Zajímavosti

10 tradic starověkého světa, které šokují každého



Ačkoli konzervativci tvrdí, že moderní společnost se ve své morálce stala příliš svobodnou ve srovnání se svými zbožnými předky, některé sexuální praktiky starých lidí dnes vypadají přehnaně extravagantně. V této recenzi prozkoumáme šokující sexuální tradice starověkých civilizací.

Manželka k pronájmu od Arabů

1. Manželka k pronájmu jako způsob, jak zlepšit sociální postavení

Starověcí předislámští Arabové měli zvláštní zvyk – „manželka k pronájmu“. Tento zvyk neexistoval jen pro politický nebo ekonomický zisk, byl to druh rané formy eugeniky. Této činnosti se věnovaly hlavně nízko postavené rodiny, které chtěly, aby se jejich děti a vnoučata staly ušlechtilejšími. Manželky byly pronajaty mužům, kteří měli ve společnosti vysoké postavení, pouze jim bylo umožněno pohlavní styk s manželkou jiného muže. Děti narozené z takového pojetí byly považovány za děti manžela, a nikoli biologického otce, ale vzrostlo sociální postavení rodiny.

Pronájem manželky byl docela jednoduchý – manžel poslal ženu do domu osoby, která ji měla ráda. Tam zůstala, dokud neotěhotněla.

Románek sodomie mezi starými Řeky

2. Sodomie v artefaktech z chrámu Herma a Afrodity v Kato Syme (5. století př. N. L.)

Když ve starověkém Řecku ještě neexistovaly vzdělávací instituce v podobě známé modernímu člověku a doučování bylo hlavním způsobem vzdělávání mladých lidí, ve společnosti vzkvétala sodomie. Pro starověké Kréťany to mělo dokonce romantickou povahu.

Když si milující obyvatel Kréty všiml mladého muže, kterého měl velmi rád, musel nejprve oznámit chlapcovým přátelům, že ho má v úmyslu vzít za svého milence. Tento oficiální návrh umožnil vybranému buď se skrýt, pokud nechtěl vstoupit do vztahu, nebo se pietně připravit na svůj symbolický únos.

3. Zachování síly čchi je pro taoisty hlavní věc

Základním kamenem taoismu je životní síla qi, která prostupuje všemi. Taoistická filozofie jako celek rozděluje qi na dvě složky – jin a jang (pozitivní a negativní energie). Udržováním rovnováhy mezi těmito dvěma silami lze údajně dosáhnout dokonalé duchovní harmonie a fyzické pohody.

Pokud jde o lidské tělo, qi má podobu jingu (esence, která nám dává život) a taoisté věří, že ztráta jingu může vést k nemocem nebo dokonce ke smrti. Většina jingů je podle taoistů obsažena v mužském semeni. Stoupenci taoismu věřili, že člověk by neměl utrácet příliš mnoho spermií. V tomto ohledu bylo starým čínským mužům doporučeno, aby během sexu nevystřikovali.

4. Ilustrace z knihy mrtvých a aroma lampa s erotickými motivy

První zmínka o felaci sahá až do staroegyptského mýtu o vzkříšení Osirise. Říká se, že Osirise zabil jeho bratr Set, který ho rozsekal na kusy a rozptýlil po celém světě. Isis, sestra-manželka Osirise, šla po celém světě, aby shromáždila všechny části svého milovaného a přivedla ho zpět k životu. Bohužel nebyla schopna najít Osirisův penis. Isis proto vytvarovala z hlíny mužský orgán a skrze něj vdechla život Osirisovi.

Právě kvůli tomuto mýtu staří Egypťané nevnímali felatio jako něco nemorálního. Stojí za zmínku, že Egypťané používali červenou rtěnku k propagaci svých zkušeností s poskytováním ústního potěšení.

A staří Římané, na rozdíl od Egypťanů, byli kategoricky proti orálnímu sexu. Mezi Římany byla všeobecná víra, že ti, kdo kouří, mají špatný dech. Muž známý jako fellator nebyl nikdy pozván na návštěvu. Římané však úspěšně používali otroky k ústnímu potěšení.

Faraonova masturbace na břehu Nilu



Pokračovat ve čtení
Advertisement
Komentáře



Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video12 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti12 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video12 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti12 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor12 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video12 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti12 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video12 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti12 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy12 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené