíval pod prkna a našel 46 000. dolarů (asi 200 tis dolarů) v kazetě. Jedná se o bankovky z 30., 40. a 50. let, takže jejich hodnota je dnes mnohem vyšší. Hledač pokladů zaznamenal, že kupní síla 46 tisíc. dolarů v roce 1958 odpovídá 421,6 tisíc. dolarů (přibližně 1,6 milionu PLN) v roce 2021.

Jak se ukázalo, pověsti někdy nesou pravdu. Rodina nemohla uvěřit vlastním očím.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Jen málo lidí ví o existenci tohoto tlačítka v troubě. Je to užitečnější, než si myslíte!

Není pochyb o tom, že některé z našich domácích prací nás mohou uvést z rovnováhy. Jedním z nich je čištění trouby. Tento úkol se vždy zdá být nekonečný. Existuje nějaký magický způsob, jak nám to usnadnit? Jak se ukázalo, ano! To stojí za to vědět.

Čištění trouby nemusí být noční můra! Jediné, co musíme udělat, je použít tento geniální trik.

O tomto tlačítku ví jen hrstka lidí

V zásadě bychom měli troubu po každém použití vyčistit. V praxi je známo, že to není vždy možné, a tato aktivita se někdy odkládá na několik týdnů. Pro většinu lidí je to skutečné utrpení. Jak si tento úkol ulehčit? Tlačítko vedle trouby přichází s nápovědou!

Nejproblematičtější je bezpochyby sklo trouby, které se odpařuje a je velmi netěsné. Věděli jste, že to lze … vyjmout? Stačí stisknout tlačítko!

Nedávno byla na TikToku zveřejněna nahrávka, za kterou tisíce lidí určitě děkují. Díky tomu se můžeme naučit, jak banánům vyjmout sklo z trouby a jak ho čistit, abychom se neunavili.

@alexxtcv

Daj znać czy wiedziałeś/łaś o tym 😁😄😁##dlaciebie ##dc ##lifehacks ##cleaning ##clean ##foryou ##cleantok ##trend ##рекомендации ##рек ##muzyczneprzyciąganie

♬ Astronaut In The Ocean – Masked Wolf

Jediné, co musíte udělat, je kliknout na dvě západky ve spodní části dveří a odstranit závěs nahoře. Díky tomu se budeme moci dostat k problémové části sklenice a klidně ji umýt.

Přesně – a zde vyvstává otázka: čím se umýt? Stojí za to použít … zubní pastu! Dokonale vyčistí indukční varnou desku. Musíme ji jen vytlačit uprostřed trouby a nechat ji několik minut. Poté namočíme a vydrhneme kartáčkem na zuby. To je vše! Je těžké tomu uvěřit, že?

Kromě toho může pomoci i hliníková fólie. Může být použit k výrobě čističe, který se ukáže jako nenahraditelný. Vytvořte kuličku z hliníkové fólie a zalijte ji čisticím mlékem nebo pastou ze sody a vody. Pečeme troubu a opláchneme vodou.

Záležitost je ještě jednodušší, když máme horký vzduch. Jediné, co musíte udělat, je nalít vodu s octem do tepelně odolné nádoby (do poloviny) a nastavit troubu na 180 stupňů. Pak tuk zjemne a my ho můžeme snadno nastrúhat.

Sdílejte tyto skvělé způsoby s ostatními!

ZDROJ: POLKI.PL

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Lékař otevřel ústa dítěte a okamžitě zavolal policii. Nemůžu uvěřit tomu, co mu jeho rodiče udělali.

Rodiče přivedli kojence do nemocnice. Lékaři, když viděli, co se stalo, tomu nemohli uvěřit. Dítě bylo v tragickém stavu, na místo byla okamžitě přivolána policie, která ženu a muže zatkla. Tento šokující příběh se již rozšířil po celém světě.

Lékař, který chtěl dítě vyšetřit, otevřel ústa. To, co viděl, způsobilo, že se mu pod nohama spony. Dítě muselo prožít skutečné peklo.

Kojenecké peklo

Tehdy bylo hlasitě řečeno o tom, co 19letá Rachel Herronová a 21letá Billy Hawkins Jr ze Severní Karolíny ve Spojených státech udělaly svému 5měsíčnímu synovi. Stejně jako vlasy na hlavě.

Rodiče dítěte ho neodvedli do nemocnice, dokud nebyl v kritickém stavu. Podle rodičů explodovalo v ústech dítěte kousátko. Nebylo to však tak – jeho ústa byla dokonce masakrována hryzátkem a obě ruce byly zlomené. Byl zbit, měl oteklé oko, rány a modřiny.

Jak jsme se dočetli na portálu pamietnikmamy.pl, po prohlídce dítěte si lékaři byli téměř jisti, že rodiče po dlouhou dobu zneužívali dítě. Stačilo, aby policisté prohledali dům, aby odhalili děsivou pravdu.

Kousátko bylo nalezeno od krve v popelnici – hračka vůbec nevybuchla. Pravděpodobným scénářem je, že rodiče dítěte vtlačili do úst hryzátko ze všech sil.

O pětiměsíčního chlapce se postarala sociální pomoc a jeho rodiče byli zatčeni. Slyšeli obvinění z brutálního týrání dítěte.

Takové příběhy by se neměly stávat. Dítě se nedokáže bránit. Jen se zvrtne, že rodiče mohou tak ublížit svému vlastnímu dítěti.

ZDROJ: FAKT.PL

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Příběhy10 hodinami před

Věděli, že v jejich domě je ukrytý poklad. Nemysleli si však, že něco takového najdou.

Rodina z Massachusetts, USA, opakovaně kontrolovala jejich domov kvůli pokladu. Po celá desetiletí existovaly legendy, že někde v majetku bylo...

Zajímavosti11 hodinami před

Jen málo lidí ví o existenci tohoto tlačítka v troubě. Je to užitečnější, než si myslíte!

Není pochyb o tom, že některé z našich domácích prací nás mohou uvést z rovnováhy. Jedním z nich je čištění...

Video11 hodinami před

Odzbrojit porotu jí trvalo jen 3 sekundy. Výkon této malé holčičky šokoval celý svět!

Není pochyb o tom, že skutečný talent se stane jednou z milionu! Po několika představeních je těžké se vzpamatovat, protože...

Děti11 hodinami před

Žena měla porodit sedm dětí. Doktor udělal chybu. Kolik měla dětí?

25letá Malijka, která otěhotněla s několika matkami, může mluvit o zázraku narození. Případ Halima Cisse fascinoval celé Mali a přitahoval...

Zdraví1 dnem před

Pozor! Ženská Intimní místa: 5 neuvěřitelných faktů o ochlupení

1. Ochlupení na ohanbí bylo sběratelské Mnohem dříve, než jste měli se svým mužem výběr sexy selfie, byli lidé nuceni...

Příběhy1 dnem před

Od dětství snila o tom, že se stane živou Barbie. Již ve 13 letech podstoupila první plastickou operaci.

Stephanie Mülik žijící ve Švédsku, která vypadala jako panenka Barbie, provedla svou první plastickou operaci ve věku 13 let. Je...

Rodina1 dnem před

Jak krmit a koupat paterčata? Toto je den v životě matky, která se s tím každý den potýká sama.

Většina rodičů je unavená z výchovy jednoho nebo dvou dětí. Matky, které se o tyto tři starají, vyvíjejí hrdinské úsilí....

Příběhy1 dnem před

I když nemá nohy, považuje své tělo za dokonalé. Její profil na seznamce láme rekordy.

Odvaze této ženy lze závidět. Mandy Horvath v roce 2014 utrpěla strašnou nehodu, v důsledku čehož byla dívka ponechána bez...

Zajímavosti1 dnem před

Lékař otevřel ústa dítěte a okamžitě zavolal policii. Nemůžu uvěřit tomu, co mu jeho rodiče udělali.

Rodiče přivedli kojence do nemocnice. Lékaři, když viděli, co se stalo, tomu nemohli uvěřit. Dítě bylo v tragickém stavu, na...

Zajímavosti1 dnem před

Ve věku 6 let onemocněl a 68 let žije zavřený v stroji, o kterém téměř nikdo neví

20. století je velkým technologickým skokem, zejména v medicíně. Jedním z takových vynálezů byl stroj, který zachránil životy lidí. Na...

Oblíbené