Zdraví

10 znamení, kterými se vám tělo snaží naznačit, že s ním není něco v pořádkuZáleží vám na vašem zdraví? Pak byste si měli všimnout všech možných změn. Pokud si najednou vytvoříte zcela nový speciální zvyk nebo nevyhnutelnou potřebu, měli byste být určitě opatrní, protože to může naznačovat mnohem závažnější problém, zejména v oblasti fyzické pohody a zdraví.

Pokud najednou máte zvýšenou potřebu jíst slaná jídla nebo se změnily vaše spánkové návyky nebo se rychle snížila jejich kvalita, může to být jen akutní nedostatek nebo dlouhodobý problém, který se najednou změnil ve zvláštní příznak. Následujících 10 věcí obvykle znamená, že byste měli vyhledat odbornou pomoc, pokud k ní dojde náhle a bez předchozího sklonu.

Svědění nebo nepříjemný dráždivý pocit v chodidlech

Pokud se začne stávat, že často pociťujete brnění v nohou, nepříjemný pocit nebo potřebu se hýbat, i když se chystáte spát, zatímco odpočíváte, měli byste být ostražitý. Může se jednat o projevy syndromu neklidných nohou, které mohou vést k poruchám spánku a dalším onemocněním.

Tvrdnutí kůže

Vyrážka na neobvyklém místě, suchá kůže, podráždění nebo zdrsnění vždy naznačují určitý nedostatek. Může dojít k malé dehydrataci pokožky, ale problém je také spojen s procesy vnitřního organismu, jako jsou hormonální změny nebo výskyt ekzémů nebo alergií. Rozhodně neignorujte tento problém a nechejte si pro jistotu udělat krevní testy.

Přehnaně dlouhý spánek

Porucha zvýšené potřeby spánku, tj. Hypersomnie, se projevuje nejen jako důsledek časté konzumace alkoholických nápojů před spaním. Jeho příčiny mohou být také hlubší, nejčastěji jde o způsob, jakým tělo odolává nějaké nemoci. Tuto autoimunitní reakci byste měli určitě konzultovat s lékařem.

Ztráta čichu

Kromě nadměrného stresu mohou být tyto příznaky spojeny také s nebezpečnou Parkinsonovou chorobou. Pokud najednou máte velmi neklidný spánek s barevnými nebo dlouhými sny, které jsou náročnější na obsah, nebo se mění vaše vyjadřovací návyky, ať už v úrovni řeči, nebo v změnách rukopisu, nebo je snížená důvěra v normální pohyby, může být indikátorem nástupu onemocnění.

Přílišná agrese, toxické chování

Pokud nejste jasný cholerik a máte nadměrný přechod k negativnímu až agresivnímu chování, mohou to být příznaky začínající deprese. To nemusí být primárně spojeno pouze s pocity smutku, únavy a celkové ztráty energie, jeho projevem může být i náhlý velmi agresivní přístup k životnímu prostředí.

Ztráta paměti, časté zapomínání nechuť k sexu

Tyto příznaky jsou často spojeny s depresí, ale jejich příčina může být zcela odlišná. Pokud ztratíte chuť v intimní oblasti a zároveň často zapomínáte a jste unavení, je možné, že máte onemocnění štítné žlázy. Nerovnováha v úrovni hormonů produkovaná štítnou žlázou se odráží v celkové pohodě a schopnostech organismu. Mezi další příznaky patří přibývání na váze nebo neustálý pocit chladu.

Náhlá změna barvy očí

Pokud se vám na okrajích duhovky objeví bílý nebo šedý prstenec, je to obvykle spojeno se zvýšenou hladinou cholesterolu v krvi. Tento jev se projevuje hlavně u lidí starších 45 let a sám o sobě představuje pouze vizuální vadu, nikoli oční onemocnění.

Přehnané solení pokrmů

Pokud máte pocit, že jste začali neobvykle moc solit, pravděpodobně není něco v pořádku s vaší stravou. Může to být primárně pokus o doplnění chybějících minerálů, ale může to být také indikátor následujících onemocnění:

  • anémie
  • dehydratace
  • PMS (premenstruační syndrom)

Zvýšený pocit žízně

Primárně to může být pouze reakce těla na současnou stravu, která obsahuje mnohem více slaných nebo kořeněných prvků. Pokud v této oblasti nedojde ke změně, může zvýšená potřeba pití naznačovat začínající cukrovku nebo to může být známka těhotenství.

Potřeba konzumace ledových výrobků

Někteří lidé rádi jedí led, pokud se tato potřeba najednou objeví, může to být příznak spojený s výživou těla. Tato potřeba je spojena hlavně s nedostatkem železa nebo anémií. Pokud k tomu dojde, nechte si pro jistotu udělat krevní testy.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zdraví

Toto prozradí tvar vaší stolice o vašem zdraví! Dokáže odhalit i závažné nemoci

Trávicí trakt obsahuje více bakteriálních buněk, jako zbytek našeho těla. V důsledku toho je důležité, aby naše střeva fungovaly dobře , vstřebávaly všechny potřebné živiny a aby také izolovali jakékoli potraviny, chemikálie či choroboplodné zárodky, které mohou našemu tělu uškodit.

Analýza stolice dokáže hodně prozradit o vašem zdraví. I když to může znít nechutně, pohled do záchodové mísy po velké potřebě vám může pomoci předejít vážným onemocněním. Je třeba sledovat abnormální zabarvení a tvar stolice, abyste mohli včas odhalit nemoci, které vyžadují naléhavý léčbu. Zde je 12 věcí, které byste si měli všímat.

tvar stolice

Na rozlišení typů stolice a určení, které z nich jsou normální, vytvořili vědci z Bristol Royal Infirmary přehled, který popisuje 7 druhů výkalů a co znamenají.

1. Malé pevné kusy připomínající ořechy nebo kozí bobky

Význam: Silná zácpa.

Tento typ stolice znamená, že nemáte dostatek vlákniny. Zkuste konzumovat více výrobků bohatých na vlákninu, jako jsou celozrnné produkty, luštěniny nebo vyzkoušejte Psyllium.

2. hrudkovitá stolice ve tvaru klobásy

Význam: Zácpa.

Tento typ stolice je také způsoben nedostatkem vlákniny. Mezi další příčiny zácpy může patřit dlouhodobé užívání léků proti průjmu a nedostatek tělesné aktivity. Proto byste měli jíst více ovoce a zeleniny a cvičit.

3. Tvar popraskané klobásy

Význam: Normální stolice.

Vaše trávení je v pořádku.

4. Měkká hladká stolice ve tvaru klobásy

Význam: Dokonalá stolice.

Snažte se udržovat vyváženou stravu a vyhněte se stresovým situacím, abyste si udrželi takové dobré trávení.

5. Měkké hrudky

Význam: Slabá průjem.

Může to být také příznak syndromu dráždivého střeva. Pro zlepšení zkuste konzumovat potraviny s malým obsahem vlákniny, jako jsou banány, sušenky a brambory.

6. Kašovité kousky z utrženými okraji

Význam: Mírná průjem.

Možná máte ve stravě příliš mnoho vlákniny. Pijte více, abyste zabránili dehydrataci, jezte vařené brambory a banány. Můžete vyzkoušet nějaké léky na průjem a probiotika. Pokud problém trvá déle než 2 dny, poraďte se s lékařem.

7. Tekutá bez pevných částí

Význam: Silná průjem.

Může to být následek otravy jídlem, intolerance některých složek v potravinách (laktóza, lepek, histamin), bakteriální infekce nebo užívání některých léků. Pijte dostatek vody k boji proti dehydrataci a zkuste léky na průjem nebo probiotika. Pokud symptomy nezmizí po 2 dnech, nebo pokud máte bolesti, poraďte se s lékařem.

Barva stolice

Pravděpodobně víte, že normální barva stolice je hnědá. K mírným změnám může dojít v závislosti na konzumované stravy, ale náhlá změna barvy bez zjevné příčiny může být varovným signálem.

1. Bílá

Bílá nebo šedá stolice je projevem nedostatku žluče. Může také naznačovat problémy s játry a žlučníkem, ve kterých se žluč tvoří a ukládá. Důvody mohou být různé, od zablokovaných žlučových cest přes žlučové kameny až po cirhózu jater.

Bílý hlen na hnědé stolici může být znakem Crohnovy choroby.

2. Zelená

Zelená barva stolice může být způsobena konzumací zeleniny bohaté na chlorofyl (jako je špenát), zeleným barvivem v nápojích a doplňky železa.

Pokud není důvodem zkonzumované jídlo, znamená to, že stolice prošla trávicím traktem příliš rychle a neměla čas na získání dostatku žluči a bilirubinu.

3. Žlutá

Žlutá stolice může být znakem zablokovaných žlučových cest a nedostatečnou absorpcí tuků. Dalším důvodem je nedostatek enzymů produkovaných slinivkou, což může naznačovat chronickou pankreatitidu, celiakii a cystickou fibrózu.

Nemusíte však hned panikařit. Žlutá barva může také znamenat, že jste jedli příliš mnoho mrkve nebo vypili hodně žlutých nápojů.

Pokračovat ve čtení

Zdraví

Měsíc před mrtvicí vám tělo vyšle tyto varovné signály. Neignorujte je!

Experti se shodují na tom, že tělo vám pošle varovné příznaky – měsíc před mrtvicí. Znamená to, že byste měli být opravdu opatrní a neignorovat jejich. Mohlo by se vám to vymstít. Přečtěte si následující článek a dozvíte se více …

Existují dva druhy mozkové mrtvice – ischemická a hemoragická.

Ischemické mrtvice jsou poměrně časté a způsobuje jejich krevní sraženina nebo zúžení cévy, která zůstane zablokována a znemožní se tak přísun krve do mozku.

Hemoragická mrtvice je méně častá a vzniká tehdy, když praskne céva v mozku a způsobí v něm vnitřní krvácení.

Co se v těle děje při mozkové mrtvici

V současnosti je mozková mrtvice 5. nejčastější příčinou úmrtí. Patří také mezi významné faktory způsobující částečnou či celkovou invaliditu.

Pokud i člověk totiž přežije mozkovou mrtvici, zůstává obvykle postižený na obrnu jedné poloviny těla.

V obou případech, ischemické i hemoragické mrtvice, se okysličená krev se nedokáže dostat k nervovým buňkám v mozku. Ty následně odumírají, což vede k ochromení funkcí, za které byla dána část mozku zodpovědná.

Mozek je velmi složitý a komplexní orgán. Když se znefunkční jeho oblasti, které kontrolují konkrétní tělesné funkce, ta část těla už nikdy nebude fungovat tak, jako předtím.

Je sice možná částečná obnova funkcí pomocí rehabilitaci, ale původní stav se obvykle už nikdy nepodaří obnovit.

Časné příznaky mozkové mrtvice

Panuje přesvědčení, že mozková mrtvice se zjevuje náhle a nedá se dopředu předvídat. Není tomu zcela tak.

Naše tělo nám obvykle před blížící se mrtvicí vysílá následující signály:

Časné příznaky mozkové mrtvice:

časté škytavka

upadání do bezvědomí

tělesná slabost

bolesti v různých částech těla

problémy s dýcháním

halucinace

epileptické záchvaty

změny v chování

Je velmi důležité vědět uvedené signály správně rozpoznat a co nejdříve vyhledat lékařskou pomoc, aby se minimalizovalo riziko vážného poškození mozku.

Taková pomoc dokáže snížit riziko úmrtí i invalidity a výrazně zvýšit šance na rychlejší zotavení.

Lékaři a medicínští experti říkají, že příznaky se u jednotlivých lidí mohou různit a to v závislosti na typu mrtvice, zasažené části mozku a rozsahu poškození.

Jejich společným znakem však bývá, že mrtvice přichází náhle. Proto je na tuto chvíli třeba být předem připraven.

Pokračovat ve čtení

Zdraví

Méně známí PŘÍZNAK, který se může skrývat za koronavirusem: Měli byste o něm vědět!

Nejen vysoká teplota, neutuchající kašel, silná bolest hlavy. Stále více nemocných pacientů na COVID -19 hlásí, že ztratily čich, chuť a dokonce i sluch. Ztráta smyslových orgánů může dokonce trvat dlouhodobě.
Zhoršený sluch jako příznak

Tinitus, jak se nepříjemné zvonění, bzučení, ulehnutí v uších nazývá, je obvykle způsobeno zraněním ucha, nebo ztrátou sluchu, která souvisí se stárnutím . V době šířící se pandemie COVID – 19, však může být i příznakem tohoto onemocnění , jak se píše na thesun.co.uk.

Výzkum ukázal, že přibližně 40 procent lidí, kteří měli příznaky koronavirus, zaznamenali i problém se sluchem. Odborníci z Anglia Ruskin University spolu s britskými sdruženími Tinnitus a American Tinnitus Association pozorovali 3 103 lidí ze 48 různých zemí, u kterých se tinitus projevil.

Někteří účastníci přiznali, že na toto onemocnění trpěli již dříve, ale jejich stav se vlivem choroby ještě více zhoršil. Jiní uvedli, že pískání, bzučení, zda zhoršené slyšení přišlo až s koronavirus. Odborníci se shodují v názoru, že tinnitus může být pro některé lidi dlouhodobým příznakem Covidu – 19.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zajímavosti14 hodinami před

Když babička uviděla, co má vnučka na sobě, dohnalo ji to k slzám!

Toto je opravdu moment k nezaplacení … Podívejte se, jak reagovala babička na svou vnučku, která šla k promoci na...

Zdraví14 hodinami před

Toto prozradí tvar vaší stolice o vašem zdraví! Dokáže odhalit i závažné nemoci

Trávicí trakt obsahuje více bakteriálních buněk, jako zbytek našeho těla. V důsledku toho je důležité, aby naše střeva fungovaly dobře...

Zdraví14 hodinami před

Měsíc před mrtvicí vám tělo vyšle tyto varovné signály. Neignorujte je!

Experti se shodují na tom, že tělo vám pošle varovné příznaky – měsíc před mrtvicí. Znamená to, že byste měli...

Zdraví14 hodinami před

Méně známí PŘÍZNAK, který se může skrývat za koronavirusem: Měli byste o něm vědět!

Nejen vysoká teplota, neutuchající kašel, silná bolest hlavy. Stále více nemocných pacientů na COVID -19 hlásí, že ztratily čich, chuť...

Zajímavosti14 hodinami před

Co se stane s ženským tělem, když je týden bez pohlavního styku

Průměrný člověk měl ve svém životě sex 7 778krát. Ať už je to hodně nebo málo, faktem je, že jednoho...

Zdraví14 hodinami před

Onkologové bijí na poplach, aby lidi přestali jíst tyto potraviny: Extrémně rychle tvoří rakovinu

Rakovina se ukázala jako komplexní skupina nemocí s mnoha možnostmi. Rakovina je komplexní skupina onemocnění s mnoha možnými příčinami. Mezi...

Zajímavosti15 hodinami před

Muž obchodoval s padělanými vakcínami proti Covid-19. Policie ho zadržela!

Policie zjistila nelegální prodej vakcíny pro Covid-19. Jarosław K. obchodoval s vakcínami i s negativními výsledky testů na koronaviry. Nezákonné...

Zajímavosti16 hodinami před

Pozoruhodný účinek po druhé dávce vakcíny proti Covid-19. To byste měli vědět!

Svět upaluje, ale jiným tempem než bychom chtěli. Nepochybně existuje pouze jeden stát: to je Izrael, který očkuje 24 hodin...

Politika17 hodinami před

Očkování seniorů se zastaví, prohlásil hejtman. Lidé by měli vědět pravdu

V příštích třech týdnech dorazí do České republiky asi o třetinu méně dávek vakcín od společností Pfizer a BioNTech, než...

Zdraví18 hodinami před

Zregenerovat imunitní systém po chemoterapii dokáže jediná věc

Jde o terapuetický systém na kompletní obnovu, o kterém se začalo v současnosti hodně mluvit, ale vůbec to není nová...

Oblíbené